<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
 <rss version="2.0">
   <channel>
      <title>Khabar Odisha</title>
      <link>https://khabarodisha.com/</link>
      <description>
        Khabar Odisha: Breaking news, views, reviews from across India
      </description>
      <copyright>
        Copyright:(C) Khabar Odisha.
      </copyright>
      <image>
        <title>Khabar Odisha</title>
        <link>https://khabarodisha.com/</link>
        <url>
          https://khabarodisha.com/passets/images/logo.png
        </url>
      </image>
      <item>
        <title>
           ଆଇପିଏଲ୍‌: ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସକୁ ୪୫ ରନ୍‌ରେ ପରାସ୍ତ କଲା ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍‌ସ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Sports/Sports-cricket-Ravindra-Jadeja-and-Moeen-Ali-bowled-beautifully-CSK-beat-RR-by-45-runs-82771
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Sports/Sports-cricket-Ravindra-Jadeja-and-Moeen-Ali-bowled-beautifully-CSK-beat-RR-by-45-runs-82771
        </guid>
        <pubDate>
           Tue, 20 Apr 2021 05:08:27 GMT
        </pubDate>
        <description>

ମୁମ୍ବାଇ, ଏପ୍ରିଲ ୨୦ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ମୋଇନ ଅଲୀ ଓ ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜାଦେଜାଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସ୍ ସୋମବାର ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ (ଆଇପିଏଲ୍‌)୨୦୨୧ର ଏକ ଲିଗ ମ୍ୟାଚରେ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍‌ସକୁ ୪୫ ରନ୍‌ରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି । ସୁପର କିଙ୍ଗ୍‌ସର ୧୮୯ ରନ୍‌ର ଲକ୍ଷ୍ୟ ପଛରେ ରାଜସ୍ଥାନର ଟିମ ମୋଇନ ଅଲି (୭ରନ ଦେଇ ୩ ୱିକେଟ) ଓ ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜାଦେଜଦା (୨୮ ରନ୍ ଦେଇ ୨ ୱିକେଟ)ଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ସାମ କୁରାନ (୨୪ ରନ୍ ଦେଇ ୨ ୱିକେଟ)ଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ବଳରେ ୧୪୩ ରନ୍‌ରେ ଅଟକି ଯାଇଥିଲା । ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଧୋନୀଙ୍କ ଚେନ୍ନାଇର ଅଧିନାୟକ ଭାବେ ଏହା ୨୦୦ତମ ମ୍ୟାଚ ଥିଲା । ଟିମକୁ ସେ ବିଜୟର ଉପହାର ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହି ବିଜୟର ସହିତ ଚେନ୍ନାଇ ଏବେ ପଏଣ୍ଟ ତାରିକାରେ ୨ୟ ସ୍ଥାନରେ ପହଂଚିଛି । 

ରାଜସ୍ଥାନ ତରଫରୁ ବିସ୍ଫୋରକ ବ୍ୟାଟ୍‌ସମ୍ୟାନ ଜୋସ ବଟଲର ସର୍ବାଧିକ ୪୯ ରନ୍ କରିଥିଲେ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ରାହୁଲ ତିୱାଟିଆ ୨୦ ରନ ଏବଂ ଜୟଦେବ ଉଦାଦକଟ ୨୪ ରନ କରିଥିଲେ । ଚେନ୍ନାଇ ନିୟମିତ ଭାବେ ୱିକେଟ ହରାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଚେତନ ସକାରିୟା (୩୬ ରନ ଦେଇ ୩ ୱିକେଟ)  ଓ କ୍ରିସ ମୋରିସ (୩୩ ରନ ଦେଇ ୨ ୱିକେଟ)ଙ୍କ ବୋଲିଂ ପରେ ବି ୯ ୱିକେଟ ହରାଇ ୧୮୮ ରନ୍ କରିଥିଲା । 

 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଆଇପିଏଲ୍‌: ବାଜି ମାରିଲା ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲସ୍‌, ୬ ୱିକେଟ୍‌ରେ ହାରିଲା ପଂଜାବ କିଙ୍ଗ୍‌ସ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Sports/Sports-cricket-Delhi-Capitals-wins-against-Punjab-Kings-by-6-wickets-in-IPL-82717
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Sports/Sports-cricket-Delhi-Capitals-wins-against-Punjab-Kings-by-6-wickets-in-IPL-82717
        </guid>
        <pubDate>
           Mon, 19 Apr 2021 04:52:10 GMT
        </pubDate>
        <description>

ମୁମ୍ବାଇ, ଏପ୍ରିଲ ୧୯ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ପଂଜାବ କିଙ୍ଗ୍‌ସ ଓ ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍‌ସ ମଧ୍ୟରେ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (ଆଇପିଏଲ୍‌)-୨୦୨୧ର ୧୧ତମ ମ୍ୟାଚ ଖେଳାଯାଇଛି । ଋଷଭ ପନ୍ତଙ୍କ ଟିମ୍ ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍‌ସ ରବିବାର ପଂଜାବକୁ ୬ ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି । କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ଚଳିତ ଆଇପିଏଲ୍‌ରେ ଏହା ପଂଜାବ କିଙ୍ଗ୍‌ସର ୨ୟ ପରାଜୟ । 

ମୁମ୍ବାଇର ୱାଙ୍ଖଡେ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍‌ସ ଟସ୍ ଜିଣି ପ୍ରଥମେ ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବା ପରେ ପଂଜାବକୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ ମିଳିବାରୁ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲା । କେଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କ ଟିମ୍ ପଂଜାବ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ୨୦ ଓଭରରେ ୧୯୫ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା । ଫଳରେ ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍‌ସକୁ ୧୯୬ ରନ୍‌ର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ମିଳିଥିଲା । ଏହି ବିଶାଳ ସ୍କୋରକୁ ଦିଲ୍ଲୀ ୧୮.୪ ଓଭରରେ ୪ଟି ୱିକେଟ ହରାଇ ପୂରା କରିଥିଲା । ଶିଖର ଧୱନ ୪୯ଟି ବଲ ଖେଳି ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବେ ୯୨ ରନ୍ କରିଥିଲେ । ଏଥିରେ ୧୩ଟି ଚୌକା ଓ ୨ଟି ଛକା ସାମିଲ ଥିଲା । 

ପଂଜାବ କିଙ୍ଗ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୪ଟି ୱିକେଟ ହରାଇ ୧୯୫ ରନ୍ କରିଥିଲା । ଅଧିନାୟକ କେଏଲ୍ ରାହୁଲ ୬୧ ରନ୍ ଓ ମୟଙ୍କ ଅଗ୍ରୱାଲ ୬୮ ରନ୍ ଯୋଡ଼ିଥିଲେ । ଏହି ୨ ଜଣ ଖେଳାଳି ପ୍ରଥମ ୱିକେଟରେ ୧୨୨ ରନ୍‌ର ଭାଗିଦାରୀ ହୋଇପାରିଥିଲେ । ତାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ ଖେଳାଳି ଭଲ ସ୍କୋର କରିପାରି ନଥିଲେ । 

 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଆଇପିଏଲ୍‌: ହାଇଦ୍ରାବାଦ୍‌ର ହ୍ୟାଟ୍ରିକ୍ ପରାଜୟ, ମ୍ୟାଚ ଜିତି ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲର ଶୀର୍ଷରେ ମୁମ୍ବାଇ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Sports/Sports-cricket-Mumbai-Indians-wins-against-Sunrisers-Hyderabad-by-13-runs-in-IPL-match-82655
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Sports/Sports-cricket-Mumbai-Indians-wins-against-Sunrisers-Hyderabad-by-13-runs-in-IPL-match-82655
        </guid>
        <pubDate>
           Sun, 18 Apr 2021 05:05:00 GMT
        </pubDate>
        <description>

ଚେନ୍ନାଇ, ଏପ୍ରିଲ ୧୮ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଯୁବ ସ୍ପିନର ରାହୁଲ ଚାହର (୧୯/୩), ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଜସପ୍ରୀତ ବୁମରା (୧୪/୧) ଓ ଟ୍ରେଣ୍ଟ ବୋଲ୍ଟ (୨୮/୩)ଙ୍କ ଦମଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ ବଳରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଶନିବାର ଆଇପିଏଲ୍‌-୨୦୨୧ର ଅନ୍ୟତମ ଲିଗ ମ୍ୟାଚରେ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ୍‌କୁ ୧୩ ରନ୍‌ରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି । ଏଥି ସହିତ ମୁମ୍ବାଇ ଟିମ ଆଇପିଏଲ୍‌ର ଚଳିତ ସଂସ୍କରଣରେ ୩ଟି ମ୍ୟାଚରୁ ୨ଟିରେ ବିଜୟୀ ହୋଇ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲର ଶୀର୍ଷ ସ୍ଥାନରେ ପହଂଚିଛି । ମୁମ୍ବାଇ ଟିମ୍ ୪ ପଏଣ୍ଟ ପାଇ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ଠାରୁ ରନ୍‌ରେଟ ଆଧାରରେ ଆଗରେ ରହିଛି । 

ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୫ଟି ୱକେଟରେ ୧୫୦ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା । ଜବାବରେ ସନରାଇଜର୍ସ ଆରମ୍ଭରୁ ଭଲ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲା । କିନ୍ତୁ ପ୍ରଥମ ୱିକେଟ ପାଇଁ ୬୭ ରନର ଭାଗିଦାରୀ ହେବା ପରେ ନିରନ୍ତର ଭାବେ ୱିକେଟ ହାତରୁ ଖସିଲା । ହାଇଦ୍ରାବାଦକୁ ଶେଷ ଓଭରରେ ୧୬ ରନ୍‌ର ଆବଶ୍ୟକତା ଥିଲା । ଫଳରେ ଏହା ହାସଲ କରିବା ସହଜ ନଥିଲା । ତେଣୁ ମ୍ୟାଚକୁ ହାରିଯାଇଥିଲା । 

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଟିମ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ୨୦ ଓଭରରେ ୧୫୦ ରନ କରିଥିଲା । ରୋହିତ ନିଜର ସାଥୀ ଓପନର କ୍ୱିଣ୍ଟନ ଡି’କକ୍‌ଙ୍କ ସହିତ ପ୍ରଥମ ୱିକେଟ ଲାଗି ୫୫ ରନ୍ ଭାଗିଦାରୀ ହୋଇପାରିଥିଲେ । ପୋଲାର୍ଡ ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାରଙ୍କ ଶେଷ ୨ ବଲକୁ ଛକା ମାରି ସ୍କୋରକୁ ୧୫୦ ରନ୍‌ରେ ପହଂଚାଇଥିଲେ । ସେ ୨୨ଟି ବଲ ଖେଲି ୩ଟି ଛକା ଓ ଗୋଟିଏ ଚୌକା ସହିତ ଅପରାଜିତ ୩୫ ରନ୍ କରିଥିଲେ । 

 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଆଇପିଏଲ୍‌: ପଂଜାବ କିଙ୍ଗ୍‌ସକୁ ୬ ୱିକେଟ୍‌ରେ ପରାସ୍ତ କଲା ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍‌ସ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Sports/Sports-Chennai-beat-Punjab-Kings-by-6-wickets-these-players-were-the-heroes-of-match-82605
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Sports/Sports-Chennai-beat-Punjab-Kings-by-6-wickets-these-players-were-the-heroes-of-match-82605
        </guid>
        <pubDate>
           Sat, 17 Apr 2021 04:18:13 GMT
        </pubDate>
        <description>

ମୁମ୍ବାଇ, ଏପ୍ରିଲ ୧୭ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୧ର ୮ମ ମ୍ୟାଚ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍‌ସ ଓ ପଂଜାବ କିଙ୍ଗ୍‌ସ ମଧ୍ୟରେ ମୁକାବିଲା ହୋଇଛି । ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ପଂଜାବ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୮ଟି ୱିକେଟ ହରାଇ ୧୦୬ ରନ୍ କରିଥିଲା । ଚେନ୍ନାଇ ଏହି ସାଧାରଣ ଲକ୍ଷ୍ୟକୁ ସହଜରେ ପୂରା କରିଥିଲା । ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଚେନ୍ନାଇ ସବୁ ବିଭାଗକୁ ସୂଚାରୁ ରୂପେ ପରିଚାଳନା କରିଥିଲା । ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଧୋନୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଖେଳୁଥିବା ଚେନ୍ନାଇ ୧୫.୪ ଓଭରରେ ୪ଟି ୱିକେଟ ହରାଇ ୧୦୭ ରନ କରିବା ସହିତ ଚଳିତ ଆଇପିଏଲ୍‌ରେ ପ୍ରଥମ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଥିଲା । 

ଚେନ୍ନାଇର ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଦୀପକ ଚାହରଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ପଂଜାବର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିଥିଲେ । ଚାହର ୪ଓଭର ବୋଲିଂ କରି ମାତ୍ର ୧୩ ରନ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଥିବା ବେଳେ ନେଇଥିଲେ ୪ଟି ୱିକେଟ । ମୟଙ୍କ ଅଗ୍ରୱାଲ, କ୍ରିସ ଗେଲ, ନିକୋଲାସ ପୂରନ ଓ ଦୀପକ ହୁଡ୍ଡାଙ୍କୁ ସେ ଆଉଟ କରିଥିଲେ । ଆଇପିଏଲରେ ଚାହରଙ୍କ ଏହା ଥିବା ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରଦର୍ଶନ । 

ମୁମ୍ବାଇର ୱାନଖଡେ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ମ୍ୟାଚରେ ପଂଜାବ ଦ୍ୱାରା ଦିଆଯାଇଥିବା ଛୋଟ ଲକ୍ଷ୍ୟକୁ ପୂରା କରିବା ପାଇଁ ଚେନ୍ନାଇର ଟିମ ନିଜର ପ୍ରଥମ ଖୁବ ଶିଘ୍ର ହରାଇଥିଲା । ଏହା ପରେ ଫାପ୍ ଡୁପ୍ଲେସିସ ମ୍ୟାଚ ଶେଷ ହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କ୍ରିଜରେ ଛିଡ଼ା ହୋଇ ନିଜର ଟିମକୁ ଜିତାଇଥିଲେ । ସେ ଅପରାଜିତ ୩୬ ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । 

 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଆଇପିଏଲ: ମିଲର-ମୋରିସଙ୍କ ବିସ୍ଫୋରକ ବ୍ୟାଟିଂ, ରୋମାଞ୍ଚକର ମ୍ୟାଚରେ ଦିଲ୍ଲୀକୁ ହରାଇଲା ରାଜସ୍ଥାନ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Sports/Sports-cricket-David-Miller-Chris-Morris-Jaydev-Unadkat-Shine-as-Rajasthan-Royals-beat-Delhi-capitals-match-82563
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Sports/Sports-cricket-David-Miller-Chris-Morris-Jaydev-Unadkat-Shine-as-Rajasthan-Royals-beat-Delhi-capitals-match-82563
        </guid>
        <pubDate>
           Fri, 16 Apr 2021 05:02:52 GMT
        </pubDate>
        <description>

ମୁମ୍ବାଇ, ଏପ୍ରିଲ ୧୬ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ (ଆଇପିଏଲ)ର ୨୦୨୧ ସଂସ୍କରଣର ୭ମ ମୁକାବିଲାରେ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ଗୁରୁବାର ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସକୁ ୩ ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି । ଏହି ମ୍ୟାଚ ରୋମାଞ୍ଚକର ଥିଲା । ମ୍ୟାଚରେ ଋଷଭ ପନ୍ତଙ୍କ ୩୨ଟି ବଲରେ ୫୧ ରନ ବଳରେ ଦିଲ୍ଲୀ ୮ଟି ୱିକେଟରେ ୧୪୭ ରନ୍ କରିଥିଲା । ଜବାବରେ ରାଜସ୍ଥାନର ଶୀର୍ଷ ୪ ଜଣ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଦିଲ୍ଲୀର ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଆଗରେ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଡେଭିଡ ମିଲରଙ୍କ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାରେ ନିଲାମ ହୋଇଥିବା କ୍ରିସ ମୋରିସ ଶେଷ ୨ ଓଭରରେ ବିସ୍ଫୋରକ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ଟିମକୁ ବିଜୟୀ କରିଥିଲେ । ଏହା ରାଜସ୍ଥାନର ପ୍ରଥମ ବିଜୟ ଥିଲା । 

ଡେଭିଡ ମିଲର ସର୍ବାଧିକ ୪୩ଟି ବଲ ଖେଳି ୬୨ ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । ମୋରିସ ୧୮ଟି ବଲ ଖେଳି ୪ ଚୌକା ସହିତ ଅପରାଜିତ ୩୬ ରନ ଯୋଡ଼ିଥିଲେ । ସେ ବିଜୟ ଛକା ମାରିଥିଲେ । ଜୟଦେବ ଉନାଦକଟ ୭ଟି ବଲ ଖେଳି ଅପରାଜିତ ୧୧ ରନ କରିଥିଲେ । ଦିଲ୍ଲୀ ତରଫରୁ ଆୱେଶ ଖାନ୩ଟି ଓ କାଗିସୋ ରବାଡା ଏବଂ କ୍ରିସ ୱକ୍ସ ୨-୨ଟି ଲେଖାଏଁ ୱିକେଟ ନେଇଥିଲେ । 

୧୯ତମ ଓଭରରେ କ୍ରିସ ମୋରିସ ଦିଲ୍ଲୀର ବୋଲର ରବାଡ଼ାଙ୍କ ବଲରେ ୨ଟି ଛକା ମାରି ରୋମାଞ୍ଚକର ସ୍ଥିତିକୁ ଆଣିଥିଲେ । ରାଜସ୍ଥାନକୁ ଶେଷ ଓଭରରେ ୧୨ ରନ ଦରକାର ଥିଲା । ୨୦ତମ ଓଭରରେ ମୋରିସ ଟମ କରଣଙ୍କ ପ୍ରଥମ ବଲରେ ୨ ରନ, ପରବର୍ତ୍ତୀ ବଲରେ ଗୋଟିଏ ଛକା ମାରିଥିଲେ । ରାଜସ୍ଥାନକୁ ଯେତେବେଳେ ୪ଟି ବଲରେ ୪ ରନ ଦରକାର ଥିଲା, ମୋରିସ ୪ର୍ଥ ବଲରେ ଏକ ଦର୍ଶନୀୟ ଛକା ମାରି ଦଳକୁ ବିଜୟ ଦେଇଥିଲେ । 

 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଆଇପିଏଲ୍‌: ୫ ବର୍ଷ ପରେ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ପ୍ରୀତି ଜିଣ୍ଟାଙ୍କ ଟିମ୍‌କୁ ଟ୍ରୋଲ କଲେ ପ୍ରଶଂସକ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Sports/Sports-cricket-Glenn-Maxwell-smashes-fifty-after-5-years-fans-troll-Preity-Zinta-and-Punjab-Kings-82527
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Sports/Sports-cricket-Glenn-Maxwell-smashes-fifty-after-5-years-fans-troll-Preity-Zinta-and-Punjab-Kings-82527
        </guid>
        <pubDate>
           Thu, 15 Apr 2021 06:18:29 GMT
        </pubDate>
        <description>

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ଏପ୍ରିଲ ୧୫ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଓ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ମଧ୍ୟରେ ଆଇପିଏଲର ୬ଷ୍ଠ ମୁକାବିଲାରେ ଗ୍ଲେନ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ ବିସ୍ଫୋରକ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଛନ୍ତି । ଚେନ୍ନାଇର ଏମଏ ଚିଦାମ୍ବରମ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ  ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ ବିସ୍ଫୋରକ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଛନ୍ତି । ଟସ ଜିତି ବେଙ୍ଗାଲୋର ପ୍ରଥମେ ବୋଲିଂ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବା ପରେ ହ୍ରାଇଦ୍ରାବାଦ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲା ।  କୋହଲିଙ୍କ ଟିମ୍ ରୋମାଂଚକର ମୁକାବିଲାରେ ୬ ରନ୍‌ରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଛି ।  

ବାଙ୍ଗାଲୋର ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ୨୦ ଓଭରରେ ୧୪୯ ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା । ଗ୍ଲେନ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ ସର୍ବାଧିକ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । ସେ ୪୧ଟି ବଲ ଖେଳି ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବେ ୫୯ ରନ୍ କରିଥିଲେ । ଏଥିରେ ୫ଟି ଚୌକା ଓ ୩ ଛକା ସାମିଲ ଥିଲା ।  ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ ନିଜର ଟିମକୁ ସ୍କୋର ୧୪୯ ରନ୍‌ରେ ପହଂଚିବା ପାଇଁ ବଡ଼ ଭୂମିକା ନେଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଜଣେ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ହୋଇଥିଲେ ବି ଦୀର୍ଘ ୫ ବର୍ଷ ପରେ ସେ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ, ଯେଉଁଥି ପାଇଁ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ତାଙ୍କୁ ଟ୍ରୋଲ କରିଛନ୍ତି । 

ଗ୍ଲେନ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ ଦର୍ଶନୀୟ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିବା ପରେ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଖୁସି ଅନୁଭବ କରିଛନ୍ତି । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଏହି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ୨୦୧୬ ପରେ ପ୍ରଥମ ଥର ଆଇପିଏଲରେ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି । ପ୍ରଶଂସକମାନେ କିଙ୍ଗସ ଏକାଦଶ ପଂଜାବ ଓ ଏହାର ମାଲିକ ପ୍ରୀତି ଜିଣ୍ଟାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଟ୍ରୋଲ କରିଛନ୍ତି ।  

 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଆଇପିଏଲ୍‌: ରୋମାଞ୍ଚକର ମୁକାବିଲାରେ ୬ ରନ୍‌ରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦ୍‌କୁ ହରାଇଲା ବାଙ୍ଗାଲୋର
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Sports/Sports-cricket-IPL-Royal-Challengers-Bangalore-beat-Hyderabad-in-IPL-6th-match-82522
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Sports/Sports-cricket-IPL-Royal-Challengers-Bangalore-beat-Hyderabad-in-IPL-6th-match-82522
        </guid>
        <pubDate>
           Thu, 15 Apr 2021 05:20:07 GMT
        </pubDate>
        <description>

ଚେନ୍ନାଇ, ଏପ୍ରିଲ ୧୫ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାଦ୍ ଓ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ବାଙ୍ଗାଲୋର ମଧ୍ୟରେ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୧ର ୬ଷ୍ଠ ମୁକାବିଲା ହୋଇଛି । ଚେନ୍ନାଇର ଏମଏ ଚିଦାମ୍ବରମ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ବୁଧବାର ଟସ ଜିତି ବାଙ୍ଗାଲୋର ପ୍ରଥମେ ବୋଲିଂ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବା ପରେ ହ୍ରାଇଦ୍ରାବାଦ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲା । ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଟିମ ମ୍ୟାଚ ବିଜୟ ପାଇଁ କଡ଼ା ସଂଘର୍ଷ କରି ସଫଳତା ହାସଲ କରିଛି । କୋହଲିଙ୍କ ଟିମ୍ ରୋମାଂଚକର ମୁକାବିଲାରେ ୬ ରନ୍‌ରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଛି ।  

୧୫୦ ରନ୍‌ର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ନେଇ ହାଇଦ୍ରାବାଦ୍ ଟିମ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ୨୦ ଓଭରରେ ୯ଟି ୱିକେଟ ହରାଇ ୧୪୩ ରନ୍ କରିଥିଲା । ଡେଭିଡ ୱାର୍ଣ୍ଣର ସର୍ବାଧିକ ୫୪ ରନ କରିଥିଲେ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ମନୀଷ ପାଣ୍ଡେ ୩୮ ରନ୍ ଯୋଡ଼ିଥିଲେ । 

ବାଙ୍ଗାଲୋର ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ୨୦ ଓଭରରେ ୧୪୯ ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା । ଗ୍ଲେନ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ ସର୍ବାଧିକ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । ସେ ୪୧ଟି ବଲ ଖେଳି ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବେ ୫୯ ରନ୍ କରିଥିଲେ । ଏଥିରେ ୫ଟି ଚୌକା ଓ ୩ ଛକା ସାମିଲ ଥିଲା । ଏହା ବ୍ୟତୀତ କୋହଲି ୩୩ ରନ, ଶାହବାଜ ଅହମଦ ୧୪ ରନ ଓ କାଇଲ ଜେମିସନ ୧୨ ରନ୍ ଯୋଗଦାନ ଦେଇଥିଲେ । 

ଶାହବାଜ ଅହମଦ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ୩ ଜଣ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ପାଭିଲିୟନକ ପଠାଇଥିଲେ । ସେ ୨ ଓଭରରେ ୩.୫୦ ହାରରେ ୭ ରନ୍ ଦେଇଥିଲେ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ ଓ ହର୍ଷଲ ପଟେଲ ୨-୨ ୱିକେଟ ନେଇଥିଲେ । କାଇଲ ଜେମିସନଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ୱିକେଟ ମିଳିଥିଲା । 

 

 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଆଇପିଏଲ୍‌: ଶେଷ ଓଭର ଯାଏଁ ରୋମାଞ୍ଚକର, ମୁମ୍ବାଇକୁ ବିଜୟୀ କଲେ ରାହୁଲ-ବୁମରା-ବୋଲ୍ଟ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Sports/Sports-cricket-Mumbai-Indians-win-against-Kolkata-Knight-Riders-by-10-runs-82479
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Sports/Sports-cricket-Mumbai-Indians-win-against-Kolkata-Knight-Riders-by-10-runs-82479
        </guid>
        <pubDate>
           Wed, 14 Apr 2021 05:06:32 GMT
        </pubDate>
        <description>

ଚେନ୍ନାଇ, ଏପ୍ରିଲ ୧୪ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (ଆଇପିଏଲ୍‌) ୨୦୨୧ର ଏକ ଲିଗ୍ ମ୍ୟାଚରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ମଙ୍ଗଳବାର କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସକୁ ୧୦ ରନ୍‌ରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି । ଚେନ୍ନାଇର ଏମ୍‌ଏ ଚିଦାମ୍ବରମ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ମୁମ୍ବାଇ ଟସ୍ ହାରି ପ୍ରଥମ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲା । ଦଳ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ୨୦ ଓଭରରେ ସମସ୍ତ ୱିକେଟ ହରାଇ ୧୫୨ ରନ୍ କରିଥିଲା । ୧୫୩ ରନ୍‌ର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ନେଇ କୋଲକାତା ୨ୟ ଇନିଂସ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା । ଟିମ୍ ଆରମ୍ଭରୁ ଭଲ ବ୍ୟାଟିଂକ କରିଥିଲା । ରାହୁଲ ଚାହରଙ୍କ ଦମଦାର ବୋଲିଂ (୨୭/୪) ପରେ ଡେଥ ଓଭରର୍ସରେ କୃଣାଲ, ବୁମରା ଓ ଟ୍ରେଣ୍ଟ ବୋଲ୍ଟ (୨୭/୨) ବଳରେ ମୁମ୍ବାଇ, କୋଲକାତାକୁ ୭ୱିକେଟରେ ୧୪୨ ରନ୍‌ରେ ଅଟକାଇ ଥିଲା । 

ନୀତୀଶ ରାଣା ଓ ଶୁଭମାନ୍ ଗିଲଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ କୋଲକାତାର ଅନ୍ୟ କୌଣସି ବୋଲର ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ନଥିଲେ । ମୁମ୍ବାଇ ୧୦ ରନ୍‌ରେ ବିଜୟୀ ହେବା ସହ ଚଳିତ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ଖାତା ଖୋଲିଛି । କୋଲକାତାର ଏହା ହେଉଛି ପ୍ରଥମ ପରାଜୟ । ଟିମ ପୂର୍ବରୁ ନିଜର ପ୍ରଥମ ମୁକାବିଲାରେ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦକୁ ପରାସ୍ତ କରି ନିଜ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା । ଅପରପକ୍ଷେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସକୁ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବେଙ୍ଗାଲୋରଠାରୁ ହାରିବାକୁ ପଡ଼ିଥିଲା । 

କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସକୁ ଶେଷ ୨ ଓଭରରେ ୧୯ ରନ୍‌ର ଆବଶ୍ୟକତା ଥିଲା । ୧୯ତମ ଓଭରକୁ ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ ବୁମରା ଓ ସେ ମାତ୍ର ୪ ରନ୍ ଦେଇଥିଲେ । ଶେଷ ଓଭରରେ କୋଲକାତା ୧୫ ରନ୍ ଚାହୁଁଥିବା ବେଳେ ମାତ୍ର ୫ ରନ୍ କରିପାରିଥିଲା । ପ୍ରଥମ ବଲରୁ ଆନ୍ଦ୍ରେ ରସେଲ ୧ ରନ୍‌, ଦ୍ୱିତୀୟ ବଲରୁ ଦିନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ଏକ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିପାରିଥିଲେ । ତୃତୀୟ ବଲରେ ଟ୍ରେଣ୍ଟ ବୋଲ୍ଟ ରସେଲଙ୍କୁ କଟ ଆଣ୍ଡ ବୋଲ୍ଡ କରିଥିଲେ । ୪ର୍ଥ ବଲରେ ପ୍ୟାଟ୍ସ କମିନ୍ସ ବୋଲ୍ଡ ହୋଇଥିଲେ । ପଂଚମ ବଲରୁ ହରଭଜନ ସିଂହ ୨ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । 

 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଆଇପିଏଲ୍‌: ରୋମାଂଚକର ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ୪ ରନ୍‌ରେ ଜିତିଲା ପଂଜାବ, ସାମସନ୍‌ଙ୍କ ଶତକ ବେକାର
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Sports/Sports-cricket-King-XI-Punjab-beat-Rajastan-Royals-in-IPL-4th-match-in-Mumbai-82435
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Sports/Sports-cricket-King-XI-Punjab-beat-Rajastan-Royals-in-IPL-4th-match-in-Mumbai-82435
        </guid>
        <pubDate>
           Tue, 13 Apr 2021 05:04:42 GMT
        </pubDate>
        <description>

ମୁମ୍ବାଇ, ଏପ୍ରିଲ ୧୩ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ରାଜସ୍ଥାନ ରୋୟାଲ୍‌ସ ଓ କିଙ୍ଗ୍‌ସ ଏକାଦଶ ପଂଜାବ ମଧ୍ୟରେ ଆଇପିଏଲ୍‌ର ୧୪ତମ ସଂସ୍କରଣର ୪ର୍ଥ ମୁକାବିଲା ହୋଇଛି । ମୁମ୍ବାଇସ୍ଥିତ ୱାନ୍‌ଖଡେ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ସୋମବାର ଖେଳାଯାଇଥିବା ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଟସ୍ ହାରି ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ ମିଳିବା ପରେ ପଂଜାବ ୨୦ ଓଭରରେ ୨୨୧ ରନ୍ କରିଥିଲା । ଫଳରେ ରାଜସ୍ଥାନକୁ ଏହି ମ୍ୟାଚ ବିଜୟ ପାଇଁ ୨୨୨ ରନ୍‌ର ଲକ୍ଷ୍ୟ ମିଳିଥିଲା । ଜବାବରେ ରାଜସ୍ଥାନ ଟିମ ୨୦ ଓଭରରେ ୭ଟି ୱିକେଟ ହରାଇ ୨୧୭ ରନ୍ କରିବାରେ ସମର୍ଥ ହୋଇଥିଲା । ଦଳର ଅଧିନାୟକ ସଂଜୁ ସାମସନ୍‌ଙ୍କ ଦର୍ଶନୀୟ ଶତକ କୌଣସି କାମକୁ ଆସିଲା ନାହିଁ । 

ରାଜସ୍ଥାନର ଅଧିନାୟକ ସାମ୍‌ସନ୍ ୬୩ଟି ବଲ ଖେଳି ଶତକ (୧୧୯ ରନ୍‌) ହାସଲ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କର ଶତକ ପଂଜାବ ପ୍ରତି କୌଣସି ପ୍ରଭାବ ପକାଇ ନଥିଲା । ଏହି ମ୍ୟାଚର ଶେଷ ବଲରେ ରାଜସ୍ଥାନକୁ ବିଜୟ ପାଇଁ ୫ ରନ୍ ଆବଶ୍ୟକ ଥିଲା । କିନ୍ତୁ ସାମସନ କ୍ୟାଚ ଆଉଟ ହୋଇଗଲେ । ପଂଜାବର ବୋଲରମାନେ ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ବହୁତ ରନ ଦେଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଶେଷ ଓଭରରେ ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂହ ପଂଜାବର ଇଜ୍ଜତ ରଖିଥିଲେ । 

ପଂଜାବ ପକ୍ଷରୁ ଅଧିନାୟକ କେଏଲ ରାହୁଲ ଆକର୍ଷଣୀୟ ୯୧ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । ରାହୁଲଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଦୀପକ ହୁଡ୍ଡା ୬୪ ରନ୍ ଓ କ୍ରିସ ଗେଲ ୪୦ ରନ୍ ଯୋଡ଼ିଥିଲେ । ପୂରା ଟିମ ୧୩ଟି ଛକା ମାରିଥିଲେ । ରାଜସ୍ଥାନ ତରଫରୁ ଚେତନ ସକାରିଆ ନିଜର ପଦାର୍ପଣ ମ୍ୟାଚରେ ୩ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । 

 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଆଇପିଏଲ୍‌-୨୦୨୧‌: ୩ୟ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଲା କୋଲକାତା, ୧୦ ରନ୍‌ରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦ୍ ପରାସ୍ତ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Sports/Sports-Kolkata-Knight-Riders-beat-Sunrises-Hydrabad-by-10-runs-in-IPL-2021s-3rd-match-82381
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Sports/Sports-Kolkata-Knight-Riders-beat-Sunrises-Hydrabad-by-10-runs-in-IPL-2021s-3rd-match-82381
        </guid>
        <pubDate>
           Mon, 12 Apr 2021 05:23:23 GMT
        </pubDate>
        <description>

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ଏପ୍ରିଲ ୧୨ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ ଓ ସନ୍‌ରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ୍ ମଧ୍ୟରେ ଆଇପିଏଲ୍‌-୨୦୨୧ର ୩ୟ ମ୍ୟାଚ୍ ରବିବାର ଖେଳାଯାଇଛି । ଇଅନ୍ ମୋର୍ଗାନଙ୍କ ଟିମ୍ କୋଲକାତା ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌କୁ ୧୦ ରନ୍‌ରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଛି । ଡେଭିଡ ୱାର୍ଣ୍ଣରଙ୍କ ସେନାକୁ ପରାସ୍ତ ହେବାକୁ ପଡ଼ିଛି । 

୧୮୮ ରନ୍‌ର ଲକ୍ଷ୍ୟ ପଛରେ ଗୋଡେଇ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ୍ ୧୭୭ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲା । ହାଇଦ୍ରାବାଦ୍ ପାଇଁ ମନୀଷ ପାଣ୍ଡେ ସର୍ବାଧିକ ୬୧ ରନ୍ ଯୋଡ଼ିଥିଲେ । ଜନି ବେୟାରଷ୍ଟୋ ୫୫ ରନ୍ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବେ ଦଳ ପାଇଁ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଏହି ୨ ଜଣ ଖେଳାଳି ଆଉଟ ହୋଇଯିବା ପରେ ଦଳର ଅନ୍ୟ ଖେଳାଳିମାନେ ଦାୟିତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିପାରି ନଥିଲେ । ଫଳରେ ଟିମ୍ ୧୦ ରନ୍‌ରେ ପରାସ୍ତ ହୋଇଥିଲା । 

କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ ତରଫରୁ ମାତ୍ର ୫ଟି ୱିକେଟ ନିଆଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଟିମ୍‌ର ବୋଲିଂରେ ଦମ୍ଭ ଥିଲା । ଫଳରେ ସନରାଇଜର୍ସ ୧୭୭ ରନ୍‌ରେ ଅଟକିଯାଇଥିଲା । ପ୍ରସିଦ୍ଦ କ୍ରିଷ୍ଣା ସର୍ବାଧିକ ୨ଟି ୱିକେଟ ନେଇଥିଲେ । କୋଲକାତା ତରଫରୁ ନୀତୀଶ ରାଣା ୫୬ଟି ବଲ ଖେଳି ୮୦ ରନ୍ କରିଥିଲେ । ଏଥିରେ ୯ଟି ଚୌକା ଓ ୪ଟି ଛକା ସାମିଲ ଥିଲା । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ରାହୁଲ ତ୍ରିପାଠୀ ୨୯ଟି ବଲ ଖେଳି ୫୩ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । ସେହିଭଳି ଶେଷ ସମୟରେ ଦିନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ୯ଟି ବଲ ଖେଳି ୨୨ ରନ୍ ଯୋଡ଼ିଥିଲେ । 

 

        </description>
      </item>
   </rss>
 </channel>