Home >
ଆଜି ଅପରାହ୍ନ 4 ଟା ସମୟରେ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ସମ୍ୱୋଧିତ କରିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ
Khabar Odisha:Prime-Minister-Narendra-Modi-will-address-the-nation-at-4-pm-today
ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ଜୁନ ୩୦ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଆଜି ପୁଣି ଥରେ ଦେଶକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି । ଦେଶରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ରୋଗର ଗତି ଏବଂ ସୀମାରେ ଚୀନ୍ ସହିତ ଚାଲିଥିବା ତିକ୍ତତା ମଧ୍ୟରେ ସମଗ୍ର ଦେଶବାସୀ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କର ଏହି ଉଦବୋଧନକୁ ଅତି ଗୁରୁତର ସହ ନେଇଛନ୍ତି | ଯେବେଠାରୁ ଦେଶରେ କରୋନା ଭାଇରସ ସଙ୍କଟ ଦେଖାଦେଇଛି, ସେବେଠାରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଅନେକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅବସରରେ ଦେଶକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିଛନ୍ତି | ଆଜି ଏହା ତାଙ୍କର ଷଷ୍ଠ ସମ୍ୱୋଧନ ହେବ | ଏହାପୂର୍ବରୁ ଜନତା କର୍ଫ୍ୟୁ ଘୋଷଣା ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି 20 ଲକ୍ଷ କୋଟି ପ୍ୟାକେଜ୍ ଘୋଷଣା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଦେଶକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିଛନ୍ତି।

ମାର୍ଚ୍ଚ 19: କରୋନା ସଙ୍କଟ ଉପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଦେଶକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିଥିଲେ । 22 ମାର୍ଚ୍ଚରେ ଜନତା କର୍ଫ୍ୟୁ ଲାଗୁ ହେବା ନେଇ ଏହି ଦିନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ ।

ମାର୍ଚ୍ଚ 24: ଦ୍ୱିତୀୟ ସମ୍ୱୋଧନରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଦେଶରେ ତାଲା ପକାଇବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ । ଯାହା 25 ମାର୍ଚ୍ଚରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ 21 ଦିନ ପାଇଁ ରଖାଯାଇଥିଲା |

ଏପ୍ରିଲ୍ 3: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଦେଶକୁ ଦେଇଥିବା ଭାଷଣରେ ଦୀପ ଜାଳିବାକୁ ଲୋକଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି । ଦେଶର କରୋନା ୱାରିୟର୍ସଙ୍କ ସମ୍ମାନାର୍ଥେ ରାତି ନଅଟା ବେଳେ ନଅ ମିନିଟ୍ ପାଇଁ ଦୀପ ଜଳାଯାଇଥିଲା।

14 ଏପ୍ରିଲ: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ତାଙ୍କ ସମ୍ୱୋଧନରେ ଲକଡାଉନ୍ 2.0 ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ ଯାହାକି 3 ମଇ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜାରି ରହିଥିଲା । ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମସ୍ତ ଲକଡାଉନକୁ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଦ୍ୱାରା ଲାଗୁ କରାଯାଇଥିଲା ।

ମଇ 12: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମେ 12 ରେ ଦେଶକୁ ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ସମ୍ୱୋଧିତ କରିଥିଲେ । ଯେଉଁଥିରେ ସେ 20 ଲକ୍ଷ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଅର୍ଥନୈତିକ ପ୍ୟାକେଜ୍ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ଏହା ଅଧୀନରେ କ୍ଷୁଦ୍ର ବ୍ୟବସାୟୀ, ଶ୍ରମିକ, ଗରିବ ଲୋକଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା, ଋଣ ସହାୟତା ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା।

ଜୁନ୍ 30: ବର୍ତ୍ତମାନ ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟା ଚାରିଟାରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଦେଶକୁ ସମ୍ୱୋଧିତ କରିବେ ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment