<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
 <rss version="2.0">
   <channel>
      <title>Khabar Odisha</title>
      <link>http://khabarodisha.com/</link>
      <description>
        Khabar Odisha: Breaking news, views, reviews from across India
      </description>
      <copyright>
        Copyright:(C) 2017 EASY TECHNOLOGIES.PVT.LTD, http://easytechnologies.co.in/
      </copyright>
      <image>
        <title>Khabar Odisha</title>
        <link>http://khabarodisha.com/</link>
        <url>
          http://khabarodisha.com/passets/images/logo.png
        </url>
      </image>
      <item>
        <title>
           ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ଗେଡିଆପଲ୍ଲୀରୁ ଲୁଟ ୬୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଉଦ୍ଧାର, ସନ୍ଦେହ ଘେରରେ ଡ୍ରାଇଭର
        </title>
        <link>
           http://khabarodisha.com/Crime/Begunia-police-rescued-60-lakhs-43113
        </link>
        <guid>
           http://khabarodisha.com/Crime/Begunia-police-rescued-60-lakhs-43113
        </guid>
        <pubDate>
           Wed, 14 Nov 2018 10:48:22 GMT
        </pubDate>
        <description>

ଖୋର୍ଦ୍ଧା ବେଗୁନିଆ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗେଡିଆପଲ୍ଲୀ ରାସ୍ତାରୁ ଲୁଟ ହୋଇଥିବା ୬୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାକୁ ପୋଲିସ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି । ପୁଇଁଚା ଗାଁର ଜଣଙ୍କ କଦଳୀ ବଗିଚାରେ ପୋଲିସ ଟଙ୍କା ବ୍ୟାଗ୍‌ ଠାବ କରିଛି । ଆଇ ଆଣ୍ଡ୍‌ ଟି ଘରୋଇ କମ୍ପାନୀର ଡ୍ରାଇଭର ମନୋରଂଜନ ବରାଳଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ଘରୁ ଟଙ୍କାକୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି ପୋଲିସ । ଡ୍ରାଇଭର ସହିତ ବୈଦେଶ୍ୱରରୁ ଘଟଣାର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଓ ଅନ୍ୟ ସହଯୋଗୀଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖାଯାଇଛି । 

ସୂଚନାନୁସାରେ, ଗତ ୮ ତାରିଖରେ ଆଇ ଆଣ୍ଡ୍‌ ଟି କମ୍ପାନୀର କର୍ମଚାରୀମାନେ ଟଙ୍କା ବ୍ୟାଗ୍‌ ନେଇ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଗେଡିଆପଲ୍ଲୀ ରାସ୍ତାରେ ୨ ଟି ବାଇକ୍‌ରେ ୬ ଜଣ ଲୁଟେରା ଆସି ଗାଡ଼ ଅଟକାଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ ମାରଣାସ୍ତ୍ର ଦେଖାଇ ୬୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାକୁ ନେଇ ଚମ୍ପଟ୍‌ ମାରିଥିଲେ । ଏ ନେଇ ବେଗୁନିଆ ଥାନା ପୋଲିସ ଓ ସ୍ପେଶାଲ ସ୍କ୍ୱାର୍ଡ ଛାନଭିନ୍‌ ଜାରି ରଖିଥିଲା । ତେବେ ପୁଇଁଚା ଗାଁରେ ଜଣକ କଦଳୀ ବଗିଚାରେ ବ୍ୟାଗ୍‌ ପଡ଼ିଥିବା ପୋଲିସକୁ ଖବର ଦେଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଏସ୍‌ପି, ଏସ୍‌ଡିପିଓ, ବେଗୁନିଆ ପୋଲିସ ଓ ସ୍ପେଶାଲ ସ୍କ୍ୱାର୍ଡ ପହଁଚି ବ୍ୟାଗ୍‌କୁ ଜବତ କରିଛି । ଡ୍ରାଇଭର ମନୋରଂଜନଙ୍କ ସଂପର୍କୀୟଙ୍କ ବଗିଚା ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି । ଲୁଟ୍‌ରେ ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ସଂପୃକ୍ତି ଥିବା ପୋଲିସ ସନ୍ଦେହ କରିଛି । ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ସହ ତିନି ଜଣଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଅଟକ ରଖି ପଚରାଉଚରା କରୁଥିବା ପ୍ରାଥମିକ ସୂଚନାରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି । 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଓକିଲଙ୍କୁ ପୋଲିସ ମାଡ଼ ମାରିବା ଘଟଣା: ବୁଗୁଡ଼ା ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନାଁରେ ଏତଲା ଦେଲା ଓକିଲ ସଂଘ
        </title>
        <link>
           http://khabarodisha.com/Crime/Police-Beat-lawer-in-Ganjam-Odisha-Row-43098
        </link>
        <guid>
           http://khabarodisha.com/Crime/Police-Beat-lawer-in-Ganjam-Odisha-Row-43098
        </guid>
        <pubDate>
           Tue, 13 Nov 2018 21:28:14 GMT
        </pubDate>
        <description>

 ଓକିଲ ବିବାଦ ନତୁଟୁଣୁ ଆଜି ଥାନାରେ ଓକିଲଙ୍କୁ ଥାନା ଅଧିକାରୀ ମାଡ଼ ମାରିବା ଘଟଣାକୁ ତୀବ୍ର ନିନ୍ଦା କରିଛି ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲା ବାର୍ ଆସୋସିଏସନ୍ । ଭଞ୍ଜନଗର ଓ ବୁଗୁଡ଼ା ଓକିଲ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ବୁଗୁଡ଼ା ଥାନା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନାମରେ ଏନେଇ ଏକ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରାଯାଇଛି । ବୁଗୁଡ଼ା ନଗର ବିଜେପି ସଭାପତିଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ମଧ୍ୟ ଏସଡିପିଓଙ୍କ ନିକଟରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରାଯାଇଛି ।

ଅଭିଯୋଗ ମୁତାବକ, ଆଇନଜୀବୀ ହରପ୍ରସାଦ ଦାସ ଏକ ବିବାଦୀୟ ରାସ୍ତା ମାମଲା ସମ୍ପର୍କରେ ପୋଲିସ ସହିତ ଆଲୋଚନା କରିବା ପାଇଁ ଆଜି ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ବୁଗୁଡ଼ା ଥାନାକୁ ଯାଇଥିଲେ । ଆଲୋଚନା ବେଳେ ପୋଲିସ ସହିତ ତାଙ୍କର ଯୁକ୍ତି ତର୍କ ହୋଇଥିଲା । ଏଥିରେ ଉତକ୍ଷିପ୍ତ ହୋଇ ଥାନା ଅଧିକାରୀ ତାଙ୍କୁ ନିସ୍ତୁକ ପିଟିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ତାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ଗଭୀର ଆଘାତ ଲାଗିଛି । ତାଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ନିମନ୍ତେ ବୁଗୁଡ଼ା ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି ।

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ମଦ ପାଇଁ ମାଆକୁ ଇଟାରେ ଛେଚି ହତ୍ୟା କଲା ପୁଅ
        </title>
        <link>
           http://khabarodisha.com/Crime/Son-killed-mother-for-Alcohol-in-Sundargarh-43075
        </link>
        <guid>
           http://khabarodisha.com/Crime/Son-killed-mother-for-Alcohol-in-Sundargarh-43075
        </guid>
        <pubDate>
           Tue, 13 Nov 2018 16:30:24 GMT
        </pubDate>
        <description>

 ସାମାନ୍ୟ ମଦ ପାଇଁ ନିଜ ଜନ୍ମ କଲା ମାଆକୁ ବି ଛାଡିଲାନି ପୁଅ । ଇଟାରେ ଛେଚି ଛେଚି ଅତି ବିଭତ୍ସ ଭାବେ ହତ୍ୟା କଲା। ଏଭଳି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି ସୁନ୍ଦରଗଡ ଜିଲ୍ଲା କିଞ୍ଜିରକେଲା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଦେଓଭୁବନପୁରରେ ଗ୍ରାମରେ।

ପ୍ରାପ୍ତ ସୂଚନାନୁଯାୟୀ, ମଦ ପିଇବା ପାଇଁ ପୁଅ ମହେଶ ବାର୍ଲା ମାଆକୁ ଟଙ୍କା ମାଗିଥିଲା। ମାତ୍ର ମାଆ ଏଥିପାଇଁ ଅରାଜି ହେବାରୁ ମହେଶ ବାରମ୍ବାର ଟଙ୍କା ଦେବା ପାଇଁ କହିଥିଲା। ତେବେ ଏଥିରେ ମାଆ ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ମନା କରିଦେବାରୁ ମହେଶ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ହୋଇ ପାଖରେ ପଡ଼ିଥିବା ଇଟା ଫାଳିଆରେ ମାଆକୁ ଛେଚି ଛେଚି ହତ୍ୟା କରିଥିଲା। ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ମହେଶ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିବା ବେଳେ ଖବର ପାଇ କିଞ୍ଜିରକେଲା ଥାନା ପୋଲିସ ମୃତଦେହକୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ପଠାଇଛି। ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି ରହିଛି। 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଆଜୀବନ କଏଦୀ ମାଡରେ ବିଚାରାଧୀନ ବନ୍ଦୀର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା, ଜେଲ ଆଗରେ ମୃତକଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଓ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ
        </title>
        <link>
           http://khabarodisha.com/Crime/Balasore-42983
        </link>
        <guid>
           http://khabarodisha.com/Crime/Balasore-42983
        </guid>
        <pubDate>
           Sun, 11 Nov 2018 20:31:17 GMT
        </pubDate>
        <description>

ଆଜୀବନ କଏଦୀ ମାଡରେ ବିଚାରାଧୀନ ବନ୍ଦୀର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାରେ ବାଲେଶ୍ୱର ଜେଲ୍ ଆଗରେ ବିଶୃଙ୍ଖଳା ଦେଖାଯାଇଛି। ଏହି ଘଟଣାର ପ୍ରତିବାଦରେ ଜେଲ ଆଗରେ ମୃତକଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଓ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ହୋ- ହାହ୍ଲା କରିବା ସହ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ଏହା ବ୍ୟତିତ ଷ୍ଟେସନ ଛକରୁ ହସ୍ପିଟାଲ ଛକ ଯାଏଁ ରାସ୍ତାରୋକ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । ଫଳରେ ସେଠାରେ ଯାତାୟତ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଛି। ସୂଚନା ଥାଉ କି, ଆଜି ଜେଲରେ ଆଜୀବନ ଦଣ୍ଡ ଭୋଗୁଥିବା କଏଦୀ ମାଡରେ ସେହି ଜେଲର ବିଚାରାଧୀନ ବନ୍ଦୀ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା ।    

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ବାଲେଶ୍ୱର: କଏଦୀଙ୍କ ଆକ୍ରମଣରେ କଏଦୀ ମୃତ
        </title>
        <link>
           http://khabarodisha.com/Crime/Undertrial-prisoner-dies-due-attacked-by-another-prisoner-in-balasore-jail-42958
        </link>
        <guid>
           http://khabarodisha.com/Crime/Undertrial-prisoner-dies-due-attacked-by-another-prisoner-in-balasore-jail-42958
        </guid>
        <pubDate>
           Sun, 11 Nov 2018 13:38:48 GMT
        </pubDate>
        <description>

ବାଲେଶ୍ୱର ଜେଲ୍‌ରେ ଜଣେ ଆଜୀବନ କଏଦୀଙ୍କ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ବିଚାରଧୀନ କଏଦୀ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି । ମୃତ କଏଦୀ ଜଣକ ହେଲେ ରାମଚନ୍ଦ୍ର ଦାସ । ସେ ବାଲେଶ୍ୱର ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । 

ମିଳିଥିବା ପ୍ରାଥମିକ ସୂଚନା ମୁତାବକ, ରାମଚନ୍ଦ୍ର ଗତ ଚାରି ଦିନ ତଳେ ବାଲେଶ୍ୱର ଜେଲ୍‌କୁ ଆସିଥିଲେ । ଆଜି ସକାଳୁ ଆଜୀବନ କଏଦୀ ଶରତ ଗିରି ଓ ରାମଚନ୍ଦ୍ର ବସି କଥା ହେଉଥିଲେ । କିନ୍ତୁ କିଛି ସମୟ ପରେ ଶରତ ରାମଚନ୍ଦ୍ରଙ୍କୁ ଏକ ଇଟାରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ଗଭୀର ଆଘାତ ଲାଗିଥିଲା ଓ ସେ ଅଚେତ ହୋଇପଡ଼ିଥିଲେ । ତୁରନ୍ତ ତାଙ୍କୁ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା । ସେଠାରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି । ତେବେ ଶରତ କାହିଁକି ତାଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କଲେ ସେ ନେଇ କିଛି ସ୍ପଷ୍ଟ ସୂଚନା ମିଳି ନ ଥିବାବେଳେ ପୋଲିସ ଶରତକୁ ପଚରାଉଚରା କରୁଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି । 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଯୌତୁକ ପାଇଁ ବଧୂ ହତ୍ୟା
        </title>
        <link>
           http://khabarodisha.com/Crime/dowry-murder-bhubaneswar-42938
        </link>
        <guid>
           http://khabarodisha.com/Crime/dowry-murder-bhubaneswar-42938
        </guid>
        <pubDate>
           Sun, 11 Nov 2018 10:28:17 GMT
        </pubDate>
        <description>

ବାଟବଣା ହୋଇଛି ସଚେତନତା । ଯେତେ ଅଭିଯାନ ହେଲେ ମଧ୍ୟ ଯୌତୁକ ପ୍ରଥା ଲୋପ ପାଇବାର ନା ନେଉନାହିଁ । ଆଜି ପୁଣି ଯୌତୁକ ପାଇଁ ବଧୂ ହତ୍ୟା ହୋଇଛି । ଏହି ଘଟଣାଟି ରାଜ୍ୟର କୌଣସୀ ଉପାନ୍ତ ଅଂଚଳ ନୁହେଁ ବରଂ ଘଟିଛି ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ।

ସୂଚନା ମୁତାବକ, ଆଜି ରାଜଧାନୀ ଗଣ୍ଡରପୁର ଅଂଚଳରେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ପୋଡି ମାରି ଦିଆଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଯୌତୁକ ପାଇଁ ଶ୍ୱଶୁର ଘର ଲୋକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଏପରି କରାଯାଇଥିବା ମହିଳାଙ୍କ ପିତା କହିଛନ୍ତି । ମୃତ ମହିଳାଙ୍କ ପରିଚୟ ରଶ୍ମିରେଖା ଜେନା ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି । 

ରଶ୍ମିରେଖା ପ୍ରାୟ ଦେଢବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଆଶିଷ ପଢିଆରୀଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଶ୍ୱଶୁର ଘର ଲୋକେ ଅଧିକ ଯୌତୁକ ଆଣିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କ ଉପରେ ଚାପ ପକାଉଥିଲେ । ଏପରି କି ତାଙ୍କୁ ଶାରିରୀକ ଏବଂ ମାନସିକ ନିର୍ଯ୍ୟାତନା ମଧ୍ୟ ଦେଉଥିଲେ । ତେବେ ରଶ୍ମିରେଖା ଶ୍ୱଶୁର ଘର କଥା ନ ମାନିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ପୋଡି ମାରି ଦିଆଯାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଛି । 

ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ନନ୍ଦନକାନନ ଥାନା ପୋଲିସ ପହଁଚି ଶବ ଜବତ କରି ବାବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ପଠାଇଛି । ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖି ପଚରାଉଚରା କରୁଛି ପୋଲିସ ।

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ: ୫ ବର୍ଷର ନାବାଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ କଲା ୧୧ ବର୍ଷର ନାବାଳକ
        </title>
        <link>
           http://khabarodisha.com/Crime/Five-year-old-girl-raped-by-11-years-old-boy-42927
        </link>
        <guid>
           http://khabarodisha.com/Crime/Five-year-old-girl-raped-by-11-years-old-boy-42927
        </guid>
        <pubDate>
           Sun, 11 Nov 2018 06:09:47 GMT
        </pubDate>
        <description>

ମୁରାଦନଗର, ନଭେମ୍ବର ୧୧ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ମୁରାଦନଗର ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଜଣେ ୫ ବର୍ଷର ଶିଶୁକନ୍ୟାକୁ ୧୧ ବର୍ଷର ନାବାଳକ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିବା ମାମଲା ଲୋକଲୋଚନକୁ ଆସିଛି । ନାବାଳକ ଘର ବାହାରେ ଥିବା ପଡ଼ିଆରେ ଖେଳିବା ଲାଗି ଶିଶୁକନ୍ୟାକୁ ଡାକିନେଇଥିଲା ଏବଂ ସେଠାରେ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିଲା । ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଏସଂପର୍କରେ ଅବଗତ ହେବା ପରେ ରକ୍ତାକ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ନାବାଳିକାକୁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଛନ୍ତି । 

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ନାବାଳିକା ନିଜ ପରିବାର ସହିତ ମୁରାଦନଗର ଅଞ୍ଚଳରେ ଏକ ଗାଁରେ ରହୁଛି । ପଡୋଶୀ ଘରେ ରହୁଥିବା ୩ୟ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ର ନାବାଳିକାକୁ ଖେଳିବା ପାଇଁ ଘର ସମ୍ମୁଖରେ ଥିବା ପଡ଼ିଆକୁ ଡାକି ନେଇଥିଲା । ସେଠାରେ ସେ ଶିଶୁକନ୍ୟାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିଲା । ଘଟଣା ପରେ ନାବଳକ ଫେରାର ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଶିଶୁକନ୍ୟା ବଡ଼ ପାଟିରେ ଚିତ୍କାର କରିଥିଲା । ତା’ର ଅବସ୍ଥା ସଙ୍କଟାପନ୍ନ ହେବାରୁ ତାକୁ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା । ପୋଲିସ ନାବାଳକୁ ନେଇ ପଚରାଉଚରା କରୁଛି । ପୋଲିସ କହିଛି ଘଟଣାର ସମସ୍ତ ପାରିପାଶ୍ୱିକ ଅବସ୍ଥାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଉଛି । 

ଘଟଣାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ମନୋଚିକିତ୍ସକ ସଞ୍ଜିବ ତ୍ୟାଗୀ କୁହନ୍ତି, ଆଜି ଯେଉଁ ପ୍ରକାରରେ ଅତି କମ ବୟସର ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଅଭିଭାବକମାନେ ଆଧୁନିକ ଆଳରେ ଇଣ୍ଟରନେଟ କନେକଶନ ଥିବା ମୋବାଇଲ ଫୋନ ଦେଉଛନ୍ତି, ଏହା ଦ୍ୱାରା ପିଲାମାନେ ଖରାପ ସାଇଟ ମଧ୍ୟ ଦେଖୁଛନ୍ତି । ସେମାନେ ଯେତେବେଳେ ଏହା ଦେଖୁଛନ୍ତି, ନିଜେ ବି କରିବାକୁ ଆଗ୍ରହ ରଖୁଛନ୍ତି । ଅଭିଭାବକଙ୍କ ସାମାନ୍ୟ ଅବହେଳା ଯୋଗୁଁ ଅନେକ ମାତ୍ରାରେ ଶିଶୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଜନିତ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି । 

 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଭୁବନେଶ୍ୱର ଗ୍ରାମ୍ୟ ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ୨ କୋଟି ଟଙ୍କା ଠକେଇ, ପୂର୍ବତନ ବ୍ୟାଙ୍କ୍ ମ୍ୟାନେଜର ସମେତ ୪ ଗିରଫ
        </title>
        <link>
           http://khabarodisha.com/Crime/Odia-Gramya-Bank-Scam-4-arrested-42910
        </link>
        <guid>
           http://khabarodisha.com/Crime/Odia-Gramya-Bank-Scam-4-arrested-42910
        </guid>
        <pubDate>
           Sat, 10 Nov 2018 17:34:02 GMT
        </pubDate>
        <description>

 ଭୁବନେଶ୍ୱର ରସୁଲଗଡ଼ ସ୍ଥିତ ଓଡ଼ିଶା ଗ୍ରାମ୍ୟ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ୨ କୋଟି ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଏହି ଅଭିଯୋଗରେ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଅର୍ଥନୈତିକ ଅପରାଧିକ ଶାଖା(ଇଓଡବ୍ଲ୍ୟୁ) ୪ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ଗିରଫଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପୂର୍ବତନ ବ୍ୟାଙ୍କ୍ ମ୍ୟାନେଜର ଓ ଜଣେ ମହିଳା ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି। 

ସୂଚନାନୁସାରେ, ଜାଲ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ୍ ଦେଇ ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ୨ କୋଟି ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଋଣ ଉଠାଣ ହୋଇଥିଲା। ଅଭିଯୋଗ ହେବା ପରେ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଇଓଡବ୍ଲ୍ୟୁ ତଦନ୍ତ କରି ଏହି ମାମଲାରେ ସପୃକ୍ତ ଥିବା ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଜାରି ରହିଛି।   

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଗଞ୍ଜାମ: କବାଡ଼ିବାଲା ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଓକିଲ ଗିରଫ
        </title>
        <link>
           http://khabarodisha.com/Crime/advocate-arrested-ganjam-murder-42895
        </link>
        <guid>
           http://khabarodisha.com/Crime/advocate-arrested-ganjam-murder-42895
        </guid>
        <pubDate>
           Sat, 10 Nov 2018 14:07:45 GMT
        </pubDate>
        <description>

ଗଂଜାମ ଜିଲ୍ଲା ଜଗନ୍ନାଥପ୍ରସାଦ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଲୁଣିଢିପ ଗାଁରେ କବାଡ଼ିବାଲାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ଜଣେ ଆଇନଜୀବୀ ବନ୍ଧା ହୋଇଛନ୍ତି । ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଫେରାର କରାଇ ଦେବା ଅଭିଯୋଗରେ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି । ଗିରଫ ଓକିଲ ଜଣକ ହେଲେ ଗୋଲକ ବେହେରା । ସେ ନୟାଗଡ଼ରେ ଓକିଲାତି କରନ୍ତି । ଏହା ସହିତ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡରେ ଜଡ଼ିତ ଥିବା ୨ ଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଜଗନ୍ନାଥପ୍ରସାଦ ଥାନା ପୋଲିସ ଧରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛି । ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ଟଙ୍କା ଓ ବାଇକ୍‌ ଜବତ କରାଯାଇଛି ।

ପୋଲିସ ସୂତ୍ରରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ମୁତାବକ, ଗତ ୫ ତାରିଖରେ କବାଡ଼ିବାଲା ବାଳକୃଷ୍ଣ ସାହୁଙ୍କୁ ମାଲ୍‌ ଦେବାକୁ କହି ଦୁଇ ଜଣ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଡାକିଥିଲେ । ମାତ୍ର ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ତାଙ୍କୁ ପଥରରେ ଛେଚି ହତ୍ୟା କରିବା ପରେ ତାଙ୍କଠାରୁ ୩୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲୁଟି ନେଇ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ସେମାନଙ୍କୁ ଫେରାର କରାଇବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲେ ଓକିଲ ଗୋଲକ ବେହେରା । ଏଥିପାଇଁ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ନିଜର ଗାଡ଼ି ମଧ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ଠାରୁ ଟଙ୍କା ନେଇଥିଲେ । ତେବେ ଆଜି ୩ ଜଣଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି । ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ୧୫, ୫୦୦ ଟଙ୍କା ଓ ବାଇକ ଜବତ କରାଯାଇଛି ।

ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖ ଯୋଗ୍ୟ, ଗତ ୬ ତାରିଖରେ ବାଳକୃଷ୍ଣଙ୍କ ରକ୍ତ ଜୁଡ଼ୁବୁଡ଼ୁ ମୃତ ଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିଲା । ତାଙ୍କୁ ପଥରେ ଛେଚି ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ପୋଲିସ ସନ୍ଦେହ କରିଥିଲା ।  

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ହରିୟାଣା: ଅଫିସରେ ପ୍ରବେଶ କରି ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କୁ ଗୁଳି କଲା ପୂର୍ବତନ କର୍ମଚାରୀ
        </title>
        <link>
           http://khabarodisha.com/Crime/Hariyana-former-employee-kills-manager-in-Faridabad-42876
        </link>
        <guid>
           http://khabarodisha.com/Crime/Hariyana-former-employee-kills-manager-in-Faridabad-42876
        </guid>
        <pubDate>
           Sat, 10 Nov 2018 07:37:31 GMT
        </pubDate>
        <description>

ଫରିଦାବାଦ, ନଭେମ୍ବର ୧୦ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ହରିୟାଣାର ଫରିଦାବାଦରେ ଟାଟା ଷ୍ଟିଲର ବରିଷ୍ଠ ପରିଚାଳକଙ୍କୁ ଜଣେ ପୂର୍ବତନ କର୍ମଚାରୀ ଗୁଳିକରି ହତ୍ୟା କରିଛି । ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ମୁଜେସର ଏସଏଚଓ କହିଛି, ଟାଟା ଷ୍ଟିଲରେ କାମ କରିଥିବା ଜଣେ ପୂର୍ବତନ କର୍ମଚାରୀ ବରିଷ୍ଠ ପରିଚାଳକଙ୍କ ଉପରକୁ ଗୁଳି ମାରିଛି । ଘଟଣା ପରେ ଆଖପାଖ ଲୋକେ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କୁ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ହସ୍ପିଟାଲ ନେଇ ଯାଇଥିଲେ । ମାତ୍ର ହସ୍ପିଟାଲରେ ପହଞ୍ଚିବା ପୂର୍ବରୁ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇ ଯାଇଥିଲା । ପ୍ରାଥମିକ ଯାଞ୍ଚରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି ଯେ, ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କ ଉପରକୁ ୫ଥର ଗୁଳି ଚଳାଯାଇଛି । ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ରିପୋର୍ଟକୁ ଅପେକ୍ଷା କରାଯାଇଛି । 

ଅଚାନକ ଅଫିସ ଭିତରକୁ ପ୍ରବେଶ କରି ପୂର୍ବତନ କର୍ମଚାରୀ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କୁ ଗୁଳି କରିଥିଲା । ଏହି ଗୁଳିକାଣ୍ଡ ଘଟଣା ପରେ କାର୍ଯ୍ୟଳୟ ପରିସରରେ ଆତଙ୍କ ଖେଳି ଯାଇଥିଲା । ଅଫିସରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଅନ୍ୟ କର୍ମଚାରୀମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଅଭିଯୁକ୍ତ କର୍ମଚାରୀ ଗୁଳିମାରିଥିବା ସେମାନେ ଦେଖିଛନ୍ତି । ଲୋକମାନେ କିଛି ବୁଝିବା ପୂର୍ବରୁ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲା । 

ପୋଲିସ କହିଛି, ଅଭିଯୁକ୍ତ ପୂର୍ବରୁ ଏହି କମ୍ପାନୀରେ କାମ କରୁଥିଲା । ସେ ପୁରୁଣା ବାକି ଟଙ୍କା ବାବଦରେ ଆଲୋଚନା କରିବା ପାଇଁ ଅଫିସ ଆସିଥିଲା । ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି ଯେ, କୌଣସି ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ନେଇ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତା ଥାଇପାରେ । ଯେଉଁଥି ପାଇଁ ଏଭଳି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି । 

 

        </description>
      </item>
   </rss>
 </channel>