<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
 <rss version="2.0">
   <channel>
      <title>Khabar Odisha</title>
      <link>https://khabarodisha.com/</link>
      <description>
        Khabar Odisha: Breaking news, views, reviews from across India
      </description>
      <copyright>
        Copyright:(C) Khabar Odisha.
      </copyright>
      <image>
        <title>Khabar Odisha</title>
        <link>https://khabarodisha.com/</link>
        <url>
          https://khabarodisha.com/passets/images/logo.png
        </url>
      </image>
      <item>
        <title>
           ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ଖେରୀ ହିଂସା ମାମଲା:ଆଶିଷ ମିଶ୍ରା ଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଚାର୍ଜସିଟ ଦାଖଲ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Crime/Lakhimpur-Kheri-violence--Charges-framed-against-Ashish-Mishra-101342
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Crime/Lakhimpur-Kheri-violence--Charges-framed-against-Ashish-Mishra-101342
        </guid>
        <pubDate>
           Tue, 06 Dec 2022 04:45:00 GMT
        </pubDate>
        <description>

ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ଖେରୀ ହିଂସା ମାମଲାରେ କୋର୍ଟ 14 ଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ  ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିଛି । ସମସ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଓ ଅନ୍ୟ ଧାରାରେ ଦୋଷୀ କରାଯାଇଛି । ଏହି ମାମଲାରେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଅଜୟ ମିଶ୍ରାଙ୍କ ପୁଅ ଆଶିଷ ମିଶ୍ରା ଥିଲେ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ । 2021 ଡିସେମ୍ବର 5 ତାରିଖରେ ଆଶିଷ ମିଶ୍ରାଙ୍କ ସହ ଅନ୍ୟ 13 ଜଣଙ୍କ ଜାମିନ ଆବେଦନ ଖାରଜ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ଜାମିନ ଆବେଦନରେ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ନିଜ ପକ୍ଷ ରଖି କହିଥିଲେ କି ସେମାନେ ଏହି ହିଂସାରେ ସାମିଲ ନାହାଁନ୍ତି । ଏହି କାରଣରୁ ସେମାନଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦୋଷରେ ଖଲାସ କରିବାକୁ ସେମାନେ କୋର୍ଟରେ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ । ମାତ୍ର କୋର୍ଟ ସେମାନଙ୍କ ଆବେଦନକୁ ଖାରଜ କରିଦେଇଥିଲେ । ସମସ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ ପ୍ରମାଣ କରିବାକୁ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ପ୍ରମାଣ ମିଳିଛି । ସୂଚନା ମୁତାବକ ଏଡିଜେ ଫାଷ୍ଟ ସୁଶୀଲ ଶ୍ରୀବାସ୍ତବ କୋର୍ଟର ଧାରା 147,148, 149, 326, 30,302, 120(ବି), ଓ ଧାରା 177 ମୁତାବକ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । 

2021 ମସିହା ଅକ୍ଟୋବର 3 ତାରିଖରେ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ଖେରୀ ଠାରେ କୃଷକମାନେ ରାସ୍ତାରେ ଆନ୍ଦୋଳନ ଚଳାଇଥିଲେ । ଅଭିଯୋଗ ଥିଲା କି କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଅଜୟ ମିଶ୍ରାଙ୍କ ପୁଅ ଆଶିଷ ମିଶ୍ରା ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରି କୃଷକଙ୍କ ରାଲି ଉପରକୁ ଗାଡି ଚଢାଇ ଦେଇଥିଲେ । ଏହାପରେ ଦେଖାଦେଇଥିବା ହିଂସାରେ ୪ ଜଣ କୃଷକ,ଜଣେ ସାମ୍ବାଦିକ ଙ୍କ  ସହ ମୋଟ ୮ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା ଓ 10 ଜଣ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଥିଲେ | 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ସାବଧାନ ! ଏଠି ସିଗାରେଟ ମଧ୍ୟ ନକଲି, ରାଜଧାନୀ ଉପକଣ୍ଠ ଛତାବର ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତରୁ ଜବତ ହେଲା ପୁଳା ପୁଳା ନକଲି ସିଗାରେଟ୍
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Crime/Fake-Cigarettes-Factory-Seized-In-Bhubaneswar-101341
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Crime/Fake-Cigarettes-Factory-Seized-In-Bhubaneswar-101341
        </guid>
        <pubDate>
           Tue, 06 Dec 2022 04:15:00 GMT
        </pubDate>
        <description>

ବଜାରରେ ଅନେକ ଜିନିଷ ନକଲି ବିକ୍ରି ହେଉଥିବାର ଆପଣ ମାନେ ଶୁଣିଥିବେ, କଣ କେବେ ବଜାରରେ ସିଗାରେଟ ନକଲି ବିକ୍ରି ହେଉଥିବାର ଶୁଣିଛନ୍ତି କି ? ଆଜ୍ଞା ହଁ ବଜାରରେ ଏବେ ବିକ୍ରି ହେଉଛି ନକଲି ସିଗାରେଟ | ରାଜଧାନୀ ଉପକଣ୍ଠ ଛତବର ଗ୍ରାମପଂଚାୟତ ଅଲକର ଗ୍ରାମରେ ଏକ ନକଲି ସିଗାରେଟ କମ୍ପାନୀ ଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ।ଇଂଟେଲିଜେନ୍ସ ବ୍ୟୁରୋ ଓ ଇମ୍ପୋଭ୍ୟାଲି ଥାନା ପୋଲିସର ଏକ ମିଳିତ ଟିମ ଚଢାଉ କରି ଏହି ନକଲି ସିଗାରେଟ ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରିକୁ ଜବତ କରିଛନ୍ତି । ବିହାରର ଏକ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ସିଗାରେଟ କମ୍ପାନୀ ଏଚ୍ ୧୦ ନାମରେ ଏହି ନକଲି ସିଗାରେଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଥିଲା । କେବଳ ସେତିକି ନୁଁହ ଅନ୍ୟ ଏକ ସିଗାରେଟକୁ ଏସ ଷ୍ଟାର ନାମରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଉଥିଲା । 

ଗୁଇନ୍ଦା ଅଧିକାରୀଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ, ଏଚ୍ ୧୦ ହେଉଛି ବିହାରର ଏକ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ସିଗାରେଟ କମ୍ପାନୀ । ଏହି ନାମରେ ଏଠାରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଥିଲା ନକଲି ସାମଗ୍ରୀ । ଏ ନେଇ ଗୁଇନ୍ଦା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା । ଏବେ ଏହାର ତଦନ୍ତ କରାଯାଇ ଏହି ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରିକୁ ସିଜ କରାଯାଇଛି । ଏଥିରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସିଗାରେଟ ଆଉ ଗୁଟଖାକୁ ଜବତ କରିଛି ଇମ୍ଫୋଭ୍ୟାଲି ଥାନା ।

ଏହି ନକଲି ସିଗାରେଟ ଖୋର୍ଦ୍ଧା, କଟକ,ପୁରୀ,ଗଞ୍ଜାମ,ନୟାଗଡ,ଗଜପତି ଆଦି ଜିଲ୍ଲା ମାନଙ୍କରେ ବିକ୍ରି କରାଯାଉଥିଲା | ତା ଛଡା ରାଜ୍ୟ ବାହାରକୁ ମଧ୍ୟ ଏହି ନକଲି ସିଗାରେଟ ଚାଲାଣ କରାଯାଉଥିଲା |  ଏହି ବ୍ୟବସାୟ ଚଳାଇଥିଲେ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ରାଜା ରାଓ । ତେବେ ତାଙ୍କୁ ଫସାଇ ଦିଆଯାଉଥିବା ସେ କହିଛନ୍ତି । 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ପୋଲିସ-ମାଓବାଦୀ ଗୁଳିବିନିମୟ : ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କ ଗୁଳିରେ ୨ ମାଓବାଦୀ ନିହତ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Crime/2-maoist-killed-in-Kandhamal-Boudh-border-101337
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Crime/2-maoist-killed-in-Kandhamal-Boudh-border-101337
        </guid>
        <pubDate>
           Tue, 06 Dec 2022 03:17:00 GMT
        </pubDate>
        <description>

ଗୋଚ୍ଛାପଡ଼ା ଜଙ୍ଗଲରେ ପୋଲିସ-ମାଓବାଦୀ ଗୁଳିବିନିମୟ | ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟରରେ 2 ମାଓବାଦୀ ଆହତ | ଘଟଣା ଘଟିଛି କନ୍ଧମାଳ-ବୌଦ୍ଧ ସୀମାନ୍ତ ଗୋଚ୍ଛାପଡ଼ା ଜଙ୍ଗଲରେ | ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କ କମ୍ବିଂ ଅପରେସନ ବେଳେ ୨ ମାଓବାଦୀ ନିହତ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା । ଏବେବି ଜଙ୍ଗଲରେ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ଜାରି ରହିଛି । 

ଏବେ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ପିଏଲ୍‌ଜିଏ ସପ୍ତାହ ପାଳନ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ କିଛି ଅଘଟଣ ଆଶଙ୍କାରେ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀମାନେ ଗୋଚ୍ଛାପଡ଼ା ଜଙ୍ଗଲରେ କମ୍ବିଂ ଅପେରସନ କରୁଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ମାଓବାଦୀ-ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଥିଲେ । ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅନେକ ସମୟ ଧରି ଗୁଳିବିନିମୟ ଜାରି ରହିଥିଲା । ଶେଷରେ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କ ଗୁଳିରେ ୨ ମାଓବାଦୀ ନିହତ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । ଏହାପରେ ମାଓବାଦୀମାନେ ଛତ୍ରଭଙ୍ଗ ଦେଇଛନ୍ତି । ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଅନେକ ମାଓ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ ହୋଇଛି । ଏବେବି ଜଙ୍ଗଲରେ କମ୍ବିଂ ଅପରେସନ ଜାରି ରହିଛି ।

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଜମି ବିବାଦ ପାଇଁ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇକୁ ମାରିଲା ଭାଇ , କଟାମୁଣ୍ଡ ସହ ନେଲା ସେଲଫି
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Crime/Cousin-Brother-Beheaded-His-Brother-For-Land-Dispute-101333
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Crime/Cousin-Brother-Beheaded-His-Brother-For-Land-Dispute-101333
        </guid>
        <pubDate>
           Tue, 06 Dec 2022 02:32:00 GMT
        </pubDate>
        <description>

ଜମି ବିବାଦକୁ ନେଇ ଜଣେ 20 ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ କାଟି ଦେଇଛି ଏବଂ କଟାଯାଇଥିବା ମୁଣ୍ଡ ସହିତ ସେଲଫି ନେଇଛନ୍ତି ଅଭିଯୁକ୍ତର ବନ୍ଧୁମାନେ | ଘଟଣା ଘଟିଛି ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡର ଖୁଣ୍ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ | ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିବା ସହ ପଚରାଉଚରା କରୁଛି । ପୋଲିସ ତଦନ୍ତ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ପ୍ରାଥମିକ ତଦନ୍ତ ଅନୁସାରେ, ମୃତକ ହେଉଛନ୍ତି କାନୁ ମୁଣ୍ତା । ଡିସେମ୍ବର ୧ ରେ ସେ ବିଲରେ କାମ କରିବାକୁ ଗଲା ବେଳେ କାନୁ ଘରେ ଏକୁଟିଆ ଥିଲେ । ସେ ଯେତେବେଳେ ବିଲରୁ ଫେରିଲେ, ଗାଁ ଲୋକ ତାଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଯେ, ତାଙ୍କ ପୁତୁରା ସାଗର ମୁଣ୍ତା କାନୁଙ୍କୁ ଅପହରଣ କରି ନେଇଯାଇଛି ଏବଂ କାନୁଙ୍କ ପତ୍ତା ବି ମିଳୁନାହିଁ । ତାଙ୍କ ପିତା ଦେଶାଇ ମୁଣ୍ତା ପୁଅ ଅପହରଣ ନେଇ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ଏଫ୍‌ଆଇଆର୍‌ ଦେଇଥିଲେ ।

କାନୁଙ୍କୁ ଖୋଜିବାକୁ ଯାଇଥିବା ପୋଲିସର ଏକ ଟିମ୍‌ ତାଙ୍କ ମରଶରୀରକୁ କୁମାଙ୍ଗ ଗୋପଲା ଜଙ୍ଗଲରୁ ପାଇଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କର ମୁଣ୍ତକୁ ୧୫ କି.ମି ଦୂର ଦୁଲୱା ଟୁଙ୍ଗ୍ରି ଅଞ୍ଚଳରୁ ଠାବ କରିଥିଲା । ଏନେଇ ମୁର୍‌ହୁ ଥାନା ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ ଚୁଡ଼ାମଣି ଟୁଡୁ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ । ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ୬ଟି ମୋବାଇଲ, ୨ଟି ରକ୍ତ ଜୁଡୁବୁଡୁ ଧାରୁଆ ଅସ୍ତ୍ର, କୁରାଡ଼ି ଏବଂ ଏସ୍‌ୟୁଭି ଜବତ କରିଛି ପୋଲିସ । ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର କଥା ହେଲା ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ୨୦ ବର୍ଷୀୟ ଯୁବକ କାନୁଙ୍କ କଟାମୁଣ୍ତ ସହ ସେଲଫି ମଧ୍ୟ ନେଇଥିଲେ ।

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ମୋତେ ୩୦ ମିନିଟ ସମୟ ଦିଅ ମୁଁ ସବୁ ଗୁମର ଖୋଲିଦେବି :ଅର୍ଚ୍ଚନା ନାଗ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Crime/ED-gets-7-day-remand-of-lady-blackmailer-Archana-Nag-101330
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Crime/ED-gets-7-day-remand-of-lady-blackmailer-Archana-Nag-101330
        </guid>
        <pubDate>
           Tue, 06 Dec 2022 00:56:00 GMT
        </pubDate>
        <description>

ମୋତେ  ୩୦ ମିନିଟ ସମୟ ଦିଅ ମୁଁ ସବୁ ଗୁମର ଖୋଲିଦେବି ଗଣମାଧ୍ୟମ କୁ ଏମିତି ବିସ୍ଫୋରକ ବୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି ଅର୍ଚ୍ଚନା ନାଗ | ଆହୁରି କହିଥିଲେ ମୋତେ ଫସାଇ ଦିଆଯାଇଛି । ମୁଁ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନୁହେଁ ଯେ, ଡରିବି  କିନ୍ତୁ ମତେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଭଳି ଗିରଫ କରାଗଲା । ମୋ ପାଖରେ ବହୁତ କିଛି ସୂଚନା ରହିଛି ତଥ୍ୟ ପ୍ରମାଣ ସହ ସବୁ ପ୍ରମାଣ ଦେବି । ମତେ ସମୟ ଦରକାର । ନେତା ମନ୍ତ୍ରୀ କିଏ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅଛନ୍ତି ସବୁ କହିବି ମୁଁ କହିଲେ ସାରା ରାଜ୍ୟ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେଇଯିବ । ମୁଁ ଛାଡିବିନି |ମତେ ଫସାଇ ଦିଆଯାଇଛି। ମୁଁ କଣ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଭଳି ଦେଖାଯାଉଛି । ମତେ ପ୍ରେସ ମିଟ୍ କରି ଗିରଫ କରାଯାଇଥାନ୍ତା । ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳିର କଲ୍ ରେକର୍ଡ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଉ । ଆଜି ଅର୍ଚ୍ଚନାଙ୍କୁ ୭ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେଲା ଇଡି । ତେବେ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେବା ପୂର୍ବରୁ କ୍ୟାପିଟାଲ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଅର୍ଚ୍ଚନାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା ଆଉ କ୍ୟାପିଟାଲ ହସ୍ପିଟାଲ ନେଲାବେଳେ ଅର୍ଚ୍ଚନା ନାଗ ଏପରି  ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି। 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଦିଲ୍ଲୀ ମଦ ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲା : ଆଜି ସିବିଆଇରେ ହାଜର ହେବେନି ଟିଆରଏସ ନେତ୍ରୀ କେ. କବିତା
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Crime/Delhi-liquor-corruption-case-TRS-Daughter-Kavita-will-not-appear-in-CBI-today-101323
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Crime/Delhi-liquor-corruption-case-TRS-Daughter-Kavita-will-not-appear-in-CBI-today-101323
        </guid>
        <pubDate>
           Tue, 06 Dec 2022 23:46:00 GMT
        </pubDate>
        <description>

ଦିଲ୍ଲୀ ମଦ ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ଗତ ଡିସେମ୍ବର ୨ ରେ, ସିବିଆଇ ଟିଆରଏସ ଏମଏଲସି କେ. କବିତାଙ୍କୁ ଏକ ନୋଟିସ ଜାରି କରି ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାରଙ୍କ ବର୍ତ୍ତମାନ ପ୍ରତ୍ୟାହାର ହୋଇଥିବା ଏକ୍ସାଇଜ୍ ପଲିସିରେ ହୋଇଥିବା ଦୁର୍ନୀତିର ତଦନ୍ତ ସଂପର୍କରେ ଏହି ଘଟଣାରେ ଯୋଗଦେବାକୁ କହିଥିଲା | ମାତ୍ର ଆଜି ସିବିଆଇରେ ହାଜର ହେବେନି ଟିଆରଏସ ନେତ୍ରୀ କେ. କବିତା । ଏନେଇ ସିବିଆଇକୁ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି ତେଲଙ୍ଗାନା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କେ. ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ରାଓଙ୍କ ଝିଅ କବିତା । ଅପରାଧ ଆଚରଣ ସଂହିତାର ଧାରା ୧୬୦ ଅନୁସାରେ ଏହି ନୋଟିସ ଦିଆଯାଇଥିଲା । ବହୁଚର୍ଚ୍ଚିତ ଦିଲ୍ଲୀ ମଦ ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମନୀଷ ସିସୋଦିଆଙ୍କ ସମେତ ୧୪ ଜଣଙ୍କ ନାମରେ ରହିଛି ମାମଲା ।

ସୋମବାର ଦିନ ସିବିଆଇ ଡିଜି ରାଘବେନ୍ଦ୍ର ଭାଟସାଙ୍କୁ ପଠାଯାଇଥିବା ଚିଠିରେ କବିତା ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହି ମାମଲାରେ ତାଙ୍କ ନାମ ସିବିଆଇର ଏଫ୍ଆଇଆର୍ ରେ ନାହିଁ। ମୋର ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ହେତୁ ମୁଁ ଡିସେମ୍ବର 6 ରେ ସାକ୍ଷାତ କରିବାର ସ୍ଥିତିରେ ନାହିଁ, ମୁଁ ଡିସେମ୍ବର 11, 12, 14 କିମ୍ବା 15 ରେ ଆପଣଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବି, ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ସୁବିଧାଜନକ, ମୋ ବାସଭବନରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦ। ମୁଁ ଜଣେ ଆଇନ ମାନୁଥିବା ନାଗରିକ ଏବଂ ତଦନ୍ତରେ ସହଯୋଗ କରିବି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

ଡିସେମ୍ବର 3 ରେ, କବିତା ଏହି ମାମଲାରେ ଅଭିଯୋଗର ନକଲ ମାଗି ଏଜେନ୍ସିକୁ ଲେଖିଥିଲେ। “ମୋତେ ନିଜକୁ ପରିଚିତ କରାଇବାକୁ ଏବଂ ଏକ ଯୁକ୍ତିଯୁକ୍ତ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଉପଯୁକ୍ତ ଉତ୍ତର ଦେବାକୁ ସକ୍ଷମ କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରାଯାଇଥିବା ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟଗୁଡିକ ଶୀଘ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ | ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ ମିଳିବା ପରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ଆମର ବୈଠକର ତାରିଖ ସ୍ଥିର କରାଯିବ ବୋଲି ସେ ଚିଠିରେ କହିଛନ୍ତି।

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ବଡ଼ବିଲ ପୁରୁଣା ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ଥିବା ଏକ ଚା' ଦୋକାନ ନିକଟରେ ଯୁବକକୁ ଛୁରାମାଡ଼।
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Crime/Stabbing-Attack-101320
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Crime/Stabbing-Attack-101320
        </guid>
        <pubDate>
           Tue, 06 Dec 2022 22:22:00 GMT
        </pubDate>
        <description>

କେନ୍ଦୁଝର ବଡ଼ବିଲ ପୁରୁଣା ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ଥିବା ଏକ ଚା' ଦୋକାନ ନିକଟରେ ଯୁବକକୁ ଛୁରାମାଡ଼। ଆଜି ସକାଳ ପ୍ରାୟ ୮ ବେଳେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଛି । ଯୁବକ ଜଣକ ନ୍ୟୁ ମାର୍କେଟ ଅଞ୍ଚଳର ଏମ୍. ଡି ଆକବର ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି |

ଛୁରାମାଡ଼ରେ ଗୁରୁତର ଆକବରଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି। ଛୁରାମାଡ କରିଥିବା ଯୁବକଙ୍କ ନାଁ ସେହି ଅଂଚଳ ର ଡାକା ଏବଂ ସେ ଫେରାର ଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଛୁରାମାଡ଼ର କାରଣ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅସ୍ପଷ୍ଟ ରହିଥିବା ବେଳେ, ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ଖବର ପାଇ ବଡ଼ବିଲ ପୋଲିସ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି।

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଆଜିଠାରୁ ଅର୍ଚ୍ଚନା ଙ୍କୁ ୭ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେଇ ଜେରା କରିବ ଇଡି
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Crime/Lady-Blackmailer-Archana-Nag-101319
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Crime/Lady-Blackmailer-Archana-Nag-101319
        </guid>
        <pubDate>
           Tue, 06 Dec 2022 23:46:00 GMT
        </pubDate>
        <description>

ବ୍ଲାକମେଲିଂ କୁଇନ୍ ଅର୍ଚ୍ଚନା ନାଗ ଗିରଫ ମାମଲା । ଇଡିରେ ହାଜର ହେଲେ ଅର୍ଚ୍ଚନା ଙ୍କ ଆର୍କେଟେକ  ରଞ୍ଜିତ ବେହେରା । ରଞ୍ଜିତ ଅର୍ଚ୍ଚନାଙ୍କ ସତ୍ୟନଗର ସ୍ଥିତ ଘର ବିଡିଏ ଆପ୍ରୁଭାଲ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ହୋମ ଡିଜାଇନ୍ କରିଥିଲେ ।

ରଞ୍ଜିତଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ଅର୍ଚ୍ଚନାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ଆର୍ଥିକ କାରବାର ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି। ତେବେ ସେହି ଟଙ୍କା କାରବାର ଦେଣନେଣ ନେଇ ହୋଇପାରେ ଜେରା ।

ଏସବୁ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ରଞ୍ଜିତଙ୍କୁ ଜେରା କରିପାରନ୍ତି ଇଡି ର ତଦନ୍ତକାରୀ ଅଧିକାରୀ । ଗତକାଲି ଅର୍ଚ୍ଚନା ଙ୍କୁ ଇଡି କୋର୍ଟ ରେ ହାଜର କରିବା ସହ  ରିମାଣ୍ଡ ଆବେଦନ କରିଥିଲା| ତେଣୁ ଆଜିଠାରୁ ଅର୍ଚ୍ଚନା ଙ୍କୁ  ୭ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେଇ ଜେରା କରିବ ଇଡି । ଏହି ରିମାଣ୍ଡ ସମୟରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି-ଅକ୍ଷୟ ପରିଜା-ପ୍ରମୋଦ ସ୍ଵାଇଁଙ୍କୁ ମୁହାଁମୁହିଁ ଜେରା କରିପାରେ ଇଡି ।

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହେବା ପରେ କାନ୍ଦିଲେ ଅର୍ଚ୍ଚନା ।
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Crime/Lady-Blackmailer-Archana-Nag-101313
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Crime/Lady-Blackmailer-Archana-Nag-101313
        </guid>
        <pubDate>
           Mon, 05 Dec 2022 03:03:00 GMT
        </pubDate>
        <description>

