Home >
ପରୀକ୍ଷାରେ ଶୀର୍ଷରେ ଥିବା ୭ଜଣ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଛାତ୍ରବୃତ୍ତି ଘୋଷଣା କଲେ ସମ୍ବଲପୁର ଆଇଆଇଏମ୍
Khabar Odisha:The-Sambalpur-IIM-announced-a-scholarship-of-Rs-1-lakh-to-the-four-students-at-the-top-of-the-exam

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୪(ଖବର ଓଡିଶା): ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍ ଅଫ୍ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ (ଆଇଆଇଏମ୍), ସମ୍ବଲପୁର ଗୁରୁବାର ପ୍ରଥମ ବର୍ଷର ପରୀକ୍ଷାରେ ଶୀର୍ଷରେ ଥିବା ୭ଜଣ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଛାତ୍ରବୃତ୍ତି ଘୋଷଣା କରିଛି। ଅନୁଷ୍ଠାନର ସପ୍ତମ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ପାଳନ ପାଇଁ ଆୟୋଜିତ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଏହି ବୃତ୍ତି ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହି ୭ ଜଣ ଛାତ୍ର ପ୍ରକାଶ ଶାହି, ୟାସି ଶର୍ମା, ଅଟିବ ମହମ୍ମଦାସିଫ ଶେଖ, ଡୋନିୟା ଏଲିଜାବେଥ ଭର୍କି, ଅମ୍ବୁଜ ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀ, ଶ୍ରୀନଥ ଏସ ଏବଂ ତନଭି ବନସାଲ। ଅନୁଷ୍ଠାନ ଦ୍ୱାରା ଏହି ଛାତ୍ରବୃତ୍ତି ୨୦୧୯-୨୦୨୦ ଶିକ୍ଷାବର୍ଷରେ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଥିଲା ।

ଏହି ଅବସରରେ ଉଦବୋଧନ ଦେଇ ଆଇଆଇଏମ୍ ସମ୍ବଲପୁରର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପ୍ରଫେସର ମହାଦେଓ ଜୈସୱାଲ କହିଛନ୍ତି, “ବୈଦ୍ଧିକ ରାଜଧାନୀରେ, ଆମେ ୨୦୧୭ ମସିହାରେ ୩ ଜଣ ଅଧ୍ୟାପକ ଶକ୍ତି ସହିତ ଚଳିତ ଶିକ୍ଷାବର୍ଷରେ ୧୭ ଜଣ ପୂର୍ଣ୍ଣକାଳୀନ ଅଧ୍ୟାପିକାଙ୍କଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲୁ। ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ୟୁରୋପ ଏବଂ ଏସିଆର ଅଗ୍ରଣୀ ୬ ଟି ବାଣିଜ୍ୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ ସହିତ ଏକ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଭାଗିଦାରୀ ଆରମ୍ଭ କରିବାରେ ଆଇଆଇଏମ୍ ସମ୍ବଲପୁର ମଧ୍ୟ ନିର୍ଣ୍ଣାୟକ ଥିଲା। ସମ୍ବଲପୁର ଆଇଆଇଏମ୍ ଦେଶର କନିଷ୍ଠ ଅନୁଷ୍ଠାନ ଅଟେ”।

ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ବିଭିନ୍ନ କ୍ଷେତ୍ରରୁ ପ୍ରମୁଖ ହାସଲକାରୀଙ୍କ ପୁରସ୍କାର ଏବଂ ସମ୍ମାନର ସାକ୍ଷୀ ରହିଥିଲେ । ଭାରତୀୟ ଫିଲ୍ଡ ହକି ଖେଳାଳି ତଥା ଅଲିମ୍ପିକ୍ ବ୍ରୋଞ୍ଜ ବିଜେତା ଭାରତୀୟ ହକି ଦଳର ସଦସ୍ୟ ଅମିତ ରୋହିଦାସ ଏବଂ ସୁପର ହିଟ୍ ଗୀତ ରଙ୍ଗବତୀ ପାଇଁ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ସମ୍ବଲପୁରୀ ଗାୟକ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ଜିତେନ୍ଦ୍ର ହରିପାଲଙ୍କୁ ଏହି ଚମତ୍କାର ସଫଳତା ପାଇଁ ସମ୍ମାନିତ କରାଯାଇଥିଲା।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment