ଜୁନିଅର ହକି ବିଶ୍ୱକପ: ଆଜି ସେମିଫାଇନାଲ, ୨୦ ବର୍ଷ ପରେ ଭାରତ-ଜର୍ମାନୀ ଭେଟ
Khabar Odisha:Junior-Hockey-World-Cup-Todays-semi-final-India-Germany-meeting-20-years-later

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଡିସେମ୍ବର ୩(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଚାଲିଥିବା ଏଫ୍ଆଇଏଚ୍ ଓଡ଼ିଶା ହକି ପୁରୁଷ ଜୁନିୟର ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ୨ଟି ଯାକ ସେମିଫାଇନାଲ ଶୁକ୍ରବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ । ପ୍ରଥମ ସେମିଫାଇନାଲରେ ଫ୍ରାନ୍ସ – ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା ଦ୍ଵିତୀୟ ସେମିଫାଇନାଲରେ ଭାରତ ଓ ଜର୍ମାନୀ ମଧ୍ୟରେ ମ୍ୟାଚ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଇତିହାସରେ ଜର୍ମାନୀ ସବୁଠାରୁ ସଫଳ ଏବଂ ଭାରତ ଦ୍ୱିତୀୟ ସଫଳ ଦଳ। ତେଣୁ ଆଗାମୀ ମ୍ୟାଚ ବେଶ୍ ସଂଘର୍ଷପୂର୍ଣ୍ଣ କରାଯାଉଛି। 

ଯଦି ଏହାର ପ୍ରତିରକ୍ଷାକୁ ଅକ୍ଷୁର୍ଣ୍ଣ ରଖିବା ବେଲଜିୟମ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତ ପାଇଁ ପ୍ରାଥମିକ କାର୍ଯ୍ୟ ଥିଲା, ତେବେ କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ପୁରୁଷ ହକି ଜୁନିୟର ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ସେମିଫାଇନାଲରେ ଶେଷ ସେକେଣ୍ଡ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜର୍ମାନ ଆକ୍ରମଣକାରୀଙ୍କୁ ପ୍ରତିରୋଧ କରିବା ଏହାର ପ୍ରଥମ କାର୍ଯ୍ୟ ହେବ। ପେନାଲ୍ଟି ସୁଟଆଉଟ୍ ଜିତିବା ପୂର୍ବରୁ ସ୍ପେନ ବିପକ୍ଷ କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚର ଅନ୍ତିମ ସେକେଣ୍ଡରେ ଜର୍ମାନୀ ଯେପରି ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲା, ୬ ଥର ଚାମ୍ପିଅନ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲା।

୧୩୨ ସର୍କଲ୍ ଏଣ୍ଟ୍ରି ଏବଂ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧୭ ଟି ଗୋଲ୍ ସେଭ୍ ସହିତ ଭାରତ, ସର୍ବାଧିକ ଆକ୍ରମଣକାରୀ ଏବଂ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ଦଳ। ସଞ୍ଜୟ ଏବଂ ଯଶଦୀପ ସିୱାଚଙ୍କ ପରି ଖେଳାଳିମାନେ ବେଲଜିୟମ ବିପକ୍ଷରେ ଅଦ୍ଭୁତ ପ୍ରଦର୍ସନ କରିଥିଲେ । ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଭଲ କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି ରଖିବାକୁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଅପେକ୍ଷା କରିବେ।

ଅଧିନାୟକ ବିବେକ ସାଗର ପ୍ରସାଦଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ମିଡଫିଲ୍ଡ ଏକ ତରଳ ଗତିବିଧିକୁ ସୁଗମ କରିବାକୁ ଆଗ୍ରହୀ ହେବ ଏବଂ ଆଲର୍ଟ ଫରୱାର୍ଡମାନେ ସୁଯୋଗର ଉପଯୋଗ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ। କ୍ରମାଗତ ଦ୍ୱିତୀୟ ଫାଇନାଲରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବା ପାଇଁ ଆୟୋଜକଙ୍କ ଅନୁସନ୍ଧାନରେ ଭାରତର ଦୃଢ ଡ୍ରାଗ୍ ଫ୍ଲିକ୍ ବିଭାଗ ଏଥିରେ ସହଯୋଗ କରିବାକୁ ଆଗ୍ରହୀ ହେବା ଜରୁରୀ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment