<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
 <rss version="2.0">
   <channel>
      <title>Khabar Odisha</title>
      <link>https://khabarodisha.com/</link>
      <description>
        Khabar Odisha: Breaking news, views, reviews from across India
      </description>
      <copyright>
        Copyright:(C) Khabar Odisha.
      </copyright>
      <image>
        <title>Khabar Odisha</title>
        <link>https://khabarodisha.com/</link>
        <url>
          https://khabarodisha.com/passets/images/logo.png
        </url>
      </image>
      <item>
        <title>
           ବିଖ୍ୟାତ ସଂଗୀତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ୱାଜିଦ ଖାନଙ୍କ ପରଲୋକ, ଶୋକ ଜଣାଇଲେ ବଲିଉଡ ତାରକା
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/Entertainment-Bollywood-Music-director-and-singer-mourned-by-the-death-of-Wajid-Khan-70787
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/Entertainment-Bollywood-Music-director-and-singer-mourned-by-the-death-of-Wajid-Khan-70787
        </guid>
        <pubDate>
           Mon, 01 Jun 2020 19:36:39 GMT
        </pubDate>
        <description>

ମୁମ୍ବାଇ, ଜୁନ ୦୧ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ବିଖ୍ୟାତ ସଂଗୀତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ତଥା ଗାୟକ ୱାଜିଦ ଖାନଙ୍କ ରବିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ପରଲୋକ ହୋଇଯାଇଛି । ମୃତ୍ୟୁ ବେଳକୁ ତାଙ୍କୁ ୪୨ ବର୍ଷ ବୟସ ହେଉଥିଲା । ସେ କିଡନୀ ସହ ଏକାଧିକ ରୋଗରେ ପୀଡ଼ିତ ଥିଲେ । ତାଙ୍କୁ ମୁମ୍ବାଇର ଏକ ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଇିଲା । ୱାଜିଦଙ୍କ ପରଲୋକ ପରେ ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା, ଅଭିନେତ୍ରୀ ଓ ଅନ୍ୟମାନେ ଶୋକ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । 

ୱାଜିଦ ଖାନଙ୍କ ପରଲୋକ ନେଇ ଗାୟକ ସଲୀମ ମାର୍ଚେଣ୍ଟ ସୋସିନଆଲ ମିଡିଆରେ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି, ୱାଜିଦ ଭାଇ ଆଉ ନାହାନ୍ତି । ତାଙ୍କ ପରଲୋକରେ ଶକ୍ତି ଆଘାତ ଲାଗିଛି । ଭାଇ ଆପଣ ବହୁତ ଶୀଘ୍ର ଯାଇଛନ୍ତି । ସେହିଭଳି ପ୍ରିୟଙ୍କା ଚୋପ୍ରା, ସୋନୁ ନିଗମ, ମୀକା ସିଂହ, ପରିଣତି ଚ୍ରୋପ୍ରା ଓ ବରୁଣ ଧାୱନ ମଧ୍ୟ ଗଭୀର ଶୋକ ଜଣାଇଛନ୍ତି । 

ପ୍ରିୟଙ୍କା ଚୋପ୍ରା ଲେଖିଛନ୍ତି, ଏକ ଦୁଃଖଦ ଖବର । ୱାଜିଦ ଭାଇଙ୍କ ହସ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ସବୁବେଳେ ମନେ ରହିବ । ସେ ସବୁବେଳେ ହସୁଥାନ୍ତି । ସେ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଆରପାରିକୁ ଚାଲିଗଲେ । ତାଙ୍କର ଶୋକ ସନ୍ତପ ପରିବାରକୁ ସମବେଦନା ଜଣାଉଛି । ତାଙ୍କାର ଆତ୍ମାକୁ ଶାନ୍ତି ମିଳୁ । 

 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଗୁରୁତର ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଆଇସିୟୁରେ ବିଶିଷ୍ଟ ଓଡ଼ିଆ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଅଭିନେତା ବିଜୟ ମହାନ୍ତି
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/Bijay-Mohanty-a-well-known-Oriya-film-actor-in-the-ICU-fell-seriously-ill-70652
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/Bijay-Mohanty-a-well-known-Oriya-film-actor-in-the-ICU-fell-seriously-ill-70652
        </guid>
        <pubDate>
           Wed, 27 May 2020 22:57:08 GMT
        </pubDate>
        <description>

ବିଶିଷ୍ଟ ଓଡ଼ିଆ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଅଭିନେତା ବିଜୟ ମହାନ୍ତି ଗୁରୁତର ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡ଼ିଥିବା ନେଇ ସୂଚନା ମିଳିଛି । ଚିକିତ୍ସା ନିମନ୍ତେ ସମ୍ପ୍ରତି ତାଙ୍କୁ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ଏକ ଘରୋଇ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି। ଡାଇବେଟିସରେ ପୀଡ଼ିତ ଶ୍ରୀ ମହାନ୍ତିଙ୍କର ଶରୀର ହଠାତ ଖରାପ ହେବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ଲାଗି ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା ହେଲେ ସେଠାରେ ତାଙ୍କର ହୃଦଘାତ ହେବାରୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନାର ଆଇସିୟୁରେ ରଖାଯାଇଥିବା ନେଇ ସୂଚନା ମିଳିଛି । ଗତ କିଛି ବର୍ଷ ହେବ ଶ୍ରୀ ମହାନ୍ତି ପରିବାର ସହ ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ରହୁଥିଲେ।

 

ଓଡ଼ିଆ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଜଗତର ଜଣାଶୁଣା ଅଭିନେତା ବିଜୟ ମହାନ୍ତି ରାଜ୍ୟର ଘରେ ଘରେ ପରିଚିତ। ନାୟକ, ଖଳନାୟକ ଓ ବିଭିନ୍ନ ଚରିତ୍ର ଅଭିନୟରେ ସେ ଓଡ଼ିଆ ଦର୍ଶକଙ୍କ ମନଜିଣିଥିଲେ। ନିଭାଇଥିବା ପ୍ରତିଟି ଚରିତ୍ରକୁ ଜୀବନ୍ତ କରିତୋଳିବା ଥିଲା ବିଜୟଙ୍କ ସ୍ବକୀୟତା। ଏଥିଲାଗି ସେ ଏକାଧିକବାର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅଭିନେତା ଭାବେ ରାଜ୍ୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପୁରସ୍କାର ଲାଭ କରିଥିଲେ। 

 

ନ୍ୟାସ୍‌ନାଲ୍ ସ୍କୁଲ୍ ଅଫ୍ ଡ୍ରାମା, ଦିଲ୍ଲୀରୁ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣପ୍ରାପ୍ତ ବିଜୟ ମହାନ୍ତି ୧୯୭୬ ମସିହାରେ 'ନାଗଫାଶ' ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରି ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଆସିଥିଲେ। ଉଚ୍ଚକୋଟୀର ଅଭିନୟ ନିମନ୍ତେ ସେ ଓଡ଼ିଆ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ସମ୍ମାନ 'ଜୟଦେବ ପୁରସ୍କାର' ପାଇଛନ୍ତି।

 

ବରିଷ୍ଠ ଅଭିନେତା ବିଜୟ ମହାନ୍ତି ଉତ୍କଳ ସଂଗୀତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଭାବେ ମଧ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟ ନିର୍ବାହ କରିଥିଲେ। 'ଭୁଲି ହୁଏନା' ନାମକ ଏକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ସେ ନିର୍ଦେଶନା ମଧ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି । 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ବଲିଉଡ୍ ଛୁଇଁଲା କରୋନା ଭାଇରସ, ଅଭିନେତା କିରଣ କୁମାର କରୋନା ପଜିଟିଭ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/Actor-kiran-Kumar-Corona-positive-70560
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/Actor-kiran-Kumar-Corona-positive-70560
        </guid>
        <pubDate>
           Sat, 23 May 2020 21:08:32 GMT
        </pubDate>
        <description>

 ଭାରତରେ କାୟା ମେଲାଇଥିବା ମହାମାରୀ କରୋନା ଭାଇରସ ର ରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି ଜଣେ ବଲିଉଡ୍ କଳାକାର। ବଲିଉଡ୍‌ ଅଭିନେତା କିରଣ କୁମାର ମହାମାରୀ କରୋନାରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ କରୋନା ଟେଷ୍ଟ ରିପୋର୍ଟ ପଜିଟିଭ୍ ଆସିଛି।

 ସୂଚନାନୁସାରେ, ବଲିଉଡ୍‌ ଅଭିନେତା କିରଣ କୁମାର କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ।  ତାଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ପଜିଟିଭ୍‌ ଆସିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ସେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇନାହାନ୍ତି।ସେ ୧୦ ଦିନ ହେବ ସେଲ୍ଫ୍‌ କ୍ୱାରେଣ୍ଟିନ୍‌ରେ ରହିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। କିଛି ହେଲ୍‌ଥ୍‌ ଚେକ୍‌ ଅପ୍‌ ପାଇଁ ସେ ହସ୍ପିଟାଲ୍‌ ଯାଇଥିଲେ ଓ କୋଭିଡ୍‌-୧୯ ପରୀକ୍ଷା କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ। ସାମ୍ପଲ୍‌ ଟେଷ୍ଟ୍‌ ପରେ ସେ କରୋନାରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଥିଲା।

ତାଙ୍କ ଶରୀରରେ କୌଣସି କରୋନା ଲକ୍ଷଣ ଦେଖାଯାଉନଥିଲା ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ଏବେ ସେ ସୁସ୍ଥ ଅଛନ୍ତି  ତେଣୁ ଆସନ୍ତାକାଲି ଆଉଥରେ ସେ ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା କରିବେ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି।

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           2021 ମସିହାରେ ରିଲିଜ ହେବ ଅବତାରର ସିକ୍ୱେଲ, ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ବଜେଟ ଶୁଣିଲେ ଉଡିଯିବ ଆପଣଙ୍କ ହୋସ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/The-sequel-to-Avatar-will-be-released-in-2021-70238
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/The-sequel-to-Avatar-will-be-released-in-2021-70238
        </guid>
        <pubDate>
           Wed, 13 May 2020 00:02:29 GMT
        </pubDate>
        <description>

ଆଜି ଆମେ ଏପରି ଏକ ହଲିଉଡ ଫିଲ୍ମ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯାହା ହଲିଉଡର ଅନେକ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗି ନିଜ ନାମରେ କୀର୍ତ୍ତୀମାନ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା ​​ଏବଂ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ନାମ ଅବତାର ଥିଲା, ହଁ ଆପଣ ଠିକ୍ ଶୁଣୁଛନ୍ତି | ଜେମ୍ସ କ୍ୟାମେରୁନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିର୍ଦ୍ଦେଶିତ ଏହି ହଲିଉଡ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର 2009 ମସିହାରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଥିଲା |

ଏବଂ ଏହା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିବା ପରେ ପୂର୍ବରୁ ହଲିଉଡର ସମସ୍ତ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଦେଇଥିଲା ଏବଂ ଯଦି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ଖର୍ଚ୍ଚ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିବା ତେବେ ଏହା ସେସମୟରେ ହଲିଉଡର ସବୁଠାରୁ ବ୍ୟୟବହୁଳ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଥିଲା । ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ବଜେଟ୍ ମଧ୍ୟ ଅତି ଉଚ୍ଚା ଥିଲା ଏବଂ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଟି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ VFX ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ବ୍ୟବହାର କରି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହା ମଧ୍ୟରେ ଏଭଳି କିଛି ଦୃଶ୍ୟ ରହିଥିଲା ଯାହା ଆମ ମାନଙ୍କ କଳ୍ପନା ବାହାରେ ଥିଲା ।

ତେବେ ପୁଣି ଥରେ ଅବତାର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ସିକ୍ୱେଲ ରିଲିଜ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ଏବଂ ବିଶ୍ୱସ୍ତ ସୂତ୍ରରୁ ମିଳିଥିବା ଖବର ଅନୁସାରେ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର 2021 ମସିହାରେ ରିଲିଜ ହେବ ଏବଂ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ବଜେଟ୍ 7500 କୋଟି ଟଙ୍କା ରଖାଯାଇଛି | ହଁ, ଆଜ୍ଞା ଆପଣ ଠିକ ଶୁଣୁଛନ୍ତି ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପାଇଁ 7500 କୋଟିର ବଜେଟ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି |

ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପାଇଁ ଯେତିକି ଟଙ୍କା ବଜେଟ ରହିଛି ସେତିକି ଟଙ୍କାରେ ପୂରା ବର୍ଷକ ମଧ୍ୟରେ ବି ବଲିଉଡରେ ସେତିକି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉନଥିବ । ତେବେ ଯାହା ସୂଚନା ମିଳୁଛି ଯେ ଲକଡାଉନ୍ ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କାମ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ କରୋନାଭାଇରସ୍ କାରଣରୁ ସୁଟିଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ବନ୍ଦ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି |

ବର୍ତ୍ତମାନ ଲକଡାଉନ୍ ଖୋଲିବା ପରେ ପୁଣି ଥରେ ଫିଲ୍ମଟି ସୁଟିଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ | ଏବଂ କୁହାଯାଉଛି ଯେ କ୍ୟାମେରନ୍ ମଧ୍ୟ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବେ ଏବଂ ଯଦି ଏହି ଖବର ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ, ତେବେ ଡିସେମ୍ବର 17, 2021 ରେ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ବିଶ୍ୱବ୍ୟାପୀ ପ୍ରେକ୍ଷାଳୟରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିବ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           କ୍ରାଇମ୍ ପେଟ୍ରୋଲର ଜଣାଶୁଣା କଳାକାର ଶଫିକ ଅନସାରୀଙ୍କ ୫୨ ବର୍ଷ ବୟସରେ ପରଲୋକ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/Entertainment-India-boliwood-Crime-Patrol-actor-Shafique-Ansari-dies-of-cancer-at-52-70164
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/Entertainment-India-boliwood-Crime-Patrol-actor-Shafique-Ansari-dies-of-cancer-at-52-70164
        </guid>
        <pubDate>
           Tue, 12 May 2020 21:24:26 GMT
        </pubDate>
        <description>

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ମେ ୧୨ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଲୋକପ୍ରିୟ ଧାରାବାହିକ ‘କ୍ରାଇମ ପେଟ୍ରୋଲ’ର କଳାକାର ଶଫିକ ଅନସାରୀଙ୍କ ୫୨ ବର୍ଷ ବୟସରେ ପରଲୋକ ହୋଇଯାଇଛି । ୨୦୨୦ ମେ’ ୧୦ ତାରିଖରେ ଶଫିକଙ୍କ ନିଧନ ହୋଇଛି । ସେ ଦୀର୍ଘ କିଛି ବର୍ଷ ହେବ କର୍କଟ ରୋଗରେ ପୀଡ଼ିତ ଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଶେଷରେ ଜୀବନ ଯୁଦ୍ଧରେ ହାରିଯାଇ ମୁମ୍ବାଇରେ ଶେଷ ନିଃଶ୍ୱାସ ନେଇଛନ୍ତି । 

ଶଫିକଙ୍କ ପରଲୋକ ଟେଲିଭିଜନ ଶିଳ୍ପକୁ ବଡ଼ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇଛି । ତାଙ୍କର ପ୍ରଶଂସକମାନେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଦୁଃଖ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ସେହିଭଳି ସିନେ ଓ ଟିଭି କଳାକାର ସଂଗଠନ ମଧ୍ୟ ଦୁଃଖ ଜଣାଇଛି । ଶଫି ୨୦୦୮ ଜୁନର ସିଣ୍ଟାର ସଦସ୍ୟ ଥିଲେ । 

ସହଯୋଗୀ ନିର୍ଦେଶକରୁ ଶଫିକ ନିଜର କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ପରେ ସେ ଅଭିନୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପାଦ ଥାପିଥିଲେ । ଜାତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ସେ କିଛି ବର୍ଷ ହେବ କର୍କଟ ରୋଗରେ ପୀଡ଼ିତ ଥିଲେ । ଶଫିଫ କ୍ରାଇମ ପେଟ୍ରେଲ ବ୍ୟତୀତ କିଛି ଫିଲ୍ମରେ ମଧ୍ୟ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ । ଦୋସ୍ତ, ଇଜତଦାର, ପ୍ରତିଜ୍ଞା, ଦିଲ କା ହୀରା ଭଳି ଫିଲ୍ମରେ ସେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ ।  

 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           କରୋନା ମୁକାବିଲା: ୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦାନ କଲେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଉର୍ବଶୀ ରୌତଲା
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/Entertainment-actress-Urvashi-Rautela-donated-five-crores-rupees-through-tiktok-app-for-fight-against-corona-virus-pandemic-70159
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/Entertainment-actress-Urvashi-Rautela-donated-five-crores-rupees-through-tiktok-app-for-fight-against-corona-virus-pandemic-70159
        </guid>
        <pubDate>
           Tue, 12 May 2020 19:22:31 GMT
        </pubDate>
        <description>

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ମେ ୧୨ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): କରୋନା ଭାଇରସ ମହାମାରୀ ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଅନେକ ବଲିଉଡ ତାରକା ସହାୟତାର ହାତ ବଢ଼ାଇଛନ୍ତି । ସଲମାନ ଖାନ, ଅକ୍ଷୟ କୁମାର, ଶାହାରୁଖ ଖାନଙ୍କ ଭଳି ଲୋକପ୍ରିୟ ଅଭିନେତା ନିଜ ନିଜର ସାମର୍ଥ୍ୟ ହିସାବରେ ଆର୍ଥିକ ରାଶି ଦାନ କରିଛନ୍ତି । ଏଥି ସହିତ ଏହି ଭାଇରସରେ ପ୍ରଭାବିତ ଲୋକଙ୍କୁ ସହାୟତା ପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି । ନିକଟରେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଉର୍ବଶୀ ରୌତଲା ମଧ୍ୟ କୋଭିଡ-୧୯ ରିଲିଫ ପାଣ୍ଠିକୁ ୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦାନ କରିଛନ୍ତି । ଏଥି ସହିତ ଉର୍ବଶୀ କହିଛନ୍ତି, ଆମେ ଏହି ଲଢ଼େଇ ସହିତ ଚାଲିବାର ଅଛି ଓ କୌଣସି ଦାନ ଛୋଟ ନୁହେଁ ।

ଅଭିନେତ୍ରୀ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ନିଜର ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ଭରଚୁଆଲ ଡାନ୍ସ ମାଷ୍ଟକ୍ଲାସ ସଂପର୍କରେ ସୂଚନା ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି । ଏହି କ୍ଲାସରେ ଉର୍ବଶୀ ଲୋକଙ୍କୁ ମାଗଣାରେ ଜୁମ୍ବା, ତବାଟା ଓ ଲୌଟିନ ନୃତ୍ୟ ଶିକ୍ଷା ଦେଇଛନ୍ତି । ଯେଉଁ ଲୋକମାନେ ନିଜର ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । 

 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ପଞ୍ଚଭୂତରେ ବିଲୀନ ହେଲା ବଲିଉଡ କିମ୍ୱଦନ୍ତୀ ଋଷି କପୁରଙ୍କ ମରଶରୀର
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/bollywood-actor-rishi-kapoor-death-last-rites-kapoor-family-69826
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/bollywood-actor-rishi-kapoor-death-last-rites-kapoor-family-69826
        </guid>
        <pubDate>
           Thu, 30 Apr 2020 07:35:16 GMT
        </pubDate>
        <description>

ମୁମ୍ବାଇର ମେରାଇନ୍ ଲାଇନ୍ସର ଚନ୍ଦନୱାଡି ଶ୍ମଶାନ ଘାଟରେ ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ଷି କପୁରଙ୍କୁ ଶବଦାହ ଶେଷ ହୋଇଛି । ତାଙ୍କ ଶବକୁ ଅପରାହ୍ନ 3.45 ରେ ଶବଦାହ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଅଣାଯାଇଥିଲା। ଏହା ପରେ ତାଙ୍କ ମୃତଦେହକୁ ଶବଦାହ ଗୃହରେ ଥିବା ବୈଦ୍ୟୁତିକ ଚୁଲାରେ ଶବଦାହ କରାଯାଇଥିଲା। ମୃତଦେହକୁ ବିଦ୍ୟୁତ ଚୁଲାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯିବା ପରେ ପ୍ରାୟ ଅଧ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଷି କପୁରଙ୍କ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ଶେଷ ହୋଇଥିଲା।

ଦୁଇ ବର୍ଷ ଧରି କର୍କଟ ରୋଗ ସହ ଲଢିବା ପରେ ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ଷି କପୁରଙ୍କ ଆଜି ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା । ମୁମ୍ବାଇର ଗିର୍ଗାଓଁ ଅଞ୍ଚଳରେ ଅବସ୍ଥିତ ସାର୍ ଏଚ୍ ରିଲଏନ୍ସ ହସପିଟାଲରେ ଆଜି ସକାଳ 8.45 ରେ ଷି କପୁର ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ ତ୍ୟାଗ କରିଥିଲେ। ଷି କପୁରଙ୍କ ଶେଷ ରୀତିନୀତି ବୈଦ୍ୟୁତିକ ଶ୍ମଶାନରେ କରାଯାଇଥିଲା | ତାଲା ପକାଇ କେବଳ ଅନ୍ତିମ ସଂଖ୍ୟକ ଲୋକଙ୍କୁ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାରରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇଥିଲା।

ଶେଷ ରୀତିନୀତି ସମୟରେ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ନୀତୁ କପୁର, ରେମା ଜୈନ, ମନୋଜ ଜୈନ, ଅରମାନ ଜୈନ, ଆଧାର ଜୈନ, ଅନିଶା ଜୈନ, ରାଜୀବ କପୁର, ରଣଧୀର କପୁର, ସୈଫ ଅଲି ଖାନ, କରୀନା କପୁର ଖାନ, ବିମଲ ପାରେଖ, ନତାଶା ନନ୍ଦନ, ଅଭିଷେକ ବଚ୍ଚନ, , ଆଲିଆ ଭଟ୍ଟ, ଆୟାନ ମୁଖାର୍ଜୀ, ଜୟ ରାମ, ରୋହିତ ଧାୱନ, ରାହୁଲ ରାୱେଲଙ୍କୁ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବାକୁ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇଥିଲା ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି ।

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ସେ ଚାଲିଗଲା, ମୁଁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ଭାଙ୍ଗିପଡିଛି - ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/He-is-gone-I-am-completely-broken---Amitabh-Bachchan-69815
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/He-is-gone-I-am-completely-broken---Amitabh-Bachchan-69815
        </guid>
        <pubDate>
           Wed, 29 Apr 2020 23:24:40 GMT
        </pubDate>
        <description>

ଏହି ସପ୍ତାହ ଭାରତୀୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଶିଳ୍ପ ପାଇଁ ଏକ ଦୁଃସ୍ୱପ୍ନ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହେବାରେ ଲାଗିଛି | ବୁଧବାର ଦିନ ବଲିଉଡ ଜଗତର ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ କଳାକାର ଇରଫାନ୍ ଖାନ୍ ବିଶ୍ୱକୁ ବିଦାୟ ଜଣାଇଥିବା ବେଳେ ଆଜି ଗୁରୁବାର ଭେଟେରାନ୍ ଅଭିନେତା ଷି କପୁରଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଛି। ବୁଧବାର ଦିନ ଷି କପୁରଙ୍କୁ ମୁମ୍ବାଇର ଏକ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଆଇସିୟୁରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଗୁରୁବାର ତାଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି। ଷି କପୁରଙ୍କୁ 67 ବର୍ଷ ବୟସ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ସେ ମାରାତ୍ମକ କର୍କଟ ରୋଗରେ ପୀଡିତ ଥିଲେ।

ଗୁରୁବାର ଦିନ ଷି କପୁରଙ୍କ ଘନିଷ୍ଠ ବନ୍ଧୁ, ସହଯୋଗୀ ତଥା ସୁପରଷ୍ଟାର ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ଟ୍ୱିଟ କରି ଷି କପୁରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି, 'ସେ ଚାଲିଗଲା । ଋଷି କପୁର ମରିଗଲେ। ମୁଁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ଭାଙ୍ଗି ପଡିଛି।

କପୁର ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ଷି କପୁରଙ୍କ ଭାଇ ରଣଧୀର କପୁର ମଧ୍ୟ ଏହି ଋଷି କପୁରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ବୁଧବାର ଷି କପୁରଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଦ୍ୱାରା ଏଚ୍.ଏନ୍ ରିଲାଏନ୍ସ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା।

ବୁଧବାର ରାତିରେ ଷି କପୁରଙ୍କ ନିଶ୍ୱାସ ପ୍ରଶ୍ୱାସ ନେବାରେ ଅସୁବିଧା ହୋଇଥିଲା, ପରେ ତାଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନା ନିଆଯାଇଥିଲା। ଏହି ସମୟରେ ଷିଙ୍କ ପତ୍ନୀ ନୀତୁ ସିଂ, ଭାଇ ରଣଧୀର କପୁର ଏବଂ ପରିବାରର ଅନ୍ୟ ସଦସ୍ୟମାନେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

କପୁର ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ଏକ ବାର୍ତ୍ତା ଜାରି କରାଯାଇ କୁହାଯାଇଛି, ଯେ ଷି କପୁର ଗୁରୁବାର ସକାଳ 8.45 ରେ ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ ତ୍ୟାଗ କରିଛନ୍ତି। ସେ ଗତ 2 ବର୍ଷ ଧରି ଲ୍ୟୁକେମିଆ ନାମକ ଏହି ରୋଗ ସହ ସଂଘର୍ଷ କରୁଥିଲେ । ଶେଷ ମୁହୂର୍ତ୍ତ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଡାକ୍ତର ମାନେ ତାଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ଅନେକ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ ​​| ଗତ ବର୍ଷ ଯେତେବେଳେ ସେ ବିଦେଶରୁ ଚିକିତ୍ସା ପରେ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଫେରି ଆସିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ ବହୁତ ଖୁସି ଥିଲେ ଏବଂ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ଏହି ରୋଗ ତାଙ୍କର ଶେଷ ଇଚ୍ଛାକୁ ପୂରଣ କରେଇଦେଲା ନାହିଁ। |

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ପ୍ରଖ୍ୟାତ ଅଭିନେତା ଋଷିି କପୁରଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ବିଶିଷ୍ଟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଶୋକ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/Condolences-to-rishi-Kapoor-69814
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/Condolences-to-rishi-Kapoor-69814
        </guid>
        <pubDate>
           Thu, 30 Apr 2020 23:03:16 GMT
        </pubDate>
        <description>

 ଆଜି ପ୍ରଖ୍ୟାତ ଅଭିନେତା ଋଷି କପୁରଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଛି । ବଲିଉଡ୍ ଜଗତରେ ଶୋକର ଛାୟା ଖେଳିଯାଇଛି । ଋଷିି କପୁରଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସମେତ ଅନେକ ବିଶିଷ୍ଟ ବ୍ୟକ୍ତି ଶୋକବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି ।

ଗତକାଲି ବଲିଉଡର ଏକ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତା ଇରଫାନ ଖାନ୍ ଙ୍କ ପରଲୋକ ଘଟିଥିଲା ବେଳେ ଆଜି ମୁମ୍ୱାଇସ୍ଥିତ ଏକ ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ସକାଳ ୮ ଟା ୪୫ରେ  ଋଷିିକପୁର ଆଖି ବୁଜିଛନ୍ତି ।  କ୍ୟାନସରରେ ପୀଡ଼ିତ ଥିବା ଋୁଷି କପୁର ମୁମ୍ବାଇର ଏକ ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଶେଷ ନିସ୍ୱାସ ତ୍ୟାଗ କରିଛନ୍ତି । ମୃତ୍ୟୁ ବେଳକୁ ତାଙ୍କୁ 67 ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲା । ତେବେ ଋୁଷି କପୁରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଭାରତୀୟ ସିନେମା ଜଗତ ପାଇଁ ଏକ ଅପୂରଣୀୟ କ୍ଷତି ।  

ଋଷି କପୁରଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ବଡ଼ ବଡ଼ ଅଭିନେତାଙ୍କଠୁ ଆରମ୍ଭ ରାଜନେତାମାନେ ଶୋକ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ, ଅଭିନେତା ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ଶୋକ ପ୍ରକାଶ କରିବା ସହ ଋୁଷି କପୁରଙ୍କ ପରିବାରକୁ ସମବେଦନା ଜଣାଇଛନ୍ତି ।

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଆରପାରିରେ ଭେଟେରାନ୍ ଅଭିନେତା ଋଷିି କପୁର
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/Rishi-Kapoor-expired-69811
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Entertainment/Rishi-Kapoor-expired-69811
        </guid>
        <pubDate>
           Thu, 30 Apr 2020 21:27:45 GMT
        </pubDate>
        <description>

ବଲିଉଡ୍ ଜଗତରେ ଶୋକର ଛାୟା ।  ବଲିଉଡର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତା ଋଷି କପୁର୍‌ଙ୍କ ପରଲୋକ  । ‌ମୁମ୍ବାଇ ସ୍ଥିତ ଏକ ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ସେ ପ୍ରାଣ  ହରାଇଛନ୍ତି।

ଗତକାଲି ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ନିଶ୍ୱାସପ୍ରଶ୍ୱାସ ନେବାରେ କଷ୍ଟ ଅନୁଭବ କରିବାରୁ ତାଙ୍କୁ  ହସ୍ପିଟାଲ୍‌ରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ସେ କିଛି ଦିନ ହେଲା କ୍ୟାନ୍ସର ରେ ପୀଡ଼ିତ ଥିଲେ । ମୁମ୍ବାଇ ସ୍ଥିତ ଏଚ୍‌.ଏନ୍‌. ରିଲାଏନ୍ସ ଫାଉଣ୍ଡେସନ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ୍‌ରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିଲେ। ସେ ନ୍ୟୁୟର୍କ ରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିଲେ । ମୃତ୍ୟୁ ବେଳକୁ ତାଙ୍କୁ 67 ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲା ।

        </description>
      </item>
   </rss>
 </channel>