ବାର୍ଡ ଫ୍ଲୁ ଦାୟିତ୍ବରୁ ମୁକ୍ତ ହେବେ ଦିଲ୍ଲୀର ଶିକ୍ଷକ, ଅଭିଯୋଗ ଉପରେ ତୁରନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ ଶିକ୍ଷାମନ୍ତ୍ରୀ
Khabar Odisha:Delhi-teacher-to-be-relieved-of-bird-flu-Education-Minister-immediately-ordered-allegations
ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ଜାନୁଆରୀ ୧୪ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା)

ଦିଲ୍ଲୀରେ ଶିକ୍ଷକମାନେ କେତେକ ଜିଲ୍ଲାରେ ବାର୍ଡ ଫ୍ଲୁ ଡ୍ୟୁଟିରେ ନିୟୋଜିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେଠାକାର କିଛି ଜିଲ୍ଲା ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟଙ୍କ ଦ୍ବାରା ବାର୍ଡ-ଫ୍ଲୁ ଡ୍ୟୁଟିରେ ରଖାଯାଇଥିବା ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ମନୀଷ ସିସୋଦିଆଙ୍କୁ ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି। ଅଭିଯୋଗ ପରେ ସେ ଦିଲ୍ଲୀର ଶିକ୍ଷକମାନଙ୍କୁ ବାର୍ଡ ଫ୍ଲୁ ମନିଟରିଂ ଡ୍ୟୁଟିରୁ ମୁକ୍ତ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଉପ-ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମନୀଷ ସିସୋଡିଆ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି, "ଶିକ୍ଷକମାନଙ୍କୁ ବାର୍ଡ-ଫ୍ଲୁ ସର୍ବେକ୍ଷଣ ଡ୍ୟୁଟିରେ ରଖିବା ଅଭିଯୋଗରେ କିଛି ଜିଲ୍ଲା ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ ଆସିଥିଲା। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ସମସ୍ତ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ଏହି ଡ୍ୟୁଟିରୁ ମୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି। ସମସ୍ତ ଜିଲ୍ଲା ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି। ବିନା ଅନୁମତିରେ ଶିକ୍ଷକମାନଙ୍କୁ ଏପରି ଡ୍ୟୁଟିରେ ରଖିପାରିବେ ନାହିଁ। "

ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଦ୍ବାରା ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ ଶିକ୍ଷକ ଏହି କାମ ପାଇଁ ନୁହଁନ୍ତି ଏବଂ ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅନଲାଇନ୍ କ୍ଲାସ୍ ନେଇପାରିବେ । କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ, ଦଶମ ଏବଂ ଦ୍ୱାଦଶ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ସରକାର ସୋମବାର ତଥା ୧୮ ଜାନୁଆରୀରୁ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କ୍ଲାସ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ତେଣୁ ଦିଲ୍ଲୀର ଶିକ୍ଷକମାନେ କୌଣସି ବାର୍ଡ ଫ୍ଲୁ ନିରାକରଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ନିୟୋଜିତ ହେବେ ନାହିଁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି 

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ବୁଧବାର ସିବିଏସ୍ଇ ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଜାନୁଆରୀ ୧୮ରୁ ଦଶମ ଏବଂ ଦ୍ୱାଦଶ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ସ୍କୁଲ ଖୋଲିବାକୁ ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ତେବେ, କେବଳ ପିତାମାତାଙ୍କ ସହମତି ପରେ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ଆସିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ ଏବଂ ସମସ୍ତ ମାନକ ଅପରେଟିଂ ପଦ୍ଧତି ଅନୁସରଣ କରିବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ହେବ । ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା ଆସନ୍ତା ୪ ତାରିଖରୁ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ପ୍ରି-ବୋର୍ଡ ଏବଂ ବ୍ୟବହାରିକ ପରୀକ୍ଷା ହେବ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସରକାର ବିଦ୍ୟାଳୟ ଖୋଲିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଛନ୍ତି।

ଏହାପୂର୍ବରୁ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଶିକ୍ଷକମାନେ କରୋନା ଡ୍ୟୁଟିରେ ନିୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲେ ହେଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଫ୍ରଣ୍ଟଲାଇନ କର୍ମଚାରୀ ଭାବରେ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ କରୋନା ଟିକା ଦେବାକୁ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଦିଲ୍ଲୀର ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମନୀଷ ସିସୋଦିଆ ବର୍ତ୍ତମାନ ଖୁବ୍ ସକ୍ରିୟ ରହିଥିବା ଦେଖିବାକି ମିଳିଛି  । ବିଭିନ୍ନ ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିଦର୍ଶନ କରି କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଦାୟିତ୍ବ ସମୀକ୍ଷା କରିବା ସହ କର୍ତ୍ତବ୍ୟରେ ଅବହେଳା ଦେଖିଲେ ତୁରନ୍ତ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରୁଛନ୍ତି ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment