<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
 <rss version="2.0">
   <channel>
      <title>Khabar Odisha</title>
      <link>https://khabarodisha.com/</link>
      <description>
        Khabar Odisha: Breaking news, views, reviews from across India
      </description>
      <copyright>
        Copyright:(C) Khabar Odisha.
      </copyright>
      <image>
        <title>Khabar Odisha</title>
        <link>https://khabarodisha.com/</link>
        <url>
          https://khabarodisha.com/passets/images/logo.png
        </url>
      </image>
      <item>
        <title>
           ଅଂଶୁଘାତରେ ଶାହାରୁଖ ଖାନ୍
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/Shah-Rukh-Khan-in-Partridge-114588
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/Shah-Rukh-Khan-in-Partridge-114588
        </guid>
        <pubDate>
           Wed, 22 May 2024 22:22:00 GMT
        </pubDate>
        <description>

ବଲିଉଡ ବାଦଶାହ ଏବେ ଅସୁସ୍ଥ । ଭୀଷଣ ଖରା ପାଇଁ ଦେହରୁ ଜଳୀୟ ଅଂଶ କମି ଜୀବରୁ ଶାହଖାନ ଅଂଶୁଘାତର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି । ତାଙ୍କୁ ଅହମ୍ମଦାବାଦର କେଡି ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି।

ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା କେମିତି ଅଛି, ସେ ବାବଦରେ କୌଣସି ସ୍ପଷ୍ଟ ସୂଚନା ମିଳିପାରିନାହିଁ। ପତ୍ନୀ ଗୌରୀ ଖାନ ଏବଂ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଜୁହି ଚାୱଲା ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଜୟ ମେହେଟ୍ଟାଙ୍କ ସହ ଆଜି ହସପିଟାଲ ଯାଇ ଶାହରୁଖଙ୍କୁ ଭେଟିଛନ୍ତି। ଗତକାଲି ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ସହ ଶାହରୁଖଙ୍କ ମାଲିକାନାରେ ଥିବା କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସର ମ୍ୟାଚ୍ ହୋଇଥିଲା। ଏହାପରେ ଶାହରୁଖ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡ଼ିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି। ଆଜି ତାଙ୍କୁ ହସପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି।

ଗତକାଲିର ହାଇଭୋଲଟେଜ୍‌ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଶାହରୁଖ ତାଙ୍କ ଝିଅ ସୁହାନା ଓ ପୁଅ ଆବ୍ରାହମଙ୍କ ସହ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ପ୍ରତିଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ର ଶେଷରେ ଶାହରୁଖ ପଡ଼ିଆର ଚାରିପଟେ ବୁଲି ଲୋକଙ୍କୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଥାନ୍ତି। କାଲି ମଧ୍ୟ ସେ ଅହମ୍ମଦାବାଦର ସମସ୍ତ କ୍ରିକେଟ ପ୍ରେମୀଙ୍କୁ ହାତ ହଲାଇ ଚିୟର୍ସ କରିଥିଲେ। 


 

ଅଧିକା ପଢନ୍ତୁ : ମହାପ୍ରଭୁ ଜଗନ୍ନାଥ, ମା ସମଲେଶ୍ୱରୀଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦରେ ଓଡ଼ିଆ ଅସ୍ମିତାର ସୁରକ୍ଷା ହେବ: ହିମନ୍ତ ବିଶ୍ୱଶର୍ମା

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଇଟାଲିରୁ ଆରମ୍ଭ ସ୍ୱିଜରଲ୍ୟାଣ୍ଡରେ ଶେଷ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/Starting-from-Italy-and-ending-in-Switzerland-114567
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/Starting-from-Italy-and-ending-in-Switzerland-114567
        </guid>
        <pubDate>
           Wed, 22 May 2024 05:53:00 GMT
        </pubDate>
        <description>

ଅନନ୍ତ ଅମ୍ବାନୀ ଓ ରାଧିକା ମର୍ଚାଣ୍ଟଙ୍କ ବାହାଘର କାଉଣ୍ଟଡାଉନ ସେଲିବ୍ରେସନ ମେ’ ୨୯ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ଜୁନ ୧ ଯାଏ ଚାଲିବ। ବାହାଘର ଉତ୍ସବ ଇଟାଲୀରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ। ଏହା ଜୁନ ୧ରେ ସ୍ୱିଜରଲ୍ୟାଣ୍ଡରେ ଶେଷ ହେବ।

ସେହିପରି ଜୁଲାଇ ୬ରୁ ୧୨ ମଧ୍ୟରେ ମୁମ୍ବାଇରେ ମଧ୍ୟ ବାହାଘର ପାର୍ଟିର ଆୟୋଜନ କରାଯିବ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି। ବାହାଘର ପୂର୍ବରୁ ଗୁଜରାଟର ଜାମନଗରରେ ପ୍ରି ୱେଡିଂ ଉତ୍ସବ ପାଳନ କରାଯାଇଥିଲା। ଏଥିରେ ବଲିଉଡ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ହଲିଉଡ ଓ ଅନ୍ୟ ବିଶିଷ୍ଟ ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ତେଣୁ ବାହାଘର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଏହା ଠାରୁ ଆହୁରି ବଡ଼ ଓ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ହେବ ବୋଲି ସମସ୍ତେ ଆଶା କରିଛନ୍ତି।

 

ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ବାହାଘର ବେଳେ ପ୍ରାଇଭେସିକୁ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯିବ। କେହି ବି ଫୋନ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ ନାହିଁ। ବାହାଘର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପୂର୍ବରୁ ଅମ୍ବାନୀ ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ଲଣ୍ଡନରେ କ୍ରୁଜ ପାର୍ଟି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ମେ’ ୧୯ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଏହି ପାର୍ଟି ମେ’ ୨୩ ଯାଏ ଚାଲିବ। ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ, ନୀତା ଅମ୍ବାନୀ ଓ ଆକାଶ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ପରିବାର ବାକି ସଦସ୍ୟ ଏବେ ଲଣ୍ଡନରେ ରହିଛନ୍ତି। କ୍ରୁଜ ପାର୍ଟିରେ ମୋଟ ୩୦୦ ଅତିଥିଙ୍କୁ ନମନ୍ତ୍ରଣ କରାଯାଇଛି। ସେହିପରି ଅନନ୍ତ-ରାଧିକାଙ୍କ କ୍ରୁଜ ପାର୍ଟିରେ ଅନେକ ନାମୀଦାମୀ ବଲିଉଡ ସେଲିବ୍ରେଟୀ ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତି ରହିବେ।

 

ଅଧିକା ପଢନ୍ତୁ :ଡାନ୍ସ ଦିୱାନେ ଫାଇନାଲରେ ଓଡିଆ ଝିଅ

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଡାନ୍ସ ଦିୱାନେ ଫାଇନାଲରେ ଓଡିଆ ଝିଅ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/Odia-girl-in-Dance-Diwane-final-114544
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/Odia-girl-in-Dance-Diwane-final-114544
        </guid>
        <pubDate>
           Wed, 22 May 2024 00:36:00 GMT
        </pubDate>
        <description>

ଓଡିଶା ପାଇଁ ଗୌରବ କେନ୍ଦୁଝର ଝିଅ । ସାରା ଦେଶ ପାଇଁ ଗୌରବ ଆଣିଲେ ଓଡିଆ ଝିଅ ଚିରଶ୍ରୀ ସାଗରୀକା । ନୃତ୍ୟକଳାର ପ୍ରଶଂସକ ମାନେ ତାଙ୍କ ଡ୍ୟାନ୍ସ ଦେଖି ପାଗଳ । ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ମାଧୁରୀ ଦିଖିକ୍ଷୀତ ଏବଂ ଅଭିନେତା ସୁନୀଲ ସେଟୀ ତାଙ୍କ ଡ୍ୟାନ୍ସ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିବାକୁ ପାଛାଇ ନାହାଁନ୍ତି । ମନରେ ବହୁ ଆସା ଧରି ଓଡିଶାରୁ ରିଆଲିଟି ସୋ ଡ୍ୟାନ୍ସ ଦିୱାନେରେ ଆସି ପହଁଚିଛନ୍ତି । ଖାଲି ସେତିକି ନୁହଁ ସେ ସେହି ରିଆଲିଟି ସୋରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପାଞ୍ଚ ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅଛନ୍ତି । ସେ ଏବେ କେନ୍ଦୁଝରରେ ନିଜର ଯୁକ୍ତ 2 ପ୍ରଥମ ବର୍ଷରେ ପଢୁଛନ୍ତି । 

ଚିରଶ୍ରୀ ଛୋଟ ବେଳରୁ ହିଁ ନୃତ୍ୟ କଳାରେ ବହୁତ ରୁଚି ରଖିଥିଲେ । ମାତ୍ର ତିନି ବର୍ଷ ବୟସରୁ ସେ ଟିଭିରୁ ଦେଖି ଡ୍ୟାନ୍ସ ଶିଖୁଥିଲେ । ଏହା ଦେଖି ତାଙ୍କ ମା ବାପା ତାଙ୍କୁ ଏକ ଡ୍ୟାନ୍ସ ଏକାଡେମୀରେ ଆଡମିସନ କରାଇଥିଲେ । ସେ ପାଠପଢା ସହିତ ବିଗତ 10 ବର୍ଷ ଧରି ନୃତ୍ୟ ଶିକ୍ଷା ଗ୍ରହଣ କରୁଛନ୍ତି । ସେ ପାଠପଢା ସାଙ୍ଗକୁ ରାତିରେ ଏବଂ ଦିନରେ ନୃତ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ କରୁଥିଲେ । ସାଗରିକା 2017ରେ DID LITTLE MASTER ରେ ଟପ୍ 15 ମଧ୍ୟରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଥିଲେ ଏହା ସହିତ 2018ରେ dance Odisha danceରେ ପ୍ରଥମ ରର୍ନରସ୍ ଅପ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ 2023 ଡ୍ୟାନ୍ସ ପ୍ଲସ୍ ରେ ଭାଗ ନେଇ ଶ୍ରେଷ୍ଠ 30 ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଥିଲେ । ତେବେ ଏବେ ଚିରଶ୍ରୀ ସାଗରିକା ଡ୍ୟାନ୍ସ ଦିୱାନେରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପାଞ୍ଚ ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରହି ଓଡିଶା ପାଇଁ ଗୌରବ ଆଣିଛନ୍ତି ।       

 

ଅଧିକା ପଢନ୍ତୁ :ଜ୍ୟାକି ଶ୍ରଫ୍‌ଙ୍କ ସ୍ୱର ବ୍ୟବହାର ଉପରେ କଟକଣା

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଜ୍ୟାକି ଶ୍ରଫ୍‌ଙ୍କ ସ୍ୱର ବ୍ୟବହାର ଉପରେ କଟକଣା
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/Restrictions-on-use-of-Jackie-Shroffs-voice-114450
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/Restrictions-on-use-of-Jackie-Shroffs-voice-114450
        </guid>
        <pubDate>
           Mon, 20 May 2024 05:45:00 GMT
        </pubDate>
        <description>

ବଲିଉଡ୍‌ ତାରକା ଜ୍ୟାକି ଶ୍ରଫ୍‌ଙ୍କ ନାମ ଓ ସ୍ବରକୁ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଉପରେ ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟ କଟକଣା ଲାଗୁ କରିଛନ୍ତି। ଜ୍ୟାକିଙ୍କ ବିନା ଅନୁମତିରେ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି କିମ୍ବା ସଂସ୍ଥା ତାଙ୍କ ନାମ କିମ୍ବା ସ୍ବରକୁ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ଜଷ୍ଟିସ ସଞ୍ଜୀବ ନରୁଲାଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଗଠିତ ଖଣ୍ଡପୀଠ ଅନ୍ତରୀଣ ରାୟ ଦେଇଛନ୍ତି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଜ୍ୟାକି ତାଙ୍କ ଅଭିନୀତ ଅଧିକାଂଶ ହିନ୍ଦୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ‘ଭିଡୁ’ ଶବ୍ଦ ଉଚ୍ଚାରଣ କରୁଥିଲେ, ଯାହାକୁ ଦର୍ଶକ ପସନ୍ଦ କରିଆସୁଛନ୍ତି। ତେବେ କେତେକ କମ୍ପାନୀ ସେମାନଙ୍କ ବିଜ୍ଞାପନ କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ‘ଭିଡୁ’ ଶବ୍ଦ ବ୍ୟବହାର କରିବା ସହ ଜ୍ୟାକିଙ୍କ ଫଟୋକୁ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିବା ଲକ୍ଷ୍ୟ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହା ଜଣାପଡିବା ପରେ ଜ୍ୟାକି ‘ଭିଡୁ’ ଶବ୍ଦର ଟ୍ରେଡମାର୍କ ଦାବି କରି ହାଇକୋର୍ଟରେ ପିଟିସନ ଦାଏର କରିଥିଲେ। ଏପରିକି କେତେକ କମ୍ପାନୀ ନିଜର ଟି-ସାର୍ଟ, ପୋଷ୍ଟରରେ ଜ୍ୟାକିଙ୍କ ଫଟୋ ବ୍ୟବହାର କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। କୌଣସି ସେଲିବ୍ରିଟିଙ୍କ ବିନା ଅନୁମତିରେ ତାଙ୍କର ନାମ, ସ୍ବର କିମ୍ବା ଡାଏଲଗ୍‌ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଆଇନତଃ ନିଷେଧ ବୋଲି ଜ୍ୟାକିଙ୍କ ଓକିଲ ଅଦାଲତରେ ଯୁକ୍ତି ଦର୍ଶାଇଥିଲେ। ମାମଲାର ପରବର୍ତ୍ତୀ ଶୁଣାଣି ଅକ୍ଟୋବର ୧୪କୁ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଛି।

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ମା’ ହେଲେ ୟାମୀ ଗୌତମ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/yami-gautam-and-aditya-dhar-blessed-with-baby-boy-114445
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/yami-gautam-and-aditya-dhar-blessed-with-baby-boy-114445
        </guid>
        <pubDate>
           Mon, 20 May 2024 05:16:00 GMT
        </pubDate>
        <description>

 ମା’ ହେଲେ ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ୟାମୀ ଗୌତମ। ଗତ କିଛି ମାସ ହେବ ସେ ଗର୍ଭବତୀ ଥିବା ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଥିବା ବେଳେ ଏବେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଏକ ଶିଶୁପୁତ୍ରର ମା’ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ୟାମୀ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଆଦିତ୍ୟ ଧର ଏହି ଖୁସି ଖବର ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ସହ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି। ସେ ଏକ ପୋଷ୍ଟ ସେୟାର କରି ପୁଅର ଜନ୍ମ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହା ସହିତ ତାଙ୍କ ପୁଅର ନାମ ମଧ୍ୟ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ଏହି ଦମ୍ପତି ପୋଷ୍ଟ କରି ଡାକ୍ତର ଏବଂ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କୃତଜ୍ଞତା ଜଣାଇଛନ୍ତି। ସେମାନେ ନିଜ ପୁଅର ନାମ ବେଦବିଦ୍‌ (VEDAVID) ରଖିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ପୁଅ ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟାରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ବେଦବିଦ୍‌ ନାମର ଅର୍ଥ ହେଉଛି,ଯାହାର ବେଦ ବିଷୟରେ ଜ୍ଞାନ ଅଛି । ତାଙ୍କ ପୁଅ ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟାରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ବେଳେ ଏବେ ଦୁହେଁ ପୋଷ୍ଟ ଜଣାଇଛନ୍ତି। ପୋଷ୍ଟ ଭାଇରାଲ ହେବା ପରେ  ପ୍ରଶଂସକମାନେ ୟାମୀ ଏବଂ ଆଦିତ୍ୟଙ୍କୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଛନ୍ତି। ସେଲିବ୍ରିଟିମାନେ ମଧ୍ୟ ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ କମେଣ୍ଟ କରି ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଥିବା ଦେଖାଯାଇଛି।

 

 

ଅଧିକ ପଢନ୍ତୁ : ଚଳନ୍ତା ଗାଡିରୁ ଖସି ପଡ଼ି ମୃତ୍ୟୁ

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ବେବୀ ବମ୍ପ୍ ସହ ନଜର ଆସିଲେ ଦୀପିକା
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/Deepika-appeared-with-a-baby-bump-114444
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/Deepika-appeared-with-a-baby-bump-114444
        </guid>
        <pubDate>
           Mon, 20 May 2024 05:12:00 GMT
        </pubDate>
        <description>

ଦୀପିକା ପାଦୁକୋନ ଏବେ ଫିଲ୍ମ ଜଗତରୁ ଦୁରରେ ଅଛନ୍ତି । କାରଣ ଦୀପିକା ଏବେ ମା ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି । ସେ ତାଙ୍କ ଗର୍ଭଧାରଣର ସମୟକୁ ଉପଭୋଗ କରୁଛନ୍ତି । ଏହାରି ଭିତରେ ସେ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ଭୋଟ୍ ଦେବାକୁ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ ତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ତଥା ଅଭିନେତା ରଣବୀର ସିଂହଙ୍କ ସହ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଦୁହେଁ ଏକାଠି ଆସିବାର ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି।

ଏହି ଭିଡିଓରେ ଆପଣ ଦେଖିପାରିବେ ଯେ କାର୍‌ ଅଟକିବା ମାତ୍ରେ ରଣବୀର ତୁରନ୍ତ ତଳକୁ ଯାଇ ଦୀପିକା ପାଦୁକୋନ ଆଡକୁ ଆସନ୍ତି। ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀମାନେ ମଧ୍ୟ ଡୋର୍ ଖୋଲିଦିଅନ୍ତି, ଏହା ପରେ ରଣବୀର ସିଂହ ଦୀପିକାଙ୍କୁ ଧରି କାର୍ ଭିତରୁ ଓହ୍ଲାଇବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ ଧଳା ଲମ୍ବା ସାର୍ଟ ଏବଂ ଡେନିମ୍ ଜିନ୍ସରେ ଦୀପିକା ଖୁବ ସୁନ୍ଦର ଦେଖାଯାଉଥିଲେ।

 

ଏହି ସମୟରେ ତାଙ୍କ ବେବୀ ବମ୍ପ୍ ମଧ୍ୟ ଦିଶୁଥିଲା। ତାଙ୍କୁ ଦେଖିଲେ ଲାଗୁଥିଲା ଯେପରି ସେ ଚାଲିବାରେ ଅସୁବିଧା ଭୋଗୁଛନ୍ତି। ସେ ରଣବୀରଙ୍କ ହାତ ଧରି ଅତି ଆରାମରେ ଆଗକୁ ଯାଉଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ।

 

ତେବ ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ଉଭୟ ରଣବୀର ସିଂହ ଏବଂ ଦୀପିକା ପାଦୁକୋନଙ୍କୁ ଏକାଠି 'ସିଙ୍ଘମ୍ ଏଗେନ୍' ରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ରଣବୀର ସିଂହ ମଧ୍ୟ 'ଡନ୍ ୩' ପାଇଁ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଅଛନ୍ତି। ରଣବୀର ସିଂହଙ୍କ ନାମ ଫିଲ୍ମ 'ଶକ୍ତିମାନ' ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଶୁଣାଯାଉଥିଲା କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏନେଇ କୌଣସି ଅପ୍‌ଡେଟ୍ ଆସି ନାହିଁ।

 

 

ଅଧିକା ପଢନ୍ତୁ :ମତଦାନ କେନ୍ଦ୍ର ପାଲଟିଲା ରଣକ୍ଷେତ୍ର

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ୪୧ ବର୍ଷ ବୟସରେ ପାଦ ରଖିଲେ Jr. NTR
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/Happy-Bday-Jr-NTR-114423
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/Happy-Bday-Jr-NTR-114423
        </guid>
        <pubDate>
           Mon, 20 May 2024 01:54:00 GMT
        </pubDate>
        <description>

ସାଉଥ୍ ସୁପରଷ୍ଟାର ଜୁନିଅର NTR ଆଜି ୪୧ ବର୍ଷ ବୟସରେ ପାଦ ରଖିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର ଜନ୍ମଦିନ ଉପଲକ୍ଷେ ଫ୍ୟାନ୍ସମାନଙ୍କର ଶୁବେଛାର ସୁଅ ଛୁଟିଛି। ଜୁନିଅର NTR ହେଉଛନ୍ତି ସାଉଥ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ଜଣେ ଲୋକପ୍ରିୟ ତାରକା। ତାଙ୍କର ଅଭିନୟରେ ସେ ସାଉଥ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ରାଜ କରୁଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ଅଭିନୀତ ଚଳଚିତ୍ର ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଖୁବ ପସନ୍ଦ ଆସିଥାଏ। 

ଜୁନିଅର NTR ୨୦ମଇ ୧୯୮୩ ରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ରୋସିରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲା। ଏକ ରାଜ ପରିବାରରେ ଜୁନିଅର NTR ର ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲେ। ଜୁନିଅର NTR ସାଉଥ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ଲୋକପ୍ରିୟ ତାରକା। ସେ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏନଟି ରାମା ରାଓଙ୍କ ନାତି। ଅଭିନେତା ଜୁନିଅର NTR ପିଲାଦିନରୁ ଜଣେ ଅଭିନେତା ହେବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ। ଜୁନିଅର NTR ମାତ୍ର ୮  ବର୍ଷ ବୟସରେ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିଅର୍ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଶିଶୁ କଳାକାର ଭାବେ ସେ ଜାତୀୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପୁରସ୍କାରରେ ସମ୍ମାନିତ ହୋଇଥିଲେ। 

 

ସେ ୨୦୦୧ ମସିହାରେ ନିନ୍ନୁ ଚୁଡାଲାନି ସାଉଥ ଚଳଚିତ୍ରରେ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିନେତା ଭାବରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ। ଯାହା ସାଉଥ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ବେଶ ଚହଳ ପକାଇଥିଲା। ସେ ସେହିପରି ଅନେକ ଚଳଚିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। ସେ ତାଙ୍କର ଅଭିନୟ ପାଇଁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅଭିନେତା ପାଇଁ ସେ ଦୁଇଟି ଫିଲ୍ମଫେୟାର ପୁରସ୍କାର ଜିତିଥିଲେ। 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ମୋ ଦେଶ ବିକାଶ ଦିଗରେ ଅଗ୍ରସର, ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ମତଦାନ କରିଛି: ଅକ୍ଷୟ କୁମାର
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/Bollywood-actors-and-actress-cast-their-votes-114394
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/Bollywood-actors-and-actress-cast-their-votes-114394
        </guid>
        <pubDate>
           Mon, 20 May 2024 21:00:00 GMT
        </pubDate>
        <description>

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନର ୫ମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଆଜି ୮ଟି ରାଜ୍ୟ ଓ କେନ୍ଦ୍ରଶାସିତ ଅଞ୍ଚଳର ୪୯ଟି ଲୋକସଭା କ୍ଷେତ୍ରରେ ମତଦାନ ଜାରି ରହିଛି। ଏଥିପାଇଁ ୮ ଲକ୍ଷ ମତଦାତା ୯୪,୭୩୨ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଭୋଟ ଦେଉଛନ୍ତି। ଓଡ଼ିଶାର ୫ଟି ଲୋକସଭା ଆସନ ଏବଂ ଏହାର ଅଧିନ ୩୫ଟି ବିଧାନସଭା କ୍ଷେତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ମତଦାନ ହେଉଛି। ପଞ୍ଚମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୬୯୫ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅବତୀର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଛନ୍ତି। ମହରାଷ୍ଟ୍ରର ୧୩, ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ୧୪, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ୭, ବିହାରର ୫, ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡର ୩, ଓଡ଼ିଶାର ୫, ଜମ୍ମୁ କଶ୍ମୀରର ୧ ଓ ଲଦ୍ଦାଖର ଗୋଟିଏ ଆସନରେ ମତଦାନ ଜାରି ରହିଛି। 

ମତଦାନ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ଓ ଅଭିନେତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି। ଆଜି ସକାଳୁ ଅଭିନେତା ଅକ୍ଷୟ କୁମାର, ରାଜକୁମାର ରାଓ ଓ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଜାହ୍ନବୀ କପୁର ମତଦାନ କରିଛନ୍ତି। ସେହିପରି ବରିଷ୍ଠ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଶୋଭା ଖୋଟେ ମଧ୍ୟ ମତଦାନ କରିଛନ୍ତି। 

ମତଦାନ ପରେ ଅଭିନେତା ଅକ୍ଷୟ କୁମାର କହିଛନ୍ତି, ମୋର ଭାରତ ବିକଶିତ ହେଉଛି। ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ମତଦାନ କରିଛି। ତେଣୁ ପୂରା ହିନ୍ଦୁସ୍ଥାନ ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ମତଦାନ କରିବା ଦରକାର। ସେହିପରି ଅଭିନେତା ରାଜକୁମାର ରାଓ ମୁମ୍ବାଇରେ ‌ମତଦାନ ପରେ କହିଛନ୍ତି, ଏହା ହେଉଛି ଦେଶ ପ୍ରତି ଆମର ବଡ଼ ଦାୟିତ୍ବ। ତେଣୁ ଆମ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଭୋଟ ଦେବା ଉଚିତ। ସମସ୍ତେ ମତଦାନ କରନ୍ତୁ। ଅଭିନେତା ଫରହାନ ଅଖତର କହିଛନ୍ତି ମୋର ଭୋଟ ଭଲ ପ୍ରଶାସନ ପାଇଁ ଦେଇଛି, ଯେଉଁ ସରକାର ଲୋକଙ୍କ ଭଲ ପାଇଁ କାମ କରିବ। 

 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ରିଲିଜ ହୋଇଛି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର 'ଛୋଟା ଭୀମ ଆଣ୍ଡ୍ ଦ କର୍ସ ଅଫ୍ ଦମୟାନ'ର ଟ୍ରେଲର
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/The-trailer-of-the-movie-Chhota-Bhim-and-the-Curse-of-Damayan-has-been-released-114362
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/The-trailer-of-the-movie-Chhota-Bhim-and-the-Curse-of-Damayan-has-been-released-114362
        </guid>
        <pubDate>
           Sun, 19 May 2024 02:40:00 GMT
        </pubDate>
        <description>

ରିଲିଜ ହୋଇଛି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର 'ଛୋଟା ଭୀମ ଆଣ୍ଡ୍ ଦ କର୍ସ ଅଫ୍ ଦମୟାନ'ର ଟ୍ରେଲର । ଏହି ମୁଭି ଟିର ନିର୍ମାତା ଫରହା ଖାନ । ଫରହା ଖାନ ମୁମ୍ବାଇର ଏକ ବଡ ଇଭେଣ୍ଟରେ ଫିଲ୍ମର ଟ୍ରେଲର ଲଞ୍ଚ କରିଥିଲେ । ଟ୍ରେଲରରେ ଏହା ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ ଯେ ଢୋଲକପୁର ଏକ ଗମ୍ଭୀର ସ୍ଥିତିରେ ଅଛି। ସୁପର ଭିଲେନ୍ ଦମୟାନ୍ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଅଭିଶାପ ଯୋଗୁଁ ସାରା ଗାଁରେ ହତାସ ଖେଳିଯାଉଛି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଛୋଟା ଭୀମ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସୈନ୍ୟମାନେ ଲୋକଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବାକୁ ଆସନ୍ତି। ଅନୁପମ ଖେର ଏବଂ ମକରନ୍ଦ ଦେଶପାଣ୍ଡେଙ୍କ ସହ ଯଜ୍ଞ ଭସିନ୍ ମଧ୍ୟ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକାରେ ଅଛନ୍ତି । 

ଏହି ଫିଲ୍ମ ୩୦ ମେ’ରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିବାକୁ ଯାଉଛି। ଏହି ଲାଇଭ୍ ଆକ୍ସନ୍ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ନିର୍ଦ୍ଦେଶନା ଦେଇଛନ୍ତି ରାଜୀବ ଚିଲ୍‌କା ଏବଂ ମେଘା ଚିଲ୍‌କା ଓ ରାଜୀବ ଚିଲ୍‌କା ଏହାର ନିର୍ମାଣା ଦାୟିତ୍ୱ ନେଇଛନ୍ତି। ଏହି ଫିଲ୍ମକୁ ନିରଜ ବିକ୍ରମ ଲେଖିଛନ୍ତି ଏବଂ ଭାରତ ଲକ୍ଷ୍ମୀପତିଙ୍କ ସହ ଶ୍ରୀନିବାସ ଚିଲକଲାପୁଡିଙ୍କ ଏହାର ସହ ପ୍ରଯୋଜକ ଅଛନ୍ତି।

 

ଅଧିକା ପଢନ୍ତୁ : କାନ୍ସ ଫେଷ୍ଟିଭାଲ୍‌: ଏଭଳି ପୋଷାକ ପିନ୍ଧି ରେଡ୍ କାର୍ପେଟରେ ଚାଲିଲେ ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା ରାୟ ବର୍ଚ୍ଚନ

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           କାନ୍ସ ଫେଷ୍ଟିଭାଲ୍‌: ଏଭଳି ପୋଷାକ ପିନ୍ଧି ରେଡ୍ କାର୍ପେଟରେ ଚାଲିଲେ ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା ରାୟ ବର୍ଚ୍ଚନ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/Dress-impress-fans-Aishwarya-Rai-second-day-look-also-stole-limelight-114295
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/Dress-impress-fans-Aishwarya-Rai-second-day-look-also-stole-limelight-114295
        </guid>
        <pubDate>
           Sat, 18 May 2024 22:48:00 GMT
        </pubDate>
        <description>

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଫ୍ରାନ୍ସର କାନ୍ସରେ ଗତ ୧୪ ତାରିଖ ଠାରୁ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ଫିଲ୍ମ ଫେଷ୍ଟିଭାଲ୍ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି । ଆସନ୍ତା ୨୫ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜାରି ରହିବାକୁ ଥିବା ଏହି ସମାରୋହରେ ବଲିଉଡ୍ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା ରାୟ ବଚ୍ଚନ ମଧ୍ୟ ଯୋଗଦେଇଛନ୍ତି । ପ୍ରତ୍ୟେକ ଥର ଭଳି ଏଥର ମଧ୍ୟ ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟାଙ୍କ ପୋଷାକ ଭିନ୍ନ ରହିଛି, ଯାହାକୁ ଦର୍ଶକମାନେ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି । ସମାରୋହର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା ବ୍ଲାକ୍ ଗୋଲଡେନ୍ ଆଉଟ୍‌ଫିଟ୍ ଲୁକ୍‌ରେ ରେଡ୍ କାର୍ପେଟରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ । ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନରେ ତାଙ୍କର ପୋଷାକ ଅଧିକ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ଥିଲା । 

ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନରେ ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା ରାୟ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଡିଜାଇନର ଫାଲଗୁନୀ-ଶେନ୍ ପିକକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଡିଜାଇନ୍ ଏକ ଶିମରୀ ଗାଉନ୍ ପିନ୍ଧିଥିଲେ । ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟାଙ୍କ ଏହି ପୋଷାକର ଡିଜାଇନ୍ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଥିଲା । ଏହି ପୋଷାକରେ ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା ଭିନ୍ନ ଦେଖାଯାଉଥିଲେ, ଯେଉଁଥି ପାଇଁ ଦର୍ଶକ ପ୍ରଶଂସା କରୁଥିଲେ । ଏଥି ସହିତ ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା ଆହତ ହାତରେ ନଜରରେ ଆସିଥିଲେ । 

ଏଥର ଏହି ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଫିଲ୍ମ ପ୍ରଦର୍ଶନୀରେ ଭାରତରୁ ପାୟଲ କପାଡିଆଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ଅଲ୍ ୱି ଇମାଜିନ୍ ଏଜ୍ ଲାଇଟ୍‌’ ବ୍ୟତୀତ ସନ୍ଧ୍ୟା ସୁରୀଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ‘ସନ୍ତୋଷ’ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହେବ । ଏଥି ସହିତ ବେନେଗଲଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ‘ମନ୍ଥନ’ ମଧ୍ୟ ଏହାର ଅଂଶବିଶେଷ ହେବ । କାନ୍ସ ଫିଲ୍ମ ଫେଷ୍ଟିଭାଲରେ ଜର୍ଜ ଲୁକାସ, ଡେମୀ ମୁର, ମେରିଲ ଷ୍ଟ୍ରିପଙ୍କ ସହିତ ବିଶ୍ୱର ଲୋକପ୍ରିୟ କଳାକାର ଓ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା ପହଞ୍ଚୁଛନ୍ତି । କାନ୍ସ ଫିଲ୍ମ ଫେଷ୍ଟିଭାଲରେ କଳାତ୍ମକ ଦୃଷ୍ଟିରେ ସର୍ବୋତ୍କୃଷ୍ଟ ବିଶ୍ୱ ସିନେମାକୁ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ଓ ପୁରସ୍କୃତ କରାଯାଇଥାଏ । ଏଥର କାନ୍ସରେ ଭାରତର ଉପସ୍ଥିତିକୁ ନେଇ ଭାରତୀୟ ସନେଜଗତ ସହିତ ସିନେମାପ୍ରେମୀ ମଧ୍ୟ ଉତ୍ସାହିତ ଅଛନ୍ତି । କାରଣ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ପୁରସ୍କାର ‘ପାମ ଡି ଓର’ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଫିଲ୍ମ ମଧ୍ୟ ନାମିତ ଅଛି । 

ପାମ ଡି ଓର ପାଇଁ ନାମିତ ପାୟଲ କପାଡ଼ିଆଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ‘ଅଲ ୱି ଇମାଜିନ’ କେରଳର ଦୁଇ ନର୍ସଙ୍କ କାହାଣୀ ଉପରେ ପର୍ଯ୍ୟବେସିତ, ଯେଉଁମାନେ କି ସେମାନେ ମୁମ୍ବାଇର ଏକ ନର୍ସିଂହୋମରେ କାମ କରନ୍ତି । ପାୟଳ ନିଜର ଇଚ୍ଛା ଓ ଆକାଂକ୍ଷାକୁ କାହାଣୀରେ କହିଛନ୍ତି । ସେହିପରି ଭାରତୀୟ ମୂଳ ଆମେରିକୀୟ ପିଲ୍ମନିର୍ମାତା ସନ୍ଧ୍ୟା ସୁରୀଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ‘ସନ୍ତୋଷ’ରେ ଜଣେ ବିଧବା ମହିଳାଙ୍କ କାହାଣୀକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରାଯାଇଛି, ଯାହାଙ୍କୁ ମୃତ ଆଶ୍ରିତଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ପୁଲିସ ଚାକିରି ମିଳିଥାଏ । ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକା ନିଭାଇଥିବା ଶାହନା ଗୋସ୍ୱାମୀ କହିଛନ୍ତି କାନ୍ସରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ନେଇ ଖୁସି ଅନୁଭବ କରୁଛି । ଏହା ଦ୍ୱାରା ଆଗକୁ ବଢ଼ିବାର ପ୍ରେରଣା ମିଳିବ । 

କାନ୍ସରେ ଭାରତୀୟ ଫିଲ୍ମ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହେବା ନୂଆ କଥା ନୁହେଁ । ଭାରତୀୟ ସିନେମା ୧୦୦ ବର୍ଷ ପୂରା ହେବା ଅବସରରେ କାନ୍ସର ୬୬ତମ ସଂସ୍କରଣ (୨୦୧୩)ରେ ଭାରତ ଅଫିସିଆଲ ଅତିଥି ଦେଶ ହୋଇଥିଲା । ଏହାର ଉଦ୍‌ଘାଟନ ଅବସରରେ ବିଗ୍ ବି ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ମାତୃଭାଷା ହିନ୍ଦିରେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିଥିଲେ । ସେହିପରି ଭାରତ ସହିତ ଫ୍ରାନ୍ସର ରାଜନୈତିକ ସଂପର୍କ ୭୫ ବର୍ଷ ଉପଲକ୍ଷେ ୨୦୨୨ରେ ଉତ୍ସାହ ଦେଖାଯାଇଥିଲା ।

        </description>
      </item>
   </rss>
 </channel>