ଜୟ ଶ୍ରୀରାମ, ଏହି ନିଷ୍ପତିକୁ ମୁଁ ହୃଦୟରୁ ସ୍ୱାଗତ କରୁଛି
Khabar Odisha:I-have-wholeheartedly-welcomed-the-decision-of-the-Special-Court
ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୩୦ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟିର ବରିଷ୍ଠ ତଥା ଭେଟେରାନ ନେତା ତଥା ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ଉପପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଏଲ.କେ ଆଡଭାନୀ 1992 ବାବ୍ରି ମସଜିଦ ଭାଙ୍ଗିବା ମାମଲାରେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କୋର୍ଟ ପକ୍ଷରୁ ଆସିଥିବା ରାୟକୁ ହୃଦୟରୁ ସ୍ୱାଗତ କରିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଲକ୍ଷ୍ନୌ ର ସିବିଆଇ ସ୍ପେଶାଲ କୋର୍ଟର ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ତାଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ତଥା ବିଜେପିର ବିଶ୍ୱାସ ଏବଂ ରାମଜନ୍ମଭୂମି ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ନେଇ ଦର୍ଶାଉଛି। ବାବ୍ରି ମସଜିଦ 6 ଡିସେମ୍ବର 1992 ରେ ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ଭାଙ୍ଗି ଦିଆଯାଇଥିଲା ଏବଂ ସେହି ଦିନ ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ଦୁଇଟି ଏଫଆଇଆର ମଧ୍ୟରୁ ଦ୍ୱିତୀୟରେ ବିଜେପି, ଆରଏସଏସ ଏବଂ ବିଶ୍ୱ ହିନ୍ଦୁ ପରିଷଦର 8 ଜଣ ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅଭିଯୁକ୍ତ ଭାବରେ ନାମିତ ହୋଇଥିଲେ, ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ପ୍ରଥମ ନାମ ଏଲ.କେ ଆଡଭାନୀଙ୍କର ରହିଥିଲା |

ବିଜେପିର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ତଥା ଦଳର ମାର୍ଗଦର୍ଶକ ବୋର୍ଡର ସଦସ୍ୟ ଏଲ.କେ ଆଡଭାନୀ ଆଜି ଅଯୋଧ୍ୟାଙ୍କ ବାବ୍ରି ମସଜିଦ ଭାଙ୍ଗିବା ମାମଲାରେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସିବିଆଇ କୋର୍ଟର ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ନେଇ ବହୁତ ଖୁସି ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି, ବାବ୍ରି ଭାଙ୍ଗିବା ମାମଲାରେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କୋର୍ଟର ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ମୁଁ ହୃଦୟରୁ ସ୍ୱାଗତ କରୁଛି । ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ମୋର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ତଥା ବିଜେପିର ରାମ ଜନ୍ମଭୂମି ଆନ୍ଦୋଳନ ପ୍ରତି ମୋର ବିଶ୍ୱାସ ଏବଂ ପ୍ରତିବଦ୍ଧତାକୁ ଦର୍ଶାଉଛି।

'ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଆଜି ଘୋଷଣା ହୋଇଥିବା ଏହି 28 ବର୍ଷ ପୁରୁଣା ମାମଲାରେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କୋର୍ଟର ବିଚାରପତି ସୁରେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ଯାଦବ ଆଡଭାନୀଙ୍କ ସମେତ ସମସ୍ତ 32 ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦୋଷରେ ଖଲାସ କରିଛନ୍ତି। ଆଡଭାନୀଙ୍କ ସମେତ ଅନ୍ୟ ବରିଷ୍ଠ ନେତାମାନେ ପ୍ରାୟ 200 ମିଟର ଦୂରରେ ଥିବା ରାମକଥା ପାର୍କରେ ଥିବା ମଞ୍ଚରୁ ବାବ୍ରି ମସଜିଦ ଭାଙ୍ଗିବା ସମୟରେ ଉତ୍ତେଜକ ଭାଷଣ ଦେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment