Home >
ସୁରକ୍ଷା ପରିଷଦରେ ଆସନ ପାଇବାକୁ ସର୍ବସାଧାରଣରେ ଭାରତର ସମର୍ଥନ କଲେ ମିଳିତ ଜାତିସଂଘ ସାଧାରଣ ସଭାର ସଭାପତି
Khabar Odisha:The-president-of-the-United-Nations-General-Assembly-has-publicly-supported-Indias-bid-for-a-seat-in-the-Security-Council

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ, ଜୁଲାଇ ୨୨(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ମିଳିତ ଜାତିସଂଘ ସାଧାରଣ ସଭାର ସଭାପତି ତଥା ବର୍ତ୍ତମାନର ମାଲଦ୍ୱୀପ ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ଅବଦୁଲ୍ଲା ସହିଦ ଗୁରୁବାର ଦିନ ମିଳିତ ଜାତିସଂଘ ସୁରକ୍ଷା ପରିଷଦରେ ଏକ ଆସନ ପାଇବାକୁ ସର୍ବସାଧାରଣରେ ଭାରତର ସମର୍ଥନ କରିଛନ୍ତି।

ଆମେ ସ୍ଥାୟୀ ସଦସ୍ୟ ଭାବରେ ସୁରକ୍ଷା ପରିଷଦରେ ଭାରତର ସଦସ୍ୟତାକୁ ସମର୍ଥନ କରୁଛୁ। ସାଧାରଣ ସଭାର ସଭାପତି ଭାବରେ ଦେଶଗୁଡ଼ିକୁ ଏକାଠି କରିବା ଏବଂ ସୁରକ୍ଷା ପରିଷଦ ସଂସ୍କାର ପ୍ରକ୍ରିୟା ଉପରେ ଏକ ବ୍ୟାପକ ସହମତି ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବା ମୋର ଭୂମିକା ହେବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ଆତଙ୍କବାଦକୁ ଏକ “ବିପଦ” ବୋଲି କହି ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପରିଷଦ ଏହାର ପରବର୍ତ୍ତୀ ଅଧିବେଶନରେ ଏହାର ସମାଧାନ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ।

ଆତଙ୍କବାଦ ଏକ ବିପଦ ଯାହା ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ସହିତ, ବିଶ୍ୱର ଅନେକ ଅଞ୍ଚଳରେ ଅନେକ ସାଧାରଣ ନାଗରିକଙ୍କ ଜୀବନ ନେଇଛି । ଏହାର କୌଣସି ଧର୍ମ, ସୀମା କିମ୍ବା ମାନବିକତା ଜାଣେ ନାହିଁ । ଆମକୁ ଏହାର ବ୍ୟାପକ ସମାଧାନ କରିବାକୁ ପଡିବ ବୋଲି ମାଲଦ୍ୱୀପର ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ସହିଦ ନ୍ୟୁଜ୍ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଛନ୍ତି।

ୟୁଏନଜିଏର ୭୬ ତମ ଅଧିବେଶନର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚିତ ସହିଦ ତିନି ଦିନିଆ ଗସ୍ତରେ ବୁଧବାର ଭାରତରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି। ୟୁଏନଜିଏର ସଭାପତି ପଦବୀରେ ସହିଦଙ୍କ ପ୍ରାର୍ଥୀତ୍ୱକୁ ଭାରତ ସମର୍ଥନ କରିଥିଲା ଏବଂ ଜୁନ୍ ୭ ରେ ସମ୍ମାନଜନକ ପଦବୀକୁ ନିର୍ବାଚିତ ହେବା ପରେ ଏହା ହେଉଛି ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଗସ୍ତ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment