Home >
MCD ନିର୍ବାଚନ : ଆପ ସରକାରଙ୍କୁ ମିଳିପାରେ ବହୁମତ | ହାତେଇବ ୧୪୯ ରୁ ୧୭୧ଟି ଆସନ
Khabar Odisha:MCD-Election-Result-Will-Be-Out-Tomorrow
ଦିଲ୍ଲୀ : 06/12/2022

ଗତ ରବିବାର ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ମ୍ୟୁନିସିପାଲ କର୍ପୋରେସନ୍‌ (ମହାନଗର ନିଗମ) ନିର୍ବାଚନ ହୋଇଥିଲା ବେଳେ ଏହାର ଫଳାଫଳ ଡିସେମ୍ୱର ୭ରେ ଘୋଷଣା ହେବ। ଡିସେମ୍ୱର ୮ରେ ଗୁଜୁରାତ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ସହିତ ଦିଲ୍ଲୀ ମ୍ୟୁନିସିପାଲ କର୍ପୋରେସନ ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ଜଣାଡ଼ିବ। ତେବେ ଦିଲ୍ଲୀ ଇଣ୍ଡିଆଟୁଡେ ଗ୍ରୁପ୍‌ ଦ୍ୱାରା ହୋଇଥିବା ଦିଲ୍ଲୀ ମ୍ୟୁନିସିପାଲ କର୍ପୋରେସନ ନିର୍ବାଚନର ଏକଜିଟ୍ ପୋଲ କଣ ରହିବ ସେ ଉପରେ ନଜର ପକେଇଲେ ଜଣାଯିବ ଯେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଆମ ଆଦମି ପାର୍ଟି ୧୪୯ରୁ ୧୭୧ଟି ଆସନ ପାଇବ। ସେହିପରି ଏହି ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେପିକୁ ୬୯ରୁ ୯୧ଟି ସିଟ୍‌ ମିଳିପାରେ। ଅନ୍ୟପଟେ ଏଥିରେ କଂଗ୍ରେସ ଖାତାକୁ ମାତ୍ର ୦୩ ରୁ ୭ଟି ଆସନ ଯାଇପାରେ ବୋଲି ଏକଜିଟ୍‌ ପୋଲରେ କଳନା କରାଯାଇଛି। ଏହାସହିତ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନଙ୍କ ଭାଗ୍ୟରେ ୫ରୁ ୯ଟି ଆସନ ରହିଥିବା ଏକଜିଟ ପୋଲରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ସୋମବାର ଦିନ ତିନିଟି ଏକଜିଟ୍ ପୋଲ୍ ଦିଲ୍ଲୀର ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି କର୍ପୋରେସନ୍ (ଏମସିଡି) ସର୍ଭେରେ AAP ପାଇଁ ଏକ ସ୍ପଷ୍ଟ ବିଜୟ ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିବା ପରେ ଦଳ କହିଛି ଯେ AAP ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା ଭଲ କାମ ପାଇଁ ଲୋକମାନେ ଭୋଟ୍ ଦେଇଛନ୍ତି। ସର୍ଭେ ପୂର୍ବାନୁମାନ | ସୋମବାର ଦିନ ଏକଜିଟ୍ ସର୍ଭେରେ ନାଗରିକ ସଂଗଠନରେ ବିଜେପିର 15 ବର୍ଷର ଶାସନ ଶେଷ ହେବ ବୋଲି ପୂର୍ବାନୁମାନ କରାଯାଇଛି। ସମସ୍ତ ଏକଜିଟ୍ ପୋଲ୍ କଂଗ୍ରେସକୁ 10 ଟି ସିଟ୍ କମ୍ ଦେଇଥିଲା।

Subscribe

National International State Sports Entertainment