ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବ କଂଗ୍ରେସ
Khabar Odisha:The-Congress-led-by-Priyanka-Gandhi-will-contest-the-Uttar-Pradesh-Assembly-elections

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ,ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୩(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ହେବାକୁ ଥିବା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ କଂଗ୍ରେସ ଦଳ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବ ବୋଲି ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ଦଳର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ସଲମାନ ଖୁର୍ସିଦ ରବିବାର କହିଛନ୍ତି। ତେବେ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶରେ କିଏ କଂଗ୍ରେସର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବେ ତାହା ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ସ୍ଥିର ହୋଇନାହିଁ। ସେ କହିଛନ୍ତି, "ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଆମେ ଆଗାମୀ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ଲଢେଇ କରିବୁ। ଆମେ ଜିତିବା ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ସେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରୁଛନ୍ତି। ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ସେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା କରିପାରନ୍ତି।

ଖୁର୍ସିଦ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ଦଳ ୨୦୨୨ ରାଜ୍ୟ ନିର୍ବାଚନରେ ଏକାକୀ ଯିବେ ଏବଂ କୌଣସି ଦଳ ସହ ମେଣ୍ଟ କରିବେ ନାହିଁ। ୟୁପିରେ ଥିବା ୪୦୩ ବିଧାନସଭା ଆସନ ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦେବ। ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ଗୁରୁବାର ଦିନ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ଗସ୍ତ କରି ତିନି ଦିନିଆ ଗସ୍ତରେ ଯାଇ ରାଜ୍ୟର ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ମତଦାନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଦଳର ପ୍ରସ୍ତୁତି ସମୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି। ୨୦୧୭ ରେ ଶେଷ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ କଂଗ୍ରେସ ମୋଟ ୪୦୩ ଟି ଆସନ ମଧ୍ୟରୁ କେବଳ ସାତୋଟି ଜିତି ଏକ ଅପମାନଜନକ ପରାଜୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲା।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment