<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
 <rss version="2.0">
   <channel>
      <title>Khabar Odisha</title>
      <link>https://khabarodisha.com/</link>
      <description>
        Khabar Odisha: Breaking news, views, reviews from across India
      </description>
      <copyright>
        Copyright:(C) Khabar Odisha.
      </copyright>
      <image>
        <title>Khabar Odisha</title>
        <link>https://khabarodisha.com/</link>
        <url>
          https://khabarodisha.com/passets/images/logo.png
        </url>
      </image>
      <item>
        <title>
           ଇଦ ଖର୍ଚ୍ଚ ମାଗିବାରୁ ମୁସଲିମ ମହିଳାଙ୍କୁ ସ୍ୱାମୀ ଦେଲେ ତିନି ତଲାକ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Woman/State-Odisha-Woman-accuses-husband-of-divorcing-her-by-uttering-TripleTalaq-on-the-Eid-58524
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Woman/State-Odisha-Woman-accuses-husband-of-divorcing-her-by-uttering-TripleTalaq-on-the-Eid-58524
        </guid>
        <pubDate>
           Tue, 13 Aug 2019 03:02:58 GMT
        </pubDate>
        <description>

ଟ୍ରିପଲ ତଲାକ ବିରୋଧରେ ଆଇନ ଲାଗୁ ହେବା ପରେ ମଧ୍ୟ ମୁସଲିମ ମହିଳାଙ୍କ ପ୍ରତି ହେଉଥିବା ତଲାକ ମାମଲା କମିବାର ନାଁ ନେଉନାହିଁ । ବଦରୀଦ ଅବସରରେ ଇଦ ଖର୍ଚ୍ଚ ମାଗିବାରୁ ପୁଣି ଜଣେ ମୁସଲିମ ମହିଳାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ତଲାକ ଦେଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି । ଏପରି ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି ବାଲେଶ୍ୱରରେ । 

ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲା ସୋର ପଠାଣ ମହଲାରେ ଜଣେ ମୁସଲିମ ମହିଳା ରେସୁ ଖାତୁନ ୩ବର୍ଷ ତଳେ ସହିମ ଖାଁଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କର ଛୁଆ ଜନ୍ମ ହୋଇ ମରିଯାଇଥିବାରୁ ଶାଶୁଘରେ ମଧ୍ୟ ମାନସିକ ଓ ଶରୀରିକ ନିର୍ଯ୍ୟାତନା ଦିଆଯାଉଥିଲା । କାଲି ବକରୀଦ ଅବସରରେ ଇଦ ଖର୍ଚ୍ଚ ମାଗିବା ପାଇଁ ନିଜ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଦୋକାନକୁ ଯାଇ ପୀଡ଼ିତା କିଛି ଟଙ୍କା ମାଗିଥିଲେ । ସେହି ସମୟରେ ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଇଦ ଖର୍ଚ୍ଚ ଦେବା ବଦଳରେ ଗାଳିଗୁଲଜ କରି ତିନି ତଲାକ ଦେଇଥିଲେ । ଆଜି ସୋରରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣୀରେ ପୀଡ଼ିତା ଜଣକ ନିଜ ଉପରେ ବିତିଥିବା ତିନି ତଲାକ ଘଟଣା ଜଣାଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ ମହିଳା ଜଣକ ଲିଖିତ ଭାବେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           କାଶ୍ମୀର ବାସିନ୍ଦାଙ୍କ ପାଇଁ ଦେବଦୂତ ପାଲଟିଛନ୍ତି ୨ ମହିଳା ଆଇଏଏସ୍‌ ଓ ଆଇପିଏସ୍‌ ଅଫିସର
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Woman/two-women-officials-are-playing-key-role-in-kashmir-58512
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Woman/two-women-officials-are-playing-key-role-in-kashmir-58512
        </guid>
        <pubDate>
           Tue, 13 Aug 2019 23:12:28 GMT
        </pubDate>
        <description>

ଜାମ୍ମୁ ଓ କାଶ୍ମୀରରେ ଏବେ ସ୍ଥିତି ଟିକେ ସଙ୍ଗୀନ ରହିଛି । କିନ୍ତୁ ଏହାରି ମଧ୍ୟରେ ଦୁଇ ମହିଳା ଅଧିକାରୀ ଲୋକଙ୍କ ସାହା ଭରସା ପାଲଟିଛନ୍ତି । ୨୦୧୩ ଆଇଏଏସ୍‌ ଅଫିସର ଡକ୍ଟର ସୈୟଦ ସହରୀସ ଅସଗର ଏବେ ଲୋକଙ୍କୁ ହଜାର କିଲୋମିଟର୍‌ ଦୂରରେ ଥିବା ତାଙ୍କ ପ୍ରିୟଜନ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରାଇ ଦେବାର ମାଧ୍ୟମ ପାଲଟିଛନ୍ତି । ସେହିପରି ୨୦୧୬ ବ୍ୟାଚ୍‌ର ଆଇପିଏସ୍‌ ପିଡି ନିତ୍ୟା ଶ୍ରୀନଗରର ରାମ ମୁନ୍‌ସୀ ବାଗ ଓ ଦାଗଜୀ ମଧ୍ୟରେ ନିୟୋଜିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଯେଉଁଠି ଖାଲି ଭିଆଇପି ଲୋକ ହିଁ ରହିଥାଆନ୍ତି । 

ଜାମ୍ମୁ ଓ କାଶ୍ମୀର ଏବଂ ଲଦାଖ ଅଲଗା ହେବା ପରେ ବହୁ ମହିଳା ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଲଦାଖକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି । ଘାଟିରେ କୌଣସି ମହିଳା ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି କରାଯାଇ ନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ଏହି ଦୁଇ ମହିଳା ଆଇଏଏସ୍‌ ଓ ଆଇପିଏସ୍‌ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଘାଟିର ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ସ୍ଥାନରେ ନିୟୋଜିତ କରାଯାଇଛି । ଆଇଏଏସ୍‌ ଅଫିସର ଡକ୍ଟର ସୈୟଦ ସହରୀନ ଅସଗରଙ୍କୁ ସରକାରଙ୍କ ସୂଚନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଭାବରେ ନିୟୋଜିତ କରାଯାଇଛି । ସେ ସରକାରଙ୍କ ଯୋଜନା ସମ୍ପର୍କରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଅବଗତ କରାଇବା ତାଙ୍କର କାମ । କିନ୍ତୁ ଘାଟିରେ ଧାରା ୩୭୦ ଉଚ୍ଛେଦ ପରେ କିଛିଟା ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଯାଇଛି । ତେଣୁ ଏହି ଅଫିସର ଜଣକ ଲୋକଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରାଇ ଦେବା ସହିତ ଅତ୍ୟାବଶକ ସାମଗ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ଆଣି ଘର ପାଖରେ ପହଁଚାଇ ଦେଉଛନ୍ତି । ଅସଗର ଏକ ବର୍ଷର ଗୋଟିଏ ଶିଶୁ ପୁତ୍ର ମଧ୍ୟ ଅଛି । ତାକୁ ସେ ଘରେ ଛାଡ଼ି ଲୋକଙ୍କ ସାହା ଭରସା ପାଲଟିଛନ୍ତି । ଅସଗର ଏବିବିଏସ୍‌ରେୋ ଡିଗ୍ରୀ ହାସଲ କରି ପ୍ରାକ୍ଟିସ୍‌ ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଏହା ପରେ ସେ ଆଇଏଏସ୍‌ ପରୀକ୍ଷା ଦେଇଥିଲେ । ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ପୁଲୱାମା ଭଳି ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ସ୍ଥାନରେ କମିଶନର ଅଛନ୍ତି । ଜାତୀୟ ଗଣମଧ୍ୟମ ଟାଇମସ୍‌ ଅଫ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା ବେଳେ ସେ କହିଛନ୍ତ ଯେ ସମାଜରେ ମହିଳାଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିଲେ ସେ ଖୁସି ହେବେ । 

ସେହିପରି ଆଇପିଏସ୍‌ ପିଡି ନିତ୍ୟାଙ୍କ ପରୀକ୍ଷା ଆହୁରି କଠିନ ହୋଇଯାଇଛି । ପ୍ରତି ମୂହୂର୍ତ୍ତରେ ତାଙ୍କୁ ବିପଦର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡ଼ୁଛି । ସେ ପୂର୍ବରୁ ଏକ ସିମେଣ୍ଟ କମ୍ପାନୀରେ ପ୍ରବନ୍ଧକଭାବେ କାମ କରୁଥିଲେ । ଏହା ପରେ ଚାକିରି ଛାଡ଼ି ଆପିଏସ୍‌ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି କରିଥିରେ ଯେଉଁଥିରେ ତାଙ୍କୁ ସଫଳତା ମିଳିଥିଲା । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ନାଗରିକଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ସହିତ ଭିଭିଆଇପିଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ଦେଖିବାକୁ ପଡ଼ୁଛି । ଏମିତିକି ଅନେକ ଥର ତାଙ୍କୁ ଲୋକଙ୍କ କ୍ରୋଧର ଶୀକାର ହେବାକୁ ପଡ଼ିଛି । ଛତିଶଗଡ଼ଠାରୁ ଏଠାକାର ଜୀବନଶୈଳୀ ବହୁତ ଭିନ୍ନ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ସେ ହିନ୍ଦୀ, ଇଂରାଜୀ ଓ କାଶ୍ମୀରୀ ସହିତ ତେଲୁଗୁ ଭାଷା ବହୁତ ଭଲ ଭାବରେ କହି ପାରନ୍ତି ।

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ରକ୍ଷକ ସାଜିଲା ଭକ୍ଷକ, ମହିଳା କଏଦୀଙ୍କୁ ଛାଡ଼ିଲେନି
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Woman/female-inmate-raped-by-police-personnel-of-tihar-jail-58144
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Woman/female-inmate-raped-by-police-personnel-of-tihar-jail-58144
        </guid>
        <pubDate>
           Wed, 07 Aug 2019 03:45:51 GMT
        </pubDate>
        <description>

ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ରକ୍ଷକ ସାଜିଥିବା ଖାକି ପୋଷାକଧାରୀ ପୋଲିସ ଆଜି ନିଜେ ହିଁ ଭକ୍ଷକ ପାଲଟି ଯାଇଛି । ଶେଷରେ ଜଣେ ମହିଳା ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ବି ଛାଡ଼ି ନାହାଁନ୍ତି । ମହିଳାଙ୍କୁ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଜେଲ୍‌କୁ ନେବା ବେଳେ ତାଙ୍କ ସହିତ କରାଯାଇଛି ବଳାତ୍କାର । ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି ତିହାର ଜେଲ୍‌ ପୋଲିସ ନାଁରେ ।

ଜୈନକା ମହିଳାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ମୁତାବକ, ତାଙ୍କୁ ପଶ୍ଚିମ ବଙ୍ଗରୁ ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ତିହାର ଜେଲ୍‌କୁ ଅଣାଯାଉଥିଲା । ଏହି ସମୟରେ ଡ୍ୟୁଟିରେ ଥିବା ତିହାର ଜେଲ୍‌ର ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ଜଣକ ମହିଳାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିଲେ । ଏ ନେଇ ମହିଳା ଜଣକ ଜାତୀୟ ମହିଳା କମିଶନଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । କମିଶନ ଏହାକୁ ଗୁରୁତର ସହ ନେବା ସହିତ ତଦନ୍ତ କରିବାକୁ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ କମିଶନରଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତ । ତଦନ୍ତ କରି ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରି ତୁରନ୍ତ ତଦନ୍ତ ରିପୋର୍ଟ ଦାଖଲ କରିବାକୁ କହିଛନ୍ତି । 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଉନ୍ନାଓ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ : ସେଙ୍ଗର ହିଁ କରିଛି ବଳାତ୍କାର- ସିବିଆଇ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Woman/national-odisha-unnao-assault-case-allegations-on-mla-kuldeeep-sengar-are-true-says-cbi-58136
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Woman/national-odisha-unnao-assault-case-allegations-on-mla-kuldeeep-sengar-are-true-says-cbi-58136
        </guid>
        <pubDate>
           Wed, 07 Aug 2019 02:20:28 GMT
        </pubDate>
        <description>

ଉନ୍ନାଓ ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା ଏବେ ଅନ୍ତିମ ରୂପ ନେବାକୁ ଯାଉଛି । ଏହି ମାମଲାର ଶୁଣାଣୀ ଏବେ ତୀସ ହଜାରୀ କୋର୍ଟରେ ଚାଲିଛି । ଶୁଣାଣୀ ସମୟରେ ସିବିଆଇ କହିଛି କି, ନିଲମ୍ବିତ ବିଜେପି ବିଧାୟକ କୁଳଦୀପ ସେଙ୍ଗର ଉପରେ ଆଗତ ହୋଇଥିବା ବଳାତ୍କାର ଅଭିଯୋଗ ସତ୍ୟ । ସିବିଆଇ ଚାର୍ଜସିଟରେ ବିଧାୟକ ସେଙ୍ଗର ବିରୋଧରେ ଲଗାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗକୁ ଦୋହରେଇ କହିଛନ୍ତି କି, ଉନ୍ନାଓ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପୀଡିତାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ସତ୍ୟ । ବିଧାୟକ କୁଳଦୀପ ସେଙ୍ଗର ହିଁ ବଳାତ୍କାରୀ । ସେ ନିଜର ସହେଯାଗୀ ଶଶି ସିଂହ ସହ ମିଶି ପୀଡିତାଙ୍କ ସହ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଛି । 

କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିଧାୟକ କୁଳଦୀପ ସିଂହ ସେଙ୍ଗରକୁ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶରୁ ଦିଲ୍ଲୀର ତିହାଡ ଜେଲରେ ସ୍ଥାନାନ୍ତରଣ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହି ମାମଲାର ଶୁଣାଣୀ ଏବେ ତୀସ ହଜାରୀ କୋର୍ଟରେ ଚାଲିଛି । ଅଦାଲତରେ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ କୁଳଦୀପ ସେଙ୍ଗର ସହ ୯ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଅଦାଲତରେ ହାଜର କରାଯାଇଛି । 

ଅପର ପକ୍ଷରେ ଉନ୍ନାଓ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପୀଡିତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ସୁଧାରିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀର ଏମ୍ସ ସ୍ଥାନାନ୍ତରଣ କରାଯାଇଛି । କୋର୍ଟ ସିବିଆଇକୁ ଏମ୍ସର ଆଖପାଖରେ ପୀଡିତାଙ୍କ ପରିବାର ପାଇଁ ଉଚିତ୍ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବା ପାଇଁ ଆଦେଶ ଦେଇଥିଲେ । ଏହା ସହ ସିବିଆଇକୁ ପ୍ରମାଣ ପତ୍ର ସବୁ ସିଲ ବନ୍ଦ ଲଫାପାରେ ଦେବା ପାଇଁ ଅଦାଲତ କହିଛନ୍ତି । 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଉନ୍ନାଓ ପୀଡିତା ଓ ତାଙ୍କ ପରିବାରଙ୍କୁ ସିବିଆଇ ଦେଇଥିବା ସୁରକ୍ଷା ରିପୋର୍ଟ ମାଗିଲେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Woman/national-odisha-supreme-court-seek-status-report-from-cbi-on-ensuring-security-to-victim-her-family-and-witness-58069
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Woman/national-odisha-supreme-court-seek-status-report-from-cbi-on-ensuring-security-to-victim-her-family-and-witness-58069
        </guid>
        <pubDate>
           Tue, 06 Aug 2019 02:38:32 GMT
        </pubDate>
        <description>

ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଉନ୍ନାଓ ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲାର ଶୁଣାଣୀ ଏବେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ କରୁଛନ୍ତି । ଉଚ୍ଚତମ ନ୍ୟାୟାଳୟ ଉନ୍ନାଓ ବଳାତ୍କାର କାଣ୍ଡର ପୀଡିତା ଓ ତାଙ୍କର ପରିବାରଙ୍କୁ ସିବିଆଇ ଦ୍ୱାରା ଯୋଗେଇ ଦିଆଯାଇଥିବା ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ନେଇ ରିପୋର୍ଟ ମାଗିଛନ୍ତି । ପୀଡିତା ଓ ତାଙ୍କ ପରିବାରଙ୍କୁ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ଦିଲ୍ଲୀ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ କରାଯାଇଛି । ପୀଡିତାଙ୍କର ଓକିଲଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଲକ୍ଷ୍ନୌରୁ ଦିଲ୍ଲୀର ଅଖିଳ ଭାରତୀୟ ଆୟୁର୍ବିଜ୍ଞାନ ସଂସ୍ଥାର ଟ୍ରୋମା ସେଣ୍ଟରରେ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ କରାଯାଇଛି । 

ସୂଚନାନୁଯାୟୀ, ଉନ୍ନାଓ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମର ପୀଡିତାଙ୍କୁ ଗତକାଲି କଡା ସୁରକ୍ଷା ମଧ୍ୟରେ ଏୟାରଲିପ୍ଟ କରି ଦିଲ୍ଲୀର ଏମ୍ସ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତି କରାଯାଇଛି । ଏହାପରେ ମଙ୍ଗଳବାର ପୀଡିତାଙ୍କ ଓକିଲଙ୍କୁ ଏୟାରଲିପ୍ଟ କରାଯାଇଥିଲା । କେଜିଏମୟୁର ପ୍ରଭାରୀ କହିଛନ୍ତି କି, ଓକିଲ ଏବେ ଡିପ କୋମାରେ ଅଛନ୍ତି । ତାଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ନିଘାରେ ରଖାଯାଇଛି । 

ଏୟରୋମେଡ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ ରେସକ୍ୟୁ ସର୍ଭିସ୍ର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଡଃ ମନୀଷ ଅଗ୍ରୱାଲ କହିଛନ୍ତି କି, ପୀଡିତା ଏବଂ ଓକିଲ ଦୁହିଁଙ୍କୁ ଏୟାରଲିପ୍ଟ କରାଯାଇ ଏମ୍ସ ନିଆଯାଇଛି । କିନ୍ତୁ ଏୟାର ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସରେ ଗୋଟିଏ ଥର ଜଣଙ୍କୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ କରାଯିବ । ଏହି କାରଣରୁ ଓକିଲଙ୍କ ପରେ ନିଆଯାଇଛି । 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଉନ୍ନାଓ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ: ସେଙ୍ଗର ଏବେ ତିହାଡ ଜେଲରେ, ପୀଡିତାଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ କରିବାକୁ ଅଦାଲତଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Woman/national-odisha-unnao-rape-accused-kuldeep-sengar-produce-in-tis-hazari-court-all-update-development-58018
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Woman/national-odisha-unnao-rape-accused-kuldeep-sengar-produce-in-tis-hazari-court-all-update-development-58018
        </guid>
        <pubDate>
           Mon, 05 Aug 2019 04:58:12 GMT
        </pubDate>
        <description>

 ଉନ୍ନାଓ ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିଧାୟକ କୁଳଦୀପ ସେଙ୍ଗରକୁ ଆଜି ଦିଲ୍ଲୀର ତୀସ ହଜାରୀ କୋର୍ଟରେ ଦ୍ୱିପ୍ରହର ୨ଟାରେ ହାଜର କରାଯାଇଥିଲା । ତେବେ ସେଙ୍ଗରକୁ ସାଥୀ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଶଶି ସିଂହଙ୍କ ସହ ତିହାଡ ଜେଲରେ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ କରିବାକୁ ଅଦାଲତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହି ମାମଲାର ପରବର୍ତ୍ତୀ ଶୁଣାଣୀ ଅଗଷ୍ଟ ୭ରେ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ଏହି ଦିନ ସେଙ୍ଗରକୁ ମଧ୍ୟ ଅଦାଲତରେ ହାଜର କରାଯିବ । 

ସୂଚନାନୁଯାୟୀ, ଆଜି ସକାଳେ ସେଙ୍ଗରକୁ ଦିଲ୍ଲୀ ଅଣାଯାଇଛି । ତାଙ୍କୁ ଦ୍ୱିପ୍ରହର ୧୨ଟା ୩୦ ପରିବର୍ତ୍ତେ ୨ଟାରେ କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରାଯାଇଥିଲା । ତେବେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଉନ୍ନାଓ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପୀଡିତାଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଲକ୍ଷନୌର କିଙ୍ଗ ଜର୍ଜ ୟୁନିଭରସିଟି ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି । 

ଏହି ସମୟରେ ପୀଡିତା ଓ ଓକିଲଙ୍କ ମେଡିକାଲ ବୁଲେଟିନ ଜାରୀ କରାଯାଇଛି । ଏଥିରେ କୁହାଯାଇଛି କି, ଦୁହିଁଙ୍କ ସ୍ଥିତି ଗମ୍ଭୀର ରହିଛି କିନ୍ତୁ ସ୍ଥିର ଅଛି । ପୀଡିତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥାରେ ଏବେ ସୁଧାର ଆସିଛି । ଓକିଲ ବିନା ଭେଣ୍ଟିଲେଟରରେ ନିଃଶ୍ୱାସ ନେଉଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଏବେବି କୋମାରେ ଅଛନ୍ତି । 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Woman/physical-handicap-girl-raped-by-youth-57938
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Woman/physical-handicap-girl-raped-by-youth-57938
        </guid>
        <pubDate>
           Sun, 04 Aug 2019 11:18:09 GMT
        </pubDate>
        <description>

ମୟୁରଭଞ୍ଜ ଜିଲ୍ଲା ଶରତ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କାଠଚୂଆ ଗ୍ରାମରେ ଜଣେ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର କରାଯାଇଛି । ତିନି ପରେ ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ମା’ଙ୍କ ଏତଲାକୁ ପୋଲିସ ଗ୍ରହଣ କରିଛି । ଫଳରେ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି । ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜଣକ ଧୋପଡ଼ା ଗ୍ରାମର ବାବୁଲି ବଦ୍ରା ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି । 

ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ମୁତାବକ, ଗତ ୩୧ ତାରିଖରେ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଯୁବତୀ ଜଣକ ଘର ବାହାରେ ଶୋଇଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ତାଙ୍କ ମା’ ପାଣି ଆଣିବାକୁ ବାହାରକୁ ଯାଇଥିଲେ । ମୌକା ଦେଖି ବାବୁଲି ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଉଠାଇ ନେଇ ନିକଟସ୍ଥ ଏକ ଜଙ୍ଗଲରେ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିଲା । ମା’ ବହୁତ ଖୋଜାଖୋଜି ପରେ ଝିଅକୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲେ । ଏ ନେଇ ସେ ଶରତ ଥାନାକୁ ଯାଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ପୋଲିସ ମାମଲାକୁ ଗୁରୁତର ସହ ନ ନେଇ ଫେରାଇ ଦେଇଥିଲା । ଏହା ପରେ ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ମା’ ପୁଣି ଥରେ ଥାନାକୁ ଯାଇଥିଲେ । ତେବେ ଗତକାଲି ପୋଲିସ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି । 

ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯୁବକ ବାବୁଲିକୁ ଆଜି ଗିରଫ କରାଯାଇଛି । ଏହା ସହିତ ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ଡାକ୍ତରୀ ମାଇନା ପାଇଁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଥିବାବେଳେ ତଦନ୍ତ ଜାରି ରହିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଉନ୍ନାଓ ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥା ସଙ୍ଗୀନ, ନିମୋନିଆରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Woman/unnao-victim-is-in-critical-condition-57927
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Woman/unnao-victim-is-in-critical-condition-57927
        </guid>
        <pubDate>
           Sun, 04 Aug 2019 09:37:19 GMT
        </pubDate>
        <description>

ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ରର ଶୀକାର ହୋଇ ମରଣ ସହ ଲଢ଼େଇ କରୁଥିବା ଉନ୍ନାଓ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପୀଡ଼ିତାର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥା ଧିରେ ଧିରେ ସଙ୍ଗୀନ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ପୀଡ଼ିତା ଏବେ ନିମୋନିଆ ଜ୍ୱରରେ ପୀଡ଼ିତ ଅଛନ୍ତି । ତାଙ୍କର ଚେତା ନାହିଁ । ଡାକ୍ତରୀ ଟିମ୍‌ ଏବେ ଚିନ୍ତାରେ ପଡ଼ି ଯାଇଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ତାଙ୍କ ଓକିଲଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥାରେ ସୁଧାର ଆସିଛି ।

ଗତ ୨୮ ଜୁଲାଇରେ ରାୟ ବରେଲୀରେ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଗମ୍ଭୀର ଭାବରେ ଗୁରୁତର ହୋଇଥିବା ପୀଡ଼ିତା ଓ ତାଙ୍କ ଓକିଲଙ୍କୁ କେଜିଏମ୍‌ୟୁର ଟ୍ରମା ସେଣ୍ଟର୍‌ରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି । ସେମାନଙ୍କୁ ଲଗାତର ଭେଣ୍ଟିଲେଟର୍‌ ଭିତରେ ରଖାଯାଇଛି । ଗତକାଲି ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରୁ ଜମାଟ ବାନ୍ଧିଥିବା ରକ୍ତକୁ ନଳୀ ଦ୍ୱାରା ବାହାର କରାଯାଇଥିଲା । ଏହା ପରେ ସେ ନିମୋନିଆ ପୀଡ଼ିତ ଅଛନ୍ତି । ଏହା ସହିତ ରକ୍ତଚାପରେ ମଧ୍ୟ ବାରମ୍ବାର ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସୁଛି । ନିମୋନିଆକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରାଯାଉଛି ବୋଲି ମେଡ଼ିକାଲର ମିଡ଼ିଆ ପ୍ରଭାରୀ ପ୍ରଫେସର ସନ୍ଦୀପ ତିୱାରୀ କହିଛନ୍ତି ।

ତେବେ ଓକିଲଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥାରେ ସୁଧାର ଆସିଛି । ସେ ବିନା ଭେଣ୍ଟିଲେଟର୍‌ରେ ଧିରେ ଧିରେ ନିଶ୍ୱାସ ପ୍ରଶ୍ୱାସ ନେଉଛନ୍ତି । ଶନିବାର ତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକ ଭେଣ୍ଟିଲେଟର୍‌ରେ ତାଙ୍କୁ ଦେଖା କରିଥିଲେ । ସେ ଆଖି ଖୋଲୁ ନାହାଁନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ହାତ ହଲାଉଛନ୍ତି ବୋଲି ପରିବାର ଲୋକ କହିଛନ୍ତି ।

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ୫ ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟା ସହ ଦୁଷ୍କର୍ମ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Woman/rape-with-a-5-years-old-baby-girl-57924
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Woman/rape-with-a-5-years-old-baby-girl-57924
        </guid>
        <pubDate>
           Sun, 04 Aug 2019 09:27:34 GMT
        </pubDate>
        <description>

ଦିନକୁ ଦିନ ମଣିଷ ଭିତରେ ମାନବିକତା ହଜିଯାଉଛି । ନିଜର ଶରୀରର ଭୋକ ମେଣ୍ଟାଇବା ପାଇଁ ସବୁ କିଛି ଭୁଲି ଯାଉଛି । ଦୁନିକୁ ଭଲ କରି ଜାଣି ନ ଥିବା ଶିଶୁ ସହିତ ହେଉଛି ବଳାତ୍କାର । ପୁଣି ଏଭଳି ଏକ ଘଟଣା ଘଟିଛି ପାରାଦ୍ୱୀପ କୁଜଙ୍ଗ ଥାନା ଅଂଚଳରେ ।  ଗୋଟିଏ ୫ ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଅଭିଯୁକ୍ତ ସୂର‌୍ୟ୍ୟ ନାରାୟଣ ଦଳେଇକୁ ପୋଲିସ ଅଟକ ରଖି ପଚରାଉଚରା କରୁଛି । 

ମିଳିଥିବା ପ୍ରାଥିମକ ସୂଚନା ମୁତାବକ, କୁଜଙ୍ଗ ଥାନା ଅଂଚଳରେ ଏକ ଶିଶୁ କନ୍ୟା ଗାଁ ଦାଣ୍ଡରେ ଖେଳୁଥିବାବେଳେ ପଡ଼ୋଶୀ ଯୁବକ ସୂର‌୍ୟ୍ୟ ନାରାୟଣ କୌଶଳ କ୍ରମେ ଡାକି ନେଇଥିଲା । ଏହା ପରେ ତାକୁ ପ୍ରଲୋଭନ ଦେଖାଇ ତା ସହିତ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଛି । ଶିଶୁର ପରିବାର ଲୋକ ଜାଣିବା ପରେ କୁଜଙ୍ଗ ଥାନାରେ ଏତଲା ଦେଇଛନ୍ତି । ପୋଲିସ ଅଭିଯୋଗକୁ ଆଧାର କରି ସଂପୃକ୍ତ ଯୁବକଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖି ପଚରାଉଚରା କରୁଛି । ଏହା ସହିତ ଶିଶୁ କନ୍ୟାର ଡାକ୍ତରୀମାଇନା ପାଇଁ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଉଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି ।  

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଡାହାଣୀ ସାଜିଲା ଜେଜେମା, ଢିଙ୍କି ଭଳି କୁଟିଗଲା ନାତିକୁ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Woman/State-Odisha-Minor-Boy-Subjected-To-Torture-By-Grandmom-Video-Goes-Viral-57893
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Woman/State-Odisha-Minor-Boy-Subjected-To-Torture-By-Grandmom-Video-Goes-Viral-57893
        </guid>
        <pubDate>
           Sat, 03 Aug 2019 22:04:59 GMT
        </pubDate>
        <description>

ପିଲାକୁ ନିଜ ମାଆବାପା ଗାଳି ଦେଲେ ଜେଜେମା କୋଳାଇ ନେଇ ନିଜ ପଣତକାନୀରେ ଲୁଚାଇ ଦିଏ । ଜେଜେମା ଯିଏ ନିଜ ସ୍ନେହ ଓ ଆଦର ଭରା ପ୍ରେମ ନିଜ ନାତି ନାତୁଣୀଙ୍କ ଉପରେ ଅଜାଡ଼ିଦିଏ । କିନ୍ତୁ ଏହାର ବିପରୀତ ଏକ ଦୃଶ୍ୟ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଖୁବ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଜଣେ ହୃଦୟହୀନ ଜେଜେମା ନିଜ ୭ବର୍ଷର କୋମଳମତି ନାତିକୁ ଘୋଷାଡ଼ି ଆଣି ତାକୁ ମାଡ଼ ମାରୁଛନ୍ତି । ନାରୀ ସ୍ନେହମୟୀ ବାତ୍ସଲ୍ୟମୟୀ ହୋଇଥାଏ । କିନ୍ତୁ ଏହି ଭିଡ଼ିଓରେ ଜଣେ କଠୋର ହୃଦୟ ନାରୀ ନିଜ ନାତିକୁ କଚାଡ଼ି ମାରିବା ସହ ଗୋଇଠା ମାରି ତା ଉପରେ ଚଢିଯାଉଛନ୍ତି । ଏହି କରୁଣ ଦୃଶ୍ୟଟି ବର୍ତ୍ତମାନ ଲୋକଙ୍କୁ ଆକ୍ରୋଶିତ କରିଛି । ଏଭଳି ନୀନ୍ଦନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲାରେ । 

ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲା ବସ୍ତା ଅଞ୍ଚଳରେ ଏହି ଘଟଣାକୁ କେହି ଜଣେ ନିଜ ମୋବାଇଲରେ ଉତ୍ତୋଳନ କରିଥିଲେ । ଯାହା ବର୍ତ୍ତମାନ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଖୁବ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଭିଡ଼ିଓରେ ନାତିକୁ ମାଡ଼ ମାରୁଥିବା ମହିଳା ଜଣକ ହେଲେ ବୃନ୍ଦାବତୀ ଚନ୍ । ବସ୍ତା ବ୍ଲକ ବେଲୋରା ପଞ୍ଚାୟତ ଗଙ୍ଗାଧରପୁର ଗାଁରେ ଜଣେ ମହିଳା ନିଜ ନାତିକୁ ନେଇ ରହୁଥିଲେ । ଶିଶୁଟିର ମାଆ ବାପା ଦାଦନ ଖଟି ମୁମ୍ବାଇରେ ରୁହନ୍ତି । ତେଣୁ ପିଲାଟିକୁ ଜେଜେମା ପାଖରେ ଛାଡ଼ି ଦେଇଛନ୍ତି । ତେବେ ଗତକାଲି କୈାଣସି କାରଣକୁ ନେଇ ଖୁବ ମାଡ଼ ମାରିଥିଲେ । 

ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଏହି ଭିଡ଼ିଓ ଭାଇରାଲ ହେବା ପରେ ବସ୍ତା ପୋଲିସ ମାଡ଼ ମାୁଥିବା ଜେଜେମାକୁ ଉଠାଇ ନେଇଛି । ଏହା ସହ ଗଙ୍ଗାଧରପୁର ଗାଁରୁ ଶିଶୁପୁତ୍ରକୁ ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି ।

        </description>
      </item>
   </rss>
 </channel>