G7 ବୈଠକରେ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସ ମାଧ୍ୟମରେ ଯୋଗଦେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ
Khabar Odisha:Prime-Minister-Narendra-Modi-will-participate-in-G7-summit-virtually

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ଜୁନ୍ 10(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ବ୍ରିଟେନରେ ହେବାକୁ ଥିବା G7 ବୈଠକରେ ଯୋଗ ଦେବାକୁ ବ୍ରିଟେନର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ବୋରିସ୍ ଜନସନଙ୍କ G7 ନିମନ୍ତ୍ରଣ ଅନୁଯାୟୀ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଜୁନ୍ 12 ଏବଂ 13 ରେ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସ ମାଧ୍ୟମରେ ଅଧିବେଶନରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ ବୋଲି ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ମୁଖପାତ୍ର ଅରିନ୍ଦମ ବାଗଚୀ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସୁଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

 ଏହି ସମୟରେ ସେ ଅନ୍ଯ ଏକ ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ ଯେ ବୋକାରୋରେ ଜବତ ସାମଗ୍ରୀ ୟୁରାନିୟମ୍ ନୁହେଁ ଏବଂ ରେଡିଓଆକ୍ଟିଭ୍ ନୁହେଁ । ପାକିସ୍ତାନର ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ଏକ ଗଣମାଧ୍ୟମ ରିପୋର୍ଟ ଉପରେ ଅଙ୍କନ କରି ଭାରତ ବିଷୟରେ ଦେଇଥିବା ମନ୍ତବ୍ୟ, ତଥ୍ୟ ଯାଞ୍ଚ କରିବାକୁ ଧ୍ୟାନ ନ ଦେଇ ଭାରତକୁ ଅପମାନିତ କରିବାର ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଦର୍ଶାଉଛି ବୋଲି  ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ମୁଖପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି।

ଏହା ସହିତ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିଦେଶରେ ରହୁଥିବା ଭାରତୀୟ ଛାତଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ସ୍ୱାର୍ଥ ରକ୍ଷା ପାଇଁ ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ସକ୍ରିୟ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛି। କିନ୍ତୁ ଭାରତରେ ଅଟକି  ଭାରତୀୟ ଛାତ୍ରମାନେ ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଥିବା ଆହ୍ୱାନ ବିଷୟରେ ଆମେ ଅବଗତ, ଯେଉଁମାନେ ଅଧ୍ୟୟନ କରିବାକୁ ଫେରିବାକୁ ଅସମର୍ଥ। ଆମେ ସଂପୃକ୍ତ ସରକାରଗୁଡିକ ସହିତ ସକ୍ରିୟ ଭାବରେ ଏ ଦିଗରେ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରୁଛୁ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment