କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅହମ୍ମଦ ପଟେଲଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ, କରୋନାରେ ଥିଲେ ସଂକ୍ରମିତ
Khabar Odisha:Congress-leader-Ahmad-patel-expired-due-to-covid
ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ନଭେମ୍ବର ୨୫(ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

 କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅହମ୍ମଦ ପଟେଲଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଛି। ତାଙ୍କ ପୁଅ  ଫୈସଲ ପଟେଲ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହେବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଗୁରୁଗ୍ରାମର ମେଡାଣ୍ଟା ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। 

ତାଙ୍କ ପୁଅ କହିଛନ୍ତି ଯେ, 25 ନଭେମ୍ବରରେ ସକାଳ 3.30 ରେ ଅହମ୍ମଦଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଛି।   ପ୍ରାୟ ଏକ ମାସ ପୂର୍ବରୁ ସେ କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା  । ଏହା ପରେ ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ଶରୀରର ଅନେକ ଅଙ୍ଗ କାର୍ଯ୍ୟ ବନ୍ଦ କରିଦେଲା । ମୁଁ ସମସ୍ତ ଶୁଭେଚ୍ଛୁମାନଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରୁଛି ଯେ କୋଭିଡ -19 ପ୍ରୋଟୋକଲ ଅନୁସରଣ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସାମାଜିକ ଦୂରତାର ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ  ।

ଗୁଜୁରାଟର ଭାରୁଚ ଜିଲ୍ଲାର ଅଙ୍କଲେଶ୍ୱରରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ପଟେଲ ତିନିଥର ଲୋକସଭା ସାଂସଦ ଏବଂ ପାଞ୍ଚ ଥର ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ ଥିଲେ  । ପଟେଲ 1977 ମସିହାରେ ଭାରୁଚରୁ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରି 62,879 ଭୋଟରେ ଜିତିଥିଲେ।  1980 ରେ ସେ ପୁନର୍ବାର ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏଥର 82,844 ଭୋଟରେ ଜିତିଥିଲେ  ।  1984 ର ତୃତୀୟ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ସେ 1,23,069 ଭୋଟରେ ଜିତିଥିଲେ । ଅହମ୍ମଦ 1993 ରୁ ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ ଥିଲେ ଏବଂ 2001 ମସିହାରୁ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ରାଜନୈତିକ ପରାମର୍ଶଦାତା ମଧ୍ୟ ଥିଲେ ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment