ଜାତୀୟ ସଂଗୀତକୁ ଅସମ୍ମାନ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ମମତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପୋଲିସ ଅଭିଯୋଗ ଦାଖଲ କଲା ବିଜେପି
Khabar Odisha:The-BJP-has-filed-a-complaint-against-Mamata-on-charges-of-disrespecting-the-national-anthem

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ, ଡିସେମ୍ବର ୨(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଗତକାଲି ତୃଣମୁଳ କଂଗ୍ରେସ (ଟିଏମସି) ସୁପ୍ରିମୋ ମୁମ୍ବାଇରେ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ କଂଗ୍ରେସ ପାର୍ଟି (ଏନସିପି) ମୁଖ୍ୟ ଶରଦ ପାୱାରଙ୍କୁ ଭେଟିଛନ୍ତି। ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ବୈଠକ ପରେ ସେ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ମଧ୍ୟ ସମ୍ବୋଧିତ କରିଥିଲେ, ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଜାତୀୟ ସଂଗୀତ ଗାନ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ମଧ୍ୟଭାଗରେ ଅଟକି ଯାଇ "ଜୟ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର" କହି ଶେଷ କରିଥିଲେ। ତେବେ ସେ ଜଣେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବରେ ସେ ବଙ୍ଗଳା ସଂସ୍କୃତି, ଜାତୀୟ ସଂଗୀତ ଏବଂ ଦେଶକୁ ଅପମାନିତ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଗୁରୁଦେବ ରବୀନ୍ଦ୍ରନାଥ ଟାଗୋରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ!

ଏହାକୁ ନେଇ ବିଜେପି ନେତା ମାନେ ମଧ୍ୟ ମମତାଙ୍କ ଏହି ଅଙ୍ଗିଭଙ୍ଗିକୁ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ । "ଆମର ଜାତୀୟ ସଂଗୀତ ହେଉଛି ଆମର ଜାତୀୟ ପରିଚୟର ଅନ୍ୟତମ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ପ୍ରଦର୍ଶନ। ଏଠାରେ ବଙ୍ଗଳା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦ୍ୱାରା ଗାନ କରାଯାଇଥିବା ଆମର ଜାତୀୟ ସଂଗୀତର ଏକ ବିକୃତ କରିଛନ୍ତି ବୋଲି ସେମାନେ ଦାବି କରିଥିଲେ । ଭାରତର ବିରୋଧୀ ଏତେ ଗର୍ବର କାରଣ? ଏବଂ ଦେଶପ୍ରେମ? " ବିଜେପି ନେତା ଅମିତ୍ ମାଲବ୍ୟ ଟୁଇଟ୍ କରିଛନ୍ତି।

 pic.twitter.com/wrwCAHJjkG

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ବିଜେପି ସଭାପତି ସୁକାନ୍ତ ମଜୁମଦାର ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଜାଣିଶୁଣି ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି କି ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି। "ସମ୍ବିଧାନ ପୋଷ୍ଟରେ ବସିଥିବା ବେଙ୍ଗଲ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ  ମମତା ମୁମ୍ବାଇରେ ଏକ ସମାବେଶରେ ଜାତୀୟ ସଂଗୀତକୁ ଅପମାନିତ କରିଛନ୍ତି। ସେ ସଠିକ୍ ଜାତୀୟ ସଂଗୀତର ଶୈଳୀ ଜାଣି ନାହାଁନ୍ତି ନା ଜାଣିଶୁଣି ଅପମାନ କରୁଛନ୍ତି?" ମଜୁମଦାର ଟ୍ୱିଟରରେ ଲେଖିଛନ୍ତି।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment