ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ଉତ୍ସବରେ ସାମିଲ ହୋଇ ୧୫୦ରୁ ୨୦୦ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ
Khabar Odisha:At-the-swearing-in-ceremony-of-the-President-of-the-United-States-Between-150-and-200-security-personnel-were-infected
ୱାଶିଂଟନ, ଜାନୁଆରୀ ୨୩ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

ଆମେରିକାର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜୋ ବାଇଡେନଙ୍କ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ସମାରୋହରେ ଯୋଗଦେଇ ୧୫୦ରୁ ୨୦୦ ଜଣ ନ୍ୟାସନାଲ ଗାର୍ଡ ତଥା ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଜୋ ବାଇଡେନଙ୍କ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ସମାରୋହରେ ଏହି ସମସ୍ତ କର୍ମଚାରୀ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ନିୟୋଜିତ ଥିଲେ।

ସୂଚନାନୁାସାରେ, କ୍ୟାପିଟାଲ ହିଲରେ ହୋଇଥିବା ହିଂସା ପରେ ୱାଶିଂଟନରେ ୨୫୦୦୦ ରୁ ଅଧିକ ନ୍ୟାସନାଲ ଗାର୍ଡ ନିୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲେ। ଆମେରିକାରେ କରୋନା ମାମଲା ଦୁନିଆରେ ସର୍ବାଧିକ, ତେଣୁ ଏହି ଖବର ଆମେରିକା ପାଇଁ ନୂଆ ଚିନ୍ତା ବଢାଇଛି 

ପୂର୍ବତନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ ସମର୍ଥକମାନେ କ୍ୟାପିଟାଲକୁ ଘେରିଯିବା ପରେ ଦୁଇ ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ ଆମେରିକାର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ଜାନୁଆରୀ ୬ରେ ପାଞ୍ଚ ଜଣଙ୍କ ହତ୍ୟା ପରେ ସିକ୍ରେଟ ସେବା ଉଦ୍ଘାଟନ ପାଇଁ ସୁରକ୍ଷାକୁ ବଢାଯାଇଥିଲା । ୨୫୦୦୦ରୁ ଅଧିକ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ ଏବଂ ପୋଲିସଙ୍କୁ ଡ୍ୟୁଟିରେ ଡକାଯାଇଥିଲା।

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ଆମେରିକା ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ୨୫,୩୯୦,୦୪୨ ଜଣ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଏବଂ ୪୨୪,୧୭୭ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ତଥାପି ୧୫,୨୨୨,୭୧୯ କୋଭିଡ ରୋଗୀ ସଂକ୍ରାମକ ରୋଗରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ଲାଭ କରିଥିବାବେଳେ ୯,୭୪୩,୧୪୬ ଜଣ ସକ୍ରିୟ ରହିଛନ୍ତି 

 

ଏଯାବତ ୨୦୬,୩୫୭ ଜଣ ଆମେରିକୀୟ ସାମରିକ ଅଧିକାରୀ ସକରାତ୍ମକ ପରୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି । ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ୭୬,୯୬୬ ଟି ସକ୍ରିୟ ମାମଲା କରୋନା ଜୀବାଣୁ ଯୋଗୁଁ ମୋଟ ୨୨୫ ଜଣ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବାବେଳେ ୧୨୯,୧୬୬ ଲୋକ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛନ୍ତି।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment