Home >
ଡିସେମ୍ବର ୨ରେ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ଶେଷ ହେବ ଲକଡାଉନ୍, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ବୋରିସ ଜନସନ୍ କଲେ ଘୋଷଣା
Khabar Odisha:boris-johnson-to-end-england-national-lockdown-on-dec-2
ଲଣ୍ଡନ,ନଭେମ୍ବର 22 (ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

 ବ୍ରିଟିଶରେ ଦିନକୁ ଦିନ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା କମିବାରେ ଲାଗିଛି ତେବେ ଏହାକୁ ଆଧାର କରି ବ୍ରିଟିଶ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ବୋରିସ୍ ଜନସନ ଡିସେମ୍ବର ୨ରେ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ଲାଗୁ ହୋଇଥିବା ଲକଡାଉନ୍ ଶେଷ କରିବାକୁ ଏବଂ ଅଞ୍ଚଳ ଉପରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ପ୍ରଣାଳୀକୁ ପୁନଃପ୍ରବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରିଛନ୍ତି। ଜନସନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟଳୟ ସୁଚନା ଦେଇଛି ଯେ ସରକାର ଇଂଲଣ୍ଡରେ ପୁଣି ତିନି ସ୍ତରୀୟ ଭାବେ ଥିବା ପ୍ରତିବନ୍ଧକକୁ ପୁଣି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି। ତେବେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଂକ୍ରମଣର ଗମ୍ଭୀରତା ଉପରେ ନିର୍ଭର କରି ବିଭିନ୍ନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଯିବ ।

ଜନସନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟଳୟ ସୂତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ସରକାର ନଭେମ୍ବର ୨ ରେ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ଚାରି ସପ୍ତାହ ତାଲା ପକାଇ ଦେଇଥିଲେ। ତେବେ ଆଜି ଏହି ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଉପରେ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ରେ ଆଲୋଚନା କରିବା ପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସୋମବାର ସଂସଦରେ ବିସ୍ତୃତ ଭାବେ ସୂଚନା ଦେବେ। ଜନସନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟଳୟ ମଧ୍ୟ ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହରେ ଦେଶବ୍ୟାପୀ କୋଭିଡ -୧୯ ଟୀକାକରଣ କାର୍ଯ୍ୟଳୟ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଯୋଜନାକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛି। ଟିକା ଆସିବା ପର‌୍ୟ୍ୟନ୍ତ ସଂକ୍ରମଣକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ପାଇଁ ସରକାର ପରୀକ୍ଷା ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି କରିବେ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment