Home >
ଘରୋଇ ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କ ପରେ ସରକାରୀ ବିଦ୍ୟାଳୟରୁ ଆସିଲା ୬ କୋଟି ଟଙ୍କାର ବିଦ୍ୟୁତ ବିଲ୍
Khabar Odisha:Electricity-bills-of-Rs-4-crore-came-from-government-schools-after-private-consumers
କଟକ, ଜାନୁଆରୀ ୨୪ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

ଘରୋଇ ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କ ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସରକାରୀ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରୁ ଆସିଛି ୬ କୋଟି ଟଙ୍କାର ବିଦ୍ୟୁତ ବିଲ୍ ।  ପ୍ରାୟ ୬ କୋଟି ଟଙ୍କାର ବିଲ୍ ପାଇବା ପରେ କଟକ ଜିଲ୍ଲାର ଏକ ସରକାରୀ ବିଦ୍ୟାଳୟର କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଛନ୍ତି 

କଣ୍ଟାପଡା ଅଞ୍ଚଳର ଶିଶୁଆରେ ଥିବା ସରକାରୀ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ନାମରେ ଏହି ବର୍ଦ୍ଧିତ ବିଲ୍ ବିଦ୍ୟାଳୟ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ଶୀଘ୍ର ପଠାଇ ଦେଇଛି। ୧୯୮୯ ରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ଏହି ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପ୍ରଥମରୁ ଷଷ୍ଠ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିଛି 

ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ୨୦୧୬ରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ସଂଯୋଗ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଗତ ବର୍ଷ ଫେବୃଆରୀରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ବିଭାଗ ୫,୯୨,୭୨,୭୮୪ ଟଙ୍କା ବିଲ୍ ପଠାଇ ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ଚକିତ କରାଇଥିଲା।

ବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ କବିତା ରାଣୀ ସାହୁ କହିଛନ୍ତି, “ଆମ ସ୍କୁଲକୁ ୨୦୧୬ରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ସଂଯୋଗ ମିଳିଥିଲା। ମିଟର ଅନୁଯାୟୀ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୨୦୦ ୟୁନିଟ୍ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇସାରିଛି। ତେବେ ସେବାବଦରେ ଆମେ ୨୦୨୦ ଫେବୃଆରୀ ୧୨ରେ ୫,୯୨,୭୨,୭୮୪ ଟଙ୍କା ବିଲ୍ ପାଇଛୁ।

ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଏକ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ଭୁଲ ବିଲ୍‌କୁ ସଂଶୋଧନ କରାଯିବାକୁ ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment