ଲଙ୍କା ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ ଖେଳିବାକୁ ଇର୍ଫାନ ପଠାନ ଆଗ୍ରହୀ
Khabar Odisha:Irfan-Pathan-interested-to-play-in-LPL
ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ଅଗଷ୍ଟ ୦୧ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଇରଫାନ ପଠାନ ଅଗଷ୍ଟ ୨୮ ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବା ଲଙ୍କା ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (ଏଲପିଏଲ) ର ଉଦଘାଟନୀ ସଂସ୍କରଣ ଖେଳିବାକୁ ଆଗ୍ରହ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ଏକ ରିପୋର୍ଟରୁ ଜଣା ପଡିଛି ଯେ ଏଲପିଏଲ ଖେଳିବାକୁ ଆଗ୍ରହ ଦେଖାଇଥିବା ୭୦ ଜଣ ବିଦେଶୀ ଖେଳାଳିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପଠାନ ଅଛନ୍ତି ।

ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଭାଗ ନେବାକୁ ପଠାନ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ବିସିସିଆଇ) ରୁ ଅନୁମତି ନେଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ବିସିସିଆଇ କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ନେଇ ନଥିବା ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଅନ୍ୟ ଟି -୨୦ ଲିଗରେ ଭାଗ ନେବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଏ ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ପଠାନ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଜାନୁଆରୀରେ କ୍ରିକେଟର ସମସ୍ତ ଫର୍ମାଟରୁ ଅବସର ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ ।

ଗତବର୍ଷ ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଯୁବରାଜ ସିଂ ୟୁଏଇରେ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିବା ଟି-୧୦ ରେ ଖେଳିଥିଲେ । ଯୁବରାଜ ସିଂ ଏହି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ମରଠା ଆରବିଆନ୍ସ ପାଇଁ ଖେଳିଥିଲେ ।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ପାଂଚୋଟି ଦଳ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ତାଙ୍କୁ ମାର୍କେ ପ୍ଲେୟାର ଭାବେ ବାଛି ନଥିବାରୁ ପଠାନ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ପ୍ଲେୟାର୍ ଡ୍ରାଫ୍ଟରେ ରହିଛନ୍ତି । ଡ୍ରାଫ୍ଟର ସବିଶେଷ ତଥ୍ୟ ଏବଂ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ମାଲିକମାନଙ୍କ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚୂଡାନ୍ତ ଘୋଷଣା ହୋଇ ନାହାଁନ୍ତି । ଶ୍ରୀଲଙ୍କା କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ମଧ୍ୟଏହି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଆୟୋଜନ ପାଇଁ କେତେକ ସରକାରୀ ମଞ୍ଜୁରୀକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଛିି । ଏଥିରେ ପାଞ୍ଚଟି ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ କଲମ୍ବୋ, କାଣ୍ଡି, ଗାଲେ‌, ଡାମବୁଲ୍ଲା ଏବଂ ଜାଫ୍ନା ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରିବେ । ଆଜି ଏସଏଲସି କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ କମିଟି ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ପାଇଁ ଅନୁମୋଦନ ପ୍ରଦାନ କରିଛି ।

"ଏହି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ୨୩ ଟି ଲିଗ୍ ମ୍ୟାଚ ଆର ପ୍ରେମାଦାସା ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌, ରଙ୍ଗିରି ଡାମବୁଲୁ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌, ପାଲେକେଲେ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍ ଏବଂ ସୁରିଆୱେୱା ମହିନ୍ଦା ରାଜାପାକସେ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମର ଚାରୋଟି ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଖେଳାଯିବ । କଲମ୍ବୋ, କାଣ୍ଡି, ଗାଲେ, ଡମବୁଲା ଏବଂ ଜାଫ୍ନା ଆଦି ପାଂଚୋଟି ସହରର ପାଂଚୋଟି ଟିମ ଏଥିରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment