ଅହମଦାବାଦରେ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ରୋଡ ଶୋ’ରେ ଜୁଟିବେ ଲକ୍ଷେ ଲୋକ, ୨୪କୁ ଅପେକ୍ଷା
Khabar Odisha:Nation-Donald-Trump-22-km-road-show-1-lakh-people-will-be-involved-in-the-program-PM-Modi

ଅହମଦାବାଦ, ଫେବୃଆରୀ ୧୮ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ ଆସନ୍ତା ୨୪ ତାରିଖରେ ଭାରତ ଗସ୍ତରେ ଗୁଜୁରାଟ ଆସୁଛନ୍ତି । ସେ ଅହମଦାବାଦରେ ରୋଡ ଶୋ’ କରିବେ । ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ସ୍ୱାଗତକୁ ନେଇ ଗୁଜୁରାଟ ସରକାର ଏବଂ ଅହମଦାବାଦ ନଗର ନିଗମ ପକ୍ଷରୁ ଜୋରଦାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚାଲିଛି । କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ସଫଳତାର ରୂପ ଦେବା ପାଇଁ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଦିନରାତି କାମ କରୁଛନ୍ତି । ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ରୋଡ ଶୋ’ରେ ପ୍ରାୟ ୧ ଲକ୍ଷ ଲୋକ ଭିଡ ରହିବେ ବୋଲି ପୂର୍ବାନୁମାନ କରାଯାଉଛି । ପୂର୍ବରୁ ଏହା ୫୦ ହଜାର ଲୋକ ଏକତ୍ର ହେବେ ବୋଲି କୁହାଯାଉଥିଲା ।  

ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ସ୍ୱାଗତ ପାଇଁ ବିମାନବନ୍ଦରରୁ ଗାନ୍ଧୀ ଆଶ୍ରମ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଓ ଗାନ୍ଧୀ ଆଶ୍ରମ ଠାରୁ ମୋଟେରା ଷ୍ଟାଡିୟମ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୨ଟି ରୋଡ ଶୋ’ର ଆୟୋଜନ ହେବ । ଏହି ରୋଡ ଶୋ’କୁ ୨ ଭାଗ କରାଯାଇ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ୨ଟି ନାମ ଦିଆଯାଇଛି । ବିମାନବନ୍ଦରରୁ ଗାନ୍ଧୀ ଆଶ୍ରମ ଯାଏଁ ରୋଡ ଶୋ’କୁ ଇଣ୍ଡିଆ ଶୋ’ ଏବଂ ଗାନ୍ଧୀ ଆଶ୍ରମ ଠାରୁ ଇନ୍ଦିରା ବ୍ରିଜ ଯାଏଁ ରୋଡ ଶୋ’କୁ ଭିନ୍ନତା ମଧ୍ୟରେ ଏକତା ଶୋ’ ନାମ ଦିଆଯାଇଛି । 

ଜାତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ଇଣ୍ଡିଆ ଶୋ’ଷର ୨୮ଟି ରାଜ୍ୟର ସାଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଉପସ୍ଥାପନ କରାଯିବ । ଏଥି ପାଇଁ ଏହି ଶୋ’କୁ ଏକତା ନାମ ଦିଆଯାଇଛି । ରୋଡ ଶୋ’ରେ ଧର୍ମ, ସଂପ୍ରଦାୟ ସହିତ ଜଡ଼ିତ ଲୋକଙ୍କୁ ଅଧିକ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଛି । ଏହି ଐତିହାସିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପାଇଁ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ମଜବୁତ କରି ଦିଆଯାଇଛି । ଗୀତ, ସଂଗୀତ ଓ ନୃତ୍ୟ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି । 

ଅହମଦାବାଦ ନଗର ନିଗମର ମେୟର ବିଜଲ ପଟେଲ କହିଛନ୍ତି, ଏହି ୨୨ କିଲୋମିଟର ଲମ୍ବ ରୋଡ ଶୋ’ହେବ । ଅହମଦାବାଦ ପାଇଁ ବୋଧେ ଏହା ହେଉଛି ସବୁଠାରୁ ଦୀର୍ଘତମ ରୋଡ ଶୋ’ । ରୋଡ ଶୋ’ରେ ୩୦୦ ସଂଗଠନ ଏବଂ ଏନଜିଓର ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀ ଯୋଗ ଦେବେ । ପଟେଲ ଏଏମସି ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ଶୁକ୍ରବାର ସାମାଜିକ, ସାଂସ୍କୃତିକ ଏବଂ ଧାର୍ମିକ ସଂଗଠନର ପ୍ରତିନିଧିଙ୍କ ସହିତ ବୈଠକରେ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି । 

 

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment