ଦେଶରେ ପୁଣି ଥରେ ଲାଗୁ ହୋଇପାରେ ଲକଡାଉନ ! ତିନି ରାଜ୍ୟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
Khabar Odisha:Will-there-be-a-lockdown-again-PM-Modi-will-talk-to-chief-ministers
ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ଜୁଲାଇ ୨୫ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

ଦେଶରେ କରୋନା ଭାଇରସ ମମାଲା ଦିନକୁ ଦିନ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି । ଅନେକ ରାଜ୍ୟରେ ବର୍ତ୍ତମାନ କରୋନା ମାମଲା ରେକର୍ଡ ସଂଖ୍ୟକ ଭାବେ ଚିହ୍ନଟ ହେଉଛି | ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ସମୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ 27 ଜୁଲାଇରେ ତିନି ରାଜ୍ୟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିବେ। ଜୁଲାଇ 27 ରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଏବଂ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମାନଙ୍କ ସହ ଏକ ଭର୍ଚୁଆଲ୍ ବୈଠକ କରିବେ । ଗଣମାଧ୍ୟମ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା ଏବଂ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହର୍ଷ ବର୍ଦ୍ଧନ ମଧ୍ୟ ଏହି ବୈଠକରେ ଯୋଗଦେବେ । ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ଏବଂ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବ ମଧ୍ୟ ଏହି ବୈଠକରେ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ । ଏହି ବୈଠକରେ କରୋନାର ବଢୁଥିବା ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟାକୁ ଦେଖି କିଛି ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ଥରେ ଲକଡାଉନ ଲାଗୁ କରିବା ନେଇ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ବିଚାର କରୁଥିବା ଜଣାପଡିଛି ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ରାଜ୍ୟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଏହା ହେଉଛି ସପ୍ତମ ବୈଠକ । ଅନଲକ୍-୨ ରଣନୀତିର ପରବର୍ତ୍ତୀ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ସମ୍ପର୍କରେ ଏହି ବୈଠକରେ ଆଲୋଚନା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ଜୁଲାଇ 27 ରେ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସ ଜରିଆରେ ନୋଏଡା, କୋଲକାତା ଏବଂ ମୁମ୍ବାଇରେ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ କାଉନସିଲ୍ ଅଫ୍ ମେଡିକାଲ୍ ରିସର୍ଚ୍ଚ (ଆଇସିଏମ୍ଆର୍) ର ତିନୋଟି ନୂତନ ହାଇଲେଭଲ ଲାବୋରେଟୋରୀକୁ ଉଦଘାଟନ କରିବେ | ଭର୍ଚୁଆଲ୍ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସିଏମ୍ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ, ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଏବଂ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ ମଧ୍ୟ ଯୋଗଦେବେ । ଏହାପୂର୍ବରୁ 16 ଏବଂ 17 ଜୁନ୍ ରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ମହାମାରୀ ସମ୍ପର୍କରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ।

କରୋନା ପରୀକ୍ଷଣକୁ ତ୍ୱରାନ୍ୱିତ କରିବାକୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଶୁକ୍ରବାର ଆସାମ, ବିହାର, ତେଲେଙ୍ଗାନା ଏବଂ ଓଡିଶା ସମେତ ନଅଟି ରାଜ୍ୟକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ଏଥିସହ, ନିଷିଦ୍ଧ ଅଞ୍ଚଳକୁ ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦେବା, ନିଷେଧ ଯୋଜନାକୁ କଡାକଡି ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବା, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭିତ୍ତିଭୂମି ବୃଦ୍ଧି କରିବା ଏବଂ COVID-19 ମାମଲାର ପ୍ରଭାବଶାଳୀ କ୍ଲିନିକାଲ ପରିଚାଳନା ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିବା ଉଚିତ ବୋଲି ଦର୍ଶାଯାଇଛି।

ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଅନୁଯାୟୀ, କୋଭିଡ -19 ମହାମାରୀର ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ପ୍ରତିରୋଧ ତଥା ପରିଚାଳନା ପାଇଁ ସମନ୍ୱିତ ରଣନୀତିର ଏକ ଅଂଶ ଭାବରେ କ୍ୟାବିନେଟ ସଚିବ ରାଜୀବ ଗୌବାଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଏକ ଉଚ୍ଚ ସ୍ତରୀୟ ଡିଜିଟାଲ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ରାଜ୍ୟଗୁଡିକର ମୁଖ୍ୟ ସଚିବ ଏବଂ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବମାନେ ଏଥିରେ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ । ଏହି ରାଜ୍ୟଗୁଡିକରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି |

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment