Home >
ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ମିଶନ ଶକ୍ତି ଅଭିଯାନ ଉଦଘାଟନ, ନାରୀମାନଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା କ୍ଷେତ୍ରରେ ନିଆଯିବ ତ୍ବରିତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ
Khabar Odisha:CM-Yogi-Adityanath-Starts-Mission-Shakti
ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ, ଅକ୍ଟୋବର ୧୭ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

ମିଶନ ଶକ୍ତି ଅଭିଯାନ ଉଦଘାଟନ କରି ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଅଭିଯାନ ବଳରାମପୁରରେ ହୋଇଥିବା ବର୍ବରତା ପାଇଁ ସେଠାକାର ଝିଅମାନଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ  । ସେ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଝିଅମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ହେଉଥିବା ଦୁର୍ବ୍ୟବହାରର ଅଭିଯୋଗକୁ ଫାଷ୍ଟ ଟ୍ରାକ କୋର୍ଟକୁ ପଠାଯିବ ଏବଂ ଶୀଘ୍ର ଦଣ୍ଡିତ କରାଯିବ। ଏଭଳି ଅସାମାଜିକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ନିସ୍ତାର ନାହିଁ   

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବଳରାମପୁରର ପୋଲିସ ସହଯୋଗରେ ମିଶନ ଶକ୍ତି ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଅବସରରେ ସେ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପୋଲିସ୍ ନିଯୁକ୍ତିରେ 20 ପ୍ରତିଶତ ଝିଅ ନିୟୋଜିତ ରହିବେ ।  ମିଶନ୍ ଶକ୍ତି ଅଭିଯାନରେ 24ଟି ସରକାରୀ ବିଭାଗ ଏବଂ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ତଥା ସ୍ଥାନୀୟ ସାମାଜିକ ସଂଗଠନକୁ ସଂଯୋଗ କରିବ ।

ଅତିରିକ୍ତ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ମହିଳା କଲ୍ୟାଣ, ଶିଶୁ ବିକାଶ ସେବା ଏବଂ ପୁଷ୍ଟିକର ବିଶେଷଜ୍ଞ ଏସ୍ ରାଧା ଚୌହାନ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଅଭିଯାନ 'ମିଶନ ଶକ୍ତି'ର ସଫଳ ରୂପାୟନ ସମ୍ପର୍କରେ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ସମସ୍ତ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରୋବେସନ ଅଫିସର, ମହିଳା କଲ୍ୟାଣ ଏବଂ ଜିଲ୍ଲା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ମହିଳା ଓ ଶିଶୁଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା, ସମ୍ମାନ ଏବଂ ସ୍ବାଧୀନତା ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସରକାର ଏକ ବ୍ୟାପକ କାର୍ଯ୍ୟ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଥିବା ସେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅଧୀନରେ ପ୍ରତି ମାସରେ ଏକ ସପ୍ତାହ ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜନ କରାଯିବ ବୋଲି ସେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି ମିଶନ ଅଧୀନରେ ରାଜ୍ୟର 24 କୋଟି ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିବା, ମହିଳା ଏବଂ ଶିଶୁଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ସେମାନଙ୍କୁ ସଚେତନ କରାଇବାକୁ ଏକ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଛି। 'ମିଶନ୍ ଶକ୍ତି' ଅଧୀନରେ, 'ଥିମ୍ ଜ୍ଞାନୀ' ସାପ୍ତାହିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମଗୁଡିକ ବିଭିନ୍ନ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ନିୟମିତ ବ୍ୟବଧାନରେ ଚାଲିବ  ।

 

ସେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଅକ୍ଟୋବର 17 ରୁ 25 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରସ୍ତାବିତ କାର୍ଯ୍ୟ ଯୋଜନା ଉପରେ ଆଧାର କରି ବିଭିନ୍ନ ବିଭାଗକୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ 'ଲିଡ୍ ବିଭାଗ' ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି। ମିଶନ ଅଧୀନରେ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ଦିନରେ ସମଗ୍ର ରାଜ୍ୟରେ 'ଗ୍ରାଣ୍ଡ-ଇଭେଣ୍ଟ' ଭାବରେ ଲିଡ୍ ବିଭାଗକୁ ସେମାନଙ୍କ ବିଭାଗ ସହ ଜଡିତ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଆୟୋଜନ କରିବାକୁ ପଡିବ  ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment