Home >
ଦିଲ୍ଲୀରେ କରୋନା କଟକଣା କଡାକଡି, ଚାରିଦିନରେ ଆଦାୟ ହେଲା ଦେଢ କୋଟି ଟଙ୍କା ଜରିମାନା
Khabar Odisha:In-Delhi-the-Corona-cut-off-is-strict-A-fine-of-Rs-15-crore-was-collected-in-four-days
ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ନଭେମ୍ବର ୨୫(ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବାରୁ ଗାଇଡଲାଇନ ପାଳନକୁ କଡାକଡି କରାଯାଇଛି । ଲୋକଙ୍କୁ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ଏବଂ ମାସ୍କ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି । ସେହି କଟକଣା ଅବମାନନା ଅଭିଯୋଗରେ ଚାରିଦିନରେ ଦେଢ କୋଟି ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ଆଦାୟ ହୋଇଛି 

ନିକଟରେ ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର ମାସ୍କ ପ୍ରୟୋଗ ନକରି ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ନିୟମ ଉପରେ ଜରିମାନା ପରିମାଣ ବୃଦ୍ଧି କରିଥିଲେ। ଏଥି ସହ ନୂଆ ଜରିମାନା ଅନୁଯାୟୀ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ଆଦାୟ କରିଛି ।

ମାସ୍କ ନ ପିନ୍ଧିବା ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ପାଳନ ନକରିବାରୁ ଜରିମାନା ୨୦୦୦ ଟଙ୍କାକୁ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି। ଏହାପୂର୍ବରୁ ୫୦୦ ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ଆଦାୟ ହେଉଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ଜରିମାନା ଅନୁଯାୟୀ ଚାରି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଦେଢ କୋଟି ଟଙ୍କା ସଂଗ୍ରହ କରାଯାଇଛି।

ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ଦ୍ବାରା ପ୍ରକାଶିତ ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ ନଭେମ୍ବର ୨୦ ତାରିଖରୁ ମୋଟ ୭,୬୫୫ ଇନଭଏସ୍ ଜାରି କରାଯାଇଛି। ସେଥିମଧ୍ୟରୁ କେବଳ ଚାରିଟି ପରାମର୍ଶକୁ ଗୁରୁତ୍ବ ଦିଆଯାଇଛି ଛେପ ପକାଇବା କାରଣରୁ ଫାଇନ୍ ଜାରି କରାଯାଇଛି । ଏଥି ସହିତ ସାମାଜିକ ଦୂରତାକୁ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରି ୨୧୮ଟି ଚାଲାଣ କଟାଯାଇଛି ।  ଏହା ବ୍ୟତୀତ ମାସ୍କ ନ ପିନ୍ଧିବା ପାଇଁ ୫୩୮୮ଟି ଚାଲାଣ ଜାରି ହୋଇଛି । ତେବେ ପୋଲିସ କହିଛି ଯେ ସୋମବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୋଭିଡ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିବାରେ ଦ୍ରୁତ ହ୍ରାସ ଘଟିଛି, ଯେଉଁଠାରେ କେବଳ ୪୧୦ଟି ଚାଲାଣ ଜାରି କରାଯାଇଛି।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment