ବାଲେଶ୍ବରର ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ନକଲି ଗୁଟଖା ଓ ଜର୍ଦ୍ଦା ଜବତ
Khabar Odisha:Counterfeit-gutkha-and-jarda-worth-millions-of-rupees-were-seized-from-two-places-in-Balasore
ବାଲେଶ୍ବର, ଜାନୁଆରୀ ୨୪ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚର ସ୍ପେଶାଲ ଟାସ୍କ ଫୋର୍ସ (ଏସଟିଏଫ) ରବିବାର ଜଲେଶ୍ୱରର ଦୁଇଟି ଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ କରି ୧୦ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ମୂଲ୍ୟର ଗୁଟଖା ଏବଂ ତମାଖୁ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ କରିଛି।

ଗତକାଲି ନକଲି ଜର୍ଦ୍ଦା ଉତ୍ପାଦର ବେଆଇନ ସଂରକ୍ଷଣ, ଉତ୍ପାଦନ ତଥା ବିକ୍ରୟ ବିରୁଦ୍ଧରେ କଟକଣା ଜାରି କରି ଏସଟିଏଫର ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଟିମ୍ ବାଲେଶ୍ବର ଜିଲ୍ଲାର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ କରିଥିଲେ।

ଏହି ଟିମ୍ ରାଜପୁର ଅଞ୍ଚଳର ଅଶୋକ କୁମାର ସାହୁଙ୍କ ନିକଟରୁ ବହୁ ପରିମାଣର ଗୋପାଳ ଜର୍ଦ୍ଦା ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ତମାଖୁ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ କରିଛି।

ପରେ, ଜଲେଶ୍ୱରର ଷ୍ଟେସନ ବଜାର ଅଞ୍ଚଳରେ ଚଢାଉ କରି ନକଲି ଗୋପାଳ ଜର୍ଦ୍ଦା ଜବତ କରିଥିଲେ। ଏହି କାରବାରରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଥିବାରୁ ଚନ୍ଦନ ଚୌରସିଆଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି।

ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଦୁଇଟି ଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ ପରେ ୧୦ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ମୂଲ୍ୟର ନକଲି ତମାଖୁ ଦ୍ରବ୍ୟ ଜବତ ହୋଇଛି।

ସୂଚନାନୁସାରେ, ଜାନୁଆରୀ ୨୩ରେ ଭଦ୍ରକ ପୋଲିସ ପୁରୁଣା ବଜାର ପୋଲିସ ସୀମା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଚନ୍ଦକାମାହାଲା ଅଞ୍ଚଳରେ ନକଲି ଜର୍ଦ୍ଦା ଉତ୍ପାଦନ ୟୁନିଟରେ ଚଢାଉ କରିଥିଲା। ଏହି ଚଢାଉରେ ବିଭିନ୍ନ ରାସାୟନିକ ପଦାର୍ଥ ଏବଂ ପ୍ୟାକିଂ ମେସିନର ନକଲି ତମାଖୁ ଉତ୍ପାଦ ଜବତ କରାଯାଇଛି।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment