<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
 <rss version="2.0">
   <channel>
      <title>Khabar Odisha</title>
      <link>https://khabarodisha.com/</link>
      <description>
        Khabar Odisha: Breaking news, views, reviews from across India
      </description>
      <copyright>
        Copyright:(C) 2017 EASY TECHNOLOGIES.PVT.LTD, http://easytechnologies.co.in/
      </copyright>
      <image>
        <title>Khabar Odisha</title>
        <link>https://khabarodisha.com/</link>
        <url>
          https://khabarodisha.com/passets/images/logo.png
        </url>
      </image>
      <item>
        <title>
           ଉଦଘାଟନୀ ମ୍ୟାଚରେ ଆରସିବିକୁ ୭ ଓ୍ଵିକେଟରେ ହରାଇ ବିଜୟ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କଲା ଚେନ୍ନାଇ ସୁପରକିଙ୍ଗ୍ସ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Sports/Sports-cricket-odisha-CSK-Defeat-RCB-by-7-wickets-in-IPL-50485
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Sports/Sports-cricket-odisha-CSK-Defeat-RCB-by-7-wickets-in-IPL-50485
        </guid>
        <pubDate>
           Sat, 23 Mar 2019 23:23:23 GMT
        </pubDate>
        <description>

ବୋଲରଙ୍କ ଦମରେ ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍(ଆଇପିଏଲ)ର  ଦ୍ଵାଦଶ ସଂସ୍କରଣର  ଉଦଘାଟନୀ ଲୋ ସ୍କୋରିଂ ମ୍ୟାଚରେ ଡିଫେଣ୍ଡିଂ ଚମ୍ପିଆନ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପରକିଙ୍ଗ୍ସ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁକୁ ୭ ଓ୍ଵିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ଏହି ବିଜୟ ସହିତ ଧୋନୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ଵାଧୀନ ଚେନ୍ନାଇ ଦଳ ନିଜର ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ଟସ୍ ହାରି ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିବା ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ବ୍ୟାଟିଂ  ବିପର୍ଯ୍ୟର ସମ୍ମୁଖୀନ  ହୋଇ ୧୭.୧ ଓଭରରେ ୭୦ ରନରେ ଅଲଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲା। ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ପାର୍ଥିବ ପଟେଲ କେବଳ ଦୁଇ ଅଙ୍କ ସ୍ପର୍ଶ କରି ୨୯ ରନ କରିଥିଲେ। ଜବାବରେ ଚେନ୍ନାଇ ୧୭.୪ ଓଭରରେ ୨ ଓ୍ଵିକେଟ୍ ହରାଇ ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ କରିଥିଲା। ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ଅମ୍ବତି ରାୟୁଡୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୮ରନ କରିଥିଲେ। ୨୦ ରନ ଦେଇ ୩ ଓ୍ଵିକେଟ୍ ନେଇ ଦଳର ବିଜୟରେ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ନିଭାଇଥିବା ହରଭଜନ ସିଂହ ମ୍ୟାନ୍ ଅଫ ଦ ମ୍ୟାଚ୍ ବିବେଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଲାଗୁଥିଲା ଚେନ୍ନାଇ ୭୧ ରନର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟକୁ ସହଜରେ ହାସଲ କରିନେବ। ମାତ୍ର ଦଳକୁ ବିଜୟ ପାଇଁ ୧୮ ଓଭର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡ଼ିଥିଲା। ଲକ୍ଷ୍ୟର ପିଛା କରିଥିବା ଚେନ୍ନାଇ ତୃତୀୟ ଓଭରରେ ୮ ରନରେ ପ୍ରଥମ ଓ୍ଵିକେଟ୍ ଭାବେ ସେନ ଓ୍ଵାଟସନ(୦)ଙ୍କ ଓ୍ଵିକେଟ୍ ହରାଇଥିଲା। ଏହା ପରେ ଅମ୍ଵତି ରାୟୁଡୁ ଓ ସୁରେଶ ରୈନା ଦ୍ଵିତୀୟ ଓ୍ଵିକେଟରେ ୩୨ ରନ ଯୋଡିଥିଲେ। ୪୦ ରନ ସ୍କୋରରେ ରୈନା ୧୯ ରନ କରି ବିଦାୟ ନେଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଅମ୍ବତି ରାୟୁଡୁ ୨୮ ରନ କରି ସିରାଜଙ୍କ ବଲରେ ଆଉଟ୍ ହୋଇ ପାଭିଲିୟନ ଫେରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ କେଦାର ଯାଦବ(୧୩) ଓ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡ଼େଜା(୬) ୧୭.୪ ଓଭରରେ ଦଳକୁ ବିଜୟୀ କରାଇଥିଲେ। ଏହା ସହିତ ନିଜ ଘରୋଇ ମାଟିରେ ସିଏସକେ ସହଜ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛି।

ଆରସିବି ପକ୍ଷରୁ ୟୁଜୁବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ, ମୋଇନ ଅଲ୍ଲୀ, ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ ପ୍ରତ୍ୟେକଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏଁ ଓ୍ଵିକେଟ୍ ମିଳିଛି।

ଟସ୍ ହାରି ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିବା ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ବ୍ୟାଟିଂ ବିପର୍ଯ୍ୟୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲା। ୧୬ ରନରେ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟଙ୍କୁ ହରାଇବା ପରେ ଦଳ ନିୟମିତ ବ୍ୟବଧାନରେ ଓ୍ଵିକେଟ୍ ହରାଇଥିଲା। ଇମ୍ରାନ ତାହିର ଓ ହରଭଜନ ସିଂହ ପ୍ରତ୍ୟେକ ୩ଟି ଲେଖାଏଁ ଓ୍ଵିକେଟ୍ ନେଇ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁର ବ୍ୟାଟିଂ ମେରୁଦଣ୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଥିଲେ। ଆରସିବି ପକ୍ଷରୁ ପାର୍ଥିବ ପଟେଲଙ୍କୁ ବାଦ୍ ଦେଲେ ଅନ୍ୟ କେହି ବ୍ୟାଟସ୍ୟାନ ଦୁଇ ଅଙ୍କ ସ୍ପର୍ଶ କରି ପାରିନଥିଲେ। ପାର୍ଥିବ ପଟେଲ ସର୍ବାଧିକ  ୨୯ ରନର ପାଳି ଖେଳିଥିଲେ। ଦଳ ୧୭.୧ ଓଭରେ ୭୦ ରନରେ ଅଲଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲା। ଅଧିନାୟକ କୋହଲି ୬ ରନ କରିଥିଲେ। ମୋଇନ ଅଲ୍ଲୀ ୯, ଷ୍ଟାର ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ ଏବି ଡିଭିଲିୟର୍ସ ୯, ଆଇପିଏଲରେ ପଦାର୍ପଣ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥିବା ସିମରନ ହେଟମାୟର ୦, କୋଲିନ ଡି ଗ୍ରାଣ୍ଡହୋମ ୪ ରନ କରିଥିଲେ।

ଚେନ୍ନାଇ ପକ୍ଷରୁ ଇମ୍ରାନ ତାହିର ୯ ରନ ଦେଇ ୩, ହରଭଜନ ସିଂହ ୨୦ ରନ ଦେଇ ୩ଟି ସଫଳତା ପାଇଥିଲେ। ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡ଼େଜା ୨ ଓ ଡ୍ଵେନ ବ୍ରାଭୋ ଗୋଟିଏ ଓ୍ଵିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଆଇପିଏଲ ଉଦଘାଟନୀ ମ୍ୟାଚ: ଟସ ଜିତିଲେ ଧୋନୀ, ବିରାଟଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ ଆମନ୍ତ୍ରଣ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Sports/sports-odisha-IPL-2019-inaguration-match-50477
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Sports/sports-odisha-IPL-2019-inaguration-match-50477
        </guid>
        <pubDate>
           Sat, 23 Mar 2019 21:21:23 GMT
        </pubDate>
        <description>

ଆଇପିଏଲର ଦ୍ୱାଦଶ ସଂସ୍କରଣ ଆଜିଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ସିଜିନର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଅଧନାୟୀତ୍ୱରେ ଥିବା ଆରସିବି ଏବଂ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଥିବା ସିଏସକେ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯାଉଛି । ଗତ ସିଜିନରେ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀ ଟିମ କିଏସକେ ବିଜୀୟ ହୋଇଥିଲା । ଧୋନୀଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଏହି ମୁକୁଟକୁ ବଞ୍ଚାଇ ରଖିବା ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ହେବ । 

ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟଚରେ ଚେନ୍ନାଇ ଏମ ଚିଦାମ୍ବରମ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଖେଳାଯାଉଛି । ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗର ଅଧିନାୟକ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀ ଟସ ଜିତି ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଟିମ ଆରସିବିକୁ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରିଛି । 

ସିଏସକେ: ସେନ ୱାଟସନ, ଇମ୍ରାନ ତାହିର, ସୁରେଶ ରୈନା, ଅମ୍ବାତି ରାୟୁଡୁ, ଏମଏସ ଧୋନୀ, କେଦାର ଯାଦବ, ଡେବେନ ବ୍ରାବୋ, ରବିନ୍ଦ୍ର ଜେଡାଜା, ଦୀପକ ଚାହାର, ସାରଦୁଲ ଠାକୁର,ହରଭଞ୍ଜନ ସିଂ

ଆରସିବି: ପାର୍ଥୀବ ପଟେଲ, ବିରାଟ କୋହଲି, ମୋଇନ ଅଲୀ,ଏବି ଡି ବିଲୟର୍ସ,ସୀମରଣ ହେଟମେୟାର, ଶିବମ ଦୁବେ, କୋଲିନ ଡି ଗ୍ରାଣ୍ଡହୋମ, ଉମେଶ ଯାଦବ,ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚାହାଲ, ନବଦୀପ ସାଇନୀ, ମହମ୍ମଦ ସୀରାଜ

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           କେପିଏଲ ସିଜିନ୍ ୯ ଉଦଘାଟିତ, ଉଦଘାଟନୀ ମ୍ୟାଚରେ ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ କ୍ଲବ ବିଜୟୀ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Sports/Sports-cricket-odisha-kankadahada-premier-league-start-today-50460
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Sports/Sports-cricket-odisha-kankadahada-premier-league-start-today-50460
        </guid>
        <pubDate>
           Sat, 23 Mar 2019 15:00:37 GMT
        </pubDate>
        <description>

 ରାମେଶ୍ଵର ରାଇଜିଂ କ୍ରିକେଟ କ୍ଲବ ଆନୁକୁଲ୍ୟରେ କେପିଏଲ ସିଜିନ୍ ୯ ଉଦଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। କଙ୍କଡ଼ାହାଡ଼ର ପୂର୍ବତନ ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ଚଳିତ ବର୍ଷର ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଟୂର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟର ଉଦଘାଟନ କରିଥିଲେ।

ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗକୁ ଅନୁସରଣ କରି ୨୦୧୧ ମସିହାରୁ ରାମେଶ୍ଵର ରାଇଜିଂ କ୍ରିକେଟ କ୍ଲବ କଙ୍କଡ଼ାହାଡ଼ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। ଟୂର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟର ଏହା ହେଉଛି ନବମ ସଂସ୍କରଣ। ଚଳିତ ବର୍ଷ ୧୦ଟି ଦଳ ଭାଗ ନେଇଥିବା ବେଳେ, ଉଦଘାଟନୀ ମ୍ୟାଚ ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ କ୍ଲବ, ପାଟବେଢା ଓ ରକି କ୍ରିକେଟ କ୍ଲବ, ମୁଣ୍ଡାସାଇ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯାଇଥିଲା। 

ଟସ୍ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇ ହିନ୍ଦୁସ୍ଥାନ କ୍ରିକେଟ କ୍ଲବ ବିସ୍ଫୋରକ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ୧୨ ଓଭରରେ ମୂଲ୍ୟବାନ ୫ଟି ୱିକେଟ ହରାଇ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା ୧୬୫ ରନ। ୧୬୬ ରନର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ନେଇ ପଡ଼ିଆକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିବା ରକି କ୍ରିକେଟ କ୍ଲବ ବ୍ୟାଟିଂ ବିପର୍ଯ୍ୟୟର ଶିକାର ହୋଇ ମାତ୍ର ୭୩ ରନ କରି ଅଲଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲା। ୨୬ ବଲରୁ ଦମଦାର ବ୍ୟାଟିଂ କରି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିବା ସହିତ ୬୦ ରନ କରିଥିବା ବିଶ୍ଵଜିତ ସିଂହ ମ୍ୟାନ୍ ଅଫ ଦି ମ୍ୟାଚ୍ ହୋଇଛନ୍ତି।

ମ୍ୟାଚକୁ ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ ଆରଆରସିସି ଦୁଇ ଦକ୍ଷ ଅମ୍ପେୟାର ସତ୍ୟାନନ୍ଦ ଦଳେଇ ଓ ଦିନେଶ୍ ପଣ୍ଡା।

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଆଜିଠାରୁ ଆଇପିଏଲ: ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଧୋନୀଙ୍କୁ ବିରାଟ କୋହଲି ଦେବେ ଟକ୍କର
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Sports/Sports-cricket-Chennai-Super-Kings-Vs-Royal-Challengers-Bangalore-1st-match-IPL-2019-50437
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Sports/Sports-cricket-Chennai-Super-Kings-Vs-Royal-Challengers-Bangalore-1st-match-IPL-2019-50437
        </guid>
        <pubDate>
           Sat, 23 Mar 2019 09:18:23 GMT
        </pubDate>
        <description>

ଚେନ୍ନାଇ, ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୩ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ (ଆଇପିଏଲ)ର ଦ୍ୱାଦଶ ସଂସ୍କରଣ ଶନିବାର ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେଉଛି । ଚେନ୍ନାଇର ଏମଏ ଚିଦାମ୍ବରମ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଆଜି ରାତି ୮ଟାରୁ ଆଇପିଏଲ-୧୨ର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସ ଏବଂ ରୋୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ମଧ୍ୟରେ ମୁକାବିଲା ହେବ । ଚଳିତ ସଂସ୍କରଣର ପ୍ରଥମ ମୁକାବିଲାକୁ ନେଇ ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଧୋନୀଙ୍କ ଟିମ ପୂରା ପ୍ରସ୍ତୁ ହୋଇସାରିଛନ୍ତି । ଉଭୟ ଟିମ ଶକ୍ତିଶାଳୀ । ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ବିପକ୍ଷରେ ଚେନ୍ନାଇ ୧୫ଟି ମ୍ୟାଚ ଜିତିଛି ଏବଂ ୭ଟି ମ୍ୟାଚ ହାରିଛି । ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚର ଫଳାଫଳ ବାହାରି ନଥିଲା । 

ଭାରତୀୟ ଦଳରୁ ବାହାରେ ଥିବା ଲେଗ ସ୍ପିନର କର୍ଣ୍ଣ ଶର୍ମା(୩୧) ଓ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର  ମୋହିତ ଶର୍ମା ମଧ୍ୟ ୩୦ ବର୍ଷ ଅତିକ୍ରମ କରି ସାରିଛନ୍ତି। ମାତ୍ର ଆଇପିଏଲରେ ଚତ୍ମକାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଥିବା ଏହି ବୟସ ଚେନ୍ନାଇ ଦଳ ଉପରେ କୌଣସି ଫରକ ପକାଇ ପାରିନି। ଏହି ଦଳ ସର୍ବଦା ସବୁ ସଂସ୍କରଣରେ ଶୀର୍ଷ ୪ ଟି ଦଳରେ ରହି ନିଜର ଉତ୍ସାହ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଉତ୍ସବ ପାଳନ କରିବାକୁ ସୁଯୋଗ ଦେଇଛି। 

ଯେଉଁଠି ଚେନ୍ନାଇ ତିନି ଥର ଚମ୍ପିଆନ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ଦଳରେ ଅନେକ ବଡ଼ ଖେଳାଳି ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଦଳ ଏ ପର‌୍ୟ୍ୟ ନ୍ତ ଟାଇଟଲ ଜିତି ପାରିନାହିଁ। ଶନିବାର ମ୍ୟାଚ୍ ରୋମାଞ୍ଚକର ହେବ  ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। ଚେନ୍ନାଇର ଅମ୍ବତି ରାୟୁଡୁ ଏବଂ ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜାଡ଼େଜା ଭଲ  ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି  ବିଶ୍ଵ କପରେ ନିଜର ସ୍ଥାନ ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ଚାହିଁବେ। 

ଆରସିବି ପାଇଁ ସ୍ପିନର ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ ଟ୍ରମ୍ପ କାର୍ଡ ହୋଇ ପାରନ୍ତି। ଦଳରେ ବିରାଟ କୋହଲି, ଏବି ଡିଭିଲିୟର୍ସ, ମାର୍କସ ଷ୍ଟୋଇନିସ୍,ସିମରନ ହେଟମାୟର, ପାର୍ଥିବ ପଟେଲଙ୍କ ପରି ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ ଅଛନ୍ତି। 

ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ

ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଧୋନୀ(ଅଧିନାୟକ), ସୁରେଶ ରୈନା, ଫାଫ ଡୁ ପ୍ଲେସିସ, ମୁରଲୀ ବିଜୟ,ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା, ସେମ ବିଲିଙ୍ଗ୍ସ, ମିସେଲ ସାଣ୍ଟନର, ଡେଭିଡ ବିଲି, ଡ୍ୱେଏନ ବ୍ରାଭୋ, ସେନ ଓ୍ୱାଟସନ, ଲୁଙ୍ଗି ନଗିଡୀ, ଇମାରନ ତାହିର, କେଦାର ଯାଦବ, ଅମ୍ବାତି ରାୟୁଡୁ, ହରଭଜନ ସିଂହ, ଦୀପକ ଚହର, କେଏସ ଆସିଫ, କରଣ ଶର୍ମା,ଦ୍ରୁବ ସେରେ, ନାରାୟଣ ଜଗଧିସନ, ସାର୍ଦୁଲ ଠାକୁର ମୋନୁ କୁମାର, ଚେତନ୍ୟ ବିଷ୍ଣୋଇ, ମୋହିତ ଶର୍ମା, ଋତୁରାଜ ଗାୟକବାଡ।

ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ 

ବିରାଟ କୋହଲି(ଅଧିନାୟକ), ଏବି ଡିଭିଲିୟର୍ସ, ପାର୍ଥିବ ପଟେଲ, ଓ୍ଵାଶିଂଟନ ସୁନ୍ଦର, ପବନ ନେଗୀ, ମୋଇନ ଅଲ୍ଲୀ, କଲିନ ଡି ଗ୍ରାଣ୍ଡହୋମ, ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ, ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ, ଟିମ୍ ସାଉଦି, ଉମେଶ ଯାଦବ, ନବଦୀପ ସୈନୀ, କୁଲବନ୍ତ ଖେଜରୋଲିଆ, ନାଥନ କୁଲଟର ନାଇଲ, ଶିବମ ଦୁବେ,  ସିମରନ ହେଟମାୟର, ଅକ୍ଷଦୀପ ନାଥ, ପ୍ରୟାସ ରାୟ ବର୍ମନ, ହିମ୍ମତ ସିଂହ,  ଗୁରକିତର ସିଂହ ନାମ, ହେରିକେନ  କ୍ଲାସେନ,  ଦେବଦତ୍ତ ପେଡିକାଲ, ମିଲିନ୍ଦ କୁମାର।

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଆଇସିସିର ଘୋଷଣା: ଏବେ ଟେଷ୍ଟ ଜର୍ସିରେ ରହିବ ଖେଳାଳିଙ୍କ ନାମ ଓ ନମ୍ବର
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Sports/Sports-cricket-odisha-Icc-gives-green-light-to-name-and-jersey-number-in-tests-50426
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Sports/Sports-cricket-odisha-Icc-gives-green-light-to-name-and-jersey-number-in-tests-50426
        </guid>
        <pubDate>
           Fri, 22 Mar 2019 21:37:41 GMT
        </pubDate>
        <description>

ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ଶୀଘ୍ର ନିଜର ଧରା ରଙ୍ଗର ଜର୍ସିରେ ୧୮ ନମ୍ବର ଥିବା ଦେଖିବାକୁ ପାଇବେ। କାରଣ  ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ପରିଷଦ(ଆଇସିସି) ଟେଷ୍ଟ ଖେଳୁଥିବା ଦେଶର ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନାମ ଓ ନମ୍ବର ରହୁଥିବା ଜର୍ସି ପିନ୍ଧିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଛି। ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟକୁ ଅଧିକ ଲୋକ ପ୍ରିୟ କରିବାକୁ ଉଠାଯାଇଛି। ଯାହା ଭାରତୀୟ ଦଳ ପାଇଁ ଏକ ନୂତନ ଅନୁଭବ ହେବ, ଯାହା ବିଶ୍ଵ ଚମ୍ପିଆନସିପର ଦ୍ଵିତୀୟ ଟେଷ୍ଟରେ ଓ୍ଵେଷ୍ଟ ଇଣ୍ଡିଜ ବିପକ୍ଷରେ ନମ୍ବର ଥିବା ଜର୍ସି ପିନ୍ଧି ଖେଳିବ।

ଆଇସିସିର ପରିଚାଳକ ପ୍ରବନ୍ଧକ କ୍ଲେୟର ଫଲୋଙ୍ଗ ଶୁକ୍ରବାର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଅଗଷ୍ଟ ୧ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବା ବିଶ୍ଵ ଚମ୍ପିଆନସିପରୁ ଏହା ଲାଗୁହେବ।  ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟକୁ ଏହା ଅଧିକ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିବା ଦିଗରେ ଏକ ପଦକ୍ଷେପ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ଆଶା କରାଯାଉଛି ଯେ, ଭାରତୀୟ ଦଳ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟରେ ଦୁଇଟି ବିଶେଷ ଜର୍ସିର ବ୍ୟବହାର କରିବ ନାହିଁ, ଯାହା ଦିନିକିଆ କ୍ରିକେଟର ସଚିନ ପିନ୍ଧୁଥିବା ୧୦ ନମ୍ବର ଜର୍ସି ଏବଂ ଧୋନୀ ପିନ୍ଧୁଥିବା ୭ ନମ୍ବର ଜର୍ସି। ଭାରତୀୟ ଦଳ ମଧ୍ୟ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ ୧୦ ନମ୍ବର ଜର୍ସିକୁ ଅବସର ଦେଇଛନ୍ତି, ଯାହାକୁ ତେନ୍ଦୁଲକର ପିନ୍ଧୁଥିଲେ। ପୂରା ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ଯେ ଧୋନୀଙ୍କ ଜର୍ସି ସହିତ ମଧ୍ୟ ଏମିତି ହେବ। 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           କାଲି ଆଇପିଏଲ ୨୦୧୯ର ଉଦଘାଟନୀ ମ୍ୟାଚ୍, ସିଏସକେ ଓ ଆରସିବି ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ମୁକାବିଲା
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Sports/Sports-cricket-odisha-ipl-2019-first-match-preview-of-chennai-super-kings-vs-royal-challengers-bangalore-50423
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Sports/Sports-cricket-odisha-ipl-2019-first-match-preview-of-chennai-super-kings-vs-royal-challengers-bangalore-50423
        </guid>
        <pubDate>
           Fri, 22 Mar 2019 20:47:02 GMT
        </pubDate>
        <description>

ଗତ ସଂସ୍କରଣର ଚମ୍ପିଆନ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଧୋନୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ଵାଧୀନ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପରକିଙ୍ଗ୍ସ ଏବଂ ପ୍ରଥମ ଟାଇଟଲ ଜିତିବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଥିବା ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ନେତୃତ୍ଵାଧୀନ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ମଧ୍ୟରେ ମୁକାବିଲା ସହିତ ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ(ଆଇପିଏଲ)ର ଦ୍ଵାଦଶ ସଂସ୍କରଣ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। 

ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ରାତି ୮ଟାରେ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁର ଏନ ଚିନ୍ନାସ୍ଵାମୀ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଖେଳାଯିବ। ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ନିଜର ଘରୋଇ ମଇଦାନରେ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବ। ଯଦି ଧୋନୀ ଧୂରନ୍ଧରଙ୍କୁ  ନିଜ ଘରେ କୋହଲି ବାହିନୀ ପରାସ୍ତ କରେ ତେବେ ଆରସିବି ପାଇଁ ବିଜୟ କୌଣସି ଗୁଣରେ କମ ହେବ ନାହିଁ। ଚେନ୍ନାଇ ଦଳରେ ମୁଖ୍ୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ବୟସ ୩୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ରହିଛି। ଧୋନୀ ଓ ସେନଓ୍ଵାଟସନଙ୍କ ବୟସ ୩୭ ବର୍ଷ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଡ୍ଵେନ ବ୍ରାଭୋ ୩୫, ଫାଫ ଡୁପ୍ଲେସିସ୍ ୩୪, ଅମ୍ବତି ରାୟୁଡୁ ଓ କେଦାର ଯାଦବ ୩୩ ଓ ସୁରେଶ ରୈନାଙ୍କ ବୟସ ୩୨ ବର୍ଷ ରହିଛି। ସ୍ପିନର ଇମ୍ରାନ ତାହିର ୩୯ ଏବଂ ହରଭଜନ ସିଂହଙ୍କ ବୟସ ୩୮ ରହିଛି। 

ଭାରତୀୟ ଦଳରୁ ବାହାରେ ଥିବା ଲେଗ ସ୍ପିନର କର୍ଣ୍ଣ ଶର୍ମା(୩୧) ଓ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର  ମୋହିତ ଶର୍ମା ମଧ୍ୟ ୩୦ ବର୍ଷ ଅତିକ୍ରମ କରି ସାରିଛନ୍ତି। ମାତ୍ର ଆଇପିଏଲରେ ଚତ୍ମକାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଥିବା ଏହି ବୟସ ଚେନ୍ନାଇ ଦଳ ଉପରେ କୌଣସି ଫରକ ପକାଇ ପାରିନି। ଏହି ଦଳ ସର୍ବଦା ସବୁ ସଂସ୍କରଣରେ ଶୀର୍ଷ ୪ ଟି ଦଳରେ ରହି ନିଜର ଉତ୍ସାହ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଉତ୍ସବ ପାଳନ କରିବାକୁ ସୁଯୋଗ ଦେଇଛି। 

ଯେଉଁଠି ଚେନ୍ନାଇ ତିନି ଥର ଚମ୍ପିଆନ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ଦଳରେ ଅନେକ ବଡ଼ ଖେଳାଳି ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଦଳ ଏ ପର୍ୟ୍ୟ ନ୍ତ ଟାଇଟଲ ଜିତି ପାରିନାହିଁ। ଶନିବାର ମ୍ୟାଚ୍ ରୋମାଞ୍ଚକର ହେବ  ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। ଚେନ୍ନାଇର ଅମ୍ବତି ରାୟୁଡୁ ଏବଂ ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜାଡ଼େଜା ଭଲ  ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି  ବିଶ୍ଵ କପରେ ନିଜର ସ୍ଥାନ ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ଚାହିଁବେ। 

ଆରସିବି ପାଇଁ ସ୍ପିନର ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ ଟ୍ରମ୍ପ କାର୍ଡ ହୋଇ ପାରନ୍ତି। ଦଳରେ ବିରାଟ କୋହଲି, ଏବି ଡିଭିଲିୟର୍ସ, ମାର୍କସ ଷ୍ଟୋଇନିସ୍,ସିମରନ ହେଟମାୟର, ପାର୍ଥିବ ପଟେଲଙ୍କ ପରି ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ ଅଛନ୍ତି। 

ଚେନ୍ନାଇ ସୁପରକିଙ୍ଗ୍ସ

ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଧୋନୀ(ଅଧିନାୟକ), ସୁରେଶ ରୈନା, ଫାଫ ଡୁ ପ୍ଲେସିସ, ମୁରଲୀ ବିଜୟ,ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା, ସେମ ବିଲିଙ୍ଗ୍ସ, ମିସେଲ ସାଣ୍ଟନର, ଡେଭିଡ ବିଲି, ଡ୍ୱେଏନ ବ୍ରାଭୋ, ସେନ ଓ୍ୱାଟସନ, ଲୁଙ୍ଗି ନଗିଡୀ, ଇମାରନ ତାହିର, କେଦାର ଯାଦବ,ଅମ୍ବାତି ରାୟୁଡୁ,ହରଭଜନ ସିଂହ, ଦୀପକ ଚହର, କେଏସ ଆସିଫ, କରଣ ଶର୍ମା,ଦ୍ରୁବ ସେରେ, ନାରାୟଣ ଜଗଧିସନ,ସାର୍ଦୁଲ ଠାକୁର ମୋନୁ କୁମାର, ଚେତନ୍ୟ ବିଷ୍ଣୋଇ , ମୋହିତ ଶର୍ମା, ଋତୁରାଜ ଗାୟକବାଡ।

ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ଦଳ

ବିରାଟ କୋହଲି(ଅଧିନାୟକ), ଏବି ଡିଭିଲିୟର୍ସ, ପାର୍ଥିବ ପଟେଲ, ଓ୍ଵାଶିଂଟନ ସୁନ୍ଦର, ପବନ ନେଗୀ, ମୋଇନ ଅଲ୍ଲୀ, କଲିନ ଡି ଗ୍ରାଣ୍ଡହୋମ, ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ, ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ, ଟିମ୍ ସାଉଦି, ଉମେଶ ଯାଦବ, ନବଦୀପ ସୈନୀ, କୁଲବନ୍ତ ଖେଜରୋଲିଆ, ନାଥନ କୁଲଟର ନାଇଲ, ଶିବମ ଦୁବେ,  ସିମରନ ହେଟମାୟର, ଅକ୍ଷଦୀପ ନାଥ, ପ୍ରୟାସ ରାୟ ବର୍ମନ, ହିମ୍ମତ ସିଂହ,  ଗୁରକିତର ସିଂହ ନାମ, ହେରିକେନ  କ୍ଲାସେନ,  ଦେବଦତ୍ତ ପେଡିକାଲ, ମିଲିନ୍ଦ କୁମାର।

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ସୁପର ଓଭରରେ ଫଳାଫଳ: ରୋମାଞ୍ଚକର ମ୍ୟାଚରେ ବିଜୟୀ ହେଲା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Sports/Sports-cricket-odisha-south-africa-beat-sri-lanka-in-super-over-after-thrilling-finish-to-first-t20-50380
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Sports/Sports-cricket-odisha-south-africa-beat-sri-lanka-in-super-over-after-thrilling-finish-to-first-t20-50380
        </guid>
        <pubDate>
           Thu, 21 Mar 2019 16:24:58 GMT
        </pubDate>
        <description>

ମଙ୍ଗଳବାର କେପ୍‌ଟାଉନ୍‌ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଓ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ପ୍ରଥମ ଟି-୨୦ ମୁକାବିଲାରେ ରୋମାଞ୍ଚକର ଖେଳ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ଏହି ମ୍ୟାଚ ଟାଈରେ ଶେଷ ହେବା ସହିତ ଫଳାଫଳ ପାଇଁ ସୁପର ଓଭର ଖେଳାଯାଇଥିଲା । ତେବେ ସୁପର ଓଭରରେ ହକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିଯୟୀ ହୋଇଥିଲା । 

ଭ୍ରମଣକାରୀ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଦଳ ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୧୩୪ ରନ କରିବା ସହିତ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାକୁ ୧୩୫ ରନର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଥିଲା । ଜବାବ୍‌ରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଦଳ ପଡିଆରେ ଆରମ୍ଭରୁ ସଂଘର୍ଷ କରିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ମ୍ୟାଚର ଶେଷ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ମାତ୍ର ୧୫ ରନ ଭିତରେ ୪ଟି ୱିକେଟ୍ ହରାଇଥିଲା । ଏହା ପରେ ମଧ୍ୟ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଦଳ ବିଜୟୀ ହେବ ବୋଲି ମନେହେଉଥିଲା । କିନ୍ତୁ କ୍ରିକେଟ ଏକ ଅନିଶ୍ଚିତତାର ଖେଳ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ କରିଥିଲା ଏହି ମୁକାବିଲା । 

ଅନ୍ତିମ ୨ ଓଭରରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାକୁ ଜିତିବା ପାଇଁ ମାତ୍ର ୬ ରନର ଆବଶ୍ୟକତା ଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ଲାସିଥ୍ ମାଲିଙ୍ଗା ଦମ୍‌ଦାର ବୋଲିଂ କରି ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନମାନଙ୍କୁ ବାନ୍ଧିକି ରଖିଥିଲେ । ସେ ୧୯ତମ ଓଭରରେ ମାତ୍ର ୧ ରନ ଦେଇଥିଲେ । ଏହାପରେ ଅନ୍ତିମ ଓଭରରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାକୁ ବିଜୟ ପାଇଁ ୫ ରନ ଆବଶ୍ୟକ ଥିଲା । ପ୍ରଥମ ୪ଟି ବଲରୁ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ମାତ୍ର ୨ ରନ କରିଥିବା ବେଳେ ପଞ୍ଚମ ବଲରେ ଡ୍ୟୁମିନି ଦୁଇ ରନ ନେଉଥିବା ସମୟରେ ରନ୍‌ଆଉଟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ଅନ୍ତିମ ବଲରେ ୨ ରନ ଆବଶ୍ୟକତା ଥିଲା, ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍‌ରେ ଥିଲେ ଇମ୍‌ରାନ ତାହିର ।ଲାଗୁଥିଲା ମ୍ୟାଚ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକ ପାଖରୁ ଖସିଯିବ, କିନ୍ତୁ ବହୁ କଷ୍ଟରେ ତାହିର ୧ ରନ କରି ମ୍ୟାଚକୁ ଟାଇ କରିଥିଲେ । 

ଏହାପରେ ମ୍ୟାଚ ସୁପର ଓଭରରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା । ଏହି ସୁପର ଓଭରରେ ଦକ୍ଷଣ ଆଫ୍ରିକା ୧୪ ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା । ଜବାବରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା କେବଳ ୫ ରନ ହିଁ କରିପାରିଥିଲା । ଏଭଳି ଭାବରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆପ୍ରିକାକୁ ବହୁତ କଷ୍ଟରେ ପ୍ରଥମ ଟି-୨୦ରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲା । ୨୩ ବଲରେ ୪୧ ରନ କରିଥିବା ଦକ୍ଷିଣ ଆପ୍ରିକାର ଡେଭିଡ୍ ମିଲର ମ୍ୟାନ ଅଫ ଦି ମ୍ୟାଚ ହୋଇଥିଲେ । 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଆଇପିଏଲ ୨୦୧୯: ନିଜ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚର ଆୟ ପୁଲଓ୍ଵାମା ହମଲାର ସହିଦ ପରିବାରକୁ ଦେବ ସିଏସକେ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Sports/Sports-cricket-odisha-csk-to-donate-proceeds-from-1st-ipl-home-match-to-kin-of-pulwama-bravehearts-50377
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Sports/Sports-cricket-odisha-csk-to-donate-proceeds-from-1st-ipl-home-match-to-kin-of-pulwama-bravehearts-50377
        </guid>
        <pubDate>
           Thu, 21 Mar 2019 16:37:19 GMT
        </pubDate>
        <description>

 ଚେନ୍ନାଇ ସୁପରକିଙ୍ଗ୍ସ ଆଇପିଏଲର ଏହି ସିଜିନର ପ୍ରଥମ ଘରୋଇ ମ୍ୟାଚରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଆୟ ପୁଲଓ୍ଵାମା ଆତଙ୍କୀ ହମଲାରେ ସହିଦ ସିଆରପିଏଫ ଯବାନଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଦିଆଯିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି। ଅଧିନାୟକ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଧୋନୀ ଏହି ଚେକ୍ ପ୍ରଦାନ କରିବେ। 

ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗର ୧୨ମ ସଂସ୍କରଣ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୩ ଶନିବାର ଆରମ୍ଭ ହେବ। ସିଜିନର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପରକିଙ୍ଗ୍ସ ଓ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯିବ। ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ରାତି ୮ଟାରେ ଚେନ୍ନାଇର ଏମଏ ଚିଦାମ୍ବରମ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଖେଳାଯିବ। ସିଏସକେର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ରାକେଶ ସିଂହ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ମ୍ୟାଚର ଆୟ ଫେବୃଆରୀ ୧୪ରେ ପୁଲଓ୍ଵାମାରେ ସହିଦ  ଯବନାଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଦିଆଯିବ।

ସିଂହ ଚେନ୍ନାଇର ଟ୍ଵିଟର ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲରେ ଲେଖିଛି ଯେ, ଚେନ୍ନାଇ ଆଇପିଏଲର ପ୍ରଥମ ଘରୋଇ ମ୍ୟାଚରେ ଟିକେଟରୁ ହେବାକୁ ଥିବା ଆୟ ପୁଲଓ୍ଵାମା ହମଲାରେ ସହିଦ ପରିବାରକୁ ଦିଆଯିବ। ଅଧିନାୟକ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଧୋନୀ ଏହି ଚେକ୍ ପ୍ରଦାନ କରିବେ। ସେ ଭାରତୀୟ ଟେରିଟୋରିୟାଲ ଲେଫ୍ଟନାଣ୍ଟ କର୍ଣ୍ଣେଲ ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି। ଟିକେଟ୍ ବିକ୍ରି ହେବା ଦିନ କିଛି ଘଣ୍ଟାରେ ସମସ୍ତ ଟିକେଟ୍ ବିକ୍ରି ହୋଇ ଯାଇଛି।

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ଦକ୍ଷିଣ ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରର ପୁଲଓ୍ଵାମାରେ ଫେବୃଆରୀ ୧୪ରେ ହୋଇଥିବା ଆତଙ୍କୀ ହମଲାରେ ୪୦ ସିଆରପିଏଫ ଯବାନ ସହିଦ ହୋଇଥିଲେ। ଏହି ହମଲା ପାଇଁ ନିଜକୁ ଦାୟୀ କରିଥିଲା ପାକିସ୍ତାନ ସ୍ଥିତ  ଆତଙ୍କୀ ସଂଗଠନ ଜୈଶ ଇ ମହମ୍ମଦ। ଯବାନଙ୍କ ପ୍ରତି ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳୀ ଦେବା ପାଇଁ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର ନିକଟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଶେଷ ହୋଇଥିବା ଦିନିକିଆ ସିରିଜର ତୃତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ସେନାର ଖାସ୍ ଟୋପି ପିନ୍ଧି ପଡ଼ିଆକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲେ। 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୧୯: ଭାରତ-ପାକ୍ ମ୍ୟାଚ ଟିକେଟ୍ ପାଇଁ ମାରାମାରି, ସିଟ୍ ସଂଖ୍ୟା ୨୫ ହଜାର, ଟିକେଟ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି ୪ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Sports/Sports-cricket-odisha-Over-4-Lakh-Apply-for-India-vs-Pakistan-World-Cup-Match-Tickets-50348
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Sports/Sports-cricket-odisha-Over-4-Lakh-Apply-for-India-vs-Pakistan-World-Cup-Match-Tickets-50348
        </guid>
        <pubDate>
           Wed, 20 Mar 2019 21:58:24 GMT
        </pubDate>
        <description>

କ୍ରିକେଟ ବିସ୍ୱକପ ୨୦୧୯ ପାଇଁ ଟିକେଟ୍ ବିକ୍ରି ଆସନ୍ତା ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୧ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ଏ ବର୍ଷ ବିଶ୍ୱକପର ମ୍ୟାଚଗୁଡିକୁ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ଖେଳାଯିବ । ସେଠାରେ ଷ୍ଟାଡିୟମଗୁଡିକ ଛୋଟ, ତେଣୁ ଟିକେଟ ପାଇଁ ମାରାମାରି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । 

ଭାରତ ଓ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ହେବାକୁ ଥିବା ହାଇଭୋଲ୍ଟେଜ୍ ମ୍ୟାଚ ଜୁନ ୧୬ ତାରିଖରେ ଖେଳାଯିବ । ମଞ୍ଚେଷ୍ଟାରରେ ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବା ଏହି ମହାମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଉଭୟ ଦେଶର ସମର୍ଥକ ତଥା ସାରା ବିଶ୍ୱର କ୍ରିକେଟପ୍ରେମୀ ଚାହିଁ ବସିଛନ୍ତି । ଏହି ଷ୍ଟାଡିୟମରେ କେବଳ ୨୫ ହଜାର ଲୋକ ବସିପାରିବେ । କିନ୍ତୁ ଆଇସିସି ନିକଟକୁ ଏହି ହାଇଭୋଲ୍ଟେଜ୍ ମୁକାବିଲା ଦେଖିବା ପାଇଁ ୪ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି ।  

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           କୋଲକାତା: ବ୍ୟାଟିଂ କରି ଫେରିବା ବେଳେ ପଡିଆରେ କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Sports/Sports-cricket-odisha-a-young-kolkata-club-sonu-yadav-cricketer-dies-on-field-50346
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Sports/Sports-cricket-odisha-a-young-kolkata-club-sonu-yadav-cricketer-dies-on-field-50346
        </guid>
        <pubDate>
           Wed, 20 Mar 2019 20:36:13 GMT
        </pubDate>
        <description>

ବୁଧବାର ଦିନ ମୈତ୍ରୀ ମ୍ୟାଚ ସମୟରେ ପଡିଆରେ ପଡିଯିବା କାରଣରୁ କୋଲକାତା କ୍ଲବର ଯୁବ କ୍ରିକେଟଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଛି । ସୋନୁ ଯାଦବ(୨୨ ବର୍ଷ) ବଂଗଳା କ୍ରିକେଟ ସଂଘର ଦ୍ୱିତୀୟ ଡିଭିଜନ ଲିଗରେ ବାଲିଗଞ୍ଜ ସ୍ପୋର୍ଟିଙ୍ଗ୍‌ କ୍ଲବ ପକ୍ଷରୁ ଖେଳନ୍ତି । ସେ ବାଟା କ୍ଲବ ପଡିଆରେ ଏକ ମ୍ୟାଚ ଖେଳୁଥିଲେ, ଯେତେବେଳେ ଏଭଳି ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା । 

ପଡିଆରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷଦର୍ଶୀମାନଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ୱିକେଟକିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବା ପରେ ପାଭିଲିୟନକୁ ଫେରିବା ବେଳେ ଅଚାନକ ପଡିଯାଇଥିଲେ । ତାଙ୍କୁ ସାଙ୍ଗେ ସାଙ୍ଗେ ଏସ୍‌ଏସ୍‌କେଏମ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା , ଯେଉଁଠାରେ ତାଙ୍କୁ ମୃତ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା । କିଛି ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଏଭଳି ଏକ ସମାନ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିସାରିଛି । ବଂଗାଲ୍‌ର ଜଣେ ଜୁନିୟର କ୍ରିକେଟର ଏନୀକେତ୍ ଶର୍ମାଙ୍କର ମଧ୍ୟ ପଡିଆରେ ପଡି ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା । 

        </description>
      </item>
   </rss>
 </channel>