କରୋନାର ଦ୍ବିତୀୟ ଲହର, ବିଭିନ୍ନ ହାଟ ଓ ବଜାରକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କଲା ବିଏମସି
Khabar Odisha:The-second-wave-of-the-corona-BMC-relocated-to-various-markets-and-markets
ଭୁବନେଶ୍ବର, ଏପ୍ରିଲ ୨୩ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

କରୋନା ଦ୍ବିତୀୟ ଲହର ପାଇଁ ସ୍ଥାନୀୟ ବଜାରର ସ୍ଥାନାନ୍ତରଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଲାଗି ଭୁବନେଶ୍ୱର ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି କର୍ପୋରେସନ୍ (ବିଏମସି) ପ୍ରାୟ ୧୫ଟି ସ୍ଥାନୀୟ ବଜାରକୁ ଅଲଗା ସ୍ଥାନକୁ ନେଇଛି ।

ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଏବଂ କେନ୍ଦ୍ର ଦ୍ୱାରା ନିର୍ମିତ କୋଭିଡ ଗାଇଡଲାଇନର ଉଲ୍ଲଂଘନ ପରେ ସ୍ଥାନୀୟ ବଜାର ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି ।

ବିଏମସିର ଦକ୍ଷିଣ-ପୂର୍ବ ଜୋନ୍ ଅଧୀନରେ ଅବସ୍ଥିତ ଆଠଟି ବଜାର ମଧ୍ୟରୁ ଦୁଇଟି ବଜାର - ୟୁନିଟ୍-୪ ହାଟ ଏବଂ ନାଗେଶ୍ୱର ଟାଙ୍ଗି ହାଟକୁ ଗୁରୁବାର ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି। ଅବଶିଷ୍ଟ ବଜାରଗୁଡିକ ଆଜି ବିଏମସି ଅଧୀନରେ ଥିବା ଅନ୍ୟ ସ୍ଥାନରେ ଖୋଲିବ । ଆଗାମୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପର‌୍ୟ୍ୟନ୍ତ ବଜାରଗୁଡିକ ନୂତନ ସ୍ଥାନରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ରହିବ ।

ବିଏମସି ସୂତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ୟୁନିଟ୍- ୧ ବଜାରକୁ ୟୁନିଟ୍- ୧ ହାଇସ୍କୁଲ ଖେଳ ପଡିଆକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଥିବାବେଳେ ଶାସ୍ତ୍ରୀନାଗରରୁ ରେଡକ୍ରସ୍ ଭବନକୁ ସଂଯୋଗ କରୁଥିବା ରାସ୍ତାରେ ୟୁନିଟ୍- ୪ ପନିପରିବା ଏବଂ ମାଛ ବଜାର କାର‌୍ୟ୍ୟକ୍ଷମ ହୋଇଛି।

ସେହିଭଳି ଲିଙ୍ଗରାଜ ହାଟକୁ ନିକଟସ୍ଥ ପାର୍କିଂ ସ୍ଥାନକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି, ସୁନ୍ଦରପଦା ହାଟକୁ ଏକାମ୍ର କଲେଜ, ବ୍ରହ୍ମେଶ୍ୱର ହାଟ ମେଳଣ ପଡିଆ, ନାଗେଶ୍ୱର ଟାଙ୍ଗି ହାଟକୁ ରବି ଟକିଜ ଏବଂ ସାନିଟୋରିୟମ, ସହିଦ ନଗର ବଜାରକୁ ସଂଯୋଗ କରୁଥିବା ରାସ୍ତାରେ ଥିବା ବେପାରୀଙ୍କୁ ସହିଦନଗର ଦୁର୍ଗା ପୂଜା ଗ୍ରାଉଣ୍ଡକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି ।

ବିଏମସିର ଦକ୍ଷିଣ-ପଶ୍ଚିମ ଜୋନରେ ସିରିପୁର, ଡୁମଡୁମା, ଆଇଡି ଏବଂ ରୁଚିକା ବଜାରକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି। ଡୁମଡୁମା ବଜାରକୁ ଡୁମଡୁମା ଅଞ୍ଚଳର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର‌୍ୟ୍ୟାୟକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ନୟାପାଲ୍ଲୀ ଦୁର୍ଗା ପୂଜା ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଆଇଡି ବଜାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହୋଇଛି।

ବିଏମସିର ଉତ୍ତର ଜୋନରେ ଭିଏସ୍ଏସ୍ ନାଗର ବଜାରକୁ ରାସ୍ତାକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି। ଆଜି ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର ଅଞ୍ଚଳର ଡମଣା ହାଟ ଏବଂ ତାରିଣୀ ହାଟକୁ ନୂତନ ସ୍ଥାନକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି। ବଣିକମାନଙ୍କୁ ବଜାରରେ ୬ ଫୁଟ ଦୂରରେ ବସିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି।

ବଜାରରେ କୋଭିଡ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବାକୁ ଜୋନାଲ ଡେପୁଟି କମିଶନରମାନଙ୍କୁ ଦାୟିତ୍ବ ଦିଆଯାଇଛି ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment