ଦିନକ ପାଇଁ ପୋଲିସ ଅଫିସର ହେଲେ ଯୁକ୍ତ ୩ ଛାତ୍ରୀ, ଦେଖାଇଲେ ଦମ୍
Khabar Odisha:Three-students-including-a-police-officer-for-the-day-showed-up
ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ,ନଭେମ୍ବର 21 (ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

 ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଶିଶୁ ଅଧିକାର ଦିବସ ଅବସରରେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଗାଜୀପୁରର ଜଣେ ଯୁକ୍ତ ୩ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ଦିନ ପାଇଁ ପୋଲିସ୍ ଅଫିସର କରାଯାଇଛି । ତେବେ ଅଫିସରଙ୍କ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ କୁ ତଦାରଖ କରିବା ସମୟରେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ପାଞ୍ଚଟି ମାମଲା ଆସିଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ ଦୁଇଟି ମାମଲାରେ ଏଫ୍ଆଇଆର୍ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଥିବାବେଳେ ତିନୋଟି ମାମଲାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରାଯାଇ ଅଧିକ କାର୍ଯ୍ୟନୁଷ୍ଟାନ ପାଇଁ କୁହାଯାଇଥିଲା। ତେବେ ୟୁପି ଡିଜିପି ହିତେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ଆୱସ୍ତିଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ଶିଶୁ ଓ ମହିଳା ସଶକ୍ତିକରଣର ବାର୍ତ୍ତା ଦେବା ପାଇଁ ଜଣେ ପ୍ରତିଜ୍ଞାକାରୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ଦିନ ପାଇଁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଜିଲ୍ଲାରେ ପୋଲିସ୍ ଅଧିକାରୀ କରାଯାଇଛି

ସରକାରଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ କ୍ରମେ ଗାଜିପୁର ସରକାରୀ ମହିଳା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ତୃତୀୟ ବର୍ଷର ବିଏ ଛାତ୍ରୀ ସୁସ୍ମିତା ଯାଦବ ସହରର ପୋଲିସ୍ ଅଧିକାରୀ ବିମଲ ମିଶ୍ରଙ୍କ ଚେୟାରରେ ଗୋଟିଏ ଦିନ ବସିବାକୁ ପାଇଲେ। ଏହି ସମୟରେ ପୋଲିସ୍ ଅଧିକାରୀ ଜଣକ ତାଙ୍କ ସହଯୋଗୀ ଭାବରେ କାମ କରୁଥିବା ଦେଖାଯାଇଥିଲା। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ତାଙ୍କ ସିୟୁଜି ନମ୍ବର ମଧ୍ୟ ସୁସ୍ମିତା ଙ୍କ ପାଖରେ ରହିଲା ।

ସୁସ୍ମିତା ଯାଦବ ସିୟୁଜ ନମ୍ବରରେ ଆସୁଥିବା ଅନେକ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣି ହାଲୁକା ଚାର୍ଜ ମାଧ୍ୟମରେ ମାମଲା ସମାଧାନ ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ। ତେବେ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଶିଶୁ ଅଧିକାର ଦିବସ ଅବସରରେ ଜିଲ୍ଲାର ପ୍ରତିଜ୍ଞାକାରୀ ମହିଳା ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ୧୫୩୫ ପୋଲିସ୍ ଷ୍ଟେସନ୍ ଏବଂ ପୋଲିସ୍ ଚାର୍ଜ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା।

ଦିନସାରା ପୋଲିସ୍ ଅଧିକାରୀ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ସୁସ୍ମିତା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଚେୟାରରେ ବସି ସେ ବହୁତ ଭଲ ଦେଖାଯାଉଛନ୍ତି। ପରବର୍ତ୍ତୀ ଲକ୍ଷ୍ୟ ହେଉଛି ଆଇପିଏସ୍ ହେବା। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପୋଲିସ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ବନ୍ଧୁ ଭାବରେ କାର‌୍ୟ୍ୟ କରେ, ତେଣୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଭୟ କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ । ପୋଲିସ ସମସ୍ତଙ୍କ କଥା ଧ୍ୟର୍ଯର ସହ ଶୁଣେ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ଦେବା ପାଇଁ କାର‌୍ୟ୍ୟ କରେ ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment