Home >
ଟେଷ୍ଟ ଡେବ୍ୟୁରେ ୧୬ ତମ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭାବରେ ଶତକ ହାସଲ କଲେ ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର୍
Khabar Odisha:Shreyas-Ayer-scores-century-as-19th-Indian-batsman-in-Test-debut

କାନପୁର, ନଭେମ୍ବର ୨୬(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଟେଷ୍ଟ ଡେବ୍ୟୁରେ ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର୍ ୧୬ ତମ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭାବରେ ଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ କାନପୁର ଟେଷ୍ଟର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ସୁନୀଲ ଗାଭାସ୍କରଙ୍କ ଆୟରଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ କ୍ୟାପ୍ ଦେଇଥିଲେ । ଗତକାଲି ମୁକାବିଲାର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଆୟର ୭୫ ରନ୍‌ରେ ଦିନ ଶେଷ କରିଥିଲେ। ଆଜି ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନ ସକାଳେ, ୨୬ ବର୍ଷୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କ ଏକ ଅଭିଜିତ ତାଲିକାରେ ୨୫ ରନ୍ ଯୋଗ କରି ନିଜର ଶତକ ପୁରଣ କରିଥିଲେ ।

ଭାରତ ପାଇଁ ଟେଷ୍ଟ ଡେବ୍ୟୁରେ ଶତକ ହାସଲ କରିବାକୁ ଥିବାମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମହମ୍ମଦ ଅଜହରୁଦ୍ଦିନ, ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି, ବିରେନ୍ଦ୍ର ସେହୱାଗ, ରୋହିତ ଶର୍ମା, ଶିଖର ଧାୱନ ଏବଂ ପୃଥୀ ଶ ଆଦି ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି। ଆୟରଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ, ପୃଥୀ ଶ ଶେଷ ଇଣ୍ଡିଆ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଯିଏକି ୨୦୧୮ ରେ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ବିପକ୍ଷରେ ୧୩୪ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ଗତକାଲି କାଇଲ ଜାମିସନ୍‌ଙ୍କ ଚାରିଟି ୱିକେଟ୍ ସହିତ ଏକ ଚମତ୍କାର ଦିନ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ଯଦିଓ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜାଙ୍କ ୫୦ ଏବଂ ଆୟରଙ୍କ ୭୫ ଭାଗିଦାରି ଭାରତକୁ ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଏକ ସମ୍ନାନ ଜନକ ସ୍ଥିତିରେ ରଖିଥିଲା ।

ଆୟର୍ ୨୦୧୭ ରେ ଭାରତରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ପ୍ଲେ ଇଲେଭେନରେ ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନକୁ ପକ୍କା କରିବାକୁ ସଂଘର୍ଷ କରୁଥିଲେ । ଗତ ବର୍ଷ ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀକୁ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ ର ଫାଇନାଲରେ ପହଞ୍ଚାଇ ୫୧୯ ରନ୍ ସ୍କୋର କରି ଆଇୟର ଚଳିତ ବର୍ଷ ପ୍ରାରମ୍ଭରେ ଯେତେବେଳେ ସେ ଇନ୍‌ଜୁରି ସମସ୍ୟଅ ପାଇଁ ଆଇପିଏଲର ପ୍ରଥମ ଭାଗରେ ଖେଳି ପାରି ନଥିଲେ । ମାସେ ପରେ ପୁନଃ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଆଠଟି ମ୍ୟାଚରୁ ୧୭୫ ରନ୍ ସ୍କୋର କରି ଭଲ ଫର୍ମ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ । 

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment