<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
 <rss version="2.0">
   <channel>
      <title>Khabar Odisha</title>
      <link>http://khabarodisha.com/</link>
      <description>
        Khabar Odisha: Breaking news, views, reviews from across India
      </description>
      <copyright>
        Copyright:(C) 2017 EASY TECHNOLOGIES.PVT.LTD, http://easytechnologies.co.in/
      </copyright>
      <image>
        <title>Khabar Odisha</title>
        <link>http://khabarodisha.com/</link>
        <url>
          http://khabarodisha.com/passets/images/logo.png
        </url>
      </image>
      <item>
        <title>
           ମହିମା ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରୁ ଲାଗିଲା ଝଟ୍‌କା, ଜାମିନ ଖାରଜ
        </title>
        <link>
           http://khabarodisha.com/Crime/supreme-court-dismissed-mahima-mishra-bail-39840
        </link>
        <guid>
           http://khabarodisha.com/Crime/supreme-court-dismissed-mahima-mishra-bail-39840
        </guid>
        <pubDate>
           Tue, 18 Sep 2018 15:33:07 GMT
        </pubDate>
        <description>

ଓଡ଼ିଶା ଷ୍ଟିଭେଡର୍ସ ଲିମିଟେଡ଼୍‌ର ମୁଖ୍ୟ ଶିଳ୍ପପତି ମହିମାନନ୍ଦ ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ହାଇକୋର୍ଟରୁ ଆଶ୍ୱସ୍ତି ମିଳିବା ପରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରୁ ବଡ଼ ଝଟ୍‌କା ମିଳିଛି । ଓଡ଼ିଶା ହାଇକୋର୍ଟରୁ ତାଙ୍କୁ ମିଳିଥିବା ଜାମିନକୁ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟ ଖାରଜ କରିଛନ୍ତି । ଫଳରେ ମହିମା ମିଶ୍ରଙ୍କ ଜେଲରୁ ମୁକୁଳିବା ଆଶା ମଉଳି ଯାଇଛି । 

ପାରାଦୀପ ତାରିଣୀଗଡା ଗୁଳିକାଣ୍ଡ ଓ କଟକ ଖାନନଗର ବୋମାମାଡ ମାମଲାରେ ହାଇକୋର୍ଟ ମହିମା ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ଦେଇଥିବା ଜାମିନ ଉପରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ଦୁଇ ଜଣିଆ ଖଣ୍ଡପୀଠ ଶୁଣାଣୀ କରିଛନ୍ତି । ବିଚାରପତି ଅଭୟ ମନୋହର ସାପ୍ରେ ଓ ୟୁ ୟୁ ଲଳିତଙ୍କ ଖଣ୍ଡପୀଠ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ମହିମାଙ୍କ ଜାମିନ ରାୟ ଉପରେ ପୁର୍ନବିଚାର କରିବା ପାଇଁ ହୋଇଥିବା ଆବେଦନ ଉପରେ ଶୁଣାଣୀ କରିଥିଲେ । ଶୁଣାଣୀ କରି ଖଣ୍ଡପୀଠ ହାଇକୋର୍ଟ ଦେଇଥିବା ପୂର୍ବ ରାୟକୁ ଖାରଜ କରିଛନ୍ତି । ଫଳରେ ମହିମା ମିଶ୍ରଙ୍କ ପାଇଁ ପୁଣି ଥରେ ଅଡ଼ୁଆ ବଢ଼ିଥିବା ବେଳେ ସେ ପୂର୍ବଭଳି ଜେଲରେ ରହିବେ ।   

ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖ ଯୋଗ୍ୟ, ମଧୁପାଟଣା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଖାନନଗର ମଣିମନ୍ଦିର ନିକଟରେ ୨୦୧୩ ସେପ୍ଟେଟର ୨୧ରେ ଆଇନଜୀବୀ ଅଭୟ ଭଟ୍ଟଙ୍କୁ କେତେକ ବ୍ୟକ୍ତି ଗୁଳିମାଡ କରିବା ସହିତ ବୋମା ଫିଙ୍ଗିବା ଘଟଣା ଓ ୨୦୧୬ରେ ପାରାଦୀପ ତାରିଣୀଗୁଡ଼ାରେ ସିୱେଜ୍‌ ସିପିଂ କମ୍ପାନୀର ଜେନେରାଲ ମ୍ୟାନେଜର ମହେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାଇଁଙ୍କ ଉପରକୁ ହୋଇଥିବା ଗୁଳିମାଡ଼ ଘଟଣାରେ ଓଏସ୍‌ଏଲ୍‌ର ମୁଖ୍ୟ ଶିଳ୍ପପତି ମହିମାନନ୍ଦ ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହି ଦୁଇଟି ମାମଲାରେ ଗତ ଜୁଲାଇ ୧୬ ତାରିଖରେ ହାଇକୋର୍ଟ ତାଙ୍କୁ ଜାମିନ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଏହି ରାୟ ଉପରେ ପୁନର୍ବିଚାର ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଥିଲେ । 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           କୋର୍ଟ ପରିସରରୁ ହାର୍ଡକୋର ମାଓବାଦୀ ଚମ୍ପଟ ମାରିବା ଘଟଣା, ୬ କନଷ୍ଟେବଳ ନିଲମ୍ବିତ
        </title>
        <link>
           http://khabarodisha.com/Crime/6-Constable-suspended-Maoist-escape-from-Court-in-Nuapada-Odisha-39813
        </link>
        <guid>
           http://khabarodisha.com/Crime/6-Constable-suspended-Maoist-escape-from-Court-in-Nuapada-Odisha-39813
        </guid>
        <pubDate>
           Mon, 17 Sep 2018 20:38:31 GMT
        </pubDate>
        <description>

 କୋର୍ଟ ପରିସରରୁ ହାର୍ଡକୋର ମାଓବାଦୀ ମନୋଜ ମାଡକାମୀ ଚମ୍ପଟ ମାରିବା ଘଟଣାରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଛି। ଡ୍ୟୁଟିରେ ଥିବା ୬ ଜଣ କନଷ୍ଟେବଳଙ୍କୁ କାର୍ଯ୍ୟରୁ ନୂଆପଡା ଏସପି ନିଲମ୍ବନ କରିଛନ୍ତି। ନିଲମ୍ବିତ କର୍ମଚାରୀମାନେ ହେଲେ ପଙ୍କଜ କୁମାର ତାଣ୍ଡି, ଭୋଳାନାଥ ମାଝୀ, ପାନ୍ତବାଇ ନାଏକ, ହରିଶଙ୍କର ଶବର, ଲକ୍ଷ୍ମଣ ଶବର ଓ ମଧୁସୂଦନ ମାଝି । 

ଆଜି ଅପରାହ୍ଣ ୨ଟା ସମୟରେ ପୋଲିସ ମନୋଜକୁ ନୂଆପଡା ଉପକାରାଗାରରୁ ନୂଆପଡା ଏସଡିଜେଏମ କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରିବାକୁ ଆଣିବା ବେଳେ କୋର୍ଟ ପରିସରରେ କନଷ୍ଟେବଳକୁ ଧକ୍କା ଦେଇ ଚମ୍ପଟ ମାରିଥିଲା ମନୋଜ। କୋର୍ଟ ପାଚେରୀ ଡେଇଁ କେଉଁଆଡେ ଉଭାନ୍ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ମଧ୍ୟ ତାର ଖୋଜ ଖବର ମିଳିନଥିବା ବେଳେ ସୁରକ୍ଷା ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ପୋଲିସଙ୍କ ଦାୟିତ୍ୱ ହୀନତାରୁ ନୂଆପଡା ଏସପି ଏପରି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି।

ଗତ ମେ ୩୦ ତାରିଖରେ ବରଗଡ-ବଲାଙ୍ଗିର-ମହାସମୁଦ ଡିଭିଜନର ମାଓବାଦୀ ମନୋଜକୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା। ଛତିଶଗଡ ବୀଜପୁର ଅଞ୍ଚଳର ମନୋଜ ନାଁରେ ଓଡ଼ିଶା ଏବଂ ଛତିଶଗଡ ସମେତ ୧୨ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଓ ଅନେକ ହିଂସାକାଣ୍ଡ ମାମଲା ରହିଛି। ତାକୁ ଧରାଇ ଦେବା ପାଇଁ ଛତିଶଗଡ ଓ ଓଡିଶା ପକ୍ଷରୁ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ପୁରସ୍କାର ରାଶି ଘୋଷଣା ହୋଇଥିଲା।  

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           କୋର୍ଟ ପାଚେରୀ ଡେଇଁ ଚମ୍ପଟ ମାରିଲା ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ମାଓବାଦୀ
        </title>
        <link>
           http://khabarodisha.com/Crime/Dreaded-Maoist-Manoj-Madkami-escapes-from-court--premises-39797
        </link>
        <guid>
           http://khabarodisha.com/Crime/Dreaded-Maoist-Manoj-Madkami-escapes-from-court--premises-39797
        </guid>
        <pubDate>
           Mon, 17 Sep 2018 16:23:55 GMT
        </pubDate>
        <description>

ପୋଲିସର ଦୁର୍ବଳ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାର ସୁଯୋଗ ନେଇ ସୋମବାର ଜଣେ ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ମାଓବାଦୀ କୋର୍ଟ ପାଚେରୀ ଡେଇଁ ଛୁ ମାରିଛି। ଚମ୍ପଟ ମାଓବାଦୀ ମନୋଜ ମାଡକାମୀ ଓ ଘର ଛତିଶଗଡ ବିଳାସପୁରରେ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି। ମନୋଜ ନାଁରେ ଅନେକ ଅପରାଧିକ ମାମଲା ରହିଥିଲା ବେଳେ ତାକୁ ଧରାଇ ଦେବା ପାଇଁ ୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପୁରସ୍କାର ଘୋଷଣା ଥିଲା। 

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଦିନ ୧୨ଟାରେ ପୋଲିସ ମନୋଜକୁ ନୂଆପଡା ଉପକାରାଗାରରୁ ନୂଆପଡା ଏସଡିଜେଏମ କୋର୍ଟରେ ହାଜର ପାଇଁ ଆଣିଥିଲା। ଏହି ସମୟରେ ପୋଲିସକୁ ଧକ୍କା ଦେଇ ଚମ୍ପଟ ମାରିଥିଲା ମନୋଜ। କୋର୍ଟ ପାଚେରୀ ଡେଇଁ କେଉଁଆଡେ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ମାଓବାଦୀ ମନୋଜକୁ ଧରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ ଜାରି ରଖିଛି। ନୂଆପଡାର ପ୍ରତି ଗଳିକୁ ସିଲ କରାଯାଇଛି। ଅପରପକ୍ଷରେ ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ପୋଲିସର ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। 

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ, ବରଗଡ-ବଲାଙ୍ଗିର-ମହାସମୁଦ ଡିଭିଜନର ମାଓବାଦୀ ମନୋଜକୁ ଗତ ମେ ୩୦ ତାରିଖରେ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା। ମନୋଜ ନାଁରେ ଓଡ଼ିଶା ଏବଂ ଛତିଶଗଡ ସମେତ ୧୨ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଓ ଅନେକ ହିଂସାକାଣ୍ଡ ମାମଲା ରହିଛି। 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ନିଆଁରେ ପୋଡିହେବା ଘଟଣା: ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
        </title>
        <link>
           http://khabarodisha.com/Crime/Physical-Handcraft-Boy-Burn-row-in-kandhamal-2-accused-arrested-39688
        </link>
        <guid>
           http://khabarodisha.com/Crime/Physical-Handcraft-Boy-Burn-row-in-kandhamal-2-accused-arrested-39688
        </guid>
        <pubDate>
           Sat, 15 Sep 2018 15:49:47 GMT
        </pubDate>
        <description>

 କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ବାଲିଗୁଡାରେ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ପୋଡି ଘଟଣାରେ ଶନିବାର ଦୁଇଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ବାଲିଗୁଡା ପୋଲିସ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିବା ବେଳେ ସେମାନେ ହେଲେ ମନୋଜ ନାୟକ ଓ ଲଲାଟେନ୍ଦୁ ମଲ୍ଲିକ। ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ଏହି ଘଟଣା ଚହଳ ପକାଇବା ପରେ ପୋଲିସ ଦୁଇ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି।

ଗତକାଲି ଭଗାମୁଣ୍ଡା ସ୍ଥିତ ମହାମାୟୀ ମନ୍ଦିରରୁ ମୂମୂର୍ଷୁ ଅବସ୍ଥାରେ ଭବାନୀ ଶଙ୍କର ନନ୍ଦ ନାମକ ଜଣେ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଯୁବକଙ୍କୁ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ତାଙ୍କ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଦୋଷ କାଟିବାକୁ ମାନସିକ କରି ପରିବାର ଲୋକେ ଗତ ଶନିବାର ଠାରୁ ମନ୍ଦିରରେ ରଖି ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରୁଥିଲେ। ସେହି ଶନିବାର ଦିନ ଭବାନୀଙ୍କୁ ନିଆଁ ଉପରେ ମୁଣ୍ଡ ତଳକୁ ଝୁଲାଇ ରଖାଯାଇ ଝୁଣା ଝାସ ଦିଆଯାଉଥିଲା। ମାତ୍ର ତିନି ଚାରି ଥର ଝାସ ଦେଲା ପରେ ତାଙ୍କର ଅର୍ଦ୍ଧେକ ଶରୀର ପୋଡି ଯାଇଥିଲା ଓ ସେ ଗୁରୁତର ହୋଇପଡ଼ିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ମେଡିକାଲକୁ ନିଆ ନଯାଇ ମନ୍ଦିରର ପୂଜକଙ୍କ ଅନୁମତିରେ ଦେଶୀ ଚିକିତ୍ସା ଜାରି ରହିଥିଲା। ତେବେ ପୁଅ ଭବାନୀର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ହେବାରୁ ମାଆ ଜିଦ୍ ଧରିବା ପରେ ଗତକାଲି ଭବନୀଙ୍କୁ ମେଡିକାଲ ନିଆଯାଇଥିଲା।  ପରେ ଏହି ଘଟଣା ଲୋକଲୋଚନକୁ ଆସିବା ସହ ଘଟଣାର ଦୃଶ୍ୟ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବା ପରେ ପୋଲିସ ଆଜି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିଛି। 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଡାକ୍ତରାଣୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
        </title>
        <link>
           http://khabarodisha.com/Crime/ladies-doctor-Suicide-in-Bhubaneswar-Odisha-39620
        </link>
        <guid>
           http://khabarodisha.com/Crime/ladies-doctor-Suicide-in-Bhubaneswar-Odisha-39620
        </guid>
        <pubDate>
           Fri, 14 Sep 2018 15:50:34 GMT
        </pubDate>
        <description>

ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଜି ନୂଆଁଖାଇ ଧୂମଧାମରେ ପାଳିତ ହେଉଥିବାବେଳେ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ରହୁଥିବା ସେଠାକାର ଜଣେ ବାସିନ୍ଦା ଆଜିର ଦିନରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ଭୁବନେଶ୍ୱରର ସ୍ଥିତ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର ଶ୍ରୀବିହାରରରୁ ତାଙ୍କ ମୃତ ଦେହ ପୋଲିସ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିବା ବେଳେ ସେ ଜଣେ ହୋମିଓପାଥିକ ଡାକ୍ତର ଥିଲେ ଜଣାପଡ଼ିଛି। ତାଙ୍କ ନାଁ ମନସ୍ୱିନୀ ବାରିକ। ମନସ୍ୱିନୀ ବିଷାକ୍ତ ଇଂଜେକ୍ସନ ନେଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିବା ବେଳେ ଏହାର କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ ରହିଛି। ପୋଲିସ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଜାରି ରଖିଛି।  

ସୂଚନାନୁସାରେ, ମନସ୍ୱିନୀ ଶ୍ରୀବିହାରରେ ଉକ୍ତ ଘରେ ଭଡ଼ାରେ ରହୁଥିଲା ବେଳେ ଏକ ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ କାମ କରୁଥିଲେ। କୌଣସି ମତେ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ଥାନା ପୋଲିସ ଖବର ପାଇବା ପରେ କବାଟ ଭାଙ୍ଗି ଯୁବତୀଙ୍କ ମୃତଦେହକୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବା ପରେ ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଏକ ଘରୋଇ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା। ସେଠାରେ ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କୁ ମୃତ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ରୁମ୍‌ରୁ କିଛି ସିରିଞ୍ଜ୍‌ ଓ ଇଞ୍ଜେକସନ ମିଳିଛି। ସେ ପୂର୍ବରୁ ବିବାହିତ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପରେ ତାଙ୍କର ଛାଡପତ୍ର ହୋଇଯାଇଥିଲା ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି।  

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ପିଶାଚ ପୁଅ: ଭତ୍ତା ଟଙ୍କା ନ ଦେବାରୁ ମା’କୁ ହତ୍ୟା କଲେ ୨ ପୁଅ
        </title>
        <link>
           http://khabarodisha.com/Crime/two-son-murdered-mother-in-sundarharh-39618
        </link>
        <guid>
           http://khabarodisha.com/Crime/two-son-murdered-mother-in-sundarharh-39618
        </guid>
        <pubDate>
           Fri, 14 Sep 2018 15:29:30 GMT
        </pubDate>
        <description>

ସୁନ୍ଦରଗଡ ଜିଲ୍ଲା ସଦର ଥାନା ବାରଗାଡ ଗାଁରେ ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି । ବିଧବା ଭତ୍ତା ଟଙ୍କା ନଦେବାରୁ ମାଆକୁ ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି ଦୁଇ ପୁଅ। ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି।  

ସୂଚନାନୁସାରେ, ବାରଗଡ଼ ଗାଁର ପିକେଶ୍ୱରୀ କିସାନ ଗତକାଲି ବିଧବା ଭତ୍ତା ବାବଦକୁ ୪ ଶହ ଟଙ୍କା ପାଇଥିଲେ। ତେବେ ଏହାକୁ ହାତେଇବାକୁ ଚାହିଁଥିଲେ ତାଙ୍କ ଦୁଇ ବଡ ପୁଅ ନବୀନ କିସାନ ଓ ସାନ ପୁଅ ବିପିନ କିସାନ। ମାତ୍ର ମାଆ ଏହି ଟଙ୍କାକୁ ଦେବାକୁ ଅରାଜି ଥିବାରୁ ମଆ ଓ ଦୁଇ ପୁଅଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରାତିରେ ଗଣ୍ଡୋଗଳ ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ହୋଇ ଦୁଇ ପୁଅ ମାଆକୁ କାଠ ଫାଳିଆରେ ପିଟିପିଟି ହତ୍ୟା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। 

ତେବେ ଗାଁ ଲୋକଙ୍କ କହିବକୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି ଯେ, ଉଭୟ ପୁଅ ବିବାହିତ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ମାଆର ଦାୟିତ୍ୱ ନେବା ପାଇଁ ଭତ୍ତା ଟଙ୍କା ନେବା ପାଇଁ ପ୍ରତିମାସରେ କଳି କରନ୍ତି। ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳକୁ ଯାଇ ମୃତଦେହକୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବା ସହ ପ୍ରାଥମିକ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି।     

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ପୁରୀଘାଟ ଥାନା ଭଙ୍ଗାରୁଜା ଘଟଣାରେ ୧୭ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ ଗିରଫ, ମୋକିମଙ୍କ ଗିରଫକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ କଲେ ନିରଞ୍ଜନ
        </title>
        <link>
           http://khabarodisha.com/Crime/17-Congress-activists-arrested-out-of-the-detained-24-39576
        </link>
        <guid>
           http://khabarodisha.com/Crime/17-Congress-activists-arrested-out-of-the-detained-24-39576
        </guid>
        <pubDate>
           Thu, 13 Sep 2018 13:58:45 GMT
        </pubDate>
        <description>

କଟକ ପୁରୀଘାଟ ଥାନା ଭଙ୍ଗାରୁଜା ଘଟଣାରେ ନଗର କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ମହମ୍ମଦ ମୋକିମଙ୍କ ସମେତ ମୋଟ ୨୪ ଜଣଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖାଯାଇଥିଲା ବେଳେ ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ୧୭ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ଗିରଫ ସମସ୍ତ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀଙ୍କ ନାଁରେ ଏକାଧିକ ମାମଲା ରହିଛି। ମୋକିମଙ୍କ ନାଁ ୫ଟି ଓ ମହିଳା କର୍ପୋରେଟରଙ୍କ ନାଁରେ ୩ଟି ମାମଲା ରହିଛି। ଆଜି ଏକ ପ୍ରେସମିଟ କରି କଟକ ଡିସିପି ଅଖିଳେଶ୍ୱର ସିଂହ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଆଇନକୁ ହାତକୁ ନେଲେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ ବୋଲି ଶ୍ରୀ ସିଂହ କହିଛନ୍ତି।  ଅପରପକ୍ଷରେ ମୋକିମଙ୍କ ଗିରଫ ପ୍ରତିବାଦରେ ଚୌଦ୍ୱାର ଜେଲ୍ ଆଗରେ ଶତାଧିକ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀମାନେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି।    

ସେହିପରି ମୋକିମଙ୍କ ଗିରଫ ନେଇ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି ପିସିସି ମୁଖିଆ ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ। ପୋଲିସ ଆକ୍ରୋଶମୂଳକ ଭାବେ ମୋକିମଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିବା କହିଛନ୍ତି ନିରଞ୍ଜନ। ଏତଦ୍ ବାଦ କନଷ୍ଟେବଳ ଦୋଷ କଲେ କଣ ଏସପି ବନ୍ଧା ହେବେ କି ବୋଲି କଟାକ୍ଷ କରିବା ସହ ସେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି। ପିସିସି ସଭାପତି କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୋକିମ କଣ ଯାଇ ଥାନାରେ ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରିଥିଲେ କି? ସେମିତି ହେଲେ ଦଳର ମୁଖିଆ ଭାବେ ମୋତେ ବି ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିବ । କୋର୍ଟ ବନ୍ଦ ଥିବାରୁ ଆକ୍ରୋଶମୂଳକ ଭାବେ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି ବୋଲି ନିରଞ୍ଜନ କହିଛନ୍ତି।              

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ, କଟକ ଜିଲ୍ଲା କଂଗ୍ରେସର ଦୁଇ ନମ୍ବର ବ୍ଲକ୍‌ ଜୋନ୍‌ର ସଭାପତିଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରି ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୧ ତାରିଖ ଦିନ ମୋକିମ୍‌ ଓ କଟକ ନଗର କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀମାନେ ପୁରୀଘାଟ ଥାନା ଘେରାଉ କରିବା ସହ ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ଘଟଣାରେ ଗତକାଲି ରାତିରେ ସଂପୃକ୍ତ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀଙ୍କ ଘରେ ଚଢାଉ କରି ପୁରୀଘାଟ ଥାନା ପୋଲିସ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଉଠାଇ ନେଇଥିଲା ବେଳେ ଆଜି ସକାଳୁ ମୋକିମଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ବାସଭାବନରୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା ।  

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଆସାମ: ଆଇଆଇଟି ଗୌହାଟୀରେ ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ ଛାତ୍ରୀ କଲେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା
        </title>
        <link>
           http://khabarodisha.com/Crime/IIT-Guwahati-first-year-student-commits-suicide-39556
        </link>
        <guid>
           http://khabarodisha.com/Crime/IIT-Guwahati-first-year-student-commits-suicide-39556
        </guid>
        <pubDate>
           Thu, 13 Sep 2018 06:34:23 GMT
        </pubDate>
        <description>

ଗୌହାଟୀ, ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୩ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଆସାମର ଆଇଆଇଟି ଗୌହାଟୀରେ ବୁଧବାର ଜଣେ ୧୮ ବର୍ଷୀୟ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ ଛାତ୍ରୀ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ପୋଲିସ କହିଛି, ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିବା ଛାତ୍ରୀ ଜଣକ ମେକାନିକାଲ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ ବିଷୟରେ ଅଧ୍ୟୟନ କରୁଥିଲେ। ସେ ନିଜେ ରହୁଥିବା ହଷ୍ଟେଲ ରୁମ୍‌ରେ ବେକରେ ରସି ଲଗାଇ ପଙ୍ଖାରେ ଝୁଲି ପଡ଼ିଛନ୍ତି। କର୍ଣ୍ଣାଟକର ଶିମୋଗା ଅଞ୍ଚଳର ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ନାମ ନାଗଶ୍ରୀ ବୋଲି ପୋଲିସ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସୂଚନା ଦେଇଛି। 

ଆଇଆଇଟି ମୁଖପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି, ବୁଧବାର ଛାତ୍ରୀ ନାଗଶ୍ରୀଙ୍କ ରୁମ୍‌ମେଟ ପଢ଼ିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ। ରୁମରେ ଏକକୀ ଥିବାର ସୁଯୋଗ ନେଇ ନାଗଶ୍ରୀ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲେ। ନାଗଶ୍ରୀଙ୍କ ରୁମମେଟ କ୍ଲାସ ଶେଷ କରି ଫେରିବା ପରେ ରୁମ୍‌ ଭିତର ପାର୍ଶ୍ୱରୁ ବନ୍ଦ ଥିଲା। ସେ ନାଗଶ୍ରୀଙ୍କୁ ଫୋନ୍‌ କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ କୌଣସି ଉତ୍ତର ମିଳି ନଥିଲା। ଏହା ପରେ ସେ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ। 

ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀ ରୁମ୍‌ ନିକଟକୁ ପହଞ୍ଚି ଦେଖିଲା ବେଳକୁ ଭିତର ପାର୍ଶ୍ୱରୁ କବାଟ ବନ୍ଦ ଥିଲା। ଏହା ପରେ ସେ ଘଟଣା ସଂପର୍କରେ ପୋଲିସକୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ କବାଟ ଭଙ୍ଗାଯାଇ ପୋଲିସ ରୁମ୍‌ ଭିତରକୁ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲା। ପୋଲିସ ଦେଖିବାକୁ ପାଇଥିଲା ଯେ, ନାଗଶ୍ରୀର ମୃତଦେହ ପଙ୍ଖାରେ ଝୁଲୁଥିଲା। ନାଗଶ୍ରୀ ମୃତ୍ୟୁ ପୂର୍ବରୁ ଇଂରାଜୀରେ ଉଲ୍ଲେଖ ଥିବା ଏକ ଚିଠି ଲେଖି ଛାଡ଼ି ଯାଇଥିଲେ। କାମରୂପ ଏଏସପି ସଞ୍ଜୀବ ସୌକିୟା କହିଛନ୍ତି, ନାଗଶ୍ରୀ ଇଞ୍ଜିନୟରିଂ ପଢ଼ିବାକୁ ନେଇ ଖୁସି ନଥିଲେ। କାରଣ ସେ ମାତା-ପିତାଙ୍କ ଆଶାକୁ ପୂରଣ କରିପାରୁ ନଥିଲେ। 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଘର ବାହାରକୁ ଅଟା କିଣିବାକୁ ଯାଇଥିବା କନଷ୍ଟେବଳଙ୍କୁ ଗୁଳିକରି ହତ୍ୟା
        </title>
        <link>
           http://khabarodisha.com/Crime/Delhi-constable-killed-by-unidentified-person-firing-39514
        </link>
        <guid>
           http://khabarodisha.com/Crime/Delhi-constable-killed-by-unidentified-person-firing-39514
        </guid>
        <pubDate>
           Wed, 12 Sep 2018 07:01:08 GMT
        </pubDate>
        <description>

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୨ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଜାତୀୟ ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀର ଜୈତପୁରୀ ଥାନାର ମୁଖ୍ୟ କନଷ୍ଟେବଙ୍କୁ  ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ଗୁଳିକରି ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି । ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ରାତି ୧୧ଟାରେ କନଷ୍ଟେବ ରାମ ଅବତାର ଅଟା କିଣିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ଜଣେ ଅଜଣା ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଗୁଳି କରି ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ଫେରାର ହୋଇ ଯାଇଥିଲା । ସୂଚନା ମିଳିବା ପରେ ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି । ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଏହି ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ହୋଇଥିବା ପୋଲିସ ଅନୁମାନ କରୁଛି । 

ଦକ୍ଷିଣ-ପୂର୍ବ ଦିଲ୍ଲୀର ଜୈତପୁର ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଏହି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି । ରାମ ଅବତାର ଜୈତପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଶକ୍ତି ବିହାର ଅଞ୍ଚଳରେ ନିଜ ପରିବାର ସହିତ ରହନ୍ତି । ରାତିରେ ସେ ନିକଟସ୍ଥ ଦୋକାନକୁ ଅଟା କିଣିବା ପାଇଁ ଯାଇଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ତାଙ୍କୁ ପୂର୍ବରୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଥିବା ଜଣେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଗୁଳି କରି ଫେରାର ହୋଇ ଯାଇଥିଲା । 

ଗୁଳି ବାଜିବା ପରେ ରାମ ତଳେ ପଡ଼ି ଯାଇଥିଲେ । ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ତାଙ୍କୁ ନିକଟସ୍ଥ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା । ମାତ୍ର ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯିବାର କିଛି ସମୟ ପରେ ଡାକ୍ତର ରାମଙ୍କୁ ମୃତ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ । 

ମୃତ କନଷ୍ଟେବ ଦିଲ୍ଲୀର ଆମ୍ବେଦକର ନଗର ଥାନାରେ ମୁତୟନ ଥିଲେ । ତାଙ୍କର ଘର ଜୈତପୁର ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଶକ୍ତି ବିହାର । ପୋଲିସ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରୁଛି । 

 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଚାଲାଣ ପଣ୍ଡ, ଜଣେ ଗିରଫ
        </title>
        <link>
           http://khabarodisha.com/Crime/one-arrested-due-to-transportation-of-brown-sugar-39504
        </link>
        <guid>
           http://khabarodisha.com/Crime/one-arrested-due-to-transportation-of-brown-sugar-39504
        </guid>
        <pubDate>
           Tue, 11 Sep 2018 16:32:27 GMT
        </pubDate>
        <description>

ଦୈତନଗରୀ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଓ କଟକରେ ନିଶା ବ୍ୟବସାୟ ଜୋର ଧରିଛି । ଗତ କିଛି ଦିନ ତଳେ ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ସହିତ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିବାବେଳେ ଆଜି ପୁଣି କଟକରେ ସମାନ ଖବର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । କଟକ କଲେଜ ଛକ ନିକଟରୁ ପ୍ରାୟ ୧୩୦ ଗ୍ରାମ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ କରିଛି ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ପ୍ଲାଇଂ ସ୍କ୍ୱାର୍ଡ । ଏହା ସହିତ ପ୍ରକାଶ ବାରିକ ନାମକ ଜଣେ ଚାଲାଣକାରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି । 

ଆଜି କଟକ କଲେଜ ଛକ ନିକଟରେ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଚୋରା ଚାଲାଣ ହେଉଥିବା ନେଇ ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ଖବର ପାଇ ଚଢ଼ାଉ କରିଥିଲା । ପ୍ଲାଇଁ ସ୍କ୍ୱାର୍ଡ ପ୍ରକାଶକୁ ଗିରଫ କରିବା ସହିତ ୧୩୦ ଗ୍ରାମ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ କରିଥିଲା । ଯାହାର ଆନୁମାନିକ ମୂଲ୍ୟ ୧୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲା ଜଳେଶ୍ୱରରୁ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଚାଲାଣ କରାଯାଉଥିବା ନେଇ ଜଣାପଡ଼ିଛି । 

ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖ ଯୋଗ୍ୟ, ଗତ ୭ ତାରିଖ ଦିନ କେନ୍ଦ୍ରାଂଚଳ ଗୁଇନ୍ଦା ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ଲକ୍ଷ୍ମୀସାଗର ହଳଦିପଡଆ ବସ୍ତି ଅଂଚଳରେ ଚଢଉ କରି ପ୍ରାୟ ୨୦୦ ଗ୍ରାମର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ କରିଥିଲା । ଏହା ସହିତ ମଇନା ରାଉତରାୟ ନାମକ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା । 

        </description>
      </item>
   </rss>
 </channel>