ଆଜି ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏସ୍‌ଡିଜେଏମ୍‌ କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହେବା ପରେ କାନ୍ଦିଲେ ଅର୍ଚ୍ଚନା । କହିଲେ ଅକ୍ଷୟ ପରିଜାଙ୍କ ଠାରୁ ମୁଁ ଟଙ୍କାଟେ ନେଇନି। କୋର୍ଟରୁ ବାହାରିବା ପରେ ଆହୁରୀ ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମୋ ଘର ସିସିଟିଭି ସହ ବାଲିଅନ୍ତା ଥାନାର ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜ୍‌କୁ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଉ । ମୋତେ କାହିଁକି ୬ ଦିନ ଯାଏଁ ବାଲିଅନ୍ତା ଥାନାରେ ରଖାଯାଇଥିଲା । ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜ୍‌ ଯାଞ୍ଚ କରାଗଲେ ସବୁ ତଥ୍ୟ ମିଳିଯିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ସେହିପରି ଏହି ଘଟଣାରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଫେରାର କାହିଁକି । ଏଥିସହ ଗଣମାଧ୍ୟମ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ରାଗିକି କହିଥିଲେ, ଆପଣମାନେ ୱେଲ୍ ସ୍କ୍ରିପ୍ଟେଡ ମୁଭି ଚଳାଇଛନ୍ତି ।ଗଣମାଧ୍ୟମ ନିରପେକ୍ଷ ରହୁନି | କୁଆଡ଼େ ଗଲେ ଶୋ-କଲ୍ଡ ଭିକ୍ଟିମ୍ ?  

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଇଡିର ଆବେଦନ ଆଧାରରେ ଆଜି  କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହୋଇଥିଲେ ଅର୍ଚ୍ଚନା । କଡ଼ା ସୁରକ୍ଷା ମଧ୍ୟରେ ଝାରପଡ଼ା ଜେଲ୍‌ରୁ ନେଇ କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରାଯାଇଥିଲା । ଏଥିସହ ଇଡି ଅର୍ଚ୍ଚନା ନାଗ ଙ୍କୁ ୧୫ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡ ରେ ନେବାପାଇଁ କୋର୍ଟ ରେ ଆବେଦନ କରିଥିବା ସୂଚନାମିଳିଛି |

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ପ୍ରେମ ପାଇଁ ଜୀବନ ହାରିଲେ ପ୍ରେମୀଯୁଗଳ | ସାଲିଆସାହି ଶ୍ରୀରାମନଗରରେ ଏକ ଘର ଭିତରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର|
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Crime/Couple-Suicide-In-Bhubaneswar-101312
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Crime/Couple-Suicide-In-Bhubaneswar-101312
        </guid>
        <pubDate>
           Mon, 05 Dec 2022 02:50:00 GMT
        </pubDate>
        <description>

ପ୍ରେମିକା ଘରୁ ପ୍ରେମୀଯୁଗଳଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି | ଘଟଣା ଘଟିଛି ଭୁବନେଶ୍ୱର ସଲିଆସାହିର ଶ୍ରୀରାମନଗରରେ | ଏକ ବନ୍ଦଘର ଭିତରୁ ପ୍ରେମୀଯୁଗଳଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି | 

ମୃତକ ପ୍ରେମୀଯୁଗଳ ହେଲେ ଚିତ୍ରସେନ ଗୌଡ଼ ଓ ପି.ବର୍ଷା ରେଡ୍ଡି | ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଭୁବନେଶ୍ୱର ସାଲିଆସାହିରେ ମାଧବ ରେଡ୍ଡି ଓ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ରହୁଥିଲେ । ସେ ରବିବାର କାମ କରିବାକୁ ବାହାରକୁ ଯାଇଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ଘରେ ୧୬ ବର୍ଷର ଝିଅ ବର୍ଷା ଏକୁଟିଆ ରହୁଥିଲେ । ଏହାପରେ କାମ ସାରି ଘରକୁ ଫେରିବା ବେଳେ ବର୍ଷା ଓ ଚିତ୍ରସେନଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଦେଖିଥିଲେ । ଏହାପରେ ତୁରନ୍ତ ପୋଲିସକୁ ଖବର ଦେଇଥିଲେ । ପୋଲିସ ତଦନ୍ତରୁ ଉଭୟ ପ୍ରେମୀ ଯୁଗଳ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି । ମୃତ ଝିଅଟି ନାବାଳିକା ଥିବା ବେଳେ ଯୁବକ ଜଣକ ଗଂଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ବୋଲି ସୂଚନା ହସ୍ତଗତ ହୋଇଛି | ନାବାଳିକାର ଘର ଲୋକ ନଥିବା ବେଳେ ଅଘଟଣ ଘଟିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି | 

        </description>
      </item>
   </rss>
 </channel>