Home >
ଦେଶରେ ହ୍ରାସ ପାଉଛି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ଗ୍ରାଫ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩,୫୭,୨୨୯ ନୂତନ ସଂକ୍ରମଣ ୩୪୪୯ ମୃତ
Khabar Odisha:The-number-of-corona-infections-in-the-country-is-decliningIn-24-hours-357226-new-infections-were-reported
ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ମେ ୦୪ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ଗ୍ରାଫ ହ୍ରାସ ଘଟିଛି। କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ, ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଦେଶରେ ନୂତନ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ମାମଲା ୩,୫୭,୨୨୯ ରେକର୍ଡ ହୋଇଛି। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଦେଶର ୩,୨୦,୨୮୯ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି।

ସେହିପରି ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୩,୪୪୯ ରେକର୍ଡ ହୋଇଛି। ଭାରତରେ କରୋନାଭାଇରସ୍ ସଂକ୍ରମଣର ସକ୍ରିୟ ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୩୫ ଲକ୍ଷକୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି।

ଇଣ୍ଡିଆନ୍ କାଉନସିଲ୍ ଅଫ୍ ମେଡିକାଲ୍ ରିସର୍ଚ୍ଚ (ଆଇସିଏମ୍ଆର) ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ ଗତକାଲି ୧୬ ଲକ୍ଷ ୬୩ ହଜାର ୭୪୨ ଜଣଙ୍କର ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା। ଏଥି ସହିତ, ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭାରତରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ପାଇଁ ମୋଟ ୨୯,୩୩,୧୦,୭୭୯ ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଛି।

ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ, ,୫୭,୨୨୯ ନୂତନ ନୂତନ ସଂକ୍ରମଣ ହୋଇଥିଲା ବେଳେ ୩,୪୪୯ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା ଏବଂ ୩,୨୦,୨୮୯ ସଂକ୍ରମିତ ରୋଗୀ ମଧ୍ୟ ଆରୋଗ୍ୟ ଲାଭ କରିଛନ୍ତି। ସେହିଭଳି ଦେଶରେ ୧୫,୮୯,୩୨,୯୨୧ ଲୋକଙ୍କୁ କରୋନା ଟିକା ଦିଆଯାଇଛି।

ମେ ୧ରେ ସଂକ୍ରମଣ ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୪୦୧,୯୯୩ ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ୩୫୨୩ ସଂକ୍ରମିତ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଥିଲା। ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଏପ୍ରିଲରେ ମୋଟ ୬୯,୩୬,୦୩୪ ନୂତନ ମାମଲା ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଛି।

ମେ ୨ରେ ଦେଶରେ ଆସିଥିବା ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ ୩,୯୨,୪୮୮ଟି ନୂଆ କରୋନା ମାମଲା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ତେଣୁ ଆଜିର ରିପୋର୍ଟ ଦେଖିଲେ ଦେଶରେ ସଂକ୍ରମଣ ଗ୍ରାଫ ହ୍ରାସ ପାଉଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି।

କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ତଥ୍ୟ ଅନୁସାରେ ଦିଲ୍ଲୀ, ଛତିଶଗଡ, ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, ପଞ୍ଜାବ, ଝାଡଖଣ୍ଡ ଏବଂ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ କରୋନାଭାଇରସ ମାମଲାରେ ସ୍ଥିରତାର ଲକ୍ଷଣ ଦେଖାଯାଉଛି। ଦିଲ୍ଲୀରେ ଲକଡାଉନ ପ୍ରଭାବରେ ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧି ଉପରେ ସ୍ଥିରତା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି।

ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ୨୪ ଏପ୍ରିଲରେ ୬୫,୪୪୨ ସଂକ୍ରମଣ ଦେଖାଦେଇଥିବା ବେଳେ ୨୦ ଏପ୍ରିଲରେ ୬୨,୪୧୭ ନୂତନ ରୋଗ ହୋଇଥିବା ଜଣାଯାଇଛି। ଗତ ୨୪ ଘଂଟା ମଧ୍ୟରେ ୫୦ ହଜାରରୁ କମ ସଂଖ୍ୟକ ସଂକ୍ରମଣ ରେକର୍ଡ ହୋଇଛି।

ଏପ୍ରିଲ୍ ୨୪ରେ, ଦିଲ୍ଲୀରେ ୨୫,୨୯୪ ନୂତନ ସଂକ୍ରମଣ ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଥିଲା। ୭ ଦିନ ପରେ, ମଇ ୨ରେ, ୨୪,୨୫୩ ଦିଲ୍ଲୀରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ରେକର୍ଡ ହୋଇଛି। ସେହିପରି ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୨୦ ହଜାରରୁ କମ ସଂକ୍ରମଣ ରେକର୍ଡ ହୋଇଛି।

ଛତିଶଗଡରେ ୨୯ ଏପ୍ରିଲରେ ୧୫,୫୮୩ ମାମଲା ଏବଂ ୨ମଇରେ ୧୪,୦୮୭ ସଂକ୍ରମଣ ରେକର୍ଡ ହୋଇଥିଲା।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment