ଭୁପେନ୍ଦ୍ର ପଟେଲ ହେବେ ଗୁଜୁରାଟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ବିଧାୟକ ଦଳ ବୈଠକରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି
Khabar Odisha:Bhupendra-Patel-will-be-the-Chief-Minister-of-Gujarat-the-decision-was-taken-at-a-meeting-of-the-Legislative-Party

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ, ସେପ୍ଟେମ୍ବର୧୨ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଭୁପେନ୍ଦ୍ର ପଟେଲ ଗୁଜୁରାଟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବେ, ଏନେଇ ବିଧାୟକ ଦଳ ବୈଠକରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଛି। ଭୁପେନ୍ଦ୍ର ପଟେଲ ଗୁଜୁରାଟର ଘାଟଲୋଡିଆ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରୁ ଜଣେ ବିଧାୟକ ଏବଂ କଂଗ୍ରେସର ଶଶିକାନ୍ତ ପଟେଲଙ୍କ ବିରୋଧରେ ୧,୧୭,୦୦୦ ଭୋଟ ବ୍ୟବଧାନରେ ଜିତିଥିଲେ। ସେ ଏହା ପୁର୍ବରୁ ଅହମ୍ମଦାବାଦ ମ୍ୟୁନିସିପାଲ କର୍ପୋରେସନର ସ୍ଥାୟୀ କମିଟିର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ।

ରୁପାନି ଇସ୍ତଫା ଦେବା ପରେ ଅନେକ ନାମ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ ପାଇଁ ଆଲୋଚନା ହେଉଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଭୁପେନ୍ଦ୍ର ପଟେଲଙ୍କୁ ବାଛିବା ବିଜେପିର ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ନିଷ୍ପତ୍ତି । କାରଣ ସେ ଆଗଧାଡ଼ିର ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ନଥିଲେ। ବିଜୟ ରୂପାନୀ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଦେବାର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ନରେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ତୋମାର ଏବଂ ପ୍ରହ୍ଲାଦ ଯୋଶୀଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ବିଜୟ ରୂପାନୀଙ୍କ ଉତ୍ତରାଧିକାରୀ ସ୍ଥିର କରିବାର ବେଠକ ଅପରାହ୍ନ ୩ ଟାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା।

ନିତିନ ପଟେଲଙ୍କ ନାମ ଏକ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ଉତ୍ତରାଧିକାରୀ ଭାବରେ ଆଲୋଚନା ହେଉଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ ସେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ ଏବଂ କହିଥିଲେ ଯେ ନୂତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଲୋକପ୍ରିୟ, ଶକ୍ତିଶାଳୀ, ଅଭିଜ୍ଞ ଏବଂ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଜଣାଶୁଣା ଏବଂ ଗ୍ରହଣୀୟ ହେବାକୁ ପଡିବ। ସମ୍ଭାବ୍ୟ ନାମ ଉପରେ ମୋର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ମତ ପ୍ରକାଶ କରିବାକୁ ମୁଁ ଏଠାରେ ନାହିଁ। ପରବର୍ତ୍ତୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଚୟନ କରିବା ଅଭ୍ୟାସ କେବଳ ଗୋଟିଏ ପଦବୀ ପୂରଣ କରିବା କାମ ନୁହେଁ। ଗୁଜୁରାଟକୁ ଏକ ସଫଳ ନେତୃତ୍ୱ ମିଳିବା ଉଚିତ ଯାହା ଦ୍ୱାରା ରାଜ୍ୟ ବିକାଶ ହୋଇପାରିବ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment