ଯୋଗୀ ସରକାରଙ୍କ କଡା ନିଷ୍ପତି, ବେଆଇନ ମଦ ବେପାରୀଙ୍କ ନିଲାମ ହେବ ସମ୍ପତ୍ତି !
Khabar Odisha:a-15-days-campaign-will-be-run-against-illigal-wine-in-uttar-pradesh
ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,ନଭେମ୍ବର 20 (ଖବର ଓଡିଶା)

ବେଆଇନ ମଦକୁ ନେଇ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ଯୋଗୀ ସରକାରଙ୍କ ବଡ ପଦକ୍ଷେପ   ବେଆଇନ ମଦ ଉତ୍ପାଦନ ତଥା ବିକ୍ରୟ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ସରକାର ଏକ ଏକ୍ସାଇଜ୍ ବିଭାଗର ଏକ ଟିମ୍ ଗଠନ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଜିଲ୍ଲାରେ 15 ଦିନିଆ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଅଭିଯାନ ଚଳାଇବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି   ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଅତିରିକ୍ତ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ଏକ୍ସାଇଜ୍ ସଞ୍ଜୟ ଆର ଭୁସ୍ରେଡି 

ଏକ୍ସାଇଜ୍ ସଞ୍ଜୟ ଆର ଭୁସ୍ରେଡି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଶୀତ ଋତୁରେ ଅବାଞ୍ଛିତ ଲୋକମାନେ ଘରେ କଞ୍ଚା ମଦ ତିଆରି କରିବା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି, ଯାହାକୁ ବନ୍ଦ କରାଯିବା ଆବଶ୍ୟକ  । ଏଥିପାଇଁ ଏହି ଅଭିଯାନ ଚାଲିଛି ଯାହା ଦ୍ୱାରା କୌଣସି ରୂପରେ ବେଆଇନ ଏବଂ କଞ୍ଚା ମଦ ଉତ୍ପାଦନ ତଥା ବିକ୍ରୟ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ  । ସମସ୍ତ ଜିଲ୍ଲାରେ ଏ ବାବଦରେ ଆବଶ୍ୟକ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମା ଜାରି କରାଯାଇଛି ବୋଲି ଭୁସ୍ରେଡି କହିଛନ୍ତି   

ବେଆଇନ ମଦ ଉତ୍ପାଦନ ତଥା ବିକ୍ରୟ ବନ୍ଦର ଏହି ଅଭିଯାନ ପାଇଁ ପୋଲିସ ବିଭାଗ ମଧ୍ୟ ଆବଶ୍ୟକତା ଅନୁଯାୟୀ ଜିଲ୍ଲା ସ୍ତରରେ ଏକ୍ସାଇଜ୍ ବିଭାଗର ଟିମ୍ ସହିତ ସହଯୋଗ କରିବ  । ଯାହାଦ୍ୱାରା ପ୍ରତ୍ୟେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବେଆଇନ କଞ୍ଚା ମଦ ଉତ୍ପାଦନ, ବିକ୍ରୟ ଏବଂ ପରିବହନ ଉପରେ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଯାଇପାରିବ  
ଅତିରିକ୍ତ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ, ଜିଲ୍ଲା ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ପୋଲିସ, ପ୍ରଶାସନ ଏବଂ ଏକ୍ସାଇଜ୍ ର ମିଳିତ ଦଳ ଗଠନ କରାଯିବା ଆବଶ୍ୟକ   ଏହି ୟୁନିଟ୍ ଗୁଡିକ ଆବଶ୍ୟକ ଅନୁଯାୟୀ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ୟୁନିଟ୍ ଦ୍ୱାରା ସମର୍ଥନ କରାଯାଉ   ଏହି ଦଳଗୁଡିକ ବେଆଇନ ମଦ ଏବଂ ନିଶା କାରବାରର କୁଖ୍ୟାତ ଆଧାର ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ   ବେଆଇନ ବ୍ୟବସାୟକୁ ନଷ୍ଟ କରିବା ଏବଂ ଆଇପିସିର କଠୋର ବିଭାଗରେ ତଥା ଅନ୍ୟାନ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଶ୍ଚିତ ନେବା ଉଚିତ୍ । ଏହା ସହିତ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ମଧ୍ୟ ସଂଲଗ୍ନ ହେବ  

 

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment