Home >
ଜିଲ୍ଲାର ନୋଏଡା ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିମାନବନ୍ଦରର ମୂଳଦୁଆ ପକାଇଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ
Khabar Odisha:Prime-Minister-Narendra-Modi-laid-the-foundation-stone-of-the-districts-Noida-International-Airport

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ, ନଭେମ୍ବର ୨୫(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଆଜି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଗୁରୁବାର ଦିନ ଜୁଆର ନିକଟ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଗୌତମ ବୁଦ୍ଧ ନଗର ଜିଲ୍ଲାର ନୋଏଡା ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିମାନବନ୍ଦରର ମୂଳଦୁଆ ପକାଇଛନ୍ତି। ଏହି ସ୍ଥାନରେ ସମ୍ବୋଧିତ ସମୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତର ସ୍ୱାଧୀନତାର ସାତ ଦଶନ୍ଧି ପରେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ଶେଷରେ ଯାହା ପାଇବାକୁ ଯାଉଛି ତାହା ପାଇଛି।

ରାଜ୍ୟ ତଥା କେନ୍ଦ୍ରରେ ଡବଲ ଇଞ୍ଜିନ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି (ବିଜେପି) ସରକାରଙ୍କୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ଦେଶର ସବୁଠାରୁ ସଂଯୁକ୍ତ ଅଞ୍ଚଳ ଭାବରେ ଉଭା ହେଉଛି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ନୋଏଡା ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିମାନବନ୍ଦର ଉତ୍ତର ଭାରତର ଲଜିଷ୍ଟିକ୍ ଗେଟୱେ ହେବ ଏବଂ ଏକ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ ମାଲ ପରିବହନ କରିଡର ସହିତ ସିଧାସଳଖ ସଂଯୋଗ ରହିବ।

ଏହି ବିମାନବନ୍ଦରଟି ୫୦୦୦ ଏକର ପରିମିତ ଅଞ୍ଚଳରେ ବ୍ୟାପିଛି ଏବଂ ଏହାର ଆନୁମାନିକ ମୂଲ୍ୟ ୨୯,୫୬୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଜୁରିଚ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିମାନବନ୍ଦର ଏଜି ଦ୍ୱାରା ବିକଶିତ ହେଉଛି । ନଭେମ୍ବର, ୨୦୧୯ ରେ ସ୍ୱିସ୍ ବିମାନବନ୍ଦର କମ୍ପାନୀ ଏହି ବିଡ୍ ଜିତିଥିଲା ଯାହା ପରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ସହ ଏକ ରିହାତି ଚୁକ୍ତି ସ୍ୱାକ୍ଷରିତ ହୋଇଥିଲା ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment