କୋୱିନ୍ ପୋର୍ଟାଲରେ କୋଭିସିଲ୍ଡ ଡୋଜ୍ ନିୟମରେ ପରିବର୍ତନ, ପୁର୍ବରୁ ବୁକ୍ ହୋଇଥିବା ସ୍ଲଟ୍ ହେବ ନାହିଁ ବାତିଲ
Khabar Odisha:CoWIN-digital-portal-reconfigured-and--already-booked-for-2nd-dose-will-remain-valid-and-are-𝐧𝐨𝐭-𝐛𝐞𝐢𝐧𝐠-𝐜𝐚𝐧𝐜𝐞𝐥𝐥𝐞𝐝-𝐛𝐲-𝐂𝐎𝐖𝐈𝐍

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ,ମେ୧୬(ଖବର ଓଡିଶା); ଡକ୍ଟର ଏନ କେ ଆରୋରାଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଥିବା କୋଭିଡ ୱାର୍କିଂ ଗ୍ରୁପ୍ କୋଭିସିଲ୍ଡ ଟିକା ର ପ୍ରଥମ ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟ ଡୋଜ ମଧ୍ୟରେ ବ୍ୟବଧାନକୁ ୧୨-୧୬ ସପ୍ତାହ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ । ଗତ ୧୩ ତାରିଖରେ ରେ ଏହାକୁ ଭାରତ ସରକାର ଗ୍ରହଣ ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି।

ଭାରତ ସରକାର ଏହି ପରିବର୍ତ୍ତନକୁ ରାଜ୍ୟ ଏବଂ କେନ୍ଦ୍ର ଶାସିତ ଅଞ୍ଚଳକୁ ଜଣାଇଛନ୍ତି। କୋୱିନ ଡିଜିଟାଲ ପୋର୍ଟାଲକୁ ମଧ୍ୟ କୋଭିଶିଲ୍ଡର ୧୨-୧୬ ସପ୍ତାହ ପର‌୍ୟ୍ୟନ୍ତ ବ୍ୟବଧାନର ଏହି ବିସ୍ତାରକୁ ପ୍ରତିଫଳିତ କରିବାକୁ ପୁନ ଲ ବିନ୍ୟାସ କରାଯାଇଛି । 

ତେବେ କୋଭିସଲ୍ଡ ଟିକାର ପଞ୍ଜିକରଣ ଏବଂ ପୁର୍ବରୁ ଯେଉଁ ମାନେ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିଥିଲେ, ସେମାନଙ୍କର ଟିକା କରଣକୁ ନେଇ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ କିଛି ମିଥ୍ୟା ଖବର ପ୍ରଶାରଣ ପରେ ଆଜି ସରକାର ଏହା ଉପରେ ନିଜର ମନ୍ତବ୍ୟ ରଖିଛନ୍ତି । 

ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି ଯେ ଆବଶ୍ୟକ ପରିବର୍ତ୍ତନଗୁଡ଼ିକ ବର୍ତ୍ତମାନ କୋୱିନ ଡିଜିଟାଲ୍ ପୋର୍ଟାଲରେ କରାଯାଇଛି , ଫଳସ୍ୱରୂପ, ଯଦି ଜଣେ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଥମ ଡୋଜ ତାରିଖ ପରେ ଅବଧି ୮୪ ଦିନରୁ କମ୍ ତେବେ ଅନଲାଇନ୍ କିମ୍ବା ଅନ-ସାଇଟ୍ ନିଯୁକ୍ତି ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ ।

ଅତିରିକ୍ତ ଭାବରେ, କୋଭିଶିଲ୍ଡର ୨ୟ ଡୋଜ୍ ପାଇଁ ପୂର୍ବରୁ ଅନ୍ଲାଇନ୍ ନିଯୁକ୍ତି ବୁକ୍ ହୋଇ ରହିବ ଏବଂ କୋୱିନ ଦ୍ୱାରା ବାତିଲ୍ ହେବ ନାହିଁ । ଅଧିକନ୍ତୁ, ହିତାଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଥମ ଡୋଜ୍ ଟୀକାକରଣ ତାରିଖ ଠାରୁ ୮୪ ତମ ଦିନ ପରେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ତାରିଖ ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କର ନିଯୁକ୍ତିକୁ ପୁନ ଙ୍କକ୍ଷର ସ୍ଥିର କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି । 

କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ରାଜ୍ୟ ଏବଂ କେନ୍ଦ୍ର ଶାସିତ ଅଞ୍ଚଳକୁ କୁ ଦୋହରାଇଛନ୍ତି ଯେ କୋଭିଶିଲ୍ଡର ଦୁଇ ଡୋଜ ମଧ୍ୟରେ ବ୍ୟବଧାନର ଏହି ପରିବର୍ତ୍ତନ ପୂର୍ବରୁ କୋଭିସଲର ଦ୍ୱିତୀୟ ଡୋଜ ପାଇଁ ବୁକ୍ ହୋଇଥିବା ଅନଲାଇନ୍ ନିଯୁକ୍ତିକୁ ସମ୍ମାନିତ କରାଯିବା ଆବଶ୍ୟକ । 

କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ସେଟ୍ସ / ୟୁଟିମାନଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛି ଯେ କ୍ଷେତ୍ର କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇପାରେ ଯେ, ଯଦି ଏପରି ହିତାଧିକାରୀମାନେ ଟୀକାକରଣ ପାଇଁ ଆସନ୍ତି, ତେବେ ଦ୍ୱିତୀୟ କୋଭିଶିଲ୍ଡ ଡୋଜ୍ ଦିଆଯିବା ଦରକାର ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ଫେରାଇ ଦିଆଯାଉ ନାହିଁ। ଏହି ପରିବର୍ତ୍ତନ ବିଷୟରେ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଅବଗତ କରାଇବା ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କୁ ସଚେତନତା କାର‌୍ୟ୍ୟ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment