<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
 <rss version="2.0">
   <channel>
      <title>Khabar Odisha</title>
      <link>http://khabarodisha.com/</link>
      <description>
        Khabar Odisha: Breaking news, views, reviews from across India
      </description>
      <copyright>
        Copyright:(C) 2017 EASY TECHNOLOGIES.PVT.LTD, http://easytechnologies.co.in/
      </copyright>
      <image>
        <title>Khabar Odisha</title>
        <link>http://khabarodisha.com/</link>
        <url>
          http://khabarodisha.com/passets/images/logo.png
        </url>
      </image>
      <item>
        <title>
           ଟିଟୋ ଲିଙ୍କ୍....ଅପରାଧିକ ପୃଷ୍ଠଭୂମି ସତ୍ତ୍ବେ କିଏ ଦେଇଥିଲା ପ୍ରମାଣ ପତ୍ର, ଘାଣ୍ଟିବ ସିବିଆଇ....ରାଜନୈତିକ ମହଲରେ କମ୍ପନ
        </title>
        <link>
           http://khabarodisha.com/Crime/Gangstar-Petrol-Pump-Link-CBI-Probe-36012
        </link>
        <guid>
           http://khabarodisha.com/Crime/Gangstar-Petrol-Pump-Link-CBI-Probe-36012
        </guid>
        <pubDate>
           Wed, 18 Jul 2018 20:04:59 GMT
        </pubDate>
        <description>

 ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟାର ଟିଟୋର ଅପରାଧିକ ପୃଷ୍ଠଭୂମି ସତ୍ତ୍ବେ କିଏ ପେଟ୍ରୋଲଟାଙ୍କି ପାଇଁ ଦେଇଥିଲା କ୍ୟାରେକ୍ଟର ପ୍ରମାଣପତ୍ର  । ଏହାର ଚେର ଖୋଜିବ ସିବିଆଇ  । ଏପରି ଖବର ଆସିବା ପରେ ରାଜନୈତିକ ମହଲରେ କମ୍ପନ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି  ।

ଟିଟୋଅପରାଧିକ ପୃଷ୍ଠଭୂମିର ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପ ଆବଂଟନ ମାମଲା ନଜରକୁ ଆସିବା ପରେ ଭାରତୀୟ ତୈଳ ନିଗମ ତରଫରୁ ମାମଲାର ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଓ ଉପଯୁକ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପାଇଁ ସିବିଆଇ ନିକଟକୁ ପଠାଇ ଦିଆ ଯାଇଛି ।

ଏହି ଆବଂଟନ ମାମଲାରେ ବିଭିନ୍ନ ଅନିୟମିତତା ଏବଂ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ ପ୍ରସଙ୍ଗ ସାମିଲ ଥିବାରୁ କେନ୍ଦ୍ର ପେଟ୍ରୋଲିୟମ ଓ ପ୍ରାକୃତିକ ଗ୍ୟାସ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ  ଅନୁମୋଦନ କ୍ରମେ ମାମଲା ଟିକୁ ଭାରତୀୟ ତୈଳ ନିଗମ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ପଠାଇଛନ୍ତି ।

ଭାରତୀୟ ତୈଳ ନିଗମ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଅନୁସନ୍ଧାନରୁ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ସହରର ବଡହାଟ ଠାରେ ଥିବା ଏମଏସ ସୟେଦ ବ୍ରଦର୍ସ ଫିଲିଂ ଷ୍ଟେସନ ଓ ପାରାଦୀପ ପୋର୍ଟ ଟ୍ରଷ୍ଟରେ ଥିବା କୋକୋ ପେଟ୍ରୋଲ ଟାଙ୍କିର  ଅସ୍ଥାୟୀ ଡିଲରସିପ ପ୍ରଦାନରେ ଗାଇଡଲାଇନ ଉଲ୍ଲଂଘନ ହୋଇଥିବା ଜଣା ପଡିବା ପରେ ଏହି ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ନିର୍ଦେଶ ଦିଆ ଯାଇଛି ।

ଟିଟୋ ଲିଙ୍କର ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପରେ ଏବେ ରାଜନୈତିକ ମହଲରେ କମ୍ପନ ଦେଖାଦେଇଛି  । ଟିଟୋଙ୍କ ସହ ପଲଟିକାଲ ଲିଙ୍କ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଥିଲା  । ଏପରିକି ଟିଟୋଙ୍କ ସାମ୍ରାଜ୍ୟରେ ବିଧାୟକ, ସାଂସଦ ଓ ରାଜନୈତିକ ନେତାଙ୍କ ହାତ ଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା  । ଏପରିକି ଟିଟୋ ରାଜନୈତିକ ନେତାଙ୍କ ଛତ୍ରଛାୟା ତଳେ ତାଙ୍କର ସାମ୍ରାଜ୍ୟ ବିସ୍ତାର କରିଥିବାର ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା  ।

ଠିକାଦାରୀ, ବ୍ୟବସାୟୀ ଲିଙ୍କ ନେଇ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଖୋଳତାଡ କରୁଥିବା ବେଳେ ଏବେ ମାମଲାର ଯାଞ୍ଚ କରିବ ସିବିଆଇ  । ଏହାକୁ ନେଇ ରାଜନୈତିକ ମହଲରେ ଆଲୋଡନ ଖେଳାଇ ଦେଇଛି  । ଏପରିକି ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ହେଲେ ପ୍ରକୃତ ରହସ୍ୟ ଖୋଲିବ ବୋଲି ସାଧାରଣରେ ଆଲୋଚନା ହେଇଛି  ।

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର ଟିଟୋର ୪ ସହଯୋଗୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ
        </title>
        <link>
           http://khabarodisha.com/Crime/Titto-Link-Crime-branch-Arrested--4-35991
        </link>
        <guid>
           http://khabarodisha.com/Crime/Titto-Link-Crime-branch-Arrested--4-35991
        </guid>
        <pubDate>
           Wed, 18 Jul 2018 14:41:33 GMT
        </pubDate>
        <description>

ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର ସୟଦ ଉସମାନ ଅଲ୍ଲି ଓରଫ ଟିଟୋର ସାମ୍ରାଜ୍ୟକୁ ଦମନ କରିବାରେ ଲାଗିଛି କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚର ଏସଟିଏଫ ଟିମ। ଟିଟୋ ଲିଙ୍କରେ ପୂର୍ବରୁ ୯ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଆଜି ପୁଣି ୪ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ଫଳରେ ଗିରଫଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ତାହା ୧୩ରେ ପହଁଚିଛି। ଟିଟୋର କଳା ସମ୍ରାଜ୍ୟ ବଢାଇବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିବା ସହଯୋଗୀଙ୍କୁ ଧରିବା ପାଇଁ ପୂରା ଦମରେ ଲାଗିପଡ଼ିଛି କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ।

ଦୁଇ ଦିନ ତଳେ ଟିଟୋ ଲିଙ୍କରେ ସନ୍ଦେହ ପ୍ରକାଶ କରି କ୍ରାଇବ୍ରାଞ୍ଚର ପ୍ରାୟ ୧୦ଟି ଟିମ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ସମେତ ୧୦ଟି ଜାଗାରେ ଚଢାଉ କରି ୮ ଜଣଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖିଥିଲା। ତେବେ ପଚରାଉଚୁରା ପରେ ବୁଧବାର ତନ୍ମଧ୍ୟରୁ  ୪ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି । ସେମାନେ ହେଲେ   ଗୋଲଡେନ ପପୁ, ଅବଦୁଲ୍ଲା, ଜାହାଙ୍ଗୀର ଖାଁ, ଇଲ୍ଲିତାସ । ଟିଟୋର କ୍ରିମିନାଲ ଲିଙ୍କରେ ଏମାନେ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଥିବା ପୋଲିସ ସୂଚନା ଦେଇଛି। ସେଥିମଧ୍ୟରୁ କେତେ ଜଣ କିଛି ଦିନ ତଳେ ଗୋରୁ ଚାଲାଣ ଲିଙ୍କରେ ମଧ୍ୟ ଧରାପଡ଼ିଥିବା ପୋଲିସ କହିଛି । ଏହାସହ ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ଟେଣ୍ଡର ଫିକ୍ସି ଓ ଅନେକ ଅର୍ଥନୈତିକ  ଏବଂ ଅପରାଧିକ ମାମଲାରେ ସଂପୃକ୍ତ ଥିବା ଜଣାଯାଇଛି।  

ଗତ ଜୁନ ୩୦ ତାରିଖରେ ଟିଟୋକୁ ଚଣ୍ଡିଖେୋଲ ନିକଟରେ ଏନକାଉଣ୍ଟର କରାଯିବା ପରେ ଏସଟିଏଫ ଟିମ ଟିଟୋ ଲିଙ୍କରେ ପ୍ରଥମେ ୭ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା ଏବଂ ପରେ ଏହି ଲିଙ୍କରେ ୨ ଜଣ ସାର୍ପ ସୁଟରଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା। ତେବେ ଆଜି ପୁଣି ୪ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଟିଟୋର ଲିଙ୍କରେ ଥିବା ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ମନରେ ଛନକା ପଶିଛି। ଆଗକୁ ଏହି ମାମଲାରେ ଗିରଫଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ବୋଲି ଏସଟିଏଫ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି।       

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଟିଟୋର ଅନ୍ୟ ୨ ସହଯୋଗୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା କ୍ରାଇମବ୍ରାଂଚ
        </title>
        <link>
           http://khabarodisha.com/Crime/two-friend-of-titoo-arested-today-35985
        </link>
        <guid>
           http://khabarodisha.com/Crime/two-friend-of-titoo-arested-today-35985
        </guid>
        <pubDate>
           Wed, 18 Jul 2018 19:13:44 GMT
        </pubDate>
        <description>

ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର ଟିଟୋର ସାମ୍ରାଜ୍ୟକୁ ସମ୍ୟକ ଭାବରେ ପତନ କରିବାକୁ କ୍ରାଇମବ୍ରାଂଚ ସଫଳ ହୋଇପାରିଥିବାବେଳେ ତଦନ୍ତ ବର୍ତମାନ ମଧ୍ୟ ଜାରି ରହିଛି ।ତେବେ ଟିଟୋର ଅର୍ଥନୈତିକ ଓ ଅପରାଧରେ ଜଡିତ ଥିବା ବିଭିନ୍ନ ସହଯୋଗୀଙ୍କୁ ଧରିବା ପାଇଁ କ୍ରାଇମବ୍ରାଂଚ ଏବେ ମଧ୍ୟ ତନାଘନା ଚଳାଇଛି ।

କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବେ  ଟିଟୋର ୮ ଜଣ ସହଯୋଗୀଙ୍କୁ କ୍ରାଇମବ୍ରାଂଚ ଉଠାଇ ଆଣି ପଚରାଉଚୁରା ଜାରି ରଖିଥିବା ବେଳେ ବେଳେ ଆଜି ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୨ ସହଯୋଗୀ  ଗୋଲଡେନ ପପୁ ଓ ଅବଦୁଲ୍ଲାକୁ ଗିରଫ କରିଛି । ଅନ୍ୟ ୬ ଜଣଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା ଜାରି ରହିଥିବାବେଳେ  ଆଗକୁ ଗିରଫଦାରୀ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଥିବା କ୍ରାଇମବ୍ରାଂଚ ସୂଚନା ଦେଇଛି । 

ଟିଟୋ ସାମ୍ରାଜ୍ୟକୁ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ଧରାଶାୟୀ କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରିଥିବା କ୍ରାଇମବ୍ରାଂଚର ଏସଟିଏଫ ଏବେ ବି ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଚମାଉ ଜାରି ରଖିଛି ।ଅଟକ ଥିବା ୮ ଜଣଙ୍କୁ କ୍ରାଇମବ୍ରାଂଚର ୧୦ ଟି ଟିମ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଚଢଉ କରି ଧରିବାକୁ ସଫଳ ହୋଇଥିଲା । 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ପାଂଚ ଜଣ ନାବାଳକ ପର୍ଣ୍ଣ ଫିଲ୍ମ ଦେଖିବା ପରେ ୮ ବର୍ଷୀୟ ନାବାଳିକାକୁ କଲେ ଦୁଷ୍କର୍ମ
        </title>
        <link>
           http://khabarodisha.com/Crime/Eight-years-girl-gang-raped-by-5-minors-35956
        </link>
        <guid>
           http://khabarodisha.com/Crime/Eight-years-girl-gang-raped-by-5-minors-35956
        </guid>
        <pubDate>
           Wed, 18 Jul 2018 08:08:59 GMT
        </pubDate>
        <description>

ଡେରାଡୁନ, ଜୁଲାଇ ୧୮ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଆଠ ବର୍ଷର ଶିଶୁକୁ ତା’ର ପଡୋଶୀ ଘରେ ରହୁଥିବା ୫ ଜଣ ନାବାଳକ କଥିତ ଭାବେ ମୋବାଇଲ ଫୋନରେ ପର୍ଣ୍ଣ ଫିଲ୍ମ ଦେଖିବା ପରେ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଛନ୍ତି । ପୋଲିସ କହିଛି, ଘଟଣାର ୨ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ନାବାଳକ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ମୋବାଇଲ ଫୋନରେ ପର୍ଣ୍ଣ ଫିଲ୍ମ ଦେଖିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ସେମାନେ ଏହି ଅପରାଧ କାମରେ ଲାଗି ପଡ଼ିଥିଲେ । 

ସହସପୁର ଥାନା ଅଧିକାରୀ ନରେଶ ରାଠୋର କହିଛନ୍ତି, ଏହି ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟପୂର୍ଣ୍ଣ ଘଟଣା ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟାଳୟ ଠାରୁ ୨୫ କିଲୋମିଟର ଦୂର ସହସପୁରରେ ଜୁଲାଇ ୧୨ରେ ଘଟିଥିଲା କିନ୍ତୁ ଏ ସଂପର୍କରେ ଶନିବାର ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ଅଭିଯୋଗ ଆସିବା ପରେ ଜଣାପଡ଼ିଛି । ସେ କହିଛନ୍ତି, ଅଭିଯୁକ୍ତ ନାବାଳକମାନଙ୍କୁ ଧରାଯାଇ କିଶୋର ନ୍ୟାୟ ବୋର୍ଡର ମୁଖ୍ୟ ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ ଭବଦୀପ ରାଓତଙ୍କ ନିକଟରେ ଉପସ୍ଥିତ କରାଯିବା ପରେ ବାଳ ସୁଧାର ଗୃହକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି । 

ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି, ଅଭିଯୁକ୍ତ ବାଳକଙ୍କ ବୟସ ୯ ରୁ ୧୪ ହେବ । ପଚରାଉଚରା ବେଳେ ଜଣାପଡ଼ିଛି ଯେ, ସେମାନେ ଅପରାଧ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ମୋବାଇଲ ଫୋନରେ ପର୍ଣ୍ଣ ଫିଲ୍ମ ଦେଖିଥିଲେ । ଘର ପାଖରେ ଖେଳୁଥିବା ନାବାଳିକାକୁ ପ୍ରଲୋଭନ ଦେଖାଇ ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ଖାଲି ଥିବା ଘରକୁ ନେଇ ଯାଇଥିଲେ । ପରେ ସେମାନେ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିଲେ । ଘଟଣା ଦିନ ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ମାତା ପିତା ଘରେ ଉପସ୍ଥିତ ନଥିଲେ । 

 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ନାବାଳିକା ସହିତ ଗଣ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିବା ୧୭ ଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ପିଟିଲେ ଓକିଲ, କେସ୍ ଲଢିବାକୁ କଲେ ମନା
        </title>
        <link>
           http://khabarodisha.com/Crime/chennai-advocates-thrash-12-year-old-sexually-assaulted-girl-accused-court-35941
        </link>
        <guid>
           http://khabarodisha.com/Crime/chennai-advocates-thrash-12-year-old-sexually-assaulted-girl-accused-court-35941
        </guid>
        <pubDate>
           Tue, 17 Jul 2018 20:01:42 GMT
        </pubDate>
        <description>

ଚେନ୍ନାଇର ଅୟାନବରନ ଇଲାକାରେ ଜଣେ ନାବାଳିକ ଶିଶୁ ସହିତ ୨୨ ଜଣ ଲୋକ ମାସ ମାସ ଧରି ଯୌନ ଶୋଷଣ କରିବା ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ପରେ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଘୋର ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖାଯାଇଛି। ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ଏମିତି ରହିଛି ଯେ କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହେବା ସମୟରେ କୋର୍ଟ ପରିସରରେ ୧୭ ଜଣ ଦୋଷୀଙ୍କୁ ଓକିଲଙ୍କ ଗୋଷ୍ଠୀ ନିର୍ଧୁମ ପିଟିଛନ୍ତି। 

୧୨ ବର୍ଷର ଏକ ବାଳିକାଙ୍କୁ ୨୨ ଜଣ ଲୋକ ଗତ ୭ ମାସ ହେବ ବଳାତ୍କାର କରି ଆସୁଥିଲେ। ବଳାତ୍କାର କରିଥିବା ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟର ସିକ୍ୟୁରିଟି ଗାର୍ଡ, ଲିଫ୍ଟ ଅପରେଟର, ପ୍ଲମ୍ବର ଓ ଏପରିକି ପ୍ରତିଦିନ ପାଣି ସପ୍ଲାଇ କରୁଥିବା ଲୋକ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ। ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଯେବେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରାଯାଉଥିଲା ସେହି ସମୟରେ ୫୦ ଓକିଲଙ୍କ ଏକ ଗୋଷ୍ଠୀ ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ। 

କେସ ଲଢିବାକୁ ମନା କଲେ ଓକିଲ

ଅନ୍ୟ ପଟେ ମଦ୍ରାସ ହାଇକୋର୍ଟ ଆଡଭୋକେଟ୍ ଆସୋସିଏସନ(ଏମଏଚଏଏ) ୧୭ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ କେସ୍ ଲଢିବାକୁ ମନା କରି ଦେଇଛନ୍ତି। ଆସୋସିଏସନର କହିବା କଥା ଯଦି ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ କାନୁନ ସୁବିଧା ଉପଲବ୍ଧ କରାଯିବ ତେବେ ଆସୋସିଏସନ ଏହାର ବିରୋଧ କରିବ। 

ଚେନ୍ନାଇ ସ୍ଥିତ ମହିଳା କୋର୍ଟରେ ସବୁ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ସକାଳେ ହାଜର କରାଯାଇଥିଲା। କ୍ୟାମେରା ସମ୍ମୁଖରେ ପୁରା ପ୍ରକ୍ରିୟା ଚାଲିଥିଲା। ୧୭ ଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଜୁଲାଇ ୩୧ ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ପୋଲିସ ରିମାଣ୍ଡରେ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି। କୋର୍ଟରେ ଶୁଣାଣି ପୁରା ହେବା ପରେ କଡା ସୁରକ୍ଷା ମଧ୍ୟରେ ଏହି ସବୁ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ କୋର୍ଟରୁ ବାହାରକୁ ଅଣାଯାଉଥିଲା, ସେହି ସମୟରେ ଓକିଲଙ୍କ ଏକ ଗ୍ରୁପ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ। ଓକିଲଙ୍କ କବଳରୁ  ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ପୋଲିସକୁ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା।

ପରେ ପୋଲିସ ଓକିଲଙ୍କ କବଳରୁ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷିତ ବାହାର  କରିଥିଲା। ସୂଚନା ମୁତାବକ ଅଭିଯୁକ୍ତ ନାବାଳିକାକୁ ନିଶା ଔଷଧ ଓ ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ ଖାଦ୍ୟ ପାନୀୟ ମିଶାଇ  ଅଚେତ କରି ଦେଉଥିଲେ ଏବଂ ବଳାତ୍କାର କରୁଥିଲେ। ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ବାଳିକାକୁ ବଳାତ୍କାର କରୁଥିବା ସମୟର ଭିଡିଓ ମଧ୍ୟ ରେକର୍ଡିଂ କରିଥିଲେ। ବାଳିକା ସହିତ ଏହି ଅମାନବୀୟ ବ୍ୟବହାର ପରେ ସେ ଏବେ ଠିକରେ ଶୁଣି ମଧ୍ୟ ପାରୁ ନାହିଁ। 

ଭଉଣୀକୁ କହିଲା ସବୁ ଘଟଣା

ଗତ ୭ ମାସ ଧରି ବଳାତ୍କାରର ଶିକାର ହୋଇ ଆସୁଥିବା ନାବାଳିକା ନିଜ ମା ଓ ଭଉଣୀକୁ ଏହି  ବିଷୟରେ କହିଥିଲା। ଏହା ପରେ ଯାଇ ମାମଲାର ଖୁଲାସା ହୋଇଥିଲା। ବାଳିକାର ମା ମହିଳା ପୋଲିସ ଥାନାରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟରେ କାମ କରୁଥିବା ୧୭ ଜଣଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରି ନେଇଥିଲା। 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର ଟିଟୋର ୮ ସହଯୋଗୀ ଅଟକ, ପଚରାଉଚରା ଜାରି
        </title>
        <link>
           http://khabarodisha.com/Crime/stf-detained-8-supporters-of-tito-35916
        </link>
        <guid>
           http://khabarodisha.com/Crime/stf-detained-8-supporters-of-tito-35916
        </guid>
        <pubDate>
           Tue, 17 Jul 2018 13:52:37 GMT
        </pubDate>
        <description>

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଜୁଲାଇ ୧୭ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟାର ସୟଦ ଉସମାନ୍‌ ଅଲ୍ଲୀ ଓ ଓରଫ୍‌ ଟିଟୋ ସହ ସଂପୃକ୍ତି ଅଭିଯୋଗରେ ଆଜି ତା’ର ୮ ଜଣ ସହଯୋଗୀଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖାଯାଇଛି । କ୍ରାଇମବ୍ରାଂଚର ସ୍ପେଶାଲ ଟାସ୍କ ଫୋର୍ସ ଏମାନଙ୍କୁ ଆଜି ଜେରା କରୁଛି । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ତିନି ତିନି ଥର ରିମାଣ୍ଡରେ ଯାଇଥିବା ଟିଟୋର ରିମାଣ୍ଡ ଅବଧି ଶେଷ ହେବା ପରେ ଆଜି ତାକୁ ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ହାଜତକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି । 

ରାଜ୍ୟ ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ଲମ୍ବି ଥିବା ଟିଟୋର କଳା ସାମ୍ରାଜ୍ୟର ଗୁମର ଧିରେ ଧିରେ ଖୋଲିବାରେ ଲାଗିଛି । ଟିଟୋକୁ ସହଯୋଗ କରୁଥିବା ୯ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଆଜି ୮ ଜଣଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖିଛି ।  ଅଟକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ାର ପୂର୍ବତନ କାଉନସିଲର ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି । ଟେଣ୍ଡର୍‌ ଫିକ୍ସିଂ ଅଭିଯୋଗ ଆଧାରରେ ଏମାନଙ୍କୁ ଜେରା କରାଯାଉଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । ଏହା ସହିତ ଆହୁରି ୩ ଜଣଙ୍କୁ କ୍ରାଇମବ୍ରାଂଚ ସମନ୍‌ ଜାରି କରିଛି ।  

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ପୁଣି ଥରେ କ୍ରାଇମବ୍ରଂଚ ଟିଟୋକୁ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେଇପାରେ । ରାଜନଗର ଓ ଆଳିରେ ଠିକା କାମ ନେଇଥିବା ଜଣେ ଠିକାଦାର ପ୍ରେମାନନ୍ଦଙ୍କ ଠାରୁ ୭୦ ଲକ୍ଷ ବଟି ନେବା ନେଇ ଜେରା କରାଯିବାର ସୂଚନା ରହିଛି ।

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଡିଜେଲ ଚୋରୀ ଅଭିଯୋଗରେ ୩ ଆଦିବାସୀଙ୍କୁ ଉଲଗ୍ନ କରି ନିସ୍ତୁକ ମାଡ଼ ଦେଲେ ଲୋକେ
        </title>
        <link>
           http://khabarodisha.com/Crime/Three-tribal-youth-bitten-in-Madhya-Pradesh-35903
        </link>
        <guid>
           http://khabarodisha.com/Crime/Three-tribal-youth-bitten-in-Madhya-Pradesh-35903
        </guid>
        <pubDate>
           Tue, 17 Jul 2018 09:49:45 GMT
        </pubDate>
        <description>

ଭୋପାଲ, ଜୁଲାଇ ୧୭ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): କିଛି ଦିନ ହେବ ଅନେକ ରାଜ୍ୟରେ ପିଲା ଚୋରୀ ନେଇ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ପିଟିପଟି ହତ୍ୟା ଓ ମାଡ଼ ମାରିବା ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳଛି । ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଜବଲପୁରରେ ଡିଜେଲ ଚୋରୀ ଅଭିଯୋଗରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ୩ଜଣ ଆଦିବାସୀଙ୍କୁ ଉଲଗ୍ନ କରି ନିସ୍ତୁକ ମାଡ଼ ମାରିଥିବା ଜାତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । ଏହି ଗତ ଜୁଲାଇ ୧୧ ରାତିରେ ଘଟିଛି । 

ପୋଲିସ, କହିଛି ଗୁଡଡୁ ଶର୍ମା ନାମରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜର ଟ୍ରକରେ କାମ କରିବାକୁ ୩ଜଣଙ୍କୁ ଚାକିରି ଦେଇଥିଲେ । ଏମାନେ ଗାଡ଼ି ଚଳାଇବାଠାରୁ ଗାଡ଼ି ସଫାକାମ  କରୁଥିଲେ । ଗତ ଜୁଲାଇ ୧୧ରେ ଗୁଡଡୁ ଶର୍ମା ୧୨୦ ଲିଟର ଡିଜେଲ ଚୋରୀ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଥିଲେ । ଅଭିଯୋଗରେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, ନିଜ ଟ୍ରକରେ କାମ କରୁଥିବା ୩ଜଣ ଆଦିବାସୀ ହିଁ ଟ୍ରକରୁ ଡିଜେଲ ଚୋରୀ ପାଇଁ ଦାୟୀ । 

ପୋଲିସ କହିଛି, ୩ଜଣ ଯୁବକଙ୍କୁ ଛିଡ଼ା କରି ଦିଆଯାଇଥିଲା । ଏହା ପରେ ଶର୍ମା ଓ ତା’ଙ୍କର ବନ୍ଧୁମାନେ ବେସବଲ ବ୍ୟାଟ ଓ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ପାଇପରେ ପିଟିବା ଆରମ୍ଭ କରି ଦେଇଥିଲେ । ପୁଲିସକୁ ସୂଚନା ମିଳିବା ପରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିଛି । ଏସସି/ଏସସି  ପ୍ରୋଭିଜିଅନ ଆଇନ ବଳରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରୁଛି । ତିନି ଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତ ସୁରେଶ ଗୌଡ଼(୪୬), ଆଶଷ ଗୌଡ଼(୨୪) ଓ ଗୋଲୁ ଗୋଣ୍ଡ(୨୩)ଙ୍କ ନାମରେ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି । 

 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଜେଲରୁ ମୁକୁଳିବେ ଶିଳ୍ପପତି ମହିମା ମିଶ୍ର
        </title>
        <link>
           http://khabarodisha.com/Crime/Industrialist-Mahima-Mishra-may-be-out-form-jail-35872
        </link>
        <guid>
           http://khabarodisha.com/Crime/Industrialist-Mahima-Mishra-may-be-out-form-jail-35872
        </guid>
        <pubDate>
           Mon, 16 Jul 2018 15:54:40 GMT
        </pubDate>
        <description>

 ଗିରଫ ହୋଇ ଜେଲରେ ଥିବା ଶିଳ୍ପପତି ମହିମା ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ୨ଟି ମାମଲାରେ ହାଇକୋର୍ଟରୁ ସର୍ତମୂଳକ ଜାମିନ ମିଳିଛି । ପାରାଦୀପ ତାରିଣୀଗଡା ଗୁଳିକାଣ୍ଡ ମାମଲା ଏବଂ କଟକ ପ୍ରେସ ଛକ ଅଭୟ ଭଟ୍ଟ ବୋମାମାଡ ମାମଲାରେ ହାଇକୋର୍ଟ ଏହି ଜାମିନ୍ ମଞ୍ଜୁର କରିଛନ୍ତି । ଲକ୍ଷେ ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ ୨ ଜଣ ଜାମିନଦାର ସହ ସାକ୍ଷୀଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ ନକରିବାକୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ସର୍ତ ରହିଛି । ଜାମିନ ପରେ ମହିମା ମିଶ୍ରଙ୍କ ଜେଲରୁ ମୁକୁଳିବା ଆଶା ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ହୋଇଛି । ପୂର୍ବରୁ ଅନ୍ୟ ଏକ ମାମଲାରେ ତାଙ୍କୁ ଜାମିନ୍ ମିଳିସାରିଛି ।

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ନାବାଳିକାଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା
        </title>
        <link>
           http://khabarodisha.com/Crime/Minor-commit-suicide-in-Delhi-police-station-35800
        </link>
        <guid>
           http://khabarodisha.com/Crime/Minor-commit-suicide-in-Delhi-police-station-35800
        </guid>
        <pubDate>
           Sun, 15 Jul 2018 08:55:58 GMT
        </pubDate>
        <description>

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ଜୁଲାଇ ୧୫ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଦିଲ୍ଲୀର ତିଲକ ବିହାର ପୋଲିସ ଫାଣ୍ଡି ଭିତରେ ଜଣେ ନାବାଳିକା ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବା ମାମଲା ଜାତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । ନାବାଳିକା ଜଣକ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ପରିସରରେ ଥିବା ସିଂଲି ପଙ୍ଖାରେ ଦଉଡ଼ି ସାହାଯ୍ୟରେ ଫାଶୀ ଲଗାଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛି । ଏହି ଘଟଣା ଶନିବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ୧ଟାରେ ଘଟିଥିବା ପୋଲିସ କହିଛି । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ନାବାଳିକାଙ୍କ ମା’ କହିଛନ୍ତି ପଡ଼ୋଶୀ ହାପି ସିଂହ, ନିଜ ଝିଅଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବାକୁ ଚାହିଁଥିଲା କିନ୍ତୁ ନାବାଳିକା ହୋଇଥିବାରୁ ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ବିବାହକୁ ବିରୋଧ କରାଯାଉଥିଲା । ଶନିବାର ରାତିରେ ନାବାଳିକା ଘରକୁ ନଫେରିବାରୁ ପରିବାର ଲୋକେ ହାପି ସିଂହଙ୍କ ଘରକୁ ଯାଇଥିଲେ । 

ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଅନୁସରେ ଝିଅକୁ ଅପହରଣ କରାଯାଇଥିଲା । ସନ୍ଦେହ ହେବାରୁ ଝିଅ ସଂପର୍କରେ ବୁଝିବାକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ହାପି ସିଂହ ଓ ତା’ର ପରିବାର ଲୋକେ ମାଡ଼ ମାରିଥିଲେ । ତିଲକ ବିହାର ପୋଲିସ ଫାଣ୍ଡିରେ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଅନୁସାରେ ଝିଅର ଭାଇମାନଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଯେତେବେଳେ ଏମଏଲସି କରିବାର ଥିଲା, ନାବାଳିକା ଅଚାନକ ପୋଲିସ ଫାଣ୍ଡିରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା । 

ଝିଅର ଭାଇଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ଫାଣ୍ଡି ଭିତରେ ଝିଅକୁ ଏକ କୋଠରିରେ ବସିବାକୁ କୁହାଯାଇଥିଲା । କିଛି ସମୟ ପରେ ଝିଅଟି ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରି ଦେଇଥିଲା । ଝିଅର ଭାଇ କହିଛନ୍ତି, ଭଉଣୀ ଯେତେବେଳେ ଫାଶୀ ଲଗାଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରୁଥିଲା, ସେ ଚିତ୍କାର କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ କେହି ଶୁଣି ନଥିଲେ । ପୋଲିସର ଅବହେଳା ଯୋଗୁଁ ନାବାଳିକା ଜଣକ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିବା ସ୍ପଷ୍ଟ ହେଉଛି । 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଖସିଗଲେ ୨୫ ମାଓବାଦୀ, ବିପୁଳ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ
        </title>
        <link>
           http://khabarodisha.com/Crime/Rourkela-Police-Maoist-35742
        </link>
        <guid>
           http://khabarodisha.com/Crime/Rourkela-Police-Maoist-35742
        </guid>
        <pubDate>
           Fri, 13 Jul 2018 18:21:13 GMT
        </pubDate>
        <description>

ରାଉରକେଲା ପୋଲିସ ଜିଲ୍ଲାର ଚମ୍ପାଝରଣ ଜଙ୍ଗଲରେ ଲୁଚି ରହି ମାଓ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ତ୍ୱରାନ୍ୱିତ କରୁଥିବା ୨୫ ଜଣ ମାଓବାଦୀ ପୋଲିସ ହାତରେ ଧରାପଡିବା ପୂର୍ବରୁ ଅତି ଚତୁରତାର ସହ ଖସି ପଳାଇବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି। ତେବେ ସେଠାରୁ ପୋଲିସ କେବଳ ସେମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ବ୍ୟବହୃତ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ସାମଗ୍ରୀକୁ ଜବତ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଛି । ବିଗତ ଏକ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଏଭଳି ପୋଲିସକୁ ଚକମା ଦେବାରେ ମାଓ ନେତାମାନେ ବାରମ୍ବାର ସଫଳ ହେଉଥିଲେ ବି ପୋଲିସ ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ନଜର ରଖିଛି ।

ପଶ୍ଚିମାଂଚଳ ଡିଆଇଜି କବିତା ଜଲାନ, ରାଉରକେଲା ଏସପି ଉମାଶଙ୍କର ଦାସ ଆଜି ଏନେଇ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ସୂଚନା ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଚାନ୍ଦିପୋଷ ଥାନା ଅଧିନସ୍ଥ ଚମ୍ପାଝରନ ଜଙ୍ଗଲରେ ଏମାନେ ଥିବା ନେଇ ପୋଲିସ ଖବର ପାଇ ଗତକାଲି ଚଢ଼ଉ କରିଥିଲା । ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ କେନ ବମ୍ବ, କୋଡେକ୍ସ ତାର, ବିଦ୍ୟୁତ ତାର, ପାଣି ଜାର୍, ପୋଷାକ, ବ୍ୟାଗ, ତାରପୋଲିନ, ଓ ମାଓ ପୁସ୍ତକ ଆଦି ଜବତ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହି ଚଢ଼ଉ ବେଳେ ଡିଭିଏଫ୍, ଏସଓଜି ତଥା ସିଆରପିଏଫ ଜବାନ ମାନେ ସହଯୋଗ କରିଥିଲେ । ବିଗତ ପ୍ରାୟ ଏକ ବର୍ଷ ତଳେ ପୂର୍ବତନ ଏସପି ବଦଳି ହେବା ବେଳେ ଏହିଭଳି ମାଓବାଦୀ ମାନେ ପୋଲିସ ହାତରୁ ଖସି ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ମାଓ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ ହୋଇଥିଲା । ଏଥିରୁ ଜଣାପଡୁଛି ଯେ, ପୋଲିସର ଅପରେସନକୁ ନେଇ ସେମାନେ ଆଗରୁ ଖବର ପାଇଯାଉଛନ୍ତି କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ କିଛି । ତା ଛଡା ଏହି ଜଙ୍ଗଲରେ ଅନେକ ସମୟରେ ସେମାନଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତି ରହିଛି । ତେବେ ଚଳିତ କମ୍ବିଂ ଅପରେସନର କେତେ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ସେମାନେ ଆସି ଏଠାରେ ଥିଲେ ସେ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ହେବାରୁ, ସେ ନେଇ ତଦନ୍ତ ଚାଲିଛି ବୋଲି ଡିଆଇଜି ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

        </description>
      </item>
   </rss>
 </channel>