ଆଜିଠୁ କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଜୁନିୟର ହକି ମହାକୁମ୍ଭ, ଫ୍ରାନ୍ସ ବିପକ୍ଷରେ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିବ ଭାରତ
Khabar Odisha:

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ନଭେମ୍ବର ୨୪(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଆଜିଠାରୁ କାଲିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ହକି ପୁରୁଷ ଜୁନିୟର ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୧ ଆରମ୍ଭ ହେବ । ହକି ଇଣ୍ଡିଆର ମିଳିତ ସହଯୋଗରେ ଆୟୋଜକ ଓଡିଶା ଭୁବନେଶ୍ୱର କ୍ୟାମ୍ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ସମେତ ସମସ୍ତ ୧୬ ଅଂଶଗ୍ରହଣକାରୀ ଦଳ ପାଇଁ ସମସ୍ତ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚଳାଇଛି ଏବଂ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ସମ୍ମାନ ପାଇଁ ଏହାକୁ ମୁକାବିଲା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛି । କୋଭିଡ -୧୯ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଖେଳାଳୀ ଏବଂ ଦଳର ଅଧିକାରୀମାନେ ଏକ ବାୟୋ-ସୁରକ୍ଷିତ ବବଲରେ ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଆୟୋଜିତ ହେଉଛି ।

ତେବେ ଭାରତ ଆଜି ଫ୍ରାନ୍ସ ବିପକ୍ଷରେ ଟାଇଟଲ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଆରମ୍ଭ କରିବ । ଏହି ମେଗା କ୍ରୀଡା ଇଭେଣ୍ଟ ପାଇଁ ଭୁବନେଶ୍ୱର-କଟକ ପୋଲିସ କମିଶନର ବିସ୍ତୃତ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଥିବାବେଳେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି କର୍ପୋରେସନ (ବିଏମସି) ଏବଂ ଭୁବନେଶ୍ୱର ବିକାଶ ପ୍ରାଧିକରଣ (ବିଡିଏ) ସହରକୁ ସଜାଇବା ଦାଇତ୍ୱରେ ଅଛନ୍ତି। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପାଇଁ ପାଞ୍ଚ ଜଣ ଏସପି, ଆଠ ଜଣ ଡିଏସପି, ୨୬ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର, ୭୨ ଜଣ ଅଧିକାରୀ, ୩୦ ଟି ହାଭିଲଦାର ଏବଂ ପ୍ରାୟ ୨୦ ପ୍ଲାଟୁନ ନିୟୋଜିତ ହୋଇଥିବା ପୋଲିସ କମିଶନର ସୌମ୍ୟେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀ କହିଛନ୍ତି।

ପୋଲିସ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମର ଫାଟକ ତଥା ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ପାରିପାର୍ଶ୍ୱିକ ସ୍ଥିତିରେ ରହିବ ଏବଂ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ସମ୍ପର୍କରେ ସେମାନଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ଯେହେତୁ ମ୍ୟାଚ୍ ସମୟରେ କୌଣସି ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଷ୍ଟାଡିୟମକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ ନାହିଁ, ତେଣୁ ଟ୍ରାଫିକ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଉପରେ କୌଣସି ଚାପ ନାହିଁ ବୋଲି ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀ କହିଛନ୍ତି। ଖେଳାଳି ମାନଙ୍କ ରହିବା ସ୍ଥାନରେ ଦଳଗୁଡ଼ିକ ପାଇଁ କରାଯାଇଥିବା ବ୍ୟବସ୍ଥା ବିଷୟରେ ପୋଲିସ କମିଶନର କହିଛନ୍ତି, “ବିଦେଶୀ ଦଳର ବିଶେଷ କରି ପାକିସ୍ତାନର ସୁରକ୍ଷା ଆମର ପ୍ରାଥମିକତା। ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ପହଞ୍ଚିବା ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ହୋଟେଲ ଏବଂ ଷ୍ଟାଡିୟମ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଏସକର୍ଟ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଉଛି। ”ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଖେଳାଳିମାନେ ରହୁଥିବା ହୋଟେଲରେ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ନିୟୋଜିତ ଅଛନ୍ତି ବୋଲି ସେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ବିଶ୍ୱକପ, ଚାମ୍ପିଅନ୍ସ ଟ୍ରଫି ଏବଂ ଏଫଆଇଏଚ୍ ହକି ପ୍ରୋ ଲିଗ୍ ସମୟରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ପୋଲିସର ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଥିବାରୁ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସଫଳ ହେବ ବୋଲି ମୋର ବିଶ୍ୱାସ ରହିଛି ବୋଲି ପୋଲିସ କମିଶନର ସୌମ୍ୟେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀ କହିଛନ୍ତି ।

ସେହିଭଳି ବିଏମସି କମିଶନର ସଞ୍ଜୟ ସିଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ ନିଗମ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସ୍ଥାନରେ ପରିମଳ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଉପରେ ଦୃଷ୍ଟି ରଖିଛି। ପ୍ରମୁଖ ରାସ୍ତାରେ ରଙ୍ଗୀନ ଆଲୋକ ଲଗାଯାଇଥିବାବେଳେ ସହରର କାନ୍ଥଗୁଡ଼ିକ ଚିତ୍ରଗୁଡ଼ିକ ସହିତ ସଜାଯାଇଛି । ଦଳର ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସମେତ ସମସ୍ତ ଅଂଶଗ୍ରହଣକାରୀ ପ୍ରତି ୭୨ ଘଣ୍ଟାରେ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ କୋଭିଡ-୧୯ ପରୀକ୍ଷଣର କରାଯାଉଛି ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment