ଚୀନ ପ୍ରତି ମୋର କ୍ରୋଧ ଦିନକୁ ଦିନ ବଢୁଛି - ଟ୍ରମ୍ପ
Khabar Odisha:My-anger-at-China-is-growing-day-by-day---Trump
ୱାଶିଂଟନ, ଜୁଲାଇ ୦୧ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

ଆମେରିକାରେ କରୋନା ଭାଇରସ ସଂକ୍ରମଣ ବଢିବା ସହିତ ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଚୀନ୍ ପ୍ରତି କ୍ରୋଧ ମଧ୍ୟ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି | ଆମେରିକାର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅଧିକାରୀମାନେ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ମହାମାରୀକୁ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ସ୍ଥିତିରେ ନାହାଁନ୍ତି ।

ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଟ୍ରମ୍ପ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ଦେଖୁଛି ଯେ ମହାମାରୀର ପ୍ରଭାବ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ବ୍ୟାପିବାରେ ଲାଗିଛି, ଯେଉଁଥିରେ ଆମେରିକାରେ ମହାମାରୀର ବ୍ୟାପକ କ୍ଷତି ଘଟାଇଛି, ଚୀନ୍ ଉପରେ ମୋର କ୍ରୋଧ ବଢୁଛି ।

ବିଶ୍ୱରେ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ମହାମାରୀ ପାଇଁ ଟ୍ରମ୍ପ ବେଜିଂକୁ ଦାୟୀ କରିଛନ୍ତି । ଦୁଇ ଦେଶରେ ଚାଲିଥିବା ବାଣିଜ୍ୟ ଯୁଦ୍ଧ ମଧ୍ୟରେ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ମହାମାରୀ ଉତ୍ତେଜନାକୁ ବଢାଇ ଦେଇଛି ।

ଆମେରିକାରେ କରୋନା ଭାଇରସ ସଂକ୍ରମଣ ମାମଲା କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି | ସଂକ୍ରାମକ ରୋଗ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଡକ୍ଟର ଆନ୍ଥୋନୀ ଫାଉଚି ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ କଂଗ୍ରେସକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜିନିଷଗୁଡିକ ଭୁଲ ଦିଗରେ ଗତି କରୁଛି ଏବଂ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବରେ ଆମେ ଏହାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ସ୍ଥିତିରେ ନାହୁଁ ।

ସେ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ମହାମାରୀକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ ଏବଂ ଜନସାଧାରଣ ଆବଶ୍ୟକ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ ନକରନ୍ତି, ତେବେ ଆମେରିକାରେ ପ୍ରତିଦିନ ଏକ ଲକ୍ଷ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିପାରେ।

ଚୀନ୍ ଟ୍ରମ୍ପ ପ୍ରଶାସନକୁ ମହାମାରୀକୁ ରାଜନୀତିକରଣ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛି । ଚୀନ୍ କହିଛି ଯେ ସେଠାରେ ବ୍ୟାପିଥିବା ମହାମାରୀକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାରେ ଅସମର୍ଥତା ହେତୁ ଆମେରିକା ସରକାର ଅନ୍ୟଆଡେ ଧ୍ୟାନ ଆକର୍ଷଣ କରିବାକୁ ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛି ।

ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ ଚୀନ୍ ସହ ସମସ୍ତ ସମ୍ପର୍କ ଭାଙ୍ଗିବାକୁ ଧମକ ଦେଇଛନ୍ତି । ଚୀନ୍ ସହ ସମ୍ପର୍କ ସମାପ୍ତ କରି ଆମେରିକା ଉପକୃତ ହେବ ବୋଲି ଟ୍ରମ୍ପ କହିଛନ୍ତି।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment