<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
 <rss version="2.0">
   <channel>
      <title>Khabar Odisha</title>
      <link>http://khabarodisha.com/</link>
      <description>
        Khabar Odisha: Breaking news, views, reviews from across India
      </description>
      <copyright>
        Copyright:(C) 2017 EASY TECHNOLOGIES.PVT.LTD, http://easytechnologies.co.in/
      </copyright>
      <image>
        <title>Khabar Odisha</title>
        <link>http://khabarodisha.com/</link>
        <url>
          http://khabarodisha.com/passets/images/logo.png
        </url>
      </image>
      <item>
        <title>
           ପ୍ରସିଦ୍ଧ ସଙ୍ଗୀତକାର-କବି ଗୋପାଲଦାସ ନିରଜଙ୍କ ନିଧନ, ଦିଲ୍ଲୀ ଏମ୍ସରେ ନେଲେ ଶେଷ ନିଃଶ୍ଵାସ
        </title>
        <link>
           http://khabarodisha.com/Entertainment/gopaldas-neeraj-passed-away-in-aiims-36088
        </link>
        <guid>
           http://khabarodisha.com/Entertainment/gopaldas-neeraj-passed-away-in-aiims-36088
        </guid>
        <pubDate>
           Thu, 19 Jul 2018 22:00:05 GMT
        </pubDate>
        <description>

 ହିନ୍ଦୀ ଜଗତର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ସଙ୍ଗୀତକାର ତଥା କବି ଗୋପାଲଦାସ ନିରଜଙ୍କ ନିଧନ ଗୁରୁବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଦିଲ୍ଲୀର ଏମ୍ସ ହସ୍ପିଟାଲରେ ହୋଇଛି। ୯୪ ବର୍ଷୀୟ ନିରଜଙ୍କୁ ଫୁସଫୁସରେ ସଂକ୍ରମଣ କାରଣରୁ ଗତ ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ ଆଗ୍ରାର ଏକ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟବ୍ୟସ୍ଥାରେ କୌଣସିରେ ଉନ୍ନତି ନଘଟିବାରୁ ତାଙ୍କୁ  ଗୁରୁବାର ଦିଲ୍ଲୀର ଏମ୍ସକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା। ଆଜି ରାତି ପ୍ରାୟ ୮ଟାରେ ତାଙ୍କର ନିଧନ ଘଟିଛି। 

ନିରଜଙ୍କ ଦେହାନ୍ତରେ ହିନ୍ଦୀ ସାହିତ୍ୟ ଓ ଫିଲ୍ମ ଜଗତରେ ଶୋକର ଲହରି ଖେଳି ଯାଇଛି। ବଡ଼ ବଡ଼ ସାହିତ୍ୟିକ, ଫିଲ୍ମ ଦୁନିଆ ଓ ଅନେକ ରାଜନେତା ତାଙ୍କ ନିଧନରେ ଶୋକ ବ୍ୟକ୍ତି କରିଛନ୍ତି। ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ତାଙ୍କ ନିଧନରେ ଦୁଃଖ ପ୍ରକଟ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ କବି ଗୋପାଲ ଦାସ ନିରଜଙ୍କ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ରଚନା ଓ ଗୀତକୁ ଅନନ୍ତ ସମୟ ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ସ୍ମରଣୀୟ ହୋଇ ରହିବ। 

ନିରଜଙ୍କୁ ତାଙ୍କରି ଗୀତ ପାଇଁ ଭାରତ ସରକାର ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ଓ ପଦ୍ମ ଭୂଷଣରେ ସମ୍ମାନିତ କରିଥିଲେ। ସେ ହିନ୍ଦୀ ଫିଲ୍ମ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଗୀତ ଲେଖିଥିଲେ ଯାହା ଆଜି ମଧ୍ୟ ଗୁଣୁଗୁଣା ଯାଏ। ହିନ୍ଦୀ ମଞ୍ଚର ପ୍ରସିଦ୍ଧ କବି ନିରଜଙ୍କୁ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ସରକାର ୟଶ ଭାରତୀ ପୁରସ୍କାରରେ ମଧ୍ୟ ସମ୍ମାନିତ କରିଥିଲେ। 

‘କାରଓ୍ଵାଁ ଗୁଜର ଗୟା ଗୁବାର ଦେଖତେ ରହେ’ ପରି ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଗୀତ ଲେଖିଥିବା ନିରଜଙ୍କୁ ତିନି ଥର ଫିଲ୍ମ ଫେୟାର ପୁରସ୍କାର ମଧ୍ୟ ମିଳିଛି। ଗୋପାଲ ଦାସ ନିରଜଙ୍କ ଜନ୍ମ ୧୯୨୪ ଜାନୁଆରୀ ୪ରେ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ଇଟାଓ୍ଵା ଜିଲ୍ଲାର ପୁରାଓ୍ଵଲୀ ଗାଁରେ ହୋଇଥିଲା। 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଗଣେଶ ପୂଜାରେ ଧମାଲ କରିବ ଲଭ୍ ଏକ୍ସପ୍ରେସ
        </title>
        <link>
           http://khabarodisha.com/Entertainment/Love-Express-Odia-Movie-Come-Theater-in-Ganesh-puja-36064
        </link>
        <guid>
           http://khabarodisha.com/Entertainment/Love-Express-Odia-Movie-Come-Theater-in-Ganesh-puja-36064
        </guid>
        <pubDate>
           Thu, 19 Jul 2018 15:54:38 GMT
        </pubDate>
        <description>

ଗଣେଶ ପୂଜାରେ ଆସୁଅଛି 'ଲଭ୍ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍' । 'ଲୈଲା ଓ ଲୈଲା'ର ସୁପରହିଟ ଯୋଡି ସ୍ୱରାଜ ଓ ସନମିରାଙ୍କୁ ନେଇ ସାର୍ଥକ ମ୍ୟୁଜିକ ଏହାର ୨୪ତମ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର 'ଲଭ ଏକ୍ସପ୍ରେସ' ନିର୍ମାଣ କରିବାକୁ ଯାଉଅଛି। ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ମହୂରତ ସ୍ଥାନୀୟ ହୋଟେଲ ମେହେକ ଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ସିନେମାର ମହୂରତରେ ଫିଲ୍ମର କାଷ୍ଟ ଓ କ୍ରୀଉ ମାନଙ୍କ ସହିତ ସାର୍ଥକ ମ୍ୟୁଜିକର ପ୍ରଯୋଜକ ସୀତାରାମ ଅଗ୍ରୱାଲ ଓ ଶ୍ରୀମତୀ ନମିତା ଅଗ୍ରୱାଲ ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ନିର୍ଦ୍ଦେଶନା ଦେବେ ରମେଶ ରାଉତ । କାହାଣୀ ଲେଖିଛନ୍ତି ସିର୍ଦ୍ଧାର୍ଥ । ସଙ୍ଗୀତ ନିର୍ଦ୍ଦଶନା ବୈଦନାଥ ଦାସ ଦେଇଥିବା ବେଳେ ଗୀତିକାର ହେଲେ ଅରୁଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ଡ. ନିର୍ମଳ ନାୟକ। 

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ସ୍ୱରାଜଙ୍କ ଏହା ତୃତୀୟ ଓ ସାର୍ଥକ ସୀନେମା ସହ ଏହା ଦ୍ୱିତୀୟ ସିନେମା ଥିଲାବେଳେ ସନମୀରାଙ୍କର ବି ଏହା ଦ୍ୱିତୀୟ ସୀନେମା। ନିର୍ମାଣ ହେବାକୁ ଥିବା ଏହି ଫିଲ୍ମକୁ ଦର୍ଶକ ନିଶ୍ଚୟ ପସନ୍ଦ କରିବେ ବୋଲି ଫିଲ୍ମର ପୂରା ଟିମ୍ ଆଶା କରିଛି।    

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ରଥଯାତ୍ରାରେ ଲଜ୍ଜା: କନ୍ନଡ଼ ଅଭିନେତ୍ରୀ ମାହିକା ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର, ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ କ୍ଷୋଭ
        </title>
        <link>
           http://khabarodisha.com/Entertainment/Actress-Mahika-Sharma-molested-during-Rath-Yatra-at-Puri-36048
        </link>
        <guid>
           http://khabarodisha.com/Entertainment/Actress-Mahika-Sharma-molested-during-Rath-Yatra-at-Puri-36048
        </guid>
        <pubDate>
           Thu, 19 Jul 2018 11:38:50 GMT
        </pubDate>
        <description>

ବିଶ୍ୱ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ପୁରୀ ରଥଯାତ୍ରା ପାଇଁ ସହରରେ ଖଞ୍ଜା ଯାଇଛି ଶତାଧିକ ସିସିଟିଭି କ୍ୟାମେରା । ରଥଯାତ୍ରା ସମୟରେ ମହିଳାଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରତି ଅଧିକ ଧ୍ୟାନ ଦିଆଯିବ ବୋଲି ପୋଲିସ ଡିଜି ଆର୍‌ ପି ଶର୍ମା କହିଥିଲେ । ମାତ୍ର ସେହିଦିନ ହିଁ ଘଟିଛି ନିନ୍ଦନୀୟ ଘଟଣା । ରଥଯାତ୍ରା ଦିନ ସକାଳେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ନିକଟରେ ଜଣେ କନ୍ନଡ଼ ଅଭିନେତ୍ରୀ ମାହିକା ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଦୁର୍ୟ୍ଘବହାର ହୋଇଥିବା ନେଇ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ମାହିକା ଏ ନେଇ ନିଜ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି । ଏ ଅଭିଯୋଗ ଜାଣିବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ମାଧ୍ୟମରେ ଅଧିକ ତଥ୍ୟ ମଗାଯାଇଛି ବୋଲି ପୁରୀ ଏସପି ସାର୍ଥକ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ମାହିକାଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରାଯାଉଥିବା ସେ କହିଛନ୍ତି । 

ମାହିକା ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ରଥଯାତ୍ରା ଦିନ ସକାଳ ୬ ଟାରେ ମନ୍ଦିର ନିକଟରେ ପହଂଚି କାରରୁ ଓହ୍ଲାଇ ଯାଉଥିବାବେଳେ କେତେକ ଯୁବକ ତାଙ୍କୁ ଅନୁସରଣ କରିଥିଲେ । ଏହା ସହ ଅଶ୍ଳୀଳ ଇଙ୍ଗିତ କରିବା ସହିତ କମେଂଟ ମାରିଥିଲେ ଓ ଚାପୁଡା ମାରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରିଥିବା ନେଇ ସେ ତାଙ୍କ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି । ସେ ପାଟି କରିବାରୁ କିଛି ଲୋକ ଓ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ପହଁଚିଥିଲେ । ପୋଲିସ ସଂପୃକ୍ତ ପିଲାଙ୍କୁ ଉଠାବସା ମଧ୍ୟ କରିଥିଲା । ଏହି ଘଟଣାରେ ସେ କ୍ଷୁବ୍ଧ ହୋଇ ତୁରନ୍ତ ଓଡିଶା ଛାଡି ଚାଲି ଯାଇଥିଲେ । ତେବେ ସେ ଥାନାରେ କୌଣସି ଅଭିଯୋଗ କରି ନ ଥିବାବେଳେ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ଘଟଣା ବିଷୟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଥିଲେ । ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ମୋର ପ୍ରଭୁ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ ଅଛି ଯେ ମୋତେ ନ୍ୟାୟ ମିଳିବ । ସେମାନେ ମୋ ପିଲା ପରି ଏବଂ ମୁଁ ତାଙ୍କ ଭଉଣୀ ଭଳି । ତେଣୁ ଭଗବାନ ତାଙ୍କୁ ଆର୍ଶୀବାଦ ଦିଅନ୍ତୁ ବୋଲି ସେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି । 

ତେବେ ଏହି ଘଟଣା ଜାଣିବା ପରେ ପୁରୀ ପୋଲିସ ତାଙ୍କୁ ଯୋଗା ଯୋଗ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି । କେଉଁ ସ୍ଥାନରେ ଏଭଳି ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା ଜଣାପଡ଼ିବା ପରେ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ ହେବ ବୋଲି ଏସ୍‌ପି କହିଛନ୍ତି । 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ସୁଖବିନ୍ଦରଙ୍କ ‘ଜୟ ହୋ’ ଗୀତକୁ ମିଳିଥିଲା ଓସ୍କାର, ପୁରସ୍କାର ସମାରୋହରେ ସେ ନଥିଲେ ଉପସ୍ଥିତ
        </title>
        <link>
           http://khabarodisha.com/Entertainment/Singer-Sukhwinder-Singh-birthday-and-unknown-facts-35966
        </link>
        <guid>
           http://khabarodisha.com/Entertainment/Singer-Sukhwinder-Singh-birthday-and-unknown-facts-35966
        </guid>
        <pubDate>
           Wed, 18 Jul 2018 10:08:42 GMT
        </pubDate>
        <description>

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ଜୁଲାଇ ୧୮ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ବସ୍ତିରେ ବଢୁଥିବା ଶିଶୁର ଜୀବନ କାହାଣୀ ଉପରେ ଆଧାରିତ ‘ସ୍ଳମଡଗ ମିଲିୟନାରି’ର ଗୀତକୁ ୨୦୦୯ରେ ଓସ୍କାର ଆୱାର୍ଡ ମିଳିଥିଲା । ଏ.ଆର. ରହମାନଙ୍କ ସଂଗୀତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାରେ ଏହି ଗୀତ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱର ସଂଗୀତ ପ୍ରେମୀଙ୍କ ମନକୁ ଛୁଇଁ ଥିଲା ମାତ୍ର ଦୁଃଖର ବିଷୟ ଯେ, ଏହି ଗୀତର ଲେଖକ ଗୀତିକାର ସୁଖବିନ୍ଦର ସିଂହ ‘ଓସ୍କାର ପୁରସ୍କାର ବିତରଣ ସମାରୋହ’ରେ ଉପସ୍ଥିତ ନଥିଲେ । ଜଣେ କଳାକାର ପାଇଁ ଓସ୍କାର ଆୱାର୍ଡ ସ୍ୱପ୍ନ ହୋଇଥିିବା ବେଳେ, ଓସ୍କାର ଭଳି ବିଶାଳ ମେଗା ସମାରୋହରେ ସେ ଅନୁପସ୍ଥିତ ରହିବା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ପରିତାପର ବିଷୟ । 

ସୁଖବିନ୍ଦର ସିଂହଙ୍କର ଭାରତୀୟ ସିନେମାକୁ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଭୂମିକା ରହିଛି । ତାଙ୍କର ଗୀତରେ ଦର୍ଶକମାନେ ବିଭୋର ହୋଇ ଉଠନ୍ତି । ଦେଶର କୋଣ-ଅଣୁକୋଣରୁ ଦର୍ଶକ ତାଙ୍କର ଗୀତକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି । ସୁଖବିନ୍ଦରଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ ଅବସରରେ ତାଙ୍କ ଜୀବନରେ ଘଟିଥିବା କିଛି ଘଟନାକୁ ନେଇ ଏହି ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ । 

ପଞ୍ଜାବର ଅମୃତସରରେ ସୁଖବିନ୍ଦର ସିଂହ ୧୯୭୧ ଜୁଲାଇ ୧୮ରେ ଜନ୍ମ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ । ସେ ମାତ୍ର ୮ ବର୍ଷ ବୟସରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ମଞ୍ଚ ଉପରେ ଗୀତ ପରିବେଷଣ କରିବାକୁ ସୁଯୋଗ ପାଇଥିଲେ । ସେ ଫିଲ୍ମ ‘ଅଭିନେତ୍ରୀ’ରେ ସା ରେ ଗା ମା ପା ଗୀତ ଗାଇଥିଲେ । ୧୩ ବର୍ଷ ବୟସରେ ସୁଖବିନ୍ଦର ଗାୟକ ମଲକୀତଙ୍କ ପାଇଁ ‘ତୁତକ ତୁତକ ତୁତୀୟା’ ସଂଯୋଜନା କରିଥିଲେ । ଗୀତ ଗାଇବା ବ୍ୟତୀତ ସେ ୧୦ଟି ବଲିଉଡ଼ ଫିଲ୍ମରେ ସଂଗୀତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନା ଦେଇଛନ୍ତି । ତାଙ୍କର ଗୀତ ‘ଛିୟା ଛିୟା’ ପାଇଁ ସେ ୧୯୯୯ରେ ଫିଲ୍ମଫେୟାରରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପୁରୁଷ ପ୍ରଚ୍ଛଦପଟ୍ଟ ଗାୟକ ପୁରସ୍କାର ପାଇଥିଲେ । ସୁଖବିନ୍ଦର ସିଂହ ୨୦୧୦ ‘କୁଛ କରିୟେ’ରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ । 

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ବ୍ରିଟିଶ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଡେନି ବୋଏଲଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାରେ ସ୍ଲମଡଗ ମିଲିୟନାରି ୨୦୦୮ରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଥିଲା, ଯାହକୁ ସାଇମନ ବିଉଫାଏ ଲେଖିଥିଲେ ଓ ଖ୍ରୀଷ୍ଟିଆନ କୋଲସନ ପ୍ରଯୋଜକ ଥିଲେ । ମୁମ୍ବାଇର ଜୁହୁ ବସ୍ତିରେ ରହୁଥିବା ୧୮ ବର୍ଷିଅ ବାଳକ ଜମଲ ମଲ୍ଲିକର କାହାଣୀକୁ ନେଇ ଫିଲ୍ମର କାହାଣୀ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଥିଲା । ଟେଲୁରାଇଡ ଫିଲ୍ମ ଫେଷ୍ଟିଭାଲ ପରେ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହେବା ପରେ ଟରୋଣ୍ଟୋ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ ଫିଲ୍ମ ଫେଷ୍ଟିଭାଲ ଓ ଲଣ୍ଡନ ଫିଲ୍ମ ଫେଷ୍ଟିଭାଲରେ ଏହି ଫିଲ୍ମ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହୋଇଥିଲା । ୟୁନାଇଟେଡ କିଙ୍ଗଡମରେ ୨୦୦୯ ଜାନୁଆରୀ ୯ରେ , ଭାରତରେ ଜାନୁଆରୀ ୨୨ରେ ଓ ସଂଯୁକ୍ତ ରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଜାନୁଆରୀ ୨୩ରେ ଏହି ଫିଲ୍ମ ଶୁଭମୁକ୍ତି କରିଥିଲା । ଓସ୍କାର ପୁରସ୍କାର ବିତରଣ ସମାରୋହରେ ଏହି ଫିଲ୍ମ ୮ଟି ପୁରସ୍କାର ପାଇଥିଲା । 

 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଫୋବର୍ସ ମହଙ୍ଗା ଆକ୍ଟର ତାଲିକାରୁ ଶାହରୁଖ ବାହାରେ, ସଲମାନଙ୍କଠାରୁ ଆଗରେ ଅକ୍ଷୟ
        </title>
        <link>
           http://khabarodisha.com/Entertainment/Shocking-Salman-and-akshay-in-forbes-highest-paid-celebs-list-beats-shahrukh-khan-35937
        </link>
        <guid>
           http://khabarodisha.com/Entertainment/Shocking-Salman-and-akshay-in-forbes-highest-paid-celebs-list-beats-shahrukh-khan-35937
        </guid>
        <pubDate>
           Tue, 17 Jul 2018 18:42:30 GMT
        </pubDate>
        <description>

ଫୋବର୍ସ ଦୁନିଆର ୧୦୦ ମହଙ୍ଗା ସେଲିବ୍ରେଟି ତାଲିକା ଜାରି ହୋଇଛି । ଏଥିରେ ସଲମାନ ଖାନ ଏବଂ ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ପୁଣିଥରେ ନିଜ ସ୍ଥାନ ଅଧୀକାର କରିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଆଶ୍ଚର୍ୟ୍ୟର କଥା ଏହା ଯେ, ଏହି ଲିଷ୍ଟରେ ଶାହରୁଖ ଖାନ ନାହାଁନ୍ତି । ପ୍ରାୟତଃ ଏହି ତାଲିକାରେ ଶାହରୁଖ ଖାନଙ୍କର ନାମ ଥାଏ କିନ୍ତୁ ଏଥର ସେ ଦୁନିଆର ୧୦୦ମହଙ୍ଗା ସେଲିବ୍ରେଟି ତାଲିକାରୁ ବାଦ୍ ପଡିଛନ୍ତି। ଫୋବର୍ସ ତାଲିକାରେ ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ୭୬ ଥିବା ବେଳେ ସଲମାନ ଖାନ ୮୨ ରାଙ୍କରେ ଅଛନ୍ତି । ୨୦୧୭ରେ ଶାହରୁଖ ଫୋବର୍ସର ୬୫ତମ ସ୍ଥାନରେ ଥିଲେ ।

ତାଲିକା ଅନୁସାରେ ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ବଳିତ ବର୍ଷ ୩.୦୭ ଅରବ ଟଙ୍କା ଆୟ କରିଛନ୍ତି । ସୂଚନା ମୁତାବକ ଏହି ବର୍ଷ ତାଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ଟଏଲେଟ ଏବଂ ପ୍ୟାଡମ୍ୟାନ ଭଲ ଆୟ କରିଛି । ସଲମାନ ଖାନ ୨.୬୭ ଅରବ ଆୟ ସହ ୮୨ ନମ୍ବରରେ ଅଛନ୍ତି । ସଲମାନଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ଟାଇଗର ଜିନ୍ଦା ହୈ ଫିଲ୍ମର ସଫଳତା ତାଙ୍କ ଆୟରେ ନଜର ଆସିଛି । ସଲମାନ କେତେକ ବ୍ରାଣ୍ଡ ଏଣ୍ଡ୍ରୋସମେଣ୍ଟରୁ ଆୟ କରି ଭାରତର ସବୁଠୁ ଅଧିକ ଆୟ କରୁଥିବା ସେଲିବ୍ରେଟି ତାଲିକାରେ ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି ।

ଫୋବର୍ସ ତାଲିକାରେ ନମ୍ବର ୱାନରେ ଆମେରିକୀୟ ବକ୍ସର ଫ୍ଲାଇଡ ମବେଦର ଅଛନ୍ତି । ତାଙ୍କର ଆୟ ୧୯.୪୯ରବ ଟଙ୍କା ରହିଛି । ଦ୍ୱିତୀୟ ନମ୍ବରରେ ଜର୍ଜ କ୍ଲୁନି ଥିବାବେଳେ, ତୃତୀୟରେ କାଇଲି ଜେନର, ଚତୁର୍ଥରେ ଜୁଡି ସେନ୍ଧଲିନ ଏବଂ ପଞ୍ଚମରେ ଡବେନ ଜନସନ ଅଛନ୍ତି ।    

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ବଲିଉଡର ବର୍ଷିଆନ ଅଭିନେତ୍ରୀ ରୀତା ଭାଦୁଡିଙ୍କ ପରଲୋକ
        </title>
        <link>
           http://khabarodisha.com/Entertainment/bolly-wood-actress-rita-bhaduri-is-no-more-35913
        </link>
        <guid>
           http://khabarodisha.com/Entertainment/bolly-wood-actress-rita-bhaduri-is-no-more-35913
        </guid>
        <pubDate>
           Tue, 17 Jul 2018 12:05:59 GMT
        </pubDate>
        <description>

 ବଲିଉଡର ଜଣେ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଭାବରେ ଜଣାଶୁଣା ରୀତା ଭାଦୁଡିଙ୍କର ଆଜି ପରଲୋକ ହୋଇଛି । ୧୯୫୫ ମସିହା ନଭେମ୍ବର ୪ ରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ରୀତାଙ୍କୁ ମୃତ୍ୟୁ ବେଳକୁ ୬୨ ବର୍ଷ ବୟସ ହୋଇଥିଲା । ଆଜି ଅପରାହ୍ନରେ ତାଙ୍କର ଶେଷକୃତ୍ୟ ଅନେ୍ଧରୀ ରୋଡର କ୍ରିମେସନ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ସମ୍ପନ୍ନ ହେବା ନେଇ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି । 

ଦୀର୍ଘଦିନ ଧରି କିଡନୀ ରୋଗରେ ପୀଡିତ ଥିବା ରୀତା ଆଜି ଭୋରରୁ ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ ତ୍ୟାଗ କରିଛନ୍ତି । ଜୀବନକାଳ ମଧ୍ୟରେ ସେ ୭୦ଟି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଓ ପ୍ରାୟ ୩୦ ଟି ଟିଭି ସୋରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କ ଅଭିନୟ ବେଶ ଉଚ୍ଚକୋଟୀର ଥିବାବେଳେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଜଗତରେ ଏକ ଅପୂରଣୀୟ କ୍ଷତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପ୍ରେମୀମାନେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ବକ୍ସ ଅଫିସ: ‘ସଞ୍ଜୁ’ ସାମ୍ନାରେ ‘ସୁରମା’ ଓ ‘ଆଣ୍ଟ ମ୍ୟାନ୍ ଆଣ୍ଡ ଦ ଓ୍ଵାସ୍ପ’ ମଧ୍ୟ ଫେଲ୍, ଜାଣନ୍ତୁ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତର କଲେକ୍ସନ
        </title>
        <link>
           http://khabarodisha.com/Entertainment/sanju-third-weekend-box-office-collection-35894
        </link>
        <guid>
           http://khabarodisha.com/Entertainment/sanju-third-weekend-box-office-collection-35894
        </guid>
        <pubDate>
           Mon, 16 Jul 2018 22:21:57 GMT
        </pubDate>
        <description>

 ସଞ୍ଜୟ ଦତ୍ତଙ୍କ ବାୟୋପିକ ‘ସଞ୍ଜୁ’ କୁ ରିଲିଜ୍ ହେବାର ୧୬ ଦିନ ବିତି ସାରିଛି। ଏହା ପରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଫିଲ୍ମ ବକ୍ସ ଅଫିସରେ କମାଲର ବେଗ ସହିତ ଦୌଡ଼ି ଚାଲିଛି। ୩୦୦ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ବ୍ୟବସାୟ କରି ସଞ୍ଜୁ ଚଳିତ ବର୍ଷର ସବୁଠୁ ଅଧିକ ବକ୍ସ-ଅଫିସରେ କଲେକ୍ସନ କରିଥିବା ଫିଲ୍ମରେ ପରିଣତ ହୋଇ ସାରିଛି। ସଞ୍ଜୁ ଫିଲ୍ମ ପଦ୍ମାବତକୁ ପଛରେ ପକାଇ ଏକ ନମ୍ବର ସ୍ଥାନ କବଜା କରିଛି। ସଞ୍ଜୁ ଏବେ ମଧ୍ୟ ମଲଟିପ୍ଲେକ୍ସ ସହିତ ସିଙ୍ଗିଲ ସ୍କ୍ରିନରେ ଭଲ ବ୍ୟବସାୟ କରୁଛି। 

ସଞ୍ଜୁକୁ  ଟକ୍କର ଦେବା ପାଇଁ ଗତ ଶୁକ୍ରବାର ବକ୍ସ ଅଫିସରେ ‘ସୁରମା’ ଓ ‘ଆଣ୍ଟ ମ୍ୟାନ୍ ଆଣ୍ଡ ଦ ଓ୍ଵାସ୍ପ’ ରିଲିଜ୍ ହୋଇଥିଲା। ମାତ୍ର ଏହି ଦୁଇ ଫିଲ୍ମ ସଞ୍ଜୁର ବ୍ୟବସାୟ ଉପରେ କୌଣସି ପ୍ରଭାବ ପକାଇ ପାରି ନାହାନ୍ତି। ସଞ୍ଜୁର ଜଲଓ୍ଵା ତୃତୀୟ ସପ୍ତାହରେ ମଧ୍ୟ ଜାରି ରହିଛି। ଫିଲ୍ମଟି ନିଜତ ତୃତୀୟ ଓ୍ଵିକେଣ୍ଡରେ ୨୦ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଆୟ କରିଛି। 

ଏଠାରେ କହି ରଖୁଛୁ ଯେ ସଞ୍ଜୁ ଓପନିଂ ଡେ ବ୍ୟବସାୟ କରିବା ମାମଲାରେ ଚଳିତ ବର୍ଷର ସବୁଠୁ ବଡ଼ ଫିଲ୍ମ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଛି। ଫିଲ୍ମ ପ୍ରଥମ ତିନି ଦିନରେ ୧୦୦ କୋଟି ବ୍ୟବସାୟ ପାର କରିଥିଲା। ଟ୍ରେଡ ଆନାଲିଷ୍ଟ ତରଣ ଆଦର୍ଶଙ୍କ ଟ୍ଵିଟ୍ ମୁତାବକ ସଞ୍ଜୁ ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରେ ବକ୍ସ ଅଫିସରେ ୨୦୨.୫୧ କୋଟି ଟଙ୍କା କଲେକ୍ସନ କରିଥିଲା। ଏହି ପରି ଦ୍ଵିତୀୟ ସପ୍ତାହରେ ଫିଲ୍ମଟି ୯୨.୬୭ କୋଟି ଏବଂ ତୃତୀୟ ସପ୍ତାହରେ ୨୧.୪୬ କୋଟିର ବ୍ୟବସାୟ କରିଛି। ଫିଲ୍ମଟି ଏ ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ  ବକ୍ସ ଅଫିସରେ ୩୧୬.୬୪ କୋଟି କରି ସାରିଛି। 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଶାହରୁଖ ଖାନଙ୍କ ‘ଜିରୋ’କୁ ଟକ୍କର ଦେବ ‘ଦ ଆକ୍ସିଡେଣ୍ଟାଲ ପ୍ରାଇମିନିଷ୍ଟର’
        </title>
        <link>
           http://khabarodisha.com/Entertainment/shahrukh-khan-zero-is-going-to-clash-with-the-accidental-prime-minister-in-decemberS-35689
        </link>
        <guid>
           http://khabarodisha.com/Entertainment/shahrukh-khan-zero-is-going-to-clash-with-the-accidental-prime-minister-in-decemberS-35689
        </guid>
        <pubDate>
           Thu, 12 Jul 2018 18:14:52 GMT
        </pubDate>
        <description>

ପ୍ରତି ବର୍ଷ ଡିସେମ୍ବର ମାସ ମଜାଦାର ହୋଇଥାଏ । କାରଣ ବର୍ଷ ଶେଷରେ ଖ୍ରୀଷ୍ଟମାସ, ନ୍ୟୁ ଇଅର ଉତ୍ସବ ପାଳନ କରାଯାଏ। ମାତ୍ର ଏଥର ବଲିଉଡ  ମଧ୍ୟ ଡିସେମ୍ବରରେ ହିଁ ନିଜର ଅନେକ ବଡ଼ ଫିଲ୍ମ ରିଲିଜ୍ କରି ଆପଣଙ୍କୁ ମନୋରଞ୍ଜନର କରିବାର ଅନେକ ସୁଯୋଗ ଦେବ। ଶାହାରୁଖ ଖାନଙ୍କର ‘ଜିରୋ’, ରଣବୀର ସିଂହଙ୍କର ‘ସିମ୍ବା’ ଏବଂ ମଲ୍ଟି ଷ୍ଟାରର ଫିଲ୍ମ ‘ଟୋଟାଲ ଧମାଲ’ ପରେ ଏବେ ଅନୁପମ ଖୈରଙ୍କର ଫିଲ୍ମ ‘ଦ ଆକ୍ସିଡେଣ୍ଟାଲ ପ୍ରାଇମ ମିନିଷ୍ଟର’ର ରିଲିଜ ଡେଟ୍ ଡିସେମ୍ବରରେ ଫାଇନାଲ ହୋଇସାରିଛି ।

ଫିଲ୍ମ ଦ ଆକ୍ସିଡେଣ୍ଟାଲ ପ୍ରାଇମିନିଷ୍ଟର ଡିସେମ୍ବର ୨୧ରେ ରିଲିଜ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ସବୁଠୁ ଆଶ୍ଚର୍ୟ୍ୟର ବିଷୟ ଏହା କି ଏହି ଫିଲ୍ମ ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମନମୋହନ ସିଂହଙ୍କର ରାଜନୈତିକ ଜୀବନ ଉପରେ ଆଧାରିତ । ଏହି ଫିଲ୍ମ ଶାହରୁଖ, ଅନୁଷ୍କା ଶର୍ମା ଏବଂ କ୍ୟାଟ୍ରିନା କୈଫ ଷ୍ଟାରର ଫିଲ୍ମ ଜିରୋକୁ ଟକ୍କର ଦେବାକୁ ଯାଉଛି । ନିଜ ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଅନୁପମ ଫ୍ୟାନ୍ସ ମାନଙ୍କୁ ଏହାର ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଶାହରୁଖ ଖାନ ଏବଂ ଅନୁପମ ଖୈର ମଧ୍ୟରେ ବହୁତ ଭଲ ସମ୍ପର୍କ ରହିଛି । ସେମାନେ ଏକାଠି ବହୁତ ଫିଲ୍ମ ତିଆରି କତିଛନ୍ତି । ଯେମିତି କି କୁଛ କୁଛ ହୋତା ହେ, ମୋହବତ, ବୀର ଜରା, ଡର ଭଳି କେତେକ ବ୍ଲକବଷ୍ଟର ଫିଲ୍ମ । ଅନୁପମ ଖେରଙ୍କର ଏହି ଫିଲ୍ମ ସଞ୍ଜୟ ବରୁଆଙ୍କର ବହି ଉପରେ ଆଧାରିତ । ସଞ୍ଜୟ ବରୁଆ ମନମୋହନ ସିଂହଙ୍କର ମିଡିଆ ପରାମର୍ଶଦାତା ଥିଲେ । ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ଅକ୍ଷୟ ଖନ୍ନା ବରୁଆଙ୍କର ଭୂମିକାରେ ନଜର ଆସିବା ବେଳେ ଦିବ୍ୟା ସେଠ ଶାହା ମନମୋହନଙ୍କର ପତ୍ନୀ ଭୂମିକାରେ ନଜର ଆସିବେ । ଏହି ଫିଲ୍ମକୁ କ୍ରିଏଟିଭ ଡାଇରେକ୍ଟର ହଂସଲ ମେହେତାଙ୍କ ସହ ବିଜୟ ରତ୍ନାକର ଗୁଟ୍ଟା ନିର୍ଦ୍ଦେଶନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଅନ୍ୟ ପଟେ ଶାହରୁଖଙ୍କର ଫିଲ୍ମ ଜିରୋର ଡାଇରେକ୍ଟର ଆନନ୍ଦ ଏଲ ରାୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ଶାହରୁଖ ଜଣେ ବାମନ ବ୍ୟକ୍ତି ଭୂମିକାରେ ନଜର ଆସିବେ । ଜିରୋ ଆନନ୍ଦ ଏଲ ରାୟ ଏବଂ ଶାହରୁଖ ଖାନଙ୍କ ସହିତ ପ୍ରଥମ ଫିଲ୍ମ ।  

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଫିଲ୍ମ ‘ଅବତକ ଛପନ’ର ସହଯୋଗୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ରବିଶଙ୍କର ଆଲୋକ କଲେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା
        </title>
        <link>
           http://khabarodisha.com/Entertainment/Assistance-director-of-film-commit-suicide-35654
        </link>
        <guid>
           http://khabarodisha.com/Entertainment/Assistance-director-of-film-commit-suicide-35654
        </guid>
        <pubDate>
           Thu, 12 Jul 2018 09:20:34 GMT
        </pubDate>
        <description>

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ଜୁଲାଇ ୧୨ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଫିଲ୍ମ ‘ଅବତକ ଛପନ’ର ସହଯୋଗୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଓ ବୃତ୍ତିରେ ସ୍କ୍ରିପ୍ଟ ରାଇଟର ରବିଶଙ୍କର ଆଲୋକ ବୁଧବାର ଏକ ବଡ଼ କୋଠାରୁ ଡେଇଁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି । କୁହାଯାଉଛି ଯେ, ରବିଶଙ୍କରଙ୍କ ପାଖରେ ଗୋଟିଏ ବର୍ଷ ହେବ କିଛି କାମ ନଥିଲା । ସେ ଭଡ଼ା ଘରେ ରହୁଥିଲେ । ତାଙ୍କର ଭାଇ ଜାତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଛନ୍ତି, ରବିଶଙ୍କର ମାନସିକ ଚାପରେ ଥିଲେ । ବୁଧବାର ଏକ କୋଠାରୁ ଡେଇଁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ପାଖରୁ ସୁସାଇଡ ନୋଟ ମିଳି ନାହିଁ । ପୋଲିସ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରୁଛି । 

ଫିଲ୍ମ ‘ଅବତକ ଛପନ’ ୨୦୦୪ରେ ଆସିଥିଲା । ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ରବିଶଙ୍କର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଶିମିିତ ଅମିନଙ୍କ ସହିତ ସହଯୋଗୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ କାମ କରିଥିଲେ । ଏହି ଫିଲ୍ମ ଦର୍ଶକଙ୍କ ନିକଟରେ ଲୋକପ୍ରିୟ ହୋଇଥିଲା । 

 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ମ୍ୟାଡାମ ତୁସାଦ ମ୍ୟୁଜିଅମରେ ଲାଗିବ ଅନୁଷ୍କାଙ୍କର କଥାକୁହା ମୂର୍ତ୍ତି
        </title>
        <link>
           http://khabarodisha.com/Entertainment/anushka-sharma-to-get-the-first-talking-statue-at-madame-tussauds-singapore-35630
        </link>
        <guid>
           http://khabarodisha.com/Entertainment/anushka-sharma-to-get-the-first-talking-statue-at-madame-tussauds-singapore-35630
        </guid>
        <pubDate>
           Wed, 11 Jul 2018 17:20:22 GMT
        </pubDate>
        <description>

ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ, ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା ଏବଂ ଉଦ୍ୟମି କଳାକାର ଅନୁଷ୍କା ଶର୍ମା ଏବେ ଗ୍ଲୋବାଲ ସେଲିବ୍ରେଟି ଭାବେ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଅଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ନାମ  ପ୍ରଥେମ ଫୋବର୍ସର ୩୦ ଅଣ୍ଡର ୩୦ ଏସିୟ ୨୦୧୮ ତାଲିକାରେ ସାମିଲ କରାଯାଇଥିଲା। ଏବେ ତାଙ୍କୁ ଆଉ ଏକ ସଫଳତା ମିଳିଛି । ମ୍ୟାଡାମ ତୁସାଦ ମ୍ୟୁଜିଅମରେ ତାଙ୍କର ଏକ କଥାକୁହ ମୂର୍ତ୍ତି ସ୍ଥାନ ପାଇବ ।

ସିଙ୍ଗାପୁର ସ୍ଥିତ ମ୍ୟାଡାମ ତୁସାଦ ମ୍ୟୁଜିଅମରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଏମିତି ଏକ ମହମ ମୂର୍ତ୍ତି ସ୍ଥାନ ପାଇବାକୁ ଯାଉଛି ଯିଏ କଥା କହି ପାରିବ । ଏହି ମହମ ମୂର୍ତ୍ତି ହେବ ଅନୁଷ୍କା ଶର୍ମାଙ୍କର । ସେ ବଲିଉଡର ପ୍ରଥମ ସେଲିବ୍ରେଟି ଯାହାଙ୍କର ଷ୍ଟାଚ୍ୟୁ ତୁସାଦ ସଂଗ୍ରହାଳୟରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବାକୁ ଯାଉଛି । ଦୁନିଆର ନାମୀଦାମୀ ସେଲିବ୍ରେଟିଙ୍କର କଥାକୁହା ଷ୍ଟାଚ୍ୟୁ ତୁସାଦରେ ରଖାଯାଇଛି। ଅନୁଷ୍କାଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ଓପରା ବିନଫ୍ରେ, କ୍ରିଟିୟାନୋ ରୋନାଲ୍ଡୋ, ଲୁଇସ ହେମିଲଟନଙ୍କର ମୂର୍ତ୍ତି ସ୍ଥାନିତ ହୋଇଛି।

ସୂଚନା ମୁତାବକ ସିଙ୍ଗାପୁରରେ ଅନୁଷ୍କାଙ୍କର ଯେଉଁ ମୂର୍ତ୍ତ ରହିବ ତା ହାତରେ ଏକ ଫୋନ ରହିବ । ଫୋନଟି ଅସଲି ହେବ ଏବଂ ଲୋକମାନେ ମୂର୍ତ୍ତି ସହିତ ସେଲଫି ନେଇପାରିବେ । ଯେତେବେଳେ କେହି ମୂର୍ତ୍ତକୁ ଛୁଇଁବେ ଅନୁଷ୍କାଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତି ତାଙ୍କ ସହ କଥା ହେବ । 

ମ୍ୟାଡାମ ତୁସାଦ, ସିଙ୍ଗାପୁରର ଜେନେରାଲ ମ୍ୟାନେଜର ଏଲେକ୍ସ ବାର୍ଡ କହିଛନ୍ତି, ଆମେ ଅନୁଷ୍କା ଶର୍ମାଙ୍କ ସହ କାମ କରିବାକୁ ନେଇ ଖୁସି ଅଛୁ । ଏଠାକୁ ଅନେକ ପରିବାର ବୁଲିବାକୁ ଆସନ୍ତି । ଭାରତରୁ ମଧ୍ୟ କେତେକ ଯୁବକ ଆସନ୍ତି । ଅନୁଷ୍କା ଶର୍ମାଙ୍କର କଥାକୁହା ମୂର୍ତ୍ତୋ ସେମାନଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କରିବାରେ ଅମକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ। କେତେକ ପର୍ୟ୍ୟଟକ ତାଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତି ସ୍ଥାପନ ପାଇଁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି । ଆମର ଆଶା ରହିଛି ଯେ ତାଙ୍କ ଷ୍ଟାଚ୍ୟୁ ଆମ ମ୍ୟୁଜିଅମରେ ଶୋଭା ବର୍ଦ୍ଧନ କରିବ। 

        </description>
      </item>
   </rss>
 </channel>