Home >
କୋୱିନ ପୋର୍ଟାଲ ହ୍ୟାକ ଖବର ଫେକ୍, ସମସ୍ତ ତଥ୍ୟର ରିପୋର୍ଟ ଦାଖଲ କଲା କେନ୍ଦ୍ର
Khabar Odisha:CoWins-portal-reported-that-the-hacked-portal-had-provided-all-the-information
ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ଜୁନ ୧୧ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

କୋୱିନ୍ ହ୍ୟାକ୍ ହୋଇଥିବା ଖବର ଫେକ୍ ବୋଲି ଗୁରୁବାର ଗଣମାଧ୍ୟମରେ  ପ୍ରିମା ଫେସୀ ନାମକ ସଂସ୍ଥା ସମସ୍ତ ରିପୋର୍ଟ ଦାଖଲ କରିଛି। ପୋର୍ଟାଲର ସମସ୍ତ ଟିକାକରଣ ତଥ୍ୟକୁ ଏକ ସୁରକ୍ଷିତ ଓ ଡିଜିଟାଲ ପରିବେଶରେ ସଂରକ୍ଷଣ କରାଯାଉଛି ।

କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରକାଶିତ ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କୁହାଯାଇଛି, "କୋୱିନ୍ ପ୍ଲାଟଫର୍ମକୁ ହ୍ୟାକ୍ କରାଯାଇ ନକଲ କରାଯାଇଥିବା ତଥ୍ୟ ଉପରେ  ପ୍ରିମା ଫେସୀ ଦ୍ବାରା ଦାଖଲ କରାଯାଇଛି ।"

ତେବେ ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ୍ସ ଓ ସୂଚନା ପ୍ରଯୁକ୍ତିବିଦ୍ୟା ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର କମ୍ପ୍ୟୁଟର ଜରୁରୀକାଳୀନ ବିଭାଗ ଏବଂ ଭ୍ୟାକ୍ସିନ୍ ଆଡମିନିଷ୍ଟ୍ରେସନ୍ ଦ୍ୱାରା ଅନୁସନ୍ଧାନ କରାଯାଉଛି ବୋଲି ବିବୃତ୍ତିରେ କୁହାଯାଇଛି।

ଭ୍ୟାକ୍ସିନ୍ ଆଡମିନିଷ୍ଟ୍ରେସନ୍ (କୋୱିନ୍)ର ସଶକ୍ତିକରଣ ଗୋଷ୍ଠୀର ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ଡ. ଆର.ଏସ୍ ଶର୍ମା ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ "କୋୱିନ୍ ସିଷ୍ଟମର ହ୍ୟାକିଂ ବିଷୟରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପ୍ରସାରିତ ଖବର ପ୍ରତି ଆମର ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ ହୋଇଛି।

ଏହି ସଂପର୍କରେ ଆମେ କହିବାକୁ ଚାହୁଁଛୁ ସମସ୍ତ ଟିକାକରଣ ତଥ୍ୟକୁ ଏକ ନିରାପଦ ଓ ନିରାପଦ ଡିଜିଟାଲ୍ ପରିବେଶରେ ଗଚ୍ଛିତ କରାଯାଉଛି । କୋୱିନ୍ ଡାଟା କୌଣସି ସଂସ୍ଥା ସହିତ ଅଂଶୀଦାର ହୋଇନାହିଁ। ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ଜିଓ-ଲୋକେସନ ପରି ତଥ୍ୟ ଲିକ୍ ହୋଇଥିବାର ଦାବି କୋୱ୍ବିନରେ ସଂଗ୍ରହ କରାଯାଇ ନାହିଁ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment