<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
 <rss version="2.0">
   <channel>
      <title>Khabar Odisha</title>
      <link>https://khabarodisha.com/</link>
      <description>
        Khabar Odisha: Breaking news, views, reviews from across India
      </description>
      <copyright>
        Copyright:(C) Khabar Odisha.
      </copyright>
      <image>
        <title>Khabar Odisha</title>
        <link>https://khabarodisha.com/</link>
        <url>
          https://khabarodisha.com/passets/images/logo.png
        </url>
      </image>
      <item>
        <title>
           ଆମେରିକାରେ କରୋନା: ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୧ ଲକ୍ଷ ୩୬ ହଜାର ନୂଆ ସଂକ୍ରମିତ, ୧୨୫୨ ମୃତ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/International/International-More-than-136-lakh-corona-positive-in-single-day-in-America-92139
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/International/International-More-than-136-lakh-corona-positive-in-single-day-in-America-92139
        </guid>
        <pubDate>
           Sat, 04 Dec 2021 06:00:37 GMT
        </pubDate>
        <description>

ୱାଶିଂଟନ୍‌, ଡିସେମ୍ବର ୦୪ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ ଆମେରିକୀୟବାସୀଙ୍କୁ ପୁଣି ହନ୍ତସନ୍ତ କରୁଛି। ବିଗତ ୪ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଲଗାତାର ଲକ୍ଷାଧିକ ଲୋକ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଆମେରିକାରେ ୧ ଲକ୍ଷ ୩୬ ହଜାର ୩୦୬ ଜଣ ଲୋକ ନୂଆ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ୬୮ ହଜାର ୬୩୪ଜଣ କରୋନାରୁ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିଲା ବେଳେ ୧୨୫୨ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।  

ଆମେରିକାରେ ଏଯାଏଁ ୪ କୋଟି ୯୮ ଲକ୍ଷ ୬୬ ହଜାର ୬୭୨ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୩ କୋଟି ୯୪ ଲକ୍ଷ ୫୮ ହଜାର ୨୮୦ ଜଣ ସଂକ୍ରମଣରୁ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୮ ଲକ୍ଷ ୮ ହଜାର ୧୧ ଜଣ ଲୋକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବେ‌ଳେ ୯୬ ଲକ୍ଷ ୩୮୧ ଜଣ ସକ୍ରିୟ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଅଛନ୍ତି। ଏଥିରୁ ୧୩ ହଜାର ୬୬୬ ଜଣଙ୍କର ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ରହିଛି।  

ବ୍ରିଟେନ୍‌ରେ ବିଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୫୦ ହଜାର ୫୮୪ ଜଣ ନୂଆ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୨୯ ହଜାର ୯୩୮ ଜଣ ସଂକ୍ରମଣରୁ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି। ୧୪୩ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ଦେଶରେ ଏବେ କୋଟିଏ ୩ ଲକ୍ଷ ୭୯ ହଜାର ୬୪୭ ଜଣ କରୋନା ଚିହ୍ନଟ ହୋଇସାରିଥିବା ବେଳେ ଏଥିରୁ ୯୧ ଲକ୍ଷ ୫୬ ହଜାର ୬୬ ଜଣ ସୁସ୍ଥ ହୋଇସାରିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ୧୦ ଲକ୍ଷ ୭୮ ଜହାର ୧୫୭ ଜଣଙ୍କର ଚିକିତ୍ସା ଜାରି ରହିଛି।  

   

 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ବିଶ୍ବବ୍ୟାପୀ କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ରେ ୨୬.୫୧ କୋଟି ଲୋକ ଆକ୍ରାନ୍ତ, ୫୨.୫୭ ଲକ୍ଷ ମୃତ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/International/International-Corona-report-5257-lakh-corona-death-in-worldwide-92136
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/International/International-Corona-report-5257-lakh-corona-death-in-worldwide-92136
        </guid>
        <pubDate>
           Sat, 04 Dec 2021 05:06:27 GMT
        </pubDate>
        <description>

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ଡିସେମ୍ବର ୦୪ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): କରୋନା ଭାଇରସ ମହାମାରୀ ଭାରତ ସମେତ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ବ ପାଇଁ ଚିନ୍ତାର କାରଣ ପାଲଟିଥିବା ବେଳେ ଏହାରି ଯୋଗୁଁ ୫୨.୫୭ ଲକ୍ଷ ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରାଣ ହରାଇସାରିଛନ୍ତି । ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୬.୫୧ କୋଟି ଅତିକ୍ରମ କରିସାରିଛି। ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବିଶ୍ବରେ ୬ ଲକ୍ଷ ୭୬ ହଜାର ୪୧୮ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୭ ହଜାର ୨୧୮ ଜଣ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।   

ଆଜି ସକାଳ ୬ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିଶ୍ବବ୍ୟାପୀ ୨୬ କୋଟି ୫୧ ଲକ୍ଷ ୩୧ ହଜାର ୩୦୮ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇସାରିଛନ୍ତି। କରୋନା ଯୋଗୁଁ ୫୨ ଲକ୍ଷ ୫୭ ହଜାର ୩୩୦ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇସାରିଛି। ଏବେ ବିଶ୍ବରେ ୨୩ କୋଟି ୮୮ ଲକ୍ଷ ୬୨ ହଜାର ୫୯୬ ଜଣ  କରୋନାରୁ ସୁସ୍ଥ ହୋଇସାରିଥିବା ବେଳେ ୨ କୋଟି ୧୦ ଲକ୍ଷ ୧୧ ହଜାର ୩୪୮୨ ଜଣ ସକ୍ରିୟ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ଜାରି ରହିଛି। ଏଥିରୁ ୮୬ ହଜାର ୭୦୩ ରୋଗୀଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ସଂକଟାପନ୍ନ ରହିଛି। 

କେଉଁ ଦେଶରେ କରୋନାର ସ୍ଥିତି କେମିତି

ବ୍ରାଜିଲ: ୨ କୋଟି ୨୧ ଲକ୍ଷ ୨୯ ହଜାର ୪୦୯ ସଂକ୍ରମିତ, ୬ ଲକ୍ଷ ୧୫ ହଜାର ୪୫୪ ମୃତ

ବ୍ରିଟେନ: ୧ କୋଟି ୩ ଲକ୍ଷ ୭୯ ହଜାର ୬୪୭ ସଂକ୍ରମିତ, ୧ ଲକ୍ଷ ୪୫ ହଜାର ୪୨୪ ମୃତ

ରୁଷିଆ: ୯୭ ଲକ୍ଷ ୩୬ ହଜାର ୩୭ ସଂକ୍ରମିତ, ୨ ଲକ୍ଷ ୭୮ ହଜାର ୮୫୭ ମୃତ

ତୁର୍କୀ: ୮୮ ଲକ୍ଷ ୬୧ ହଜାର ୩୮୬ ସଂକ୍ରମିତ, ୭୭ ହଜାର ୪୧୭ ମୃତ

ଫ୍ରାନ୍ସ: ୭୮ ଲକ୍ଷ ୨୩ ହଜାର ୩୮୮ ସଂକ୍ରମିତ, ୧ ଲକ୍ଷ ୧୯ ହଜାର ୪୫୭ ମୃତ

ଇରାନ: ୬୧ ଲକ୍ଷ ୨୯ ହଜାର ୧୯୯ ସଂକ୍ରମିତ, ୧ ଲକ୍ଷ ୩୦ ହଜାର ୬୬ ମୃତ

ଜର୍ମାନୀ: ୬୦ ଲକ୍ଷ ୯୭ ହଜାର ୪୭୭ ସଂକ୍ରମିତ, ୧ ଲକ୍ଷ ୩୦ ହଜାର ୬୬ ମୃତ

ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା: ୫୩ ଲକ୍ଷ ୩୭ ହଜାର ୬୯୨ ସଂକ୍ରମିତ, ୧ ଲକ୍ଷ ୧୬ ହଜାର ୬୩୯ମୃତ

ସ୍ପେନ: ୫୨ ଲକ୍ଷ ୨ ହଜାର ୯୫୮ ସଂକ୍ରମିତ, ୮୮ ହଜାର ୧୫୯ ମୃତ

 

 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଆମେରିକା: ଦିନକରେ ପୁଣି ୧.୧୮ଲକ୍ଷ ନୂଆ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍‌, ୧୧୭୦ ମୃତ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/International/International-More-than-118-lakh-corona-positive-in-single-day-in-America-92089
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/International/International-More-than-118-lakh-corona-positive-in-single-day-in-America-92089
        </guid>
        <pubDate>
           Fri, 03 Dec 2021 05:46:35 GMT
        </pubDate>
        <description>

ୱାଶିଂଟନ୍‌, ଡିସେମ୍ବର ୦୩ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): କରୋନା ଭାଇରସ ମହାମାରୀ ଆମେରିକାରେ ପୁଣି ଥରେ ଉପରମୁହାଁ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ବିଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଆମେରିକାରେ୧ ଲକ୍ଷ ୧୮ ହଜାର ୨୯୪ ଜଣ ଲୋକ ନୂଆ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ୫୩ ହଜାର ୧୮୯ଜଣ କରୋନାରୁ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିଲା ବେଳେ ୧୧୭୦ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।  

ଆମେରିକାରେ ଏଯାଏଁ ୪ କୋଟି ୯୬ ଲକ୍ଷ ୯୨ ହଜାର ୬୪୬ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୩ କୋଟି ୯୩ ଲକ୍ଷ ୭୧ ହଜାର ୭୫୨ ଜଣ ସଂକ୍ରମଣରୁ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୮ ଲକ୍ଷ ୬ ହଜାର ୩୦୧ ଜଣ ଲୋକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବେ‌ଳେ ୯୫ ଲକ୍ଷ ୧୪ ହଜାର ୫୯୨ ଜଣ ସକ୍ରିୟ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଅଛନ୍ତି। ଏଥିରୁ ୧୩ ହଜାର ୪୫୩ ଜଣଙ୍କର ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ରହିଛି।  

ବ୍ରିଟେନ୍‌ରେ ବିଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୫୩ ହଜାର ୯୪୫ ଜଣ ନୂଆ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୩୦ ହଜାର ୧୪୫ ଜଣ ସଂକ୍ରମଣରୁ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି। ୧୪୧ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ଦେଶରେ ଏବେ କୋଟିଏ ୧ କୋଟି ୩୨ ଲକ୍ଷ ୯ ହଜାର ୭୪ ଜଣ କରୋନା ଚିହ୍ନଟ ହୋଇସାରିଥିବା ବେଳେ ଏଥିରୁ ୯୧ ଲକ୍ଷ ୨୬ ହଜାର ୧୨୮ ଜଣ ସୁସ୍ଥ ହୋଇସାରିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ୧୦ ଲକ୍ଷ ୫୭ ହଜାର ୬୬୫ ଜଣଙ୍କର ଚିକିତ୍ସା ଜାରି ରହିଛି। 

ଜର୍ମାନୀରେ ମଧ୍ୟ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୭୩ ହଜାର ୪୮୬ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ୪୨ ହଜାର ୧୦୦ ଜଣ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିଲା ବେଳେ ୩୫୭ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ଏବେ ଜର୍ମାନୀରେ ୯ ଲକ୍ଷ ୪୪ ହଜାର ୧୮୭ ଜଣଙ୍କର ଚିକିତ୍ସା ଜାରି ଥିବା ବେଳେ ଏଥିରୁ ୪୬୩୬ ଜଣଙ୍କର ଅବସ୍ଥା ସଂକଟାପନ୍ନ ରହିଛି। 

   

 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ବିଶ୍ବବ୍ୟାପୀ କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ରେ ୫୨.୪୮ ଲକ୍ଷ ମୃତ, ୨୬.୪୩ କୋଟି ଲୋକ ଆକ୍ରାନ୍ତ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/International/International-Corona-report-5248-lakh-corona-death-in-worldwide-92086
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/International/International-Corona-report-5248-lakh-corona-death-in-worldwide-92086
        </guid>
        <pubDate>
           Fri, 03 Dec 2021 05:01:27 GMT
        </pubDate>
        <description>

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ଡିସେମ୍ବର ୦୩ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଭାରତ ସମେତ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ବ ପାଇଁ କରୋନା ଭାଇରସ ମହାମାରୀ ଚିନ୍ତାର କାରଣ ପାଲଟିଛି। ବିଶ୍ବରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୫୨.୪୮ ଲକ୍ଷ ଲୋକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇସାରିଛି। ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୬.୪୩ କୋଟି ଅତିକ୍ରମ କରିସାରିଛି। ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବିଶ୍ବରେ ୬ ଲକ୍ଷ ୬୬ ହଜାର ୫୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୬ ହଜାର ୯୮୧ ଜଣ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।   

ଆଜି ସକାଳ ୬ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିଶ୍ବବ୍ୟାପୀ ୨୬ କୋଟି ୪୩ ଲକ୍ଷ ୯୪ ହଜାର ୩୬୮ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇସାରିଛନ୍ତି। କରୋନା ଯୋଗୁଁ ୫୨ ଲକ୍ଷ ୪୮ହଜାର ୯୭୯ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇସାରିଛି। ଏବେ ବିଶ୍ବରେ ୨୩ କୋଟି ୮୪ ଲକ୍ଷ ୩୯ ହଜାର ୧୪୬ ଜଣ  କରୋନାରୁ ସୁସ୍ଥ ହୋଇସାରିଥିବା ବେଳେ ୨ କୋଟି ୭୦ ଲକ୍ଷ ୬ ହଜାର ୨୪୩ ଜଣ ସକ୍ରିୟ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ଜାରି ରହିଛି। ଏଥିରୁ ୮୬ ହଜାର ୨୪୩ ରୋଗୀଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ସଂକଟାପନ୍ନ ରହିଛି। 

କେଉଁ ଦେଶରେ କରୋନାର ସ୍ଥିତି କେମିତି

ବ୍ରାଜିଲ: ୨ କୋଟି ୨୧ ଲକ୍ଷ ୧୮ ହଜାର ୭୮୨ ସଂକ୍ରମିତ, ୬ ଲକ୍ଷ ୧୫ ହଜାର ୨୨୫ ମୃତ

ବ୍ରିଟେନ: ୧ କୋଟି ୩ ଲକ୍ଷ ୨୯ ହଜାର ୭୪ ସଂକ୍ରମିତ, ୧ ଲକ୍ଷ ୪୫ ହଜାର ୨୮୧ ମୃତ

ରୁଷିଆ: ୯୭ ଲକ୍ଷ ୩ ହଜାର ୧୦୭ ସଂକ୍ରମିତ, ୨ ଲକ୍ଷ ୭୭ ହଜାର ୬୪୦ ମୃତ

ତୁର୍କୀ: ୮୮ ଲକ୍ଷ ୩୯ ହଜାର ୮୯୧ ସଂକ୍ରମିତ, ୭୭ ହଜାର ୨୩୦ ମୃତ

ଫ୍ରାନ୍ସ: ୭୬ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୫୩୦ ସଂକ୍ରମିତ, ୧ ଲକ୍ଷ ୧୯ ହଜାର ୩୩୦ ମୃତ

ଇରାନ: ୬୧ ଲକ୍ଷ ୨୫ ହଜାର ୫୯୬ ସଂକ୍ରମିତ, ୧ ଲକ୍ଷ ୨୯ ହଜାର ୯୮୮ ମୃତ

ଜର୍ମାନୀ: ୬୦ ଲକ୍ଷ ୨୬ ହଜାର ୭୯୬ ସଂକ୍ରମିତ, ୧ ଲକ୍ଷ ୨ ହଜାର ୯୦୯ ମୃତ

ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା: ୫୩ ଲକ୍ଷ ୩୫ ହଜାର ୩୧୦ ସଂକ୍ରମିତ, ୧ ଲକ୍ଷ ୧୬ ହଜାର ୬୧୭ମୃତ

ସ୍ପେନ: ୫୧ ଲକ୍ଷ ୮୯ ହଜାର ୨୨୦ ସଂକ୍ରମିତ, ୮୮ ହଜାର ୧୨୨ ମୃତ

 

 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଜାତିସଂଘରେ ଅନୁମତିପ୍ରାପ୍ତ ନୁହେଁ ତାଲିବାନ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/International/To-the-Taliban-not-to-the-United-Nations-92074
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/International/To-the-Taliban-not-to-the-United-Nations-92074
        </guid>
        <pubDate>
           Thu, 02 Dec 2021 12:44:06 GMT
        </pubDate>
        <description>

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ଡିସେମ୍ବର ୨ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ମିଳିତ ଜାତିସଂଘରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଏବଂ ମିଆଁମାରକୁ କିଏ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରିବ ସେନେଇ ଏକ ଜାତିସଂଘ କମିଟି ବୁଧବାର ଏକ ନିଷ୍ପତ୍ତି ସ୍ଥଗିତ ରଖିଛି। ତାଲିବାନ ଏବଂ ମିଆଁମାରର ଜୁଣ୍ଟା ସହିତ ଉଭୟ ଦେଶର ଆସନ ପାଇଁ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ଦାବି କରାଯାଇଥିଲା ଯାହା ସେମାନେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ବହିଷ୍କାର କରିଥିବା ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିଯୁକ୍ତ ରାଷ୍ଟ୍ରଦୂତଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ହୋଇଥିଲା। ତାଲିବାନ କିମ୍ବା ମିଆଁମାରର ଜୁଣ୍ଟାକୁ ଜାତିସଂଘ ଗ୍ରହଣ କରିବା ଉଭୟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଖୋଜାଯାଇଥିବା ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମାନ୍ୟତା ଦିଗରେ ଏକ ପଦକ୍ଷେପ ହେବ।

ଜାତିସଂଘର ସାଧାରଣ ସଭାର ଅଧିବେଶନ ପାଇଁ ରୁଷ, ଚୀନ୍ ଏବଂ ଆମେରିକା ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ନଅ ସଦସ୍ୟ ବିଶିଷ୍ଟ ଜାତିସଂଘର କମିଟି ମିଳିତ ଜାତିସଂଘ ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ଭେଟିଥିଲେ। କୂଟନୀତିଜ୍ଞମାନେ କହିଛନ୍ତି, ତାଲିବାନ, ମିଆଁମାର ଜୁଣ୍ଟାକୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଜାତିସଂଘରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ନାହିଁ ଅନେକ କୂଟନୀତିଜ୍ଞ ଗଣମାଧ୍ୟମ ସଂସ୍ଥା ରଏଟର୍ସକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଏବଂ ମିଆଁମାରର ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ ଉପରେ କମିଟି ଏହାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ସ୍ଥଗିତ ରଖିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ଯେ ଉଭୟ ଦେଶ ପାଇଁ ବର୍ତ୍ତମାନର ରାଷ୍ଟ୍ରଦୂତମାନେ ସେହି ଆସନରେ ରହିଛନ୍ତି।

କମିଟିର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ, ସ୍ୱିଡେନର ଜାତିସଂଘର ରାଷ୍ଟ୍ରଦୂତ ଆନ୍ନା କରୀନ୍ ଏନଷ୍ଟ୍ରୋମ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଛି, କିନ୍ତୁ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଏବଂ ମିଆଁମାରର ବର୍ତ୍ତମାନର ରାଷ୍ଟ୍ରଦୂତମାନେ ସେମାନଙ୍କ ଦେଶକୁ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରିବେ କି ନାହିଁ ସେ ସମ୍ପର୍କରେ ସେ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ।

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ବିଶ୍ବର ମହଙ୍ଗା ସହର ତାଲିକା ଜାରି; ପ୍ୟାରିସ୍‌-ହଙ୍ଗ୍‌କଙ୍ଗ୍‌କୁ ପଛରେ ପକାଇଲା ତେଲ୍‌ ଅଭିଭ୍‌
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/International/Nation-Tel-Aviv-ranked-worlds-most-expensive-city-to-live-in-Damascus-is-cheapest-full-list-92061
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/International/Nation-Tel-Aviv-ranked-worlds-most-expensive-city-to-live-in-Damascus-is-cheapest-full-list-92061
        </guid>
        <pubDate>
           Thu, 02 Dec 2021 08:00:03 GMT
        </pubDate>
        <description>

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ଡିସେମ୍ବର ୦୨ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଇସ୍ରାଏଲ୍‌ର ରାଜଧାନୀ ତେଲ ଅଭିଭ୍‌ ହେଉଛି ବିଶ୍ବର ସବୁଠାରୁ ମହଙ୍ଗା ସହର। ଏହି ସହର ବିଶ୍ବରେ ଯୋଗାଣ ଚେନ୍‌ରେ ଅସୁବିଧା କାରଣରୁ ଏକାଧିକ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଯାଇଛି ଏବଂ ମହଙ୍ଗା କାରଣରୁ ଏହି ତାଲିକାରେ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନ ପାଇଛି। ଗତବର୍ଷ ହୋଇଥିବା ସର୍ଭେରେ ତେଲ ଅଭିଭ୍‌ ୫ମ ସ୍ଥାନରେ ଥିଲା। ୱାର୍ଲ୍ଡ କଷ୍ଟ ଅଫ୍‌ ଲିଭିଙ୍ଗ୍‌ ଇଣ୍ଡେକ୍ସକୁ ଇକୋନୋମିକ୍‌ ଇଣ୍ଟେ‌ଲିଜେନ୍ସ ୟୁନିଟ (ଇଆଇୟୁ) ଏହା ଜାରି କରିଛି। 

ଇକୋନୋମିଷ୍ଟ ଇଣ୍ଟେଲିଜେନ୍ସ ୟୁନିଟର ସର୍ଭେରେ ମହଙ୍ଗା ସହରର ତାଲିକାରେ ପ୍ୟାରିସ୍‌, ସିଙ୍ଗାପୁର ଦ୍ବିତୀୟ ଏବଂ ଜୁରିଖ ହଙ୍ଗ୍‌କଙ୍ଗ୍‌ ୩ୟ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି। ଏହି ସର୍ଭେରେ ବିଶ୍ବର ୧୭୩ଟି ସହରକୁ ସାମିଲ କରାଯାଇଥିଲା। ସର୍ବ ନିମ୍ନ ତାଲିକାରେ ସିରିଆର ରାଜଧାନୀ ଦମିଶ୍କ ରହିଛି। ତଳପଟୁ ୩ୟ ସ୍ଥାନରେ ଉଜବେକିସ୍ତାନର ରାଜଧାନୀ ତାଶକ୍ୟାଣ୍ଟ ଥିବା ବେଳେ ୪ର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ଟୁନିସ ଏବଂ ୫ମ ସ୍ଥାନରେ ଅଲମାଟିକୁ ସ୍ଥାନ ମିଳିଛି। 

 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ରାଜରାସ୍ତା ଶୂନଶାନ-ବଜାର ଖାଲି, ଓମିକ୍ରନ୍‌ ପ୍ରଭାବରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ଲେଭେଲ-୧ର ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/International/Nation-Level-1-luckdown-in-South-Affrica-due-to-Omicron-virus-92056
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/International/Nation-Level-1-luckdown-in-South-Affrica-due-to-Omicron-virus-92056
        </guid>
        <pubDate>
           Thu, 02 Dec 2021 07:24:05 GMT
        </pubDate>
        <description>

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ଡିସେମ୍ବର ୦୨ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): କରୋନାର ପ୍ରଭାବ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ବରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳଛି। ପୁଣି ଥରେ ଅନେକ ଦେଶରେ ଯାତ୍ରା କଟକଣା ଲାଗୁ ହୋଇଯାଇଛି। ଅନେକ କଟକଣା ପୁଣି ଥରେ ଫେରିଛି। କାରଣ ହେଉଛି କରୋନାର ନୂଆ ଭ୍ୟାରିଆଣ୍ଟ ଓମିକ୍ରନ୍‌। ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକୀୟ ଦେଶରେ କରୋନା ଆହୁରି ଅଧିକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହୋଇଛି। 

ପୂରା ବିଶ୍ବବାସୀ ଓମିକ୍ରନ୍‌ର ବଳ ଦେଖୁଥିବା ବେଳେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ସ୍ଥିତି ଅଧିକ ଖରାପ ରହିଛି। ଆଫ୍ରିକ୍ରୀ ଦେଶ ଗୁଡ଼ିକରେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ଲୋକେ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହେଉଛନ୍ତି। ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ଓମିକ୍ରନ ଭ୍ୟାରିଆଣ୍ଟରେ ପ୍ରଭାବିତ ଅଛନ୍ତି। ଅବସ୍ଥା ଚିନ୍ତାଜନକ ସ୍ଥିତିରେ ପହଞ୍ଚିଛି ଯେ ସରକାର ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ଲେଭେଲ-୧ ସ୍ତରର ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଲାଗୁ କରିଦେଇଛନ୍ତି। ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ରାସ୍ତାଘାଟ ଶୂନଶାନ ହୋଇଯାଇଥିବା ବେ‌ଳେ ବଜାରରେ ଲୋକ ନାହାନ୍ତି।  

 

 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଆମେରିକା: ଦିନକରେ ୧ ଲକ୍ଷ ୧୨ ହଜାର ନୂଆ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍‌, ୧୪୯୪ ଲୋକ ମୃତ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/International/International-More-than-1-lakh-corona-positive-in-single-day-in-America-92050
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/International/International-More-than-1-lakh-corona-positive-in-single-day-in-America-92050
        </guid>
        <pubDate>
           Thu, 02 Dec 2021 05:45:48 GMT
        </pubDate>
        <description>

ୱାଶିଂଟନ୍‌, ଡିସେମ୍ବର ୦୨ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): କିଛି ଦିନର ବ୍ୟବଧାନ ପରେ ଆମେରିକାରେ ପୁଣି ଲକ୍ଷାଧିକ ବ୍ୟକ୍ତି କରୋନା ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି।  ବିଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଆମେରିକାରେ ୧ ଲକ୍ଷ ୧୨ ହଜାର ୯୫୦ ଜଣ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ୬୭ ହଜାର ୮୩୭ଜଣ କରୋନାରୁ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିଲା ବେଳେ ୧୪୯୪ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।  

ଆମେରିକାରେ ଏଯାଏଁ ୪ କୋଟି ୯୫ ଲକ୍ଷ ୬୪ ହଜାର ୨୮ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୩ କୋଟି ୯୨ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୭୩୯ ଜଣ ସଂକ୍ରମଣରୁ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୮ ଲକ୍ଷ ୪ ହଜାର ୮୬୨ ଜଣ ଲୋକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବେ‌ଳେ ୯୪ ଲକ୍ଷ ୮୫ ହଜାର ୪୨୭ ଜଣ ସକ୍ରିୟ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଅଛନ୍ତି। ଏଥିରୁ ୧୩ ହଜାର ୩୩୧ ଜଣଙ୍କର ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ରହିଛି।  

ବ୍ରିଟେନ୍‌ରେ ବିଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୪୮ ହଜାର ୩୭୪ ଜଣ ନୂଆ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୩୩ ହଜାର ୪୨୨ ଜଣ ସଂକ୍ରମଣରୁ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି। ୧୭୧ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ଦେଶରେ ଏବେ କୋଟିଏ ୨ ଲକ୍ଷ ୭୬ ହଜାର ୭ ଜଣ କରୋନା ଚିହ୍ନଟ ହୋଇସାରିଥିବା ବେଳେ ଏଥିରୁ ୯୦ ଲକ୍ଷ ୯୫ ହଜାର ୯୩୮ ଜଣ ସୁସ୍ଥ ହୋଇସାରିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ୧୦ ଲକ୍ଷ ୩୪ ଜହାର ୮୮୪ ଜଣଙ୍କର ଚିକିତ୍ସା ଜାରି ରହିଛି। 

ଜର୍ମାନୀରେ ମଧ୍ୟ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୭୧ ହଜାର ୮୮୭ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ୪୪ ହଜାର ୩୦୦ ଜଣ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିଲା ବେଳେ ୪୫୧ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ଏବେ ଜର୍ମାନୀରେ ୯ ଲକ୍ଷ ୧୩ ହଜାର ୧୫୮ ଜଣଙ୍କର ଚିକିତ୍ସା ଜାରି ଥିବା ବେଳେ ଏଥିରୁ ୪୬୩୬ ଜଣଙ୍କର ଅବସ୍ଥା ସଂକଟାପନ୍ନ ରହିଛି। 

  

 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ବିଶ୍ବବ୍ୟାପୀ କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ରେ ୨୬.୩୭ କୋଟି ଲୋକ ଆକ୍ରାନ୍ତ, ୫୨.୪୧ ଲକ୍ଷ ମୃତ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/International/Internaational-Covid-19-report-5237-lakh-corona-death-in-worldwide-92047
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/International/Internaational-Covid-19-report-5237-lakh-corona-death-in-worldwide-92047
        </guid>
        <pubDate>
           Thu, 02 Dec 2021 04:58:35 GMT
        </pubDate>
        <description>

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ଡିସେମ୍ବର ୦୨ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): କରୋନା ଭାଇରସ ମହାମାରୀ ଭାରତ, ଆମେରିକା ଏବଂ ୟୁରୋପୀୟ ରାଷ୍ଟ୍ର ସମେତ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ବ ପାଇଁ ଚିନ୍ତାର କାରଣ ପାଲଟିଛି। ଏହି ମହାମାରୀ ଯୋଗୁଁ ୫୨.୪୧ ଲକ୍ଷ ଲୋକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇସାରିଛି। ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବିଶ୍ବରେ ୬ ଲକ୍ଷ ୫୨ ହଜାର ୫୧ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୮ ହଜାର ୩୬ ଜଣ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।   

ଆଜି ସକାଳ ୬ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିଶ୍ବବ୍ୟାପୀ ୨୬ କୋଟି ୩୭ ଲକ୍ଷ ୫ ହଜାର ୮୦୦ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇସାରିଛନ୍ତି। କରୋନା ଯୋଗୁଁ ୫୨ ଲକ୍ଷ ୪୧ ହଜାର ୩୯୮ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇସାରିଛି। ଏବେ ବିଶ୍ବରେ ୨୩ କୋଟି ୭୯ ଲକ୍ଷ ୭୮ ହଜାର ୫୦୨ ଜଣ  କରୋନାରୁ ସୁସ୍ଥ ହୋଇସାରିଥିବା ବେଳେ ୨ କୋଟି ୪୮ ଲକ୍ଷ ୮୫ ହଜାର ୯୦୦ ଜଣ ସକ୍ରିୟ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ଜାରି ରହିଛି। ଏଥିରୁ ୮୭ ହଜାର ୭୮ ରୋଗୀଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ସଂକଟାପନ୍ନ ରହିଛି। 

କେଉଁ ଦେଶରେ କରୋନାର ସ୍ଥିତି କେମିତି

ବ୍ରାଜିଲ: ୨ କୋଟି ୨୧ ଲକ୍ଷ ୫ ହଜାର ୮୭୨ ସଂକ୍ରମିତ, ୬ ଲକ୍ଷ ୧୫ ହଜାର ୨୦ ମୃତ

ବ୍ରିଟେନ: ୧ କୋଟି ୨ ଲକ୍ଷ ୭୬ ହଜାର ୭ ସଂକ୍ରମିତ, ୧ ଲକ୍ଷ ୪୫ ହଜାର ୧୪୦ ମୃତ

ରୁଷିଆ: ୯୬ ଲକ୍ଷ ୬୯ ହଜାର ୭୧୮ ସଂକ୍ରମିତ, ୨ ଲକ୍ଷ ୭୬ ହଜାର ୪୧୯ ମୃତ

ତୁର୍କୀ: ୮୮ ଲକ୍ଷ ୧୮ ହଜାର ୧୪୪ ସଂକ୍ରମିତ, ୭୭ ହଜାର ୩୮ ମୃତ

ଫ୍ରାନ୍ସ: ୭୭ ଲକ୍ଷ ୨୫ ହଜାର ୧୧୪ ସଂକ୍ରମିତ, ୧ ଲକ୍ଷ ୧୯ ହଜାର ୨୨୭ ମୃତ

ଇରାନ: ୬୧ ଲକ୍ଷ ୨୧ ହଜାର ୭୫୭ ସଂକ୍ରମିତ, ୧ ଲକ୍ଷ ୨୯ ହଜାର ୯୧୯ ମୃତ

ଜର୍ମାନୀ: ୫୯ ଲକ୍ଷ ୫୩ ହଜାର ୩୧୦ ସଂକ୍ରମିତ, ୧ ଲକ୍ଷ ୨ ହଜାର ୫୫୨ ମୃତ

ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା: ୫୩ ଲକ୍ଷ ୩୨ ହଜାର ୬୨୯ ସଂକ୍ରମିତ, ୧ ଲକ୍ଷ ୧୬ ହଜାର ୫୯୭ମୃତ

ସ୍ପେନ: ୫୧ ଲକ୍ଷ ୭୪ ହଜାର ୭୨୦ ସଂକ୍ରମିତ, ୮୮ ହଜାର ୮୦ ମୃତ

 

 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଆମେରିକାରେ ୯୨ ହଜାର ନୂଆ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍‌, ଜର୍ମାନୀରେ ୫୫ ହଜାର ସଂକ୍ରମିତ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/International/Nation-More-than-92000-corona-positive-in-single-day-in-America-92016
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/International/Nation-More-than-92000-corona-positive-in-single-day-in-America-92016
        </guid>
        <pubDate>
           Wed, 01 Dec 2021 05:51:26 GMT
        </pubDate>
        <description>

ୱାଶିଂଟନ୍‌, ଡିସେମ୍ବର ୦୧ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ବିଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଆମେରିକା, ଜର୍ମାନୀରେ କରୋନା ଭାଇରସ ହଠାତ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଛି। ଆମେରିକାରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୯୨ ହଜାର ୬୧୭ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟି ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୭୪ ହଜାର ୧୮୪ ଜଣ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି। ୧୨୭୯ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ୫୦ ହଜାର ୩୩୭ ଜଣ ଲୋକ ନୂଆ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିଲେ। ୪୪ ହଜାର ୭୫୧ଜଣ କରୋନାରୁ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିଲା ବେଳେ ୨୬୯ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା।  

ଆମେରିକାରେ ଏଯାଏଁ ୪ କୋଟି ୯୪ ଲକ୍ଷ ୧୧ ହଜାର ୬୬୨ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୩ କୋଟି ୯୧ ଲକ୍ଷ ୭୪ ହଜାର ୧୯୧ ଜଣ ସଂକ୍ରମଣରୁ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୮ ଲକ୍ଷ  ୨ ହଜାର ୮୪୮ ଜଣ ଲୋକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବେ‌ଳେ ୯୪ ଲକ୍ଷ ୩୪ ହଜାର ୬୨୩ ଜଣ ସକ୍ରିୟ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଅଛନ୍ତି। ଏଥିରୁ ୧୨ ହଜାର ୮୫୮ ଜଣଙ୍କର ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ରହିଛି।  

ଜର୍ମାନୀରେ ବିଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୫୫ ହଜାର ୮୮୦ ନୂଆ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହେବା ପରେ ମୋଟ ସଂଖ୍ୟା ୫୮ ଲକ୍ଷ ୮୧ ହଜାର ୪୨୩କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ସେହିପରି ୪୦ ହଜାର ୫୦୦ଲୋକ ସୁସ୍ଥ ହେବା ପରେ ଏହି ସଂଖ୍ୟା ୪୮ ଲକ୍ଷ ୯୩ ହଜାର ୩୦୦କୁ ଛୁଇଁଛି। ତେବେ ଦିନକରେ ୪୮୫ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବ‌େଳେ ଏହି ସଂଖ୍ୟା ୧ ଲକ୍ଷ ୨୧୩୭ରେ ପହଞ୍ଚିଛି। 

ବ୍ରିଟେନ୍‌ରେ ବିଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୩୯ ହଜାର ୭୧୬ ଜଣ ନୂଆ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୩୬ ହଜାର ୭୮୮ ଜଣ ସଂକ୍ରମଣରୁ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି। ୧୫୯ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ଦେଶରେ ଏବେ କୋଟିଏ ୨ ଲକ୍ଷ ୨୮ ହଜାର ୭୭୨ ଜଣ କରୋନା ଚିହ୍ନଟ ହୋଇସାରିଥିବା ବେଳେ ଏଥିରୁ ୯୦ ଲକ୍ଷ ୬୨ ହଜାର ୫୬୧ ଜଣ ସୁସ୍ଥ ହୋଇସାରିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ୧୦ ଲକ୍ଷ ୨୧ ଜହାର ୨୪୨ ଜଣଙ୍କର ଚିକିତ୍ସା ଜାରି ରହିଛି।  

   

 

        </description>
      </item>
   </rss>
 </channel>