ଭାରତର ଶକ୍ତି ଦେଖି ପାକିସ୍ତାନ ଛାନିଆ, ଚୀନରୁ JF-20 ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନ କିଣିବାକୁ ହେଉଛି ପ୍ରସ୍ତୁତ
Khabar Odisha:Pakistan-will-buy-five-JF-20-fighter-jets-scared-by-Rafale-of-India-Imran-Khan-knocked-on-Chinas-doorstep
ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,ନଭେମ୍ବର 24 (ଖବର ଓଡିଶା)

ଫ୍ରାନ୍ସରୁ ଭାରତକୁ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ରାଫେଲ ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନ ଆସିବା ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ଭୟଭୀତ ହୋଇଛି   ପାକିସ୍ତାନ ବର୍ତ୍ତମାନ ସାହାଯ୍ୟ ପାଇଁ ଚୀନ୍‌ର ସହଯୋଗ ଲୋଡିଛି   ବାଲାକୋଟ ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକରେ ପାକିସ୍ତାନ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ଶକ୍ତିର ଟ୍ରେଲର ଦେଖି ସାରିଛି । ପାକିସ୍ତାନ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଚୀନରୁ JF-20 ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନ କିଣିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛି ।

 ପାକିସ୍ତାନ ଆରମ୍ଭରେ ମାତ୍ର ପାଞ୍ଚଟି ଜେ -20 କିଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛି  । ଭାରତର ରାଫାଲ୍ ସ୍କ୍ୱାଡକୁ ଭୟ କରୁଥିବା ପାକିସ୍ତାନ ବର୍ତ୍ତମାନ ଚୀନ୍ ଆଡକୁ ଦୌଡୁଛି   । ସୂତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ଭାରତକୁ ଭୟ କରୁଥିବା ପାକିସ୍ତାନ ଚୀନ୍ ଠାରୁ ପାଞ୍ଚଟି JF-20 ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନ କିଣିବା ପାଇଁ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛି   ଚୀନ୍ ନିକଟରେ ପାକିସ୍ତାନ ସରକାରଙ୍କୁ JF-20 ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନ ଯୋଗାଇବାକୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଥିଲା   ବର୍ତ୍ତମାନ ପାକିସ୍ତାନ ଚୀନ୍ ଠାରୁ ପାଞ୍ଚଟି JF-20 ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନ କିଣିବା ପାଇଁ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛି 
କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଗତ କିଛି ବର୍ଷରେ ପାକିସ୍ତାନ ସହିତ ପୂର୍ବରୁ ଥିବା JF-17 ଜେଟରେ ପ୍ରମୁଖ ତ୍ରୁଟି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ​​ । ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଚୀନ୍ ସହିତ ନବୀକରଣ କରାଯାଉଛି ଯାହା ଦ୍ୱାରା ତୁର୍କୀ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇପାରିବ   ପାକିସ୍ତାନୀ ବାୟୁସେନାର ପ୍ରାୟ 40 JF-17 ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ସ୍ଥଳଭାଗରେ ରହିଆସିଛି  JF-17 ର ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ଫାଟ ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା, ଏହା ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ବାୟୁସେନା ଦ୍ୱାରା ଏହି ଜେଟଗୁଡିକ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡ କରାଯାଇଥିଲା   F-16 ବ୍ୟତୀତ ପାକିସ୍ତାନ ଚାଇନାରେ ନିର୍ମିତ JF-17 ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନ ବ୍ୟବହାର କରେ କିନ୍ତୁ ପାକିସ୍ତାନ ବାୟୁସେନାର 40 JF-17 ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନ ବୈଷୟିକ ତ୍ରୁଟି କାରଣରୁ ପଡି ରହିଛି  । ଏହି କାରଣରୁ ଚୀନ୍ ବର୍ତ୍ତମାନ J-20 ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନ କିଣିବ 

 

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment