<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
 <rss version="2.0">
   <channel>
      <title>Khabar Odisha</title>
      <link>https://khabarodisha.com/</link>
      <description>
        Khabar Odisha: Breaking news, views, reviews from across India
      </description>
      <copyright>
        Copyright:(C) 2017 EASY TECHNOLOGIES.PVT.LTD, http://easytechnologies.co.in/
      </copyright>
      <image>
        <title>Khabar Odisha</title>
        <link>https://khabarodisha.com/</link>
        <url>
          https://khabarodisha.com/passets/images/logo.png
        </url>
      </image>
      <item>
        <title>
           ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବା ନେଇ ମୁହଁ ଖୋଲିଲେ ସଞ୍ଜୟ ଦତ୍ତ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/Entertainment-bollywood-politics-odisha-Sanjay-dutt-tell-about-his-election-contest-in-gaziabad-50667
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/Entertainment-bollywood-politics-odisha-Sanjay-dutt-tell-about-his-election-contest-in-gaziabad-50667
        </guid>
        <pubDate>
           Tue, 26 Mar 2019 22:26:24 GMT
        </pubDate>
        <description>

ଅଭିନେତା ସଞ୍ଜୟ ଦତ୍ତ ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରି ସେ ସବୁ ଖବର ଉପରେ ରୋକ୍ ଲଗାଇଛନ୍ତି, ଯାହାକି ସେ ଆଗାମୀ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ଲଢିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର ଧରିଥିଲା । ଏହା ସହିତ ସବୁ ରିପୋର୍ଟଗୁଡିକୁ ଖଣ୍ଡନ କରି କରିଛନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ କୁହାଯାଇଥିଲା କି ତାଙ୍କ ବାପା ସୁନୀଲ ଦତ୍ତଙ୍କୁ ଅନୁସରଣ କରି ଗାଜିୟାବାଦରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ।

ସଞ୍ଜୟ ଦତ୍ତ ଟ୍ୱିଟ କରି କହିଛନ୍ତି- ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବା ନେଇ ମୋ ବିଷୟରେ ହେଉଥିବା ଚର୍ଚ୍ଚା ସତ ନୁହେଁ । ମୁଁ ମୋ ଦେଶ ଓ ମୋ ଭଉଣୀ ପ୍ରିୟା ଦତ୍ତକୁ ସମର୍ଥନ କରୁଛି । ମୁଁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରୁଛି କି ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ସଂଖ୍ୟାରେ ଆମ ଦେଶ ପାଇଁ ଭୋଟ୍ ଦିଅନ୍ତୁ । 

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ୨୦୦୯ ମସିହାରେ ସ଼ଞ୍ଜୟ ଦତ୍ତ ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ପକ୍ଷରୁ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବାକୁ ମନ ବନାଇଥିଲେ । ତାଙ୍କୁ ଟିକେଟ ମିଳିବା ପାଖାପାଖି ସ୍ଥିର ଥିଲା । କିନ୍ତୁ ସେ ସମୟରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ତାଙ୍କ ଉପରେ କଠୋର ହୋଇଥିବା କାରଣରୁ ନିଜର ନିଷ୍ପତ୍ତି ବଦଳାଇଥିଲେ ସଞ୍ଜୟ । 

ଅନୁମାନ କରାଯାଉଥିଲା କି ସପା-ବାସପା ଗଠବନ୍ଧନ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଗାଜିଆବାଦ୍ ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ସଞ୍ଜୟ ଦତ୍ତଙ୍କୁ ଟିକେଟ୍ ଦେଇପାରେ । ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ୨୦୦୯ରେ ସଂଜୟ ଦତ୍ତଙ୍କୁ କ୍ୟାଣ୍ଡିଡେଟ୍ ଘୋଷଣା କରିଥିଲା । ଏକ ରାଜନୈତିକ ପରିବାରରୁ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସ଼ଞ୍ଜୟ ଦତ୍ତ ନିର୍ବାଚନରେ ରୁଚି ରଖୁନଥିବା କହିଛନ୍ତି । 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଯେଉଁମାନେ ଡାଉନ୍‌ଲୋଡ କରି ଫିଲ୍ମ ଦେଖନ୍ତି, ସେମାନେ ମୋର ନୁହେଁ ଶାହରୁଖର ଫ୍ୟାନ: ସଲମାନ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/Entertainment-bollywood-odisha-Who-see-the-film-by-download-are-not-my-fan-they-are-fan-of-Shahrukh-khan-Salman-khan-50658
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/Entertainment-bollywood-odisha-Who-see-the-film-by-download-are-not-my-fan-they-are-fan-of-Shahrukh-khan-Salman-khan-50658
        </guid>
        <pubDate>
           Tue, 26 Mar 2019 19:01:52 GMT
        </pubDate>
        <description>

ନିକଟରେ ସଲମାନ ଖାନ ସାଉଦି ଫିଲ୍ମ ଫେଷ୍ଟିଭାଲରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ । ସେଠାରେ ସେ ଏଭଲି ଏକ କଥା କହିଦେଲେ, ଯାହା ଶାହରୁଖଙ୍କ ଫ୍ୟାନମାନଙ୍କୁ ଖରାପ ଲାଗିପାରେ । 

ଏହି ଫେଷ୍ଟିଭାଲ ଇଭେଣ୍ଟରେ ସଲମାନ ନିଜର ଫ୍ୟାନମାନଙ୍କୁ କହିଥିଲେ କି, ମୁ ସେଭଳି ଲୋକମାନଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ କରେ ଯେଉଁମାନେ ଫିଲ୍ମ ଦେଖିବା ପାଇଁ ଥିଏଟର ଯାଇଥାନ୍ତି । ସେମାନେ ହେଉଛନ୍ତି ମୋର ପ୍ରକୃତ ଫ୍ୟାନ । ଯେଉଁମାନେ ଡିଭିଡି କିମ୍ୱା ଟୋରେଣ୍ଟରୁ ଡାଉନ୍‌ଲୋଡ କରି ଫିଲ୍ମ ଦେଖନ୍ତି ସେମାନେ ମୋ ଫ୍ୟାନ ନୁହଁନ୍ତି । ସେମାନେ ହେଉଚନ୍ତି ଶାହରୁଖର ଫ୍ୟାନ୍ ।  

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           କଳଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଗୀତ ରିଲିଜ, ମାଧୁରୀଙ୍କ ସହ ଆଲିଆଙ୍କର ଯୁଗଳବନ୍ଦୀ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/bollywood-odisha-kalank-first-song-ghar-more-pardesiya-out-alia-bhatt-varun-dhawan-50648
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/bollywood-odisha-kalank-first-song-ghar-more-pardesiya-out-alia-bhatt-varun-dhawan-50648
        </guid>
        <pubDate>
           Tue, 26 Mar 2019 16:33:58 GMT
        </pubDate>
        <description>

ମଲ୍ଟି ଷ୍ଟାରର ଫିଲ୍ମ କଳଙ୍କର ପୋଷ୍ଟର ଏବଂ ଟିଜର ପରେ ଏବେ ଫିଲ୍ମର ପ୍ରଥମ ଗୀତ ଘର ମୋରେ ପରଦେଶୀୟା ରିଲିଜ ହୋଇଛି । ଗୀତରେ ଆଲିଆ ଭଟ୍ଟ ଏବଂ ମାଧୁରୀ ଦିକ୍ଷୀତ ନିଜର ନୃତ୍ୟକଳା ବେଶ୍ ସୁନ୍ଦର ଭାବରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଗୀତକୁ ଶ୍ରେୟା ଘୋଷାଲା ଏବଂ ବୈଶାଲୀ ମାଡେ ଗାଇଛନ୍ତି । ଏଥିରେ ପ୍ରତମ କଣ୍ଠଦାନ କରିଛନ୍ତି । ସେହି ସମୟରେ ଅମିତାଭ ଭଟ୍ଟାଚାର୍ଯ୍ୟ ଏହାକୁ ଲେଖିଛନ୍ତି । ଏହି ନୃତ୍ୟକୁ ରେମୋ ଡିସୋଜା କୋରିୟୋଗ୍ରାଫ କରିଛନ୍ତି । 

ଗୀତରେ ଆଲିଆ ଭଟ୍ଟ କ୍ଲାସିକାଲ ନୃତ୍ୟ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ସେ କଥକ କରୁଛନ୍ତି । ମାଧୁରୀ ଦିକ୍ଷୀତଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ଯୁଗଳବନ୍ଦୀ ବେଶ୍ ପ୍ରଶଂସନୀୟ । ଏଥିରେ ବରୁଣ ଧାବନ ମଧ୍ୟ ନଜର ଆସିଛନ୍ତି । ଗୀତର ଆରମ୍ଭରୁ ମାଧୁରୀ ଦିକ୍ଷୀତଙ୍କର ସିନ ରହିଛି । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ପିଙ୍ଗା, ଡୋଲା ରେ ଡୋଲା, ଦୀବାନୀ ମସ୍ତାନୀ ଭଳି ଗୀତରେ ମାଧୁରୀ କମାଲ ଦେଖାଇ ସାରିଛନ୍ତି । ଗୀତରେ ଆଲିଆ ରୂପ ଏବଂ ବରୁଣ ଜଫର ଭୂମିକାରେ ଅଛନ୍ତି । ଏହା ହିନ୍ଦୁ ମୁସଲମାନ ଲଭ୍ ଷ୍ଟୋରୀ ଉପରେ ଆଧାରିତ । ଅଭିଷେକ ବର୍ମାଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାରେ ନିର୍ମିତ କଳଙ୍କରେ ବରୁଣ ଆଲିଆଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ସଞ୍ଜୟ ଦତ୍ତ, ମାଧୁରୀ ଦିକ୍ଷୀତ, ଆଦିତ୍ୟ ରାୟ, ସୋନାକ୍ଷୀ ସିହ୍ନା ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକାରେ ରହିଛନ୍ତି । ଫିଲ୍ମ ଅପ୍ରେଲ ୧୭ରେ ରିଲିଜ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଫିଲ୍ମର ଟ୍ରେଲର ରିଲିଜ ହୋଇ ନାହିଁ । ତେବେ ୨୦୧୯ର ଏହା ସବୁଠାରୁ ବଡ ଫିଲ୍ମ ହେବ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି । 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ପାଞ୍ଚ ଦିନରେ ବକ୍ସ ଅଫିସରେ ଧମାଲ କଲା “କେଶରୀ”, “ବଦଲା” ପାର କଲା ୭୫ କୋଟି
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/entertainment-Odisha-bollywood-kesari-box-office-collection-day-5-and-badla-movie-50640
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/entertainment-Odisha-bollywood-kesari-box-office-collection-day-5-and-badla-movie-50640
        </guid>
        <pubDate>
           Tue, 26 Mar 2019 14:46:44 GMT
        </pubDate>
        <description>

ବକ୍ସ ଅଫିସରେ ଆଗେଇ ଚାଲିଛି ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ଦମଦାର ମୁଭି “କେଶରୀ” । ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ଏକ ଯୋଦ୍ଧା ଭୂମିକାରେ ନଜର ଆସିଛନ୍ତି ତାଙ୍କ ଅପୋଜିଟରେ ପରିଣିତି ଚୋପ୍ରା ଅଛନ୍ତି । ସେହିପରି ରିଲିଜ ହେବାର ୧୭ଦିନ ବିତିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଭଲ ପଦର୍ଶନ କରୁଛି ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ଫିଲ୍ମ “ବଦଲା” । 

ଫିଲ୍ମ କେଶରୀ ପ୍ରଥମ ଦିନ ଓପନିଙ୍ଗରେ ୨୧.୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଆୟ କରିଥିଲା । ଭଲ ଓପନିଙ୍ଗ କରି କେଶରୀ ୨୦୧୯ ମସିହାର ସବୁଠାରୁ ବଡ଼ ସିନେମା ହୋଇପାରିଛି । ସୋମବାର ଦିନ ଶୁକ୍ରବାର ଅପେକ୍ଷା ଏହି ସିନେମାର ବକ୍ସ ଅଫିସ ୱେବସାଇଟ ରେ ୫୦ ପ୍ରତିଶତ ଆୟ ହ୍ରାସ ପାଇଛି । ଗିରିଶ କୋହିଲ ଏବଂ ଅନୁରାଗ ସିଂହ ମିଶି ଏହି ଫିଲ୍ମ ଲେଖିଛନ୍ତି । ଏହି ସିନେମା ସାରାଦୁନିଆରେ ୪୨୦୦ଟି ସ୍କ୍ରିନରେ ରିଲିଜ ହୋଇଥିବା ବେଳେ କେବଳ ଭାରତରେ ୩୬୦୦ଟି ସ୍କ୍ରିନରେ ପଡ଼ିଛି । ୨୧ ଜଣ ଶିଖ ଯବାନ କିଭଳି ଭାବରେ ୧୦ ହଜାର ଆଫଗାନସ୍ଥାନୀଙ୍କ ସହ ଯୁଦ୍ଧ କରିଥିଲେ ସେହି ବିଷୟରେ ଦେଖାଯାଇଛି । ୧୮୯୭ରେ ସାରାଗଢୀରେ ହୋଇଥିବା ଲଢେଇ ଉପରେ ଆଧାରିତ ହୋଇଛି ଏହି ସିନେମା । ବ୍ରିଟିଶ ଭାରତୀୟ ସେନାର ୨୧ ଶିଖ ଯବାନ ୧୦ ହଜାର ଅଫଗାନୀ ସୈନିକଙ୍କ ସହ ଲଢେଇ କରିଥିଲେ । ୮୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ବଜେଟରେ ଏହି ସିନେମାଟି ନିର୍ମିତ । 

ସୂର୍ଯ୍ୟାୟା ଘୋଷଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶିତ ସସ୍ପେନ୍ସ ଥ୍ରିଲର ଫିଲ୍ମ “ବଦଲା” ପ୍ରାୟ ୭୬ କୋଟି ଆୟ ପାର କରିଛି । ଏହି ସିନେମାର ବଜେଟ ୩୦କୋଟି । ଫିଲ୍ମ “ବଦଲା”ର ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ଆୟ ଦେଖିବାକୁ ଗଲେ ଏହା ସୁପରହିଟ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି ।

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ପୁଣି ବିବାଦ ଘେରରେ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ବାୟୋପିକ ଫିଲ୍ମ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/Entertainment-bollywood-odisha-election-officer-of-the-east-delhi-issues-notice-to-pm-narendra-modi-biopic-makers-50577
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/Entertainment-bollywood-odisha-election-officer-of-the-east-delhi-issues-notice-to-pm-narendra-modi-biopic-makers-50577
        </guid>
        <pubDate>
           Mon, 25 Mar 2019 15:01:29 GMT
        </pubDate>
        <description>

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କର ବାୟୋପିକ ଫିଲ୍ମକୁ ନେଇ ବିବାଦ କମୁନାହିଁ । ଏହି ଫିଲ୍ମକୁ ନେଇ କିଛି ନା କିଛି ବିବାଦ ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି । ଏବେ ସାବନା ଆମଜି ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି କି ଏହି ଫିଲ୍ମ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଭ୍ରମିତ କରିବ । ଏହା ସହ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଆଦର୍ଶ ଆଚରଣ ବିଧି ଲାଗୁହେବା ପରେ ଏହାକୁ ଉଲ୍ଲଘଂନ କରାଯିବା ମାମଲାରେ ପୂର୍ବ ଦିଲ୍ଲୀ ଆୟୁକ୍ତ ୫ ଏପ୍ରିଲରେ ବାୟୋପିକର ବିଜ୍ଞାପନକୁ ନେଇ ପ୍ରଡକ୍ସନ ହାଉସ ଏବଂ ମ୍ୟୁଜିକ କଂପାନୀ କୁ ନୋଟିସ ଜାରି କରିଛନ୍ତି । ସିଇଓ କାର‌୍ୟ୍ୟାଳୟରେ ଏହି ସବୁ ମାମଲାର ନିଜର ପକ୍ଷ ରଖିବା ପାଇଁ ୩୦ ମାର୍ଚ୍ଚ ପର‌୍ୟ୍ୟନ୍ତ ତାରିଖ ଦିଆଯାଇଛି ।

ପୂର୍ବ ଦିଲ୍ଲୀ ରେଟିଂଙ୍ଗ ଅଫିସର ଏବଂ ଉପାୟୁକ୍ତ ମହେଶ କେବୁଲ ନେଟୱାକ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଜୀବନୀ ଉପରେ ଆଧାରିତ ଫିଲ୍ମ ସମ୍ବଦ୍ଧିତ ବିଜ୍ଞାପନକୁ ନେଇ ପ୍ରଡକ୍ସନ ହାଉସ ଏବଂ ମ୍ୟୁଜିକ କଂପାନୀକୁ ନୋଟିସ ଜାରି କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଫିଲ୍ମ ସାରା ଦେଶରେ ରିଲିଜ ହେବ ଏବଂ ଏହାର କିଛି ଦିନ ପରେ କିଛି ରାଜ୍ୟରେ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ ହେବ ।

ମତଦାନ ସମୟର କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଜଣେ ରାଜନେତା ଙ୍କ ଜୀବନୀ ଉପରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଗଲେ ଏହା ଦ୍ୱାରା ମତଦାତା ମାନଙ୍କୁ ଏହି ଫିଲ୍ମ ମାଧ୍ୟମରେ ଆକୃଷ୍ଟ କରାଯାଇପାରିବ । ଏହା କେବୁଲ ନେଟୱାକର ଧାରା ଉଲ୍ଲଘଂନ ବିରୋଧୀ କାର‌୍ୟ୍ୟ ଅଟେ । ଏହା ସହ କିଛି ବି ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଏହି ଫିଲ୍ମର ପ୍ରଚାର ଏବଂ ପ୍ରସାର କରାଯାଇପାରିବନାହିଁ କାରଣ ଏଥିରେ ଆଚରଣ ବିଧି ଉଲ୍ଲଘଂନ ହେବ।

ଆୟୁକ୍ତଙ୍କ କହିବା ମୁତାବକ ନିର୍ବାଚନର ଆଚରଣ ବିଧି ଲାଗୁ ହେବା ପରେ କୋ÷÷ଣସି ବିଜ୍ଞାପନ ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଏନାହିଁ । ନତିଜତନ ଏହି ନୋଟିସକୁ ନେଇ ୩୦ ମାର୍ଚ୍ଚ ରେ ଏହାର ଜବାବ ମାଗିଛନ୍ତି । ମୁଖ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀ ଡଃ କଣବୀର ସିଂ କହିଛନ୍ତି କି ସମ୍ବଦ୍ଧିତ ପକ୍ଷରେ ଜବାବ ମିଳିବା ପରେ ନିଷ୍ପତି ନିଆଯିବ ।

ଏହି ଫିଲ୍ମର ରିଲିଜକୁ ନେଇ ନ୍ୟାଶନାଲ ବୋର୍ଡ ଅଫ ସାଟିଫିକେସନ ପାଇଁ ପୂର୍ବରୁ ଆୟୋଗରୁ ଅନୁମତି ନେବାକୁ ପଡିବ । ଆୟୋଗଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଅନୁସାରେ ଫିଲ୍ମର କିଛି ବି ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବା ପାଇଁ ଅନୁମତି ନେବାକୁ ପଡିବ । ରାଜନୀତି ଏବଂ ରାଜନେତା ମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଫିଲ୍ମ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଆୟୋଗ ଏବଂ ବିଭାଗ ଠାରୁ ଏହି ସମ୍ବଦ୍ଧୀୟ ଅନୁମତି ନେବା ନିତ୍ୟାନ୍ତ ଆବଶ୍ୟକ ।   

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଭାଇରାଲ ହେଉଛି ରଣବୀର ସିଂହ ଏବଂ ରଣବୀର କପୁରଙ୍କ ଭିଡିଓ, ଗୋଟିଏ ମଞ୍ଚରେ ଏକା ସାଙ୍ଗରେ କଲେ ଡ୍ୟାନ୍ସ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/entertainment-bollywood-odisha-watch-ranveer-singh-deepika-padukone-vicky-kaushal-and-ranbir-kapoor-dance-50532
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/entertainment-bollywood-odisha-watch-ranveer-singh-deepika-padukone-vicky-kaushal-and-ranbir-kapoor-dance-50532
        </guid>
        <pubDate>
           Sun, 24 Mar 2019 17:54:14 GMT
        </pubDate>
        <description>

ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ରଣବୀର କପୁର ଏବଂ ରଣବୀର ସିଂହ ଏକା ସାଙ୍ଗରେ ରୂପେଲି ପରଦାରେ ନଜର ଆସିଛନ୍ତି । ଛୋଟ ପରଦାରେ ୨ଜଣ ଏକା ସାଙ୍ଗରେ ଡ୍ୟାନ୍ସ ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି । ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାଣତା କରଣ ଜୋହର ଏକ ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ସେୟାର କରିଥିଲେ ଯେଉଁଥିରେ ସେ ୨ ଜଣ ଏକାସାଙ୍ଗରେ ଡ୍ୟାନ୍ସ କରୁଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ରଣବୀର ସିଂହ ଏବଂ ରଣବୀର କପୁର କଳଙ୍କର ଏକ ଗୀତରେ ଡ୍ୟାନ୍ସ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ଭିଡିଓର କ୍ୟାପସନରେ  କରନ ଜୋହର କଳଙ୍କର ଟିମ ଏବଂ ବରୁନ ଧାୱନ, କିୟାରା ଆଡଭାନିଙ୍କୁ ଟ୍ୟାଗ୍ କରିଥିଲେ ।

ଏହି ଭିଡିଓକୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଅନେକ ଲାଇକ ଏବଂ ସେୟାର କରାଯାଉଛି । ଖବର ଅନୁସାରେ ରଣବୀର କପୁର ଏବଂ ରଣବୀର ସିଂହ, କରନ ଜୋହରଙ୍କର ଏକ ପିଲ୍ମରେ  ଖୁବ୍ ଶିଘ୍ର ନଜର ଆସିବେ । ରଣବୀର କପୁର ଏବେ ଆଲିଆ ଭଟ୍ଟଙ୍କ ସହ ବ୍ରହ୍ମାଅସ୍ତ୍ର ଫିଲ୍ମରେ ନଜର ଆସିବେ  ।  ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ଅମିତାଭ ବଚନଙ୍କୁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ । ଏହାର ଟ୍ରେଲର ରିଲିଜ ହେବା ଯାହା ବାକି ରହିଛି ।

ରଣବୀର ସିଂଙ୍କ କଥା ଯଦି ଆଲୋଚନା କରିବା ତ ସେ ପୂର୍ବରୁ ୩ ଥର ଲଗାତାର ସୁପରହିଟ ଫିଲ୍ମ ଦେଇସାରିଛନ୍ତି । ଏବେ ସେ ଏହି ଫିଲ୍ମରେ କାମ କରୁଥିବା ନଜର ଆସିଛନ୍ତି । ଏହି ଫିଲ୍ମରେ କ୍ରିକେଟର କପିଲ ଦେବଙ୍କ ଭୂମିକାରେ ନଜର ଆସିବେ । ଏହି ଫିଲ୍ମର କାହାଣୀ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର ଟିମ ଦ୍ୱାରା ଜିତି ଥିବା ୱାଲର୍ଡ କପ ଉପରେ ଆଧାରିତ ଅଟେ । ଏହି ଫିଲ୍ମ ପାଇଁ ରଣବୀର ସିଂ ବହୁତ ପରିଶ୍ରମ କରିଛନ୍ତି । 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଫିଲ୍ମଫେୟାର ଆୱାର୍ଡ-୨୦୧୯: ରଣବୀର ଓ ଆଲିଆ ଜିତିଲେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅଭିନେତା-ଅଭିନେତ୍ରୀ ପୁରସ୍କାର
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/Entertainment-award-mumbai-Filmfare-Award-2019-Ranvir-and-Alia-win-Best-actor-and-actress-award-50495
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/Entertainment-award-mumbai-Filmfare-Award-2019-Ranvir-and-Alia-win-Best-actor-and-actress-award-50495
        </guid>
        <pubDate>
           Sun, 24 Mar 2019 09:06:15 GMT
        </pubDate>
        <description>

ମୁମ୍ବାଇ, ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୪ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ମାୟା ନଗରୀ ମୁମ୍ବାଇରେ ଶନିବାର ଫିଲ୍ମଫେୟାର ଆୱାର୍ଡ-୨୦୧୯ ସମାରୋହ ଆୟୋଜନ ହୋଇଛି । ବଲିଉଡ କଳାକାରଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ରହିଛି । କଳାକାରମାନଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ବର୍ଗରେ ପୁରସ୍କାର ଦିଆଯାଇଛି । ଫିଲ୍ମଫେୟାର ଆୱାର୍ଡ ୨୦୧୯ର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅଭିନେତା ରଣବୀର କପୁର ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଆଲିଆ ଭଟ୍ଟ ପାଇଛନ୍ତି ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅଭିନେତ୍ରୀ ପୁରସ୍କାର । 

ଫିଲ୍ମଫେୟାର ଆୱାର୍ଡ ସମାରୋହର ମୁଖ୍ୟାଂଶ

-ରଣବୀର କପୁରଙ୍କୁ ଫିଲ୍ମ ‘ସଂଜୁ’ ପାଇଁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅଭିନେତା ପୁରସ୍କାର

-ଆଲିଆ ଭଟ୍ଟଙ୍କୁ ଫିଲ୍ମ ‘ରାଜି’ ପାଇଁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅଭିନେତ୍ରୀ ପୁରସ୍କାର

-କ୍ରିଟିକ୍ସ ଚଏସ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅଭିନେତା: ରଣବୀର ସିଂହ (ପଦ୍ମାବତ) ଏବଂ ଆୟୁଷ୍ମାନ ଖୁରାନା (ଅନ୍ଧାଧୂନ)

-କ୍ରିଟିକ୍ସ ଚଏସ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅଭିନେତ୍ରୀ: ନୀନା ଗୁପ୍ତା

-ମେଘନା ଗୁଲଜାରଙ୍କୁ ‘ରାଜି’ ପାଇଁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଫିଲ୍ମଫେୟାର ପୁରସ୍କାର

-ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଫିଲ୍ମ ଆୱାର୍ଡ (ଲୋକପ୍ରିୟ): ରାଜି

-ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଫିଲ୍ମ ଆୱାର୍ଡ (କ୍ରିଟିକ): ଅନ୍ଧାଧୂନ

-ଶ୍ରେଷ୍ଠ ସହାୟକ ଅଭିନେତା: ଭିକି କୌଶଳ (ସଂଜୁ), ଗଜରାଜ ରାଓ (ବଧାଇ ହୋ)

  

 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ ବଡ ଫ୍ୟାନ କଙ୍ଗନା, ରାଜନୀତିରେ ଓହ୍ଲାଇବାକୁ ରଖିଲେ ସର୍ତ୍ତ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/Entertainment-bollywood-odisha-kangana-ranaut-speaks-up-on-joining-politics-for-lok-sabha-election-50468
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/Entertainment-bollywood-odisha-kangana-ranaut-speaks-up-on-joining-politics-for-lok-sabha-election-50468
        </guid>
        <pubDate>
           Sat, 23 Mar 2019 17:16:29 GMT
        </pubDate>
        <description>

ବଲିଉଡର କୁଇନ୍ କଙ୍ଗନା ରଣାୱାତ ୨୩ ମାର୍ଚ୍ଚରେ ନିଜର ୩୨ ତମ ଜନ୍ମଦିନ ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି । ସେ ୧୯୮୭ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୩ରେ ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶର କେମ୍ଭାବଲା ରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ । ସେ ଗାଙ୍ଗଷ୍ଟାରରୁ ବଲିଉଡରେ ପାଦ ଥାପିଥିଲେ । 

ଇନଟରଭିୟୁରେ ରାଜନୀତି ସଂପର୍କର୍ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ସହ ନଜର ଆସିଥିଲେ । ସେଥିରେ କଙ୍ଗନା ରାଜନୀତିରେ ପାଦ ରଖିବା କଥା କହିଥିଲେ । କଙ୍ଗନା କହିଥିଲେ କି ଜାତୀୟତା ଓ ମୈାଳିକତା ମଧ୍ୟରେ କୈାଣସି ଫରକ ନାହିଁ  । ଧର୍ମରେ ତାଙ୍କର  କୈାଣସି ବିଶ୍ୱାସ ନାହିଁ । ତାଙ୍କ ଦେଶ ହିଁ ତାଙ୍କ ଧର୍ମ  । ଆମେରିକା ବିକଶିତ ଦେଶ ହୋଇ ନିଜ ଦେଶକୁ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ କରିପାରିଲା ତାହାଲେ ଆମ ଦେଶ କାହିଁକି ନୁହେଁ ବୋଲି କଙ୍ଗନା କହିଥିଲେ । ଏବଂ  ଆଜିକାଲି ନିଜ ଦେଶ ବିରୋଧରେ କହିବା ଏକ ଫ୍ୟାସନ ହୋଇଗଲାଣି । ଏମିତି ଦେଶ ବିରୋଧରେ କହିବା ଠିକ ନୁହେଁ ।

କଙ୍ଗନା ନିଜକୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ବଡ ଫ୍ୟାନ ଏବଂ ମୋଦୀଙ୍କର ବଡ ପ୍ରଶଂସକ ବୋଲି କହିଥିଲେ । ଚଳିତ ବର୍ଷ୨୫ ଜାନୁଆରୀ ୨୦୧୯ ରେ କଙ୍ଗନାଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ମଣିକର୍ଣ୍ଣକା ରିଲିଜ ହୋଇଥିଲା । ଏହା ବକ୍ସ ଅଫିସରେ ସଫଳ ହୋଇଛି । ଏହି ଫିଲ୍ମରେ କଙ୍ଗନା ରାଣୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀବାଇ ଚରିତ୍ରରେ ନଜର ଆସିଥିଲେ । 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ବକ୍ସ ଅଫିସରେ ଧମାଲ କଲା କେଶରୀ, ଜାଣନ୍ତୁ ପ୍ରଥମ ଦିନର ଆୟ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/Entertainment-bollywood-odisha-box-office-collection-of-kesari-50466
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/Entertainment-bollywood-odisha-box-office-collection-of-kesari-50466
        </guid>
        <pubDate>
           Sat, 23 Mar 2019 16:47:55 GMT
        </pubDate>
        <description>

ଏଥର ଫିଲ୍ମି ଫ୍ରାଇଡେରେ ରିଲିଜ ହୋଇଛି ଦମଦାର ମୁଭି “କେଶରୀ” । ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ଏକ ଯୋଦ୍ଧା ଭୂମିକାରେ ନଜର ଆସିଛନ୍ତି ତାଙ୍କ ଅପୋଜିଟରେ ପରିଣିତି ଚୋପ୍ରା ଅଛନ୍ତି । ଫିଲ୍ମଟି ଏକ ପିରିୟଡ ଡ୍ରାମା । ଏହି ଫିଲ୍ମଟି ପ୍ରଥମ ଦିନ ଓପନିଙ୍ଗରେ ୨୧.୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଆୟ କରିଛି ।

ଫିଲ୍ମ କେଶରୀ ପ୍ରଥମ ଦିନ ଓପନିଙ୍ଗରେ ୨୧.୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଆୟ କରିଛି । କେଶରୀ ଭଲ ପଦର୍ଶନ କରୁଥିବାରୁ ଆଗାମୀ ଦିନ ଗୁଡ଼ିକରେ ଭଲ ଆୟ କରିବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଇଛି । ଗିରିଶ କୋହିଲ ଏବଂ ଅନୁରାଗ ସିଂହ ମିଶି ଏହି ଫିଲ୍ମ ଲେଖିଛନ୍ତି । ଏହି ସିନେମା ସାରାଦୁନିଆରେ ୪୨୦୦ଟି ସ୍କ୍ରିନରେ ରିଲିଜ ହୋଇଥିବା ବେଳେ କେବଳ ଭାରତରେ ୩୬୦୦ଟି ସ୍କ୍ରିନରେ ପଡ଼ିଛି । ୨୧ ଜଣ ଶିଖ ଯବାନ କିଭଳି ଭାବରେ ୧୦ ହଜାର ଆଫଗାନସ୍ଥାନୀଙ୍କ ସହ ଯୁଦ୍ଧ କରିଥିଲେ ସେହି ବିଷୟରେ ଦେଖାଯାଇଛି । ୧୮୯୭ରେ ସାରାଗଢୀରେ ହୋଇଥିବା ଲଢେଇ ଉପରେ ଆଧାରିତ ହୋଇଛି ଏହି ସିନେମା । ବ୍ରିଟିଶ ଭାରତୀୟ ସେନାର ୨୧ ଶିଖ ଯବାନ ୧୦ ହଜାର ଅଫଗାନୀ ସୈନିକଙ୍କ ସହ ଲଢେଇ କରିଥିଲେ । ଏହା ଇତିହାସର ସବୁଠାରୁ ମୁସ୍କିଲ ଲଢେଇ ବୋଲି କୁହାଯାଏ । ଅନୁରାଗ ସିଂହଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାରେ ଏହି ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଛି । 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ରିଲିଜ ହେଲା ବହୁ ପ୍ରତୀକ୍ଷିତ ଫିଲ୍ମ ପିଏମ୍‌ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିର ଟ୍ରେଲର
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/Entertainment-bollywood-odisha-PM-Modis-biopic-trailer-released-50393
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/Entertainment-bollywood-odisha-PM-Modis-biopic-trailer-released-50393
        </guid>
        <pubDate>
           Thu, 21 Mar 2019 21:20:43 GMT
        </pubDate>
        <description>

ଦେଶର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ଉପରେ ଆଧାରିତ ବାୟୋପିକର ଟ୍ରେଲର ରିଲିଜ ହୋଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ବିବେକ ଓବରାଏ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ଭୂମିକାରେ ହିଁ ନଜର ଆସିଥିଲେ। ବିବେକ କିଛି ଦିନ ତଳେ ନିଜର ଟ୍ୱିଟରରେ ଫିଲ୍ମର ଟ୍ରେଲର ଶୀଘ୍ର ରିଲିଜ ହେବ ବୋଲି ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ। ଆଜି ଏହି ଟ୍ରେଲର ଲଞ୍ଚ ହୋଇଛି।

ଟ୍ରଲରରେ ମୋଦିଙ୍କ ପିଲାଦିନ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ରାଜନୈତିକ ଜୀବନର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଯାତ୍ରା ଦେଖାଯାଇଛି। ଏହି ଟ୍ରଲରରେ ମୋଦି ତାଙ୍କ ପିଲାଦିନରେ ଟ୍ରେନରେ ଚାହା ବି ବିକୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଫିଲ୍ମରେ ବିବେକ ପୁଣିଥରେ ନିଜ ଦମଦାର ଅଭିନୟ ପ୍ରତିଭା ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି।

ଫିଲ୍ମର ନିର୍ଦେଶନା ଦେଇଛନ୍ତି ଓମଙ୍ଗ କୁମାର। ଏହି ଫିଲ୍ମକୁ ବ୍ୟାନ୍ କରିବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ବିପକ୍ଷ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ଡିମାଣ୍ଡ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହା ଉପରେ ସିଧାସଳଖ ଉତ୍ତର ରଖି ବିବେକ କହିଥିଲେ କି, "ଆମେ ହେଉଛୁ ଫିଲ୍ମ ମେକର ଏବଂ ବିପକ୍ଷବାଦୀ ହେଉଛନ୍ତି ପାର୍ଟିର ରାଜନେତା। ସେମାନେ ତାଙ୍କ କାମ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଆମେ ଆମ କାମ କରୁଛୁ। ଆମେ କେବଳ ନିଜର ଫିଲ୍ମର କାହାଣୀକୁ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ଲୋକମାନଙ୍କ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛୁ। ଭବିଷ୍ୟତରେ କଣ ହେବ ମୁଁ ଜାଣେନା, କିନ୍ତୁ ଏବେ ଆମେ କେବଳ ଆମ ଫିଲ୍ମ ଉପରେ ହିଁ ଧ୍ୟାନ ଦେଉଛୁ। ଫିଲ୍ମ ଉପରେ ବିବେକ କହିଥିଲେ କି, ଯେବେ ଆମେ ଫିଲ୍ମ ଉପରେ ରିସର୍ଚ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲୁ ମୁଁ ଅନୁଭବ କରିଥିଲି କି ମୋଦିଙ୍କୁ ଡର ଲାଗେନି। ତାଙ୍କର ଭାବନା ବୁଝିବାର ତରିକା ସର୍ବଦା ସ୍ଵଚ୍ଛ ରହିଥାଏ।

        </description>
      </item>
   </rss>
 </channel>