<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
 <rss version="2.0">
   <channel>
      <title>Khabar Odisha</title>
      <link>http://khabarodisha.com/</link>
      <description>
        Khabar Odisha: Breaking news, views, reviews from across India
      </description>
      <copyright>
        Copyright:(C) 2017 EASY TECHNOLOGIES.PVT.LTD, http://easytechnologies.co.in/
      </copyright>
      <image>
        <title>Khabar Odisha</title>
        <link>http://khabarodisha.com/</link>
        <url>
          http://khabarodisha.com/passets/images/logo.png
        </url>
      </image>
      <item>
        <title>
           ବକ୍ସ ଅଫିସ: ଏହି ସପ୍ତାହରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିବ ୬ଟି ବଲିଉଡ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର
        </title>
        <link>
           http://khabarodisha.com/Entertainment/national-odisha-entertainment-6-bollywood-movie-release-this-week-46755
        </link>
        <guid>
           http://khabarodisha.com/Entertainment/national-odisha-entertainment-6-bollywood-movie-release-this-week-46755
        </guid>
        <pubDate>
           Thu, 17 Jan 2019 16:39:53 GMT
        </pubDate>
        <description>

 ବକ୍ସ ଅଫିସରେ ଏହି ସପ୍ତାହରେ ୬ଟି ଫିଲ୍ମ ମଧ୍ୟରେ କଡ଼ା ମୁକାବିଲା ହେବ । ଗୋଟିଏ ପଟେ ଗୋବିନ୍ଦା ଥିବାବେଳେ ଅନ୍ୟ ପଟେ ଇମ୍ରାନ ହାସମି ଓ ଅରଶଦ ୱାର୍ସି । ଏହି ଫିଲ୍ମ ପାଇଁ ବକ୍ସ ଅଫିସରେ କୌଣସି ବଡ ଅପେକ୍ଷା ନଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଦର୍ଶକ ଏହି ଫିଲ୍ମ ମଧ୍ୟରୁ କେଉଁ ଫିଲ୍ମକୁ ପସନ୍ଦ କରୁଛନ୍ତି ତାହା ଦେଖିବା ବାକି ରହିଲା।

ନୂଆ ବର୍ଷର ୧୮ତମ ଦିନରେ ବକ୍ସ ଅଫିସରେ ଗୋବିନ୍ଦାଙ୍କ ରଙ୍ଗିଲା ରାଜା,  ଇମ୍ରାନ ହାସମିଙ୍କ ହ୍ୱାଏ ଚିଟ ଇଣ୍ଡିଆ, ଅରଶଦଙ୍କ ଫ୍ରଡ ସଇୟାଁ, ଚୀନ ଯୁଦ୍ଧକୁ ନେଇ ହୋଇଥିବା ୭୨ ହର୍ସ, ରାଧିକା ଆପ୍ତେଙ୍କ ବମବେରିଆ ଓ ମୋଲାନା ଆଜାଦଙ୍କ ଉପରେ ନିର୍ମିତ ଏକ ଫିଲ୍ମ ମୁକ୍ତି ଲାଭ କରିବ ।

ହ୍ୱାୟ ଚିଟ ଇଣ୍ଡିଆ:- ସୌମିକ ସେନଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ହୋଇଥିବା ଫିଲ୍ମରେ ଇମ୍ରାନ ହାସମି ଓ ଶ୍ରେୟା ଧନବନ୍ତରୀ ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଫିଲ୍ମର ନାମ ପ୍ରଥମେ  ଚିଟ ଇଣ୍ଡିଆ ଥିଲା ପରେ ସେନସର ବୋର୍ଡ ଆପତି କରିବାରୁ ଏଥିରେ ହ୍ୱାଏ ଯୋଡା ଯାଇଥିଲା । ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର କାହାଣୀ ଭାରତର ଶିକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାରେ  ହୋଇଥିବା ଅବହେଳା ଉପରେ ଆଧାରିତ । ଏଥିରେ ଦେଖାଯାଇଛି ଯେ କିପରି ଶିକ୍ଷା ଏକ ଭ୍ରଷ୍ଟ ବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି। ଇମ୍ରାନ ଏଥିରେ ଜଣେ ଭ୍ରଷ୍ଟ ଶିକ୍ଷକ ଭୂମିକାରେ ନଜର ଆସିବେ । ଫିଲ୍ମଟିରେ ୨୦ ରୁ ୨୫କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇଛି ।

ଫ୍ରଡ ସଇୟାଁ:- ଗୋଲମାଲ ଏଗେନ ଓ ଭୟାଜୀ ସୁପରହିଟ ପରେ ଅରଶଦ ୱାର୍ସି ଏକ ସୋଲୋ ଫିଲ୍ମରେ ନଜର ଆସିବେ । ପ୍ରକାଶ ଝାଙ୍କ ପ୍ରଯୋଜିତ ଫିଲ୍ମ ଫ୍ରଡ ସଇୟାଁ  ଏକ ବାସ୍ତବିକ କାହାଣୀ ଉପରେ ଆଧାରିତ । ଫିଲ୍ମରେ ଅରଶଦ ୱାର୍ସି ନିଜ ପ୍ରେମରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଫସାଇ ୭ଟି ସହରରେ ୭ଜଣଙ୍କ ସହ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି ଓ ଏହି ଖବର ସ୍ତ୍ରୀ ମାନେ ମଧ୍ୟ ଜାଣି ନାହାନ୍ତି । ଏହି କମେଡି ଫିଲ୍ମ ବାରାଣାସୀ, ମଥୁରା ଓ ଆଲ୍ଲହାବାଦ(ପ୍ରୟାଗରାଜ)ର କାହାଣୀ ଅଟେ ।

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ୨୦୧୯ ମସିହାରେ ସବୁଠାରୁ ହିଟ୍ ସିନେମାରେ ପରିଗଣିତ ହେଲା ‘ଉରି -ଦ ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ’
        </title>
        <link>
           http://khabarodisha.com/Entertainment/Entertainment-odisha-Uri-the-serjical-strike-superhit-movie-in-2019-46739
        </link>
        <guid>
           http://khabarodisha.com/Entertainment/Entertainment-odisha-Uri-the-serjical-strike-superhit-movie-in-2019-46739
        </guid>
        <pubDate>
           Thu, 17 Jan 2019 15:43:25 GMT
        </pubDate>
        <description>

 ନୂଆ ବର୍ଷ ଆରମ୍ଭରେ ଫିଲ୍ମି ଫ୍ରାଇଡ଼େରେ ରିଲିଜ ହୋଇଥିବା ଦୁଇଟି ଦମଦାର ବଲିଉଡ଼ ମୁଭି ‘ଦ ଏକ୍ସିଡ଼େଣ୍ଟାଲ ପ୍ରାଇମିନିଷ୍ଟର’ ଓ ଉରି -ଦ ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ ବକ୍ସ ଅଫିସରେ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛି । ଯବାନଙ୍କ ସାହାସିକତା ଉପରେ ନିର୍ମିତ ଫିଲ୍ମ ‘ଉରି -ଦ ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ’  ବକ୍ସ ଅଫିସରେ ୨୦୧୯ ମସିହାର ସବୁଠାରୁ ହିଟ୍ ସିନେମାରେ ପରିଗଣିତ ହୋଇଛି । ଆଗାମୀ ଦିନ ଗୁଡ଼ିକରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ସିନେମା ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବା ସହ ଆୟ ଭଲ କରିବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଇଛି ।

‘ଉରି -ଦ ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ୮. ୨୦ କୋଟି ଅପନିଙ୍ଗରେ ଆୟ କରିଥିବା ବେଳେ ‘ଦ ଆକ୍ସିଡ଼େଣ୍ଟାଲ ପ୍ରାଇମ ମିନିଷ୍ଟର’ ୩.୨୫ରୁ ୩.୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଆୟ କରିଥିଲା  । ଏତିକି ଦିନରେ ‘ଉରି -ଦ ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକର ବ୍ୟବସାୟ ପ୍ରାୟ ୫୫ କୋଟି ପାର କରିଛି। ବକ୍ସ ଅଫିସରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ହୋଇଥିବା ଉରି -ଦ ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକର ଓ   ରାଜନୈତିକ ଡ୍ରାମାକୁ ନେଇ ହୋଇଥିବା  ‘ଦ ଆକ୍ସିଡ଼େଣ୍ଟାଲ ପ୍ରାଇମ ମିନିଷ୍ଟର’ ସିନେମା ମଧ୍ୟରେ ମୁକାବଲା ଚାଲିଛି।

‘ଦ ଆକ୍ସିଡ଼େଣ୍ଟାଲ ପ୍ରାଇମ ମିନିଷ୍ଟର’ ଫିଲ୍ମ ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନ ମନ୍ତ୍ରୀ ମନମୋହନ ସିଂ ଙ୍କ ରାଜନୈତିକ ଜୀବନୀ ଉପରେ ଆଧାରିତ। ଆଦିତ୍ୟ ଧରଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶିତ ‘ଉରି -ଦ ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ , କାଶ୍ମୀରର ଉରି ଆର୍ମୀ ବେସ କ୍ୟାମ୍ପ ଉପରେ  ହୋଇଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣର ପ୍ରତିଶୋଧ ସ୍ଵରୂପ ପାକିସ୍ଥାନ ଅଧିକୃତ ଅଂଚଳରେ ଭାରତୀୟ ସେନା ପକ୍ଷରୁ କରାଯାଇଥିବା ଷ୍ଟ୍ରାଇକୁ ନେଇ ନିର୍ମିତ ହୋଇଛି। ଏହି ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକରେ ଯବାନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନକୁ ପରଦାରେ ଆଣିବାର ପ୍ରୟାସ କରିଛନ୍ତି ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ।

ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ବିବେକୀ କୋଶଳଙ୍କ ଅଭିନୟ ପ୍ରଶଂସନୀୟ ହୋଇଛି। ଏହି ନିନେମାକୁ ନେଇ ଦର୍ଶକ ଭଲ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇଛନ୍ତି  । ୨୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ବଜେଟରେ ହୋଇଥିବା ଏହି ସିନେମା ୮୦୦ଟି ସ୍କ୍ରିନରେ ରିଲିଜ୍ ହୋଇଛି। ଯବାନଙ୍କ ସାହାସିକତା ଉପରେ ହୋଇଥିବା ଫିଲ୍ମ ‘ଉରି -ଦ ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ’ଲୋକଙ୍କ ଲୋକପ୍ରିୟ ହୋଇ ବକ୍ସ ଅଫିସରେ ହିଟ ହୋଇଛି ।

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଅଭିନେତ୍ରୀ ଶ୍ୱେତାରୁ ମାତା ମାହେଶ୍ୱରୀ, ସମ୍ରାଟ କ୍ୟାସେଟ୍‌ ମାଲିକ ବାବା ଅନନ୍ତକେଶରୀ, ନାଗ-ପଦ୍ମ ଉପରେ ବାବା ମାତା
        </title>
        <link>
           http://khabarodisha.com/Entertainment/entertainment-Odisha-odia-actress-sweta-mallick-now-mata-maheswari-46731
        </link>
        <guid>
           http://khabarodisha.com/Entertainment/entertainment-Odisha-odia-actress-sweta-mallick-now-mata-maheswari-46731
        </guid>
        <pubDate>
           Thu, 17 Jan 2019 15:57:55 GMT
        </pubDate>
        <description>

 ନାଗ ଉପରେ ବାବା ଏବଂ ପଦ୍ମ ଉପରେ ମାତା । ଓଡ଼ିଆ ଟେଲି ଜଗତର ଅଭିନେତ୍ରୀ ଶ୍ୱେତା ମଲ୍ଲିକ ଏବେ ଏଠାରେ ମାତା ସାଜିଛନ୍ତି । ସେହିପରି ସମ୍ରାଟ କ୍ୟାସେଟ୍‌ କମ୍ପାନୀ ମାଲିକ ବିଶ୍ୱମ୍ବର ସାବତ ବାବା ଅନନ୍ତକେଶରୀଭାବରେ ପୂଜା ପାଉଛନ୍ତି । କୋରାପୁଟ ଜୟପୁରରେ ଆୟୋଜିତ କଳକୀ ମହାଯଜ୍ଞରେ ଦେଖିବାକୁ ପାଇବାରୁ ଏବେ ବିବାଦ ଘେରରେ ବାବା ଓ ମାତା ।

ଓଡ଼ିଆ ରୂପେଲି ପରଦା ଛାଡ଼ିବା ପରେ ଶ୍ୱେତା ମଲ୍ଲିକ୍‌ ଏବେ ମାତା ‘ମାହେଶ୍ୱରୀ’ ହୋଇ ପୂଜା ପାଉଛନ୍ତି । ଭୁବନେଶ୍ୱର ଉପକଣ୍ଠ ପାତ୍ରପଡ଼ାରେ ଶିବଶକ୍ତି ଧାମରେ ରହୁଛନ୍ତି । ତେବେ ଜୟପୁରରେ ଆୟୋଜିତ କଳକୀ ମହାଯଜ୍ଞରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ସପ୍ତଫେଣୀ ନାଗର ସିଂହାସନ ଉପରେ ବାବା ଅନନ୍ତକେଶରୀ (ବିଶ୍ୱମ୍ବର ସାବତ) ଏବଂ ପଦ୍ମ ଉପରେ ମାତା ମାହେଶ୍ୱରୀ (ଶ୍ୱେତା ମଲ୍ଲିକ) ବସି ପୂଜା ପାଉଥିବା ନଜରକୁ ଆସିଛି  । ଗତ ୧୦ ତାରିଖରୁ ଏମାନେ ସୋରାଗୁଡ଼ାରେ ଯଜ୍ଞ କରୁଛନ୍ତି । ସ୍ୱାପ୍ନାଦେଶ ପାଇ ସମସ୍ୟା ଦୂର କରୁଥିବା ଏମାନେ କହୁଛନ୍ତି । ଏପରି ଯଜ୍ଞ ଆୟୋଜନ କରି ଟଙ୍କା ଆଦାୟ କରୁଥିବାବେଳେ ସେମାନଙ୍କ ଅନୁଗାମୀ ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି । ଏବେ ଏମାନଙ୍କୁ ନେଇ ବିବାଦ ଦେଖାଦେଇଛି । ଯଜ୍ଞସ୍ଥଳକୁ ବାହାର ଲୋକଙ୍କୁ ଛଡ଼ା ଯାଉ ନ ଥିବା ମଧ୍ୟ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ।

ମାତା ପିତା  ଗୁରୁଜନ ଭାବି ଲୋକ ସେବା କରୁଛନ୍ତି । ଦିନ ତମାମ ଏପରି ଯଜ୍ଞ ଚାଲୁଥିବାବେଳେ ଆଜି ପୂର୍ଣ୍ଣାହୂତି ଦିଆଯିବ । କୁଣ୍ଡ ଚାରିପଟେ ଘୁରିବେ ଭକ୍ତ । ଗୋଡ଼ ଧୂଆ ସହ ଆଳତି ଓ ଫୁଲ ମାଳା ଦେଇ ଲୋକେ ପୂଜା କରୁଛନ୍ତି ବାବା ଓ ମାତାଙ୍କୁ । ସାଇ ମନ୍ଦିରରୁ ଅନୁମତି ନେଇ ଏଠାକୁ ଆସିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ପରମୁହୁର୍ତ୍ତରେ ବିବାଦ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା । ଲୋକଙ୍କୁ ମନସ୍କାମନା ପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ କହି ପ୍ରଲୋଭିତ କରୁଛନ୍ତି ଏମାନେ । ଅନ୍ୟ ସ୍ଥାନଗୁଡ଼ିକରେ ୨୬ଟି ଯଜ୍ଞ କରିବା ପରେ ଏହା ସେମାନଙ୍କ ୨୭ତମ ଯଜ୍ଞ । ଏପରି ବିବାଦ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ହୋଇନଥିବା ବେଳେ କିଛି ଖଳପ୍ରକାର ଲୋକ ଏହାକୁ ଅପପ୍ରଚାର କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ବାବା । ନିଜକୁ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ନାରାୟଣ ବୋଲି ଦୁଇ ଜଣ କହୁଛନ୍ତି । ପୂର୍ବରୁ ନେପାଳ ଓ ଏହା ପରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାରେ ବିଶ୍ୱଶାନ୍ତି ଯଜ୍ଞ କରାଯିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

ତେବେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଶ୍ୱେତା ‘ଚା ମାଗିଲେ ପାଣି ଦେଉଛ’ ‘ଷ୍ଟାଇଲ ତୋର ମସ୍ତ’ ଭଳି ଅନେକ ଆଲବମ ଗୀତ ସହ “ସାବତ ମା’ ଓ ‘ସୁହାଗ ସିନ୍ଦୁର’ ଭଳି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ । 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ରିଲିଜ ହେଲା କପିଲ ଦେବଙ୍କ ବାଓପିକ ‘୮୩’ ର ପ୍ରଥମ ପୋଷ୍ଟର
        </title>
        <link>
           http://khabarodisha.com/Entertainment/entertainment-national-odisha-kapil-devs-biopic-83-first-poster-release-46680
        </link>
        <guid>
           http://khabarodisha.com/Entertainment/entertainment-national-odisha-kapil-devs-biopic-83-first-poster-release-46680
        </guid>
        <pubDate>
           Wed, 16 Jan 2019 16:32:53 GMT
        </pubDate>
        <description>

ଭାରତକୁ ବିଶ୍ୱକପ ଜିତେଇଥିବା କିମ୍ବଦନ୍ତୀ  କ୍ରିକେଟର ଅଧିନାୟକ କପିଲ ଦେବଙ୍କ ବାଓପିକ ‘୮୩’ର ପ୍ରଥମ ପୋଷ୍ଟର ରିଲିଜ ହୋଇଛି । ଫିଲ୍ମଟି କପିଲଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ୧୯୮୩ ମସିହାରେ ହୋଇଥିବା ଭାରତୀୟ ଦଳ ବିଶ୍ୱକପ ବିଜୟ ଉପରେ ଆଧାରିତ। କପିଲଙ୍କ ଭୂମିକାରେ ରଣବୀର ସିଂହଙ୍କୁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ। ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ଆଉ କେଉଁ କେଉଁ ଅଭିନେତା ଓ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅଭିନୟ କରିବେ ତାହା ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ହୋଇନାହିଁ।

ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ପୋଷ୍ଟରକୁ ରଣବୀର ନିଜେ ସୋସିଆଲ ମିଡି‌ଆରେ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି । କବୀର ଖାନ ଫିଲ୍ମର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ । ଫିଲ୍ମର ରିଲିଜ ତାରିଖ ସ୍ଥିର ହୋଇ ନଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଚଳିତ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ଭାଗ ସୁଦ୍ଧା ଫିଲ୍ମର ସୁଟିଂ ଶେଷ କରିବା ପାଇଁ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛନ୍ତି।

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ପାକିସ୍ତାନରେ ରିଲିଜ ହେବ “ଦ ଆକ୍ସିଡେଂଟାଲ ପ୍ରାଇମ ମିନିଷ୍ଟର”, ସେନସର ବୋର୍ଡର ମଞ୍ଜୁରୀ
        </title>
        <link>
           http://khabarodisha.com/Entertainment/odisha-entertainment-the-accidental-prime-minister-46616
        </link>
        <guid>
           http://khabarodisha.com/Entertainment/odisha-entertainment-the-accidental-prime-minister-46616
        </guid>
        <pubDate>
           Tue, 15 Jan 2019 16:36:04 GMT
        </pubDate>
        <description>

ପାକିସ୍ତାନର କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଫିଲ୍ମ ସେଂସର ବୋର୍ଡ ଆଜି ଆଗାମୀ ଫିଲ୍ମ “ଦ ଆକ୍ସିଡେଂଟାଲ ପ୍ରାଇମ ମିନିଷ୍ଟର”କୁ ପାକିସ୍ତାନରେ ରିଲିଜ ପାଇଁ ମଞ୍ଜୁରୀ ଦେଇଛି । ଏହି ଫିଲ୍ମ ଜାନୁଆରୀ ୧୮ରେ ପାକିସ୍ତାନରେ ରିଲିଜ ହେବ । ସିବିଏଫସିର ପ୍ରମୁଖ ଡାନିଏଲ ଗିଲାନୀ ସୋଶିଆଲ ମିଡିଆ ଜରିଆରେ କହିଛନ୍ତି କି, ସାଧାରଣ କଟାକଟି ପରେ ଫିଲ୍ମକୁ ମଞ୍ଜୁରୀ ମିଳିଛି । 

ବିଜୟ ରତ୍ନାକର ଗୁଟେଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିର୍ଦ୍ଦେଶିତ ଫିଲ୍ମରେ ଅନୁପମ ଖୈର ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମନମୋହନ ସିଂହଙ୍କ ଭୂମିକାରେ ଅଛନ୍ତି । ଏହା ମନମୋହନଙ୍କ ମିଡିଆ ଉପଦେଶକ ସଞ୍ଜୟ ବାରୁଙ୍କ ପୁସ୍ତକ ଉପରେ ଆଧାରିତ । ଫିଲ୍ମର ପ୍ରସ୍ତୁତକର୍ତା ଜୟନ୍ତୀଲାଲ ଗଡା ଏବେ ପାକିସ୍ତାନରେ ଫିଲ୍ମ ରିଲିଜକୁ ନେଇ ଉତ୍ସାହିତ ଅଛନ୍ତି ।

ଗଡା କହିଛନ୍ତି କି, ପାକିସ୍ତାନରେ ଫିଲ୍ମକୁ ସବୁଜ ସଙ୍କେତ ମିଳିଥିବା ହେତୁ ଆମେ ବହୁତ ଉତ୍ସାହିତ ଅଛୁ । ପାକିସ୍ତାନୀ ଦର୍ଶକ ଏହାକୁ ଉପଭୋଗ କରିବେ । ମୁଁ ସର୍ବଦା ଇମରାନଙ୍କ ପ୍ରଶଂସା କରେ । ଏବେ ତାଙ୍କୁ ଜଣେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ରୂପରେ ମୁଁ ସମ୍ମାନ କରେ । ସେ ଆମ ଫିଲ୍ମକୁ ମଞ୍ଜୁରୀ ଦେଇଛନ୍ତି ।   

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଶ୍ରୀଦେବୀଙ୍କ ଜୀବନୀ ଉପରେ ଆଧାରିତ ସିନେମାରେ ପ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ ,ରିଲିଜ ହେଲା ଟ୍ରେଲର
        </title>
        <link>
           http://khabarodisha.com/Entertainment/entertainment-Odisha-Priya-prakash-in-Sridevi-Bungalow-movie-46601
        </link>
        <guid>
           http://khabarodisha.com/Entertainment/entertainment-Odisha-Priya-prakash-in-Sridevi-Bungalow-movie-46601
        </guid>
        <pubDate>
           Tue, 15 Jan 2019 16:13:56 GMT
        </pubDate>
        <description>

 ପ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ ଗତ ବର୍ଷ ଭାଲେନଟାଇନ ଅବସରରେ ଆଖି ମାରି ପୂରା ଦେଶକୁ ତାଙ୍କର ଦିୱାନା ବନାଇ ଦେଇଥିଲେ । ଏହି ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଏବେ ପୁଣି ଭାଲେନଟାଇନ ପୂର୍ବରୁ ଏକ ସିନେମାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିବା ଫିଲ୍ମର ଟ୍ରେଲର ସାମନାକୁ ଆସିଛି । ଏହି ସିନେମା ଜରିଆରେ ପ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ ବଲିଉଡ଼ରେ ପଦାର୍ପଣ କରିଛନ୍ତି ।

ପ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଅଭିନିତ ସିନେମା ‘ଶ୍ରୀଦେବୀ ବଙ୍ଗଲୋ’ ର ଟ୍ରେଲର ନଜରକୁ ଆସିଛି । ଏହି ସିନେମାଟି ଶ୍ରୀଦେବୀଙ୍କ ଜୀବନୀ ଉପରେ ଆଧାରିତ । ଏହି ସିନେମାରେ ପ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ ସୁପରଷ୍ଟାର ଶ୍ରୀଦେବୀଙ୍କ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । କିପରି ସେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ହେଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ ତ୍ୟାଗ ସମୟର ଚିତ୍ର ମଧ୍ୟ ଦେଖବାକୁ ମିଳିଛି ସେହି ଟ୍ରେଲରରେ ।

ଏହି ଟ୍ରେଲର  ଓ ଫିଲ୍ମରେ ଶ୍ରୀଦେବୀଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳୀ ଦିଆଯିବା। ମାତ୍ର ଶ୍ରୀଦେବୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା ଉପରେ ଏହି ସିନେମା ଆଧାରିତ ହୋଇଥିବା ପ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ ସ୍ୱୀକାର କରୁନାହାନ୍ତି। ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ପ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶଙ୍କୁ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ ୟୁଜର ଟ୍ରୋଲ ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ସିନେମାଟି ଶ୍ରୀଦେବୀଙ୍କ ଜୀବନୀ ଉପରେ ଆଧାରିତ ହୋଇଥିବା ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତରରେ ପ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ଜାଣିବା ପାଇଁ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ସିନେମା ଦେଖିବାକୁ ପଡ଼ିବ । ସେ କହିଛନ୍ତି ମୁଁ କେବଳ ଗୋଟିଏ ସୁପରଷ୍ଟାରଙ୍କ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଛି। 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ‘ଦ ଏକ୍ସିଡ଼େଣ୍ଟାଲ ପ୍ରାଇମିନିଷ୍ଟର’କୁ ପଛରେ ପକାଇ ଆଗେଇ ଚାଲିଛି ଉରି, ତିନି ଦିନରେ ଆୟ ୩୭ କୋଟି କରି ପାର
        </title>
        <link>
           http://khabarodisha.com/Entertainment/Entertainment-odisha-Uri-the-serjical-strike-the-accidental-prime-minister-movie-income-46554
        </link>
        <guid>
           http://khabarodisha.com/Entertainment/Entertainment-odisha-Uri-the-serjical-strike-the-accidental-prime-minister-movie-income-46554
        </guid>
        <pubDate>
           Mon, 14 Jan 2019 16:03:49 GMT
        </pubDate>
        <description>

ନୂଆ ବର୍ଷ ଆରମ୍ଭରେ ଫିଲ୍ମି ଫ୍ରାଇଡ଼େରେ ରିଲିଜ ହୋଇଥିବା ଦୁଇଟି ଦମଦାର ବଲିଉଡ଼ ମୁଭି ବକ୍ସ ଅଫିସରେ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛି  । ଏହି ଦୁଇଟି ସିନେମା ‘ଦ ଏକ୍ସିଡ଼େଣ୍ଟାଲ ପ୍ରାଇମିନିଷ୍ଟର’ ଓ ଉରି -ଦ ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ ବକ୍ସ ଅଫିସରେ ଆଜି ଚତୁର୍ଥ ଦିନରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ଏହି ଦୁଇଟି ଫିଲ୍ମ ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଭଲ ଅପନିଙ୍ଗ କରିଥିଲା । ରାଜନୈତିକ ଡ୍ରାମା ଉପରେ ଆଧାରିତ ‘ଦ ଆକ୍ସିଡ଼େଣ୍ଟାଲ ପ୍ରାଇମ ମିନିଷ୍ଟର’କୁ ଯବାନଙ୍କ ସାହାସିକତା ଉପରେ ନିର୍ମିତ ଫିଲ୍ମ ‘ଉରି -ଦ ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ’  ଟକ୍କର ଦେଇ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛି ।

‘ଉରି -ଦ ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ୮. ୨୦ କୋଟି ଅପନିଙ୍ଗରେ ଆୟ କରିଥିବା ବେଳେ ‘ଦ ଆକ୍ସିଡ଼େଣ୍ଟାଲ ପ୍ରାଇମ ମିନିଷ୍ଟର’ ୩.୨୫ରୁ ୩.୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଆୟ କରିଛି ।  ଉରି ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନ ଶନିବାରରେ ପ୍ରାୟ ୧୨ କୋଟି ଟଙ୍କା ବକ୍ସ ଅଫିସରେ ଆୟ କରିଛି ।ଏହି ତିନି ଦିନରେ ‘ଉରି -ଦ ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ ପ୍ରାୟ ୩୭ କୋଟି ପାର କରିଛି। ଉରି-ଦ ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକର କାହାଣୀ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ରାଜନୈତିକ ଡ୍ରାମାକୁ ନେଇ ହୋଇଥିବା  ‘ଦ ଆକ୍ସିଡ଼େଣ୍ଟାଲ ପ୍ରାଇମ ମିନିଷ୍ଟର’ ସିନେମା ମଧ୍ୟରେ ମୁକାବଲା ଚାଲିଛି । ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନ ମନ୍ତ୍ରୀ ମନମୋହନ ସିଂ ଙ୍କ ରାଜନୈତିକ ଜୀବନୀ ଉପରେ ଆଧାରିତ ‘ଦ ଏକ୍ସିଡ଼େଣ୍ଟାଲ ପ୍ରାଇମିନିଷ୍ଟର’ ସିନେମାରେ ମନମୋହନ ସିଂ ଙ୍କ ଚରିତ୍ରରେଇ ଅନୁପମ ଖେର ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି।

 ଆଦିତ୍ୟ ଧରଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶିତ ‘ଉରି -ଦ ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ , କାଶ୍ମୀରର ଉରି ଆର୍ମୀ ବେସ କ୍ୟାମ୍ପ ଉପରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣର ପ୍ରତିଶୋଧ ନେଇ ପାକିସ୍ଥାନ ଅଧିକୃତ ଅଂଚଳରେ ଭାରତୀୟ ସେନା ପକ୍ଷରୁ କରାଯାଇଥିବା ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ ଏବଂ ଯବାନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଉପରେ  ସିନେମାର କାହାଣୀ ଆଧାରିତ ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ବିବେକୀ କୋଶଳଙ୍କ ଅଭିନୟକୁ ପ୍ରସଂଶା କରାଯାଇଛି । ଏହି ନିନେମାକୁ ନେଇ ଦର୍ଶକ ଭଲ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇଛନ୍ତି  । ୨୫ କୋଟି ଟଙ୍କାରେ ବଜେଟରେ ହୋଇଥିବା ଏହି ସିନେମା ୮୦୦ଟି ସ୍କ୍ରିନରେ ପଡ଼ିଛି । ‘ଦ ଆକ୍ସିଡ଼େଣ୍ଟାଲ ପ୍ରାଇମ ମିନିଷ୍ଟର’କୁ ଟକ୍କର ଦେଇ ଆଗେଇଛି ବଲିଉଡ଼ ସିନେମା ‘ଉରି -ଦ ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ । ଏହି ଦେଶାତ୍ମାବୋଧକ କାହାଣୀ ଲୋକପ୍ରିୟ ହୋଇ ବକ୍ସ ଅଫିସରେ ଭଲ ଆୟ କରୁଛି ।

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ମହାଭାରତ ଛାଡି ନିଜର ସୁପରହିଟ ଫିଲ୍ମରେ ବାଜି ଲଗାଇଲେ ଅମିର ଖାନ, ଟାଇଟଲ ଫାଇନାଲ
        </title>
        <link>
           http://khabarodisha.com/Entertainment/odisha-entertainment-bollywood-aamir-khan-ready-to-shoot-for-ghajini-2-46548
        </link>
        <guid>
           http://khabarodisha.com/Entertainment/odisha-entertainment-bollywood-aamir-khan-ready-to-shoot-for-ghajini-2-46548
        </guid>
        <pubDate>
           Mon, 14 Jan 2019 16:10:54 GMT
        </pubDate>
        <description>

ଗତ କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଅମିର ଖାନଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ଠଗ୍ସ ଅଫ ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନ ରିଲିଜ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ଫିଲ୍ମକୁ ଦର୍ଶକ ମାନେ ନାପସନ୍ଦ କରିଛନ୍ତି । ବକ୍ସ ଅଫିସରେ ଏହା ଫ୍ଲପ୍ ହୋଇଛି । ଫିଲ୍ମ ଫ୍ଲପ ହେବାକୁ ନେଇ ଅମିର ଖାନ ନିରାଶ ଅଛନ୍ତି । ଏବେ ସେ ନିଜର ନୂତନ ରଣନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛନ୍ତି । ଅମିର ନିଜର ଆଗାମୀ ଫିଲ୍ମ ପ୍ରସ୍ତୁତି କରୁଛନ୍ତି । ଅମିର ୧୦୦୦କୋଟି ବଜେଟର ମହାଭାରତ ଶୁଟିଙ୍ଗ୍ କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି ଖବର ମିଳିଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଏବେ ସେ ମନ ବଦଳାଇ ଦେଇଛନ୍ତି । ଅମିର ନିଜ ଫ୍ୟାନ୍ସଙ୍କ ପାଇଁ ଗଜନୀ ୨ ନେଇ ଆସୁଛନ୍ତି । 

ଋିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଫିଲ୍ମକୁ ହିନ୍ଦୀ ଏବଂ ତେଲୁଗୁ ଭାଷାରେ ରେଜିଷ୍ଟର କରାଯାଇଛି । ଗଜନୀ ଏକ ସୁପରହିଟ୍ ଫିଲ୍ମ ଥିଲା । ତେଣୁ ଏହି ଫିଲ୍ମର ଟାଇଟେଲ ଗଜନୀ ୨ ରଖାଯାଇଛି । ଏବେ ଫିଲ୍ମକୁ ଅଧିକାରୀକ ସ୍ତରରେ ଘୋଷଣା କରାଯାଇ ନାହିଁ । ଗଜନୀକୁ ମୁରଗଦୋସ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନା ଦେଇଥିଲେ । ଗଜନୀ ୨ ପାଇଁ ମୁରଗଦୋସକୁ ଆପ୍ରୋଚ କରାଯାଇ ପାରେ । ତେବେ ଏହି ଫିଲ୍ମ ପାଇଁ ଅମିର ଏବେ ନିଜ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ଖାସ୍ ଧ୍ୟାନ ଦେଉଛନ୍ତି । ସେ ନିଜ ଡାଇଟ ଉପରେ କଂଟ୍ରୋଲ କରୁଛନ୍ତି । ଏବେ ସେ ନିଜ ଶରୀରକୁ ଏକ ଖାସ୍ ସେପ ଦେବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା ଚଳାଇଛନ୍ତି । ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ଅମିରଙ୍କ ଲୁକ ଗଜନୀ ଭଳି ଟପ୍ ନଜର ଆସିବ । 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ସଲମାନଙ୍କ ସହ ରୋମାନ୍ସ କରିବେ ଟାଇଗରଙ୍କ ଗର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡ, ଭାରତ ପରେ ଆସୁଛି ଏହି ବଡ ବଜେଟର ଫିଲ୍ମ
        </title>
        <link>
           http://khabarodisha.com/Entertainment/odisha-entertainment-after-bharat-disha-patani-will-again-share-screen-with-salman-khan-in-kick-2-film-46547
        </link>
        <guid>
           http://khabarodisha.com/Entertainment/odisha-entertainment-after-bharat-disha-patani-will-again-share-screen-with-salman-khan-in-kick-2-film-46547
        </guid>
        <pubDate>
           Mon, 14 Jan 2019 14:04:15 GMT
        </pubDate>
        <description>

ଦିଶା ପାଟନୀ ଏବେ ସଲମାନଙ୍କ ସହ ଭାରତ ଫିଲ୍ମ ଶୁଟିଙ୍ଗ କରୁଛନ୍ତି । ତେବେ ଦିଶା ପୁଣି ଥରେ ସଲମାନଙ୍କ ସହ ଆଉ ଏକ ଫିଲ୍ମରେ ନଜର ଆସିବେ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି । ମୁମ୍ବାଇ ମିରରରୁ ଏହି ଖବର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ଏହି ରିପୋର୍ଟ ମୁତାବକ, ଭାରତ ଫିଲ୍ମ ପରେ ଦିଶା କିକ ୨ରେ ନଜର ଆସିବେ । 

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, କିକ ୨ରେ ଦିଶା ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକାରେ ନଜର ଆସିବେ । ତେବେ ସେ କେଉଁ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିବେ ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇ ନାହିଁ । ଚଳିତ ବର୍ହ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା କିକ ୨ର ଶୁଟିଙ୍ଗ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯିବ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି । ଏହି ଫିଲ୍ମକୁ ସାଜିଦା ନାଡିୟାଡବାଲା ନିର୍ଦ୍ଦେଶନା ଦେବେ । ଭାରତ ଫିଲ୍ମରେ ଦିଶା ସଲମାନଙ୍କ ଭଉଣୀ ଭୂମିକାରେ ଅଛନ୍ତି । ଭାରତରେ ଦିଶାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ କ୍ୟାଟ୍ରୀନା କୈଫ, ତବୁ, ନୋରା ଫତେହୀ ଏବଂ ସୁନୀଲ ଗ୍ରୋଭର ଅଛନ୍ତି । ସଲମାନଙ୍କ ସହ ଦିଶାଙ୍କର ଏହା ପ୍ରଥମ ଫିଲ୍ମ । 

୨୦୧୪ରେ ଦକ୍ଷିଣ କୋଟିଆର ଫିଲ୍ମ ଓଡ ଟୁ ମାଁଇ ଫାଦର କାହାଣୀ ଉପରେ ଆଧାରିତ । ସଲମାନଙ୍କ ଅନ୍ୟ ଫିଲ୍ମ ଅପେକ୍ଷା ଏହା ମଧ୍ୟ ଆକ୍ସନରେ ଭରପୂର ରହିଛି । ଏଥିରେ ସଲମାନ ୫ଟି ଅଲଗା ଅଲଗା ରୂପରେ ନଜର ଆସିବେ । କ୍ୟାଟ୍ରିନାଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ଏଥିରେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଚୋପ୍ରା ଥିଲେ । 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ‘ଦ ଏକ୍ସିଡ଼େଣ୍ଟାଲ ପ୍ରାଇମ ମିନିଷ୍ଟର’କୁ ଟକ୍କର ଦେଉଛି ଉରି-ଦ ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ , ଦୁଇ ଦିନରେ ଆୟ ୧୮ କୋଟି
        </title>
        <link>
           http://khabarodisha.com/Entertainment/Entertainment-odisha-Uri-the-serjical-strike-the-accidental-prime-minister-income-46500
        </link>
        <guid>
           http://khabarodisha.com/Entertainment/Entertainment-odisha-Uri-the-serjical-strike-the-accidental-prime-minister-income-46500
        </guid>
        <pubDate>
           Sun, 13 Jan 2019 15:02:26 GMT
        </pubDate>
        <description>

୨୦୧୯ ମସିହା ଆରମ୍ଭରେ ଫିଲ୍ମି ଫ୍ରାଇଡ଼େରେ ରିଲିଜ ହୋଇଥିଲା ଦୁଇଟି ଦମଦାର ବଲିଉଡ଼ ମୁଭି । ଏହି ଦୁଇଟି ସିନେମା ‘ଦ ଏକ୍ସିଡ଼େଣ୍ଟାଲ ପ୍ରାଇମ ମିନିଷ୍ଟର’ ଓ ଉରି -ଦ ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ ବକ୍ସ ଅଫିସର ଆଜି ତୃତୀୟ ଦିନରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ଏହି ଦୁଇଟି ଫିଲ୍ମ ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଭଲ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା । ରାଜନୈତିକ ଡ଼୍ରାମା ଉପରେ ଆଧାରିତ ‘ଦ ଆକ୍ସିଡ଼େଣ୍ଟାଲ ପ୍ରାଇମ ମିନିଷ୍ଟର’ କୁ ଯବାନଙ୍କ ସାହାସିକତା ଉପରେ ହୋଇଥିବା ଫିଲ୍ମ ‘ଉରି -ଦ ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ’  ଟକ୍କର ଦେଇ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛି ।

‘ଉରି -ଦ ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ୮. ୨୦ କୋଟି  ଆୟ କରିଥିବା ବେଳେ ‘ଦ ଆକ୍ସିଡ଼େଣ୍ଟାଲ ପ୍ରାଇମ ମିନିଷ୍ଟର’ ୩.୨୫ରୁ ୩.୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଆୟ କରିଛି ।  ଉରି ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନରେ ପ୍ରାୟ ୧୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ବକ୍ସ ଅଫିସରେ ଆୟ କରିଛି । ଏହି ଦୁଇ ଦିନରେ ‘ଉରି -ଦ ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ ପ୍ରାୟ ୧୮ କୋଟି ପାର କରିଛି  । ‘ଦ ଆକ୍ସିଡ଼େଣ୍ଟାଲ ପ୍ରାଇମ ମିନିଷ୍ଟର’ ମଧ୍ୟ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ଚାରି କୋଟି ଟଙ୍କା ଆୟ କରିଛି । ଉରି -ଦ ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକର କାହାଣୀ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ରାଜନୈତିକ ଡ୍ରାମାକୁ ନେଇ ହୋଇଥିବା  ‘ଦ ଆକ୍ସିଡ଼େଣ୍ଟାଲ ପ୍ରାଇମ ମିନିଷ୍ଟର’ ସିନେମାର ମୁକାବଲା ବକ୍ସ ଅଫିସରେ ଚାଲିଛି । ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମନମୋହନ ସିଂଙ୍କ ରାଜନୈତିକ ଜୀବନୀ ଉପରେ ଆଧାରିତ ଏହି ଫିଲ୍ମ ।‘ଦ ଏକ୍ସିଡ଼େଣ୍ଟାଲ ପ୍ରାଇମିନିଷ୍ଟର’ ସିନେମାରେ ମନମୋହନ ସିଂ ଙ୍କ ଚରିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି ଅଭିନେତା ଅନୁପମ ଖେର । ଆଦିତ୍ୟ ଧରଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶିତ ‘ଉରି -ଦ ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ , କାଶ୍ମୀରର ଉରି ଆର୍ମୀ ବେସ କ୍ୟାମ୍ପ ଉପରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣକୁ ପ୍ରତିବାଦ କରି ପାକିସ୍ତାନ ଅଧିକୃତ ଅଂଚଳରେ ଭାରତୀୟ ସେନା ପକ୍ଷରୁ କରାଯାଇଥିବା ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ ଏବଂ ଯବାନଙ୍କ କାର‌୍ୟ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନକୁ ନେଇ ଏହି ସିନେମାର କାହାଣୀ ଆଧାରିତ । ଏହି ଦେଶାତ୍ମବୋଧକ କାହାଣୀ ଲୋକପ୍ରିୟ ହୋଇ ବକ୍ସ ଅଫିସରେ ଭଲ ଆୟ କରୁଛି ।

        </description>
      </item>
   </rss>
 </channel>