<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
 <rss version="2.0">
   <channel>
      <title>Khabar Odisha</title>
      <link>https://khabarodisha.com/</link>
      <description>
        Khabar Odisha: Breaking news, views, reviews from across India
      </description>
      <copyright>
        Copyright:(C) Khabar Odisha.
      </copyright>
      <image>
        <title>Khabar Odisha</title>
        <link>https://khabarodisha.com/</link>
        <url>
          https://khabarodisha.com/passets/images/logo.png
        </url>
      </image>
      <item>
        <title>
           ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ନଆସିବା ଯାଏଁ ହେବନି ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର- ଉନ୍ନାଓ ପୀଡିତାଙ୍କ ପରିବାରର ଦାବି
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Crime/national-odisha-unnao-assault-case-girl-burnt-and-murder-family-demands-cm-yogi-to-come-before-last-rites-65004
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Crime/national-odisha-unnao-assault-case-girl-burnt-and-murder-family-demands-cm-yogi-to-come-before-last-rites-65004
        </guid>
        <pubDate>
           Sun, 08 Dec 2019 23:26:35 GMT
        </pubDate>
        <description>

 ଉନ୍ନାଓ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପୀଡିତାଙ୍କର ଆଜି ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର କରାଯିବ। ତେବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ଆସି ସେମାନଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ ନକରିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପୀଡିତାଙ୍କର ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର କରାଯିବ ନାହିଁ ବୋଲି ପରିବାର ଲୋକେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ପୀଡିତାଙ୍କ ପିତା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଯେଉଁ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ  ଖୋଦ୍ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଆସି ନାହାଁନ୍ତି ସେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେ ତାଙ୍କ ଝିଅର ଅଣ୍ତିମ ସଂସ୍କାର କରିବେ ନାହିଁ। 

ଏନେଇ ଉନ୍ନାଓ ପୀଡିତାଙ୍କ ଭଉଣୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଆସନ୍ତୁ ଏବଂ ନିଜେ କିଛି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଅନ୍ତୁ। ଏହା ସହ ତାଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ଦେବାକୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ପୀଡିତାଙ୍କ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ହେବା ଯାଏଁ ଲକ୍ଷ୍ନୌର ଆଇଜି ଏସକେ ଭଗତ ସେଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ। ଏହା ପରେ ସ୍ଥିତିକୁ ଦେଖି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ ବୋଲି ଡିଜିପି ଓପି ସିଂହ କହିଛନ୍ତି। 

କ୍ୟାବିନେଟ ମନ୍ତ୍ରୀ ସ୍ଵାମୀ ପ୍ରସାଦ ମୌର୍ଯ୍ୟ ଶନିବାର ବିଳମ୍ଵିତ ରାତ୍ରୀରେ ପୀଡିତାଙ୍କ ଗ୍ରାମରେ ପହଁଚିଥିଲେ। ସେ ପୀଡିତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କୁ ୨୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା କ୍ଷତିପୂରଣ ଦେଇଛନ୍ତି। ସେହି ସମୟରେ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପୀଡିତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନାରେ ପକ୍କା ଘର ଦିଆଯିବ ବୋଲି ଡିଏମ୍ ଦେବେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ପାଣ୍ଡ୍ୟେ କହିଛନ୍ତି। 

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ଗତ ଗୁରୁବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତ୍ରୀରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌର ସିଭିଲ ହସ୍ପିଟାଲରୁ ଏୟାରଲିପ୍ଟ କରି ଉନ୍ନାଓ ପୀଡିତାଙ୍କୁ ସଫଦରଗଞ୍ଜ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ଶୁକ୍ରବାର ରାତ୍ରୀ ୧୧ଟା ୪୦ରେ ଉନ୍ନାଓ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପୀଡିତା ସଫଦରଗଞ୍ଜ ହସ୍ପିଟାଲରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି। ଦୀର୍ଘ ୪୪ ଘଣ୍ଟା ଜୀବନ ମୃତ୍ୟୁ ସହ ସଙ୍ଘର୍ଷ କରିଥିବା ପୀଡିତା ଶେଷ ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ନିଜ ପାଇଁ ନ୍ୟାୟ ଦାବି କରିଥିଲେ। 

ଉନ୍ନାଓ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପୀଡିତାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାରୀମାନେ ପେଟ୍ରୋଲ ଢାଳି ଜଳାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ। ଏଥିରେ ପୀଡିତାଙ୍କର ୯୦ ପ୍ରତିଶତ ଶରୀର ଜଳି ଯାଇଥିଲା। ପୀଡିତାଙ୍କ ଦେହରେ ନିଆଁ ଲାଗିବା ପରେ ପାଖାପାଖି ୧ କିମି ଯାଏଁ ସେ ସାହାଯ୍ୟ ମାଗିବାକୁ ଦୌଡିଥିଲେ। ଏପରିକି ପୀଡିତା ନିଜେ ୧୧୨ରେ ଫୋନ କରି ପୋଲିସକୁ ସମସ୍ତ ଘଟଣାକ୍ରମ ବଖାଣିଥିଲେ। ଏହାପରେ ପୋଲିସ ଟିମ୍ ଆମ୍ଵୁଲାନ୍ସ ସହ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଁଚି ତାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲେ।

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା ଫେରାଇ ନ ନେବାରୁ ମହିଳାଙ୍କ ଉପରକୁ ଏସିଡ଼ ମାଡ଼ କଲେ ୪ ଯୁବକ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Crime/Crime-UP-Four-people-thrown-acid-on-women-who-denied-taking-back-the-rape-case-from-them-64998
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Crime/Crime-UP-Four-people-thrown-acid-on-women-who-denied-taking-back-the-rape-case-from-them-64998
        </guid>
        <pubDate>
           Sun, 08 Dec 2019 18:27:19 GMT
        </pubDate>
        <description>

ମୁଜାଫରନଗର, ଡିସେମ୍ବର ୦୮ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ଉନ୍ନାଓରେ ଜଣେ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପୀଡ଼ିତାଙ୍କୁ ଜାଳିବା ଘଟଣାର ଦିନକ ପୂର୍ବରୁ ମୁଜାଫରନଗର ଜିଲ୍ଲାରେ ଜଣେ ୩୦ ବର୍ଷୀୟ ମହିଳାଙ୍କ ଉପରକୁ ଏସିଡ଼ ମାଡ଼ ହୋଇଛି । ମୁଜାଫରପୁର ପୋଲିସ ଶନିବାର ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛି । ପୋଲିସ କହିଛି ଯେ, ୪ ଜଣ ଯୁବକ ଅଦାଲତରୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା ଫେରାଇ ଆଣିବା ପାଇଁ ମହିଳାଙ୍କୁ କହିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଏଥିରେ ପୀଡ଼ିତା ରାଜି ନ ହେବାରୁ ଏସିଡ ମାଡ଼ କରିଥିଲେ । 

ପୋଲିସ କହିଛି ଯେ, ମହିଳାଙ୍କ ଶରୀର ୩୦ ପ୍ରତିଶତ ଜଳିଯାଇଛି ଏବଂ ମେରଠର ଏକ ହସ୍ପିଟାଲରେ ତାଙ୍କୁ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି । ଶାହପୁର ଥାନା ଅଧିକାରୀ ଗିରିଜା ଶଙ୍କର ତ୍ରିପାଠୀ କହିଛନ୍ତି, ବୁଧବାର ରାତି ୪ ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି ମହିଳାଙ୍କ ଘରକୁ ବଳପୂର୍ବକ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ସେମାନେ ମହିଳାଙ୍କୁ କୋର୍ଟରୁ ମାମଲା ଫେରାଇ ଆଣିବାକୁ କହିଥିଲେ । ମାତ୍ର ମହିଳା ଜଣକ ଏଥିରେ ରାଜି ନ ହେବାରୁ ଏସିଡ ଆକ୍ରମଣ କରି ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲେ । 

ପୋଲିସ କହିଛି ଯେ, ମହିଳାଙ୍କୁ ଏସିଡ ମାଡ଼ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନଙ୍କର ପରିଚୟ ମିଳି ସାରିଛି । ସେମାନେ ହେଲେ କସେରବା ନିବାସୀ ଆରିଫ, ଶାହନବାଜ, ଶରୀଫ ଓ ଆବିଦ । ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ଫେରାର ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ସେମାନଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯିବ । 

 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           କେବେ ଥମିବ ଏ ଲଜ୍ଜା ! କମଳାର ଲୋଭ ଦେଖାଇ କଟକରେ ନାବାଳିକାକୁ ବଳାତ୍କାର
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Crime/crime-odisha-minor-girl-was-raped-in-cuttack-today-64984
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Crime/crime-odisha-minor-girl-was-raped-in-cuttack-today-64984
        </guid>
        <pubDate>
           Sat, 07 Dec 2019 07:18:13 GMT
        </pubDate>
        <description>

 ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ମହିଳା ପ୍ରାଣୀ ଚିକିତ୍ସକଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଓ ହତ୍ୟା ଏବଂ ଉନ୍ନାଓର ବଳାତ୍କାର ପୀଡ଼ିତାଙ୍କୁ ଜିଅନ୍ତା ଜାଳିଦେବା ମାମଲା ସମଗ୍ର ଦେଶକୁ ସ୍ତବ୍ଧ କରିଛି। ସେହି ପରି ଓଡ଼ିଶାରେ ପୁରୀରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ପୋଲିସ କନଷ୍ଟେବଳଙ୍କ ବଳାତ୍କାର ମାମଲା ମନରୁ ନଯାଉଣୁ କଟକରୁ ଆସିଛି ଲଜ୍ଜାଜନକ ଖବର। କମଳାର ପ୍ରଲୋଭନ ଦେଖାଇ ୫ ବର୍ଷର ନାବାଳିକା ସହ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଏଭଳି ଏକ ଅମାନବୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି କଟକର ବାଦାମବାଡ଼ି ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ।

ତେବେ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଅସଂଯତ ଅବସ୍ଥାରେ ବିଶ୍ଵନାଥ ପଣ୍ଡିତ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ଲାଇବ୍ରେରୀ ବାହାରୁ କାବୁ କରି ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଥାନାରେ ଜିମା ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହି ଘଟଣାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଉତ୍ତେଜନା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ଏହି ଘଟଣା ଏମିତି ସମୟରେ ଆସିଛି ଯେବେ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ମହିଳା ଓ ଯୁବତୀଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ନେଇ ଲୋକେ ସଡ଼କକୁ ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି। 

ରାଜ୍ୟରେ ମଧ୍ୟ ବଳାତ୍କାର ମାମଲା ବଢ଼ିବାରେ  ଲାଗିଛି। ମାତ୍ର ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ନା ମିଳୁଛି କଠୋର ସଜା ନା ପୀଡ଼ିତାଙ୍କୁ ମିଳୁଛି ନ୍ୟାୟ। ଏ ନେଇ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଆଇନ ବ୍ୟବସ୍ଥା ପ୍ରତି ମଧ୍ୟ ଜନତା ଅଙ୍ଗୁଳି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ କରୁଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଉଦାସୀନତା ବିରୁଦ୍ଧରେ ବିଭିନ୍ନ ସଂଗଠନ ଗର୍ଜୁଛନ୍ତି । କାରଣ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନା କୁନ୍ଦୁଲୀ  ପୀଡ଼ିତା ନା ପିପିଲି ପୀଡ଼ିତା ନା ପିଇଓ ସ୍ମିତାରାଣୀଙ୍କ ମାମଲାରେ ପରିଜନଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ମିଳିଛି।

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ହାଇଦ୍ରାବାଦ ପୋଲିସର ଏନକାଉଣ୍ଟର ବିରୋଧରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ପହଁଚିଲେ ନିର୍ଭୟା ଦୋଷୀଙ୍କ ଓକିଲ, ବଳାତ୍କାର ପାଇଁ ମହିଳାଙ୍କୁ ମାନନ୍ତି ଦାୟୀ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Crime/national-odisha-advocate-ml-sharma-who-defended-nirbhaya-gang-rape-accused-pil-in-hyderabad-encounter-supreme-court-64977
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Crime/national-odisha-advocate-ml-sharma-who-defended-nirbhaya-gang-rape-accused-pil-in-hyderabad-encounter-supreme-court-64977
        </guid>
        <pubDate>
           Sat, 07 Dec 2019 04:57:17 GMT
        </pubDate>
        <description>

ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ସପାର ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ ଜୟା ବଚ୍ଚନ ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀର ମହିଳା ଆୟୋଗର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସ୍ଵାତୀ ମାଲିବାଲ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବାକୁ ଦାବି କରାଯାଇଛି। ଏହା ସହ ହଇଦ୍ରାବାଦ ଗଣବଳାତ୍କାର ଓ ହତ୍ୟା ମାମଲାର ଦୋଷୀଙ୍କୁ ଏନକାଉଣ୍ଟର କରିବା ବିରୋଧରେ ପୋଲିସର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନ୍ୟାୟ ସଙ୍ଗତ ନୁହେଁ ବୋଲି ଦର୍ଶାଇ ଯାଚିକା ଦାୟର କରାଯାଇଛି। ବରିଷ୍ଠ ଓକିଲ ମନୋହର ଲାଲ ଶର୍ମା ଓ ପ୍ରଦୀପ କୁମାର ଯାଦବ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଯାଚିକା ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି। 

ଏମଏଲ ଶର୍ମା ନିଜ ଯାଚିକାରେ ଜୟା ବଚ୍ଚନ ଓ ମାଲୀବାଲଙ୍କ ଉପରେ ଅବୈଧ ହତ୍ୟାକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ଦେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି। ଏହା ସହ ଯେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ମାମାଲରେ ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ନହୋଇଛନ୍ତି ସେଯାଏଁ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଏନେଇ ଡିବେଟ୍ ପ୍ରସାରଣ କରାନଯାଉ ବୋଲି ଦାବି କରାଯାଇଛି। 

ଏମଏଲ ଶର୍ମା ସେହି ଓକିଲ ଯିଏ ଦିଲ୍ଲୀର ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ନିର୍ଭୟା ଗଣବଳାତ୍କାରର ଅଭିଯୁକ୍ତକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଲଢୁଥିଲେ। ସେହି ସମୟରେ ସେ କହିଥିଲେ କି, କୌଣସି ସମ୍ମାନିତ ମହିଳାଙ୍କର ବଳାତ୍କାର ହୋଇଛି ବୋଲି ସେ କେବେ ଶୁଣି ନାହାଁନ୍ତି। ଏହି ଘଟଣା ପାଇଁ ସେ ନିର୍ଭୟାଙ୍କର ପୁରୁଷ ବନ୍ଧୁଙ୍କୁ ଦାୟୀ କରିଛନ୍ତି। ଶାର୍ମା କହିଥିଲେ ଯେ, ଅବିବାହିତ ଯୋଡିଙ୍କୁ ରାତ୍ରୀରେ ବାହାରକୁ ବାହାରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। 

ଏମଏଲ ଶର୍ମା ରାଫେଲ ମାମଲାରେ ମଧ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରିଛନ୍ତି। ୨୦୧୬ରେ ଏକ ବୟାନରେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, ନିର୍ଭୟାଙ୍କ ପୁରୁଷ ବନ୍ଧୁ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଗଣବଳାତ୍କାରର ନାଟକ ରଚନା କରିଥିଲେ। ନିର୍ଭୟାଙ୍କ ଶରୀରରେ ରଡ ଭର୍ତ୍ତି କରି ଅନ୍ତ ବୁଜୁଳା ବାହାର କରାଯିବାକୁ ମିଥ୍ୟା ବୋଲି କହିଥିଲେ। ବିବିସିର ଏକ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ୍ରୀରେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, ବଳାତ୍କାର ପାଇଁ ମହିଳା ଦାୟୀ। ବଳାତ୍କାର ହେବା ସମୟରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ସଙ୍ଘର୍ଷ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଯାହା ହେଉଛି ତାହା ହେବାକୁ ଦିଆଯିବା ଉଚିତ୍। ନିର୍ଭୟା ମାମଲାରେ ଯଦି ପୀଡିତା ବଳାତ୍କାରୀଙ୍କୁ ସହଯୋଗ କରିଥାନ୍ତେ ତେବେ ସେମାନେ ସବୁ କରି ସାରିବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଘରେ ନେଇ ଛାଡିଦେଇ ଥାନ୍ତେ। କେବଳ ତାର ବନ୍ଧୁଙ୍କୁ ପିଟି ଥାନ୍ତେ।

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଉନ୍ନାଓ ପୀଡିତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ବିଧାନସଭା ବାହାରେ ଧାରଣା ଦେଲେ ଅଖିଳେଶ ଯାଦବ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Crime/national-odisha-unnao-case-akhilesh-yadav-sat-on-protest-at-assembly-gate-64963
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Crime/national-odisha-unnao-case-akhilesh-yadav-sat-on-protest-at-assembly-gate-64963
        </guid>
        <pubDate>
           Sat, 07 Dec 2019 00:55:13 GMT
        </pubDate>
        <description>

ଗତ ଶୁକ୍ରବାର ରାତ୍ରୀ ୧୧ଟା ୪୦ରେ ଉନ୍ନାଓ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପୀଡିତା ଜୀବନ ମୃତ୍ୟୁ ସହ ଲଢେଇ କରି ଶେଷ ନିଃଶ୍ଵାସ ତ୍ୟାଗ କରିବା ପରେ ରାଜ୍ୟରେ ରାଜନୈତିକ ମାହୋଲ ସରଗରମ ହେଲାଣି। ମୃତ ପୀଡିତା ଓ ତାଙ୍କ ପରିବାରକୁ ନ୍ୟାୟ ଦେବା ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସ ମହାସଚିବ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ଉନ୍ନାଓ ଯାଇଛନ୍ତି। ଅପର ପକ୍ଷରେ ସପାର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ତଥା ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଖିଳେଶ ଯାଦବ ବିଦାନସଭା ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣାରେ ବସିଛନ୍ତି। 

ରାଜ୍ୟରେ ବିଗୁଡୁଥିବା କାନୁନ ବ୍ୟବସ୍ଥା, ମହିଳାଙ୍କ ଉପରେ ଅତ୍ୟାଚାର ବୃଦ୍ଧି ଉପରେ ଆକ୍ରୋଶ ପ୍ରକାଶ କରି ଅଖିଳେଶ ଯାଦବ ଆଜି ୧୧ଟାରେ ବିଧାନସଭା ସମ୍ମୁଖରେ ପ୍ରଦେଶ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ନରେଶ ଉତ୍ତମ ପଟେଲ ଏବଂ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସଚିବ ରାଜେନ୍ଦ୍ର ଚୌଧୁରୀଙ୍କ ସହ ଧାରଣାରେ ବସିଛନ୍ତି। 

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ସେ ୨ ମିନିଟ୍ ମୌନ ବ୍ରତ ରଖି ଦୁଷ୍କର୍ମ ପୀଡିତାଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳୀ ଜଣାଇଛନ୍ତି। ଅଖିଳେଶ ଧାରଣାରେ ବସିବା ସୂଚନା ମିଳିବା ପରେ କାର‌୍ୟ୍ୟକର୍ତ୍ତାମାନେ ବିଧାନସଭା ଭବନରେ ପହଁଚିଛନ୍ତି। ସପାର ନେତା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ବିଜେପି ରାଜରେ ମହିଳା, ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷିତ ନାହାଁନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ ଅଖିଳେଶ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଉନ୍ନାଓ ଘଟଣା ଏକ ଦୁଃଖଦ ଘଟଣା। ଉନ୍ନାଓ ପୀଡିତା ବଞ୍ଚିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ। ବହୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇ ପାରିଲେ ନାହିଁ।

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ସରିଲା ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ, ଗାଁକୁ ଯାଉଛି ଉନ୍ନାଓ ପୀଡିତାଙ୍କ ଶବ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Crime/national-odisha-unnao-case-live-update-90-percent-rape-victim-died-in-safdarjung-hospital-delhi-64961
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Crime/national-odisha-unnao-case-live-update-90-percent-rape-victim-died-in-safdarjung-hospital-delhi-64961
        </guid>
        <pubDate>
           Sat, 07 Dec 2019 00:11:13 GMT
        </pubDate>
        <description>

ସଫଦରଗଞ୍ଜ ହସ୍ପିଟାଲରେ ପୀଡିତା ଶେଷ ନିଶ୍ଵାସ ଛାଡିବା ପରେ ଶବ ବ୍ୟବଛେଦ କରାଯାଇଛି। ପୀଡିତାଙ୍କ ଶବ ବ୍ୟବଛେଦର ଭିଡିଓଗ୍ରାଫି ମଧ୍ୟ କରାଯାଇଛି। ଫରେନ୍ସିକ୍ ବିଭାଗର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଡଃ ୱାହିଙ୍କ ନେତୃତ୍ଵରେ ଶବ ବ୍ୟବଛେଦ କରାଯାଇଛି। ଏବେ ପୀଡିତାଙ୍କ ଶବ ଉନ୍ନାଓ ନେବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି କରାଯାଉଛି। ପ୍ରଥମେ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ପଶୁ ଡାକ୍ତରାଣୀ ଏବଂ ଏବେ ଉନ୍ନାଓ ପୀଡିତାଙ୍କୁ ଜାଳି ପୋଡି ମାରିବା ପରେ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ଲୋକମାନେ ଆକ୍ରୋଶ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଏନେଇ ଏବେ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ମଧ୍ୟ ଶୋକ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। 

ଗତ ଗୁରୁବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତ୍ରୀରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌର ସିଭିଲ ହସ୍ପିଟାଲରୁ ଏୟାରଲିପ୍ଟ କରି ସଫଦରଗଞ୍ଜ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ଶୁକ୍ରବାର ରାତ୍ରୀ ୧୧ଟା ୪୦ରେ ଉନ୍ନାଓ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପୀଡିତା ସଫଦରଗଞ୍ଜ ହସ୍ପିଟାଲରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି। ଦୀର୍ଘ ୪୪ ଘଣ୍ଟା ଜୀବନ ମୃତ୍ୟୁ ସହ ସଙ୍ଘର୍ଷ କରିଥିବା ପୀଡିତା ଶେଷ ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ନିଜ ପାଇଁ ନ୍ୟାୟ ଦାବି କରିଥିଲେ। 

ଉନ୍ନାଓ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପୀଡିତାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାରୀମାନେ ପେଟ୍ରୋଲ ଢାଳି ଜଳାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ। ଏଥିରେ ପୀଡିତାଙ୍କର ୯୦ ପ୍ରତିଶତ ଶରୀର ଜଳି ଯାଇଥିଲା। ପୀଡିତାଙ୍କ ଦେହରେ ନିଆଁ ଲାଗିବା ପରେ ପାଖାପାଖି ୧ କିମି ଯାଏଁ ସାହାଯ୍ୟ ମାଗିବାକୁ ଦୌଡିଥିଲେ। ଏପରିକି ପୀଡିତା ନିଜେ ୧୧୨ରେ ଫୋନ କରି ପୋଲିସକୁ ସମସ୍ତ ଘଟଣାକ୍ରମ ବଖାଣିଥିଲେ। ଏହାପରେ ପୋଲିସ ଟିମ୍ ଆମ୍ଵୁଲାନ୍ସ ସହ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଁଚିଥିଲେ।

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଫାଷ୍ଟ ଟ୍ରାକ୍ କୋର୍ଟ ପଠାଯିବ ଉନ୍ନାଓ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପୀଡିତାଙ୍କ ମାମଲା- ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Crime/national-odisha-uttar-pradesh-chief-minister-yogi-adityanath-has-expressed-grief-over-death-of-unnao-rape-victim-64960
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Crime/national-odisha-uttar-pradesh-chief-minister-yogi-adityanath-has-expressed-grief-over-death-of-unnao-rape-victim-64960
        </guid>
        <pubDate>
           Sat, 07 Dec 2019 23:47:20 GMT
        </pubDate>
        <description>

 ୪୪ ଘଣ୍ଟା ଜୀବନ ଓ ମୃତ୍ୟୁ ସହ ସଙ୍ଘର୍ଷ କରିବା ପରେ ଉନ୍ନାଓ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପୀଡିତା ଶେଷ ନିଶ୍ଵାସ ତ୍ୟାଗ କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରଥମେ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ପଶୁ ଡାକ୍ତରାଣୀ ଏବଂ ଏବେ ଉନ୍ନଓ ପୀଡିତାଙ୍କୁ ଜାଳି ପୋଡି ମାରିବା ପରେ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ଲୋକମାନେ ଆକ୍ରୋଶ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଏନେଇ ଏବେ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ଶୋକ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ମାମଲାର ସମସ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି ଓ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଫାଷ୍ଟ ଟ୍ରାକ କୋର୍ଟରେ ନିଆଯିବ ବୋଲି ଯୋଗୀ କହିଛନ୍ତି। 

ଗତ ଗୁରୁବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତ୍ରୀରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌର ସିଭିଲ ହସ୍ପିଟାଲରୁ ଏୟାରଲିପ୍ଟ କରି ସଫଦରଗଞ୍ଜ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ଶୁକ୍ରବାର ରାତ୍ରୀ ୧୧ଟା ୪୦ରେ ଉନ୍ନାଓ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପୀଡିତା ସଫଦରଗଞ୍ଜ ହସ୍ପିଟାଲରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି। ଦୀର୍ଘ ୪୪ ଘଣ୍ଟା ଜୀବନ ମୃତ୍ୟୁ ସହ ସଙ୍ଘର୍ଷ କରିଥିବା ପୀଡିତା ଶେଷ ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ନିଜ ପାଇଁ ନ୍ୟାୟ ଦାବି କରିଥିଲେ। 

ଉନ୍ନାଓ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପୀଡିତାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାରୀମାନେ ପେଟ୍ରୋଲ ଢାଳି ଜଳାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ। ଏଥିରେ ପୀଡିତାଙ୍କର ୯୦ ପ୍ରତିଶତ ଶରୀର ଜଳି ଯାଇଥିଲା। ପୀଡିତାଙ୍କ ଦେହରେ ନିଆଁ ଲାଗିବା ପରେ ପାଖାପାଖି ୧ କିମି ଯାଏଁ ସାହାଯ୍ୟ ମାଗିବାକୁ ଦୌଡିଥିଲେ। ଏପରିକି ପୀଡିତା ନିଜେ ୧୧୨ରେ ଫୋନ କରି ପୋଲିସକୁ ସମସ୍ତ ଘଟଣାକ୍ରମ ବଖାଣିଥିଲେ। ଏହାପରେ ପୋଲିସ ଟିମ୍ ଆମ୍ଵୁଲାନ୍ସ ସହ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଁଚିଥିଲେ।

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଦୁଷ୍କର୍ମୀଙ୍କୁ ଗୋଡାଇ ଗୋଡାଇ ମାର- ଉନ୍ନାଓ ପୀଡିତାଙ୍କ ବାପା
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Crime/national-odisha-unnao-case-victim-family-reaction-accused-should-be-killed-like-hyderabad-64957
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Crime/national-odisha-unnao-case-victim-family-reaction-accused-should-be-killed-like-hyderabad-64957
        </guid>
        <pubDate>
           Sat, 07 Dec 2019 22:52:21 GMT
        </pubDate>
        <description>

ଉନ୍ନାଓ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପୀଡିତା ଶୁକ୍ରବାର ରାତ୍ରୀ ୧୧ଟା ୪୦ରେ ସଫଦରଗଞ୍ଜ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଶେଷ ନିଶ୍ଵାସ ତ୍ୟାଗ କରିଛନ୍ତି। ୪୪ ଘଣ୍ଟା ଜୀବନ ସହ ସଙ୍ଘର୍ଷ କରିବା ପରେ ପୀଡିତା ଆଖି ବୁଜିଛନ୍ତି। ତେବେ ପିଡିତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ତାଙ୍କ ପିତା ଆକ୍ରଶ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଗଣମାଧ୍ୟମ ସାମ୍ନାରେ ପୀଡିତାଙ୍କ ପିତା ଅଭିଯୁକ୍ତକାରୀଙ୍କୁ ଗୋଡଇ ଗୋଡାଇ ମାରିବାକୁ ଯୋଗୀ ସରକାରଙ୍କ ପାଖରେ ଅପିଲ କରିଛନ୍ତି। 

ଉନ୍ନାଓ ପୀଡିତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ତାଙ୍କ ପିତା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଯେଭଳି ହାଇଦ୍ରାବାଦ ପୋଲିସ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗୋଡଇ ଗୋଡାଇ ମାରିଛି ସେହିପରି ମୋ ଝିଅ ସହ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିବା ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗୋଡାଇ ଗୋଡାଇ ମରାଯାଉ। ନଚେତ୍ ସେମାନଙ୍କୁ ଫାଶୀରେ ଚଢାଇ ଦିଆଯାଉ। ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଦଣ୍ଡ ମିଳିବା ପରେ ଯାଇ ମୋ ଝିଅର ଆତ୍ମାକୁ ଶାନ୍ତି ମିଳିବ। 

ଉନ୍ନାଓ ପୀଡିତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପୂର୍ବରୁ ସଫଦରଗଞ୍ଜ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିଲେ। ତାଙ୍କର ୯୦ ପ୍ରତିଶତ ଶରୀର ଜଳି ଯାଇଥିଲା। ସେ ଶେଷ ନିଶ୍ଵାସ ଯାଏଁ ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ଦାବି କରିଥିଲେ। ଗଳା ଓ ଶ୍ଵାସନଳୀ ଖରାପ ଥିବା ସତ୍ତ୍ଵେ ସେ ଇସାରାରେ ମୁଁ ବଞ୍ଚି ଯିବିତ ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ। ଏପରିକି ମୁଁ ମରିବାକୁ ଚାହୁଁ ନାହିଁ ବୋଲି କହିଥିଲେ। ଏହା ସହ ପୀଡିତା ମୃତ୍ୟୁ ପୂର୍ବରୁ ତାର ଭାଇଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଯେ, ତାଙ୍କ ସହ ଏଭଳି ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିବା ଅଭିଯୁକ୍ତକାରୀମାନେ ଯେପରି ବର୍ତ୍ତି ନଯାନ୍ତି।

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଖୋଲା ପଡ଼ିଆ, ୩୦ ଫୁଟ୍ ପରିଧିରେ ଚାରି ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ଶବ, ଦେଖନ୍ତୁ ଏନକାଉଣ୍ଟର ସ୍ଥଳର ଦୃଶ୍ୟ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Crime/crime-odisha-hyderabad-gangrape-encounter-dead-bodies-of-accused-from-site-64930
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Crime/crime-odisha-hyderabad-gangrape-encounter-dead-bodies-of-accused-from-site-64930
        </guid>
        <pubDate>
           Fri, 06 Dec 2019 04:32:47 GMT
        </pubDate>
        <description>

ହାଇଦ୍ରାବାଦ ମହିଳା ପ୍ରାଣୀ ଚିକିତ୍ସକଙ୍କ ସହ ଗଣବଳାତ୍କାର ଓ ଆମାନୁଷିକ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଆଜି ପୋଲିସ ଚାରି ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ନିହତ କରିଛି। ଏହି ଏନକାଉଣ୍ଟର ଜାତୀୟ ରାଜପାଥ ୪୪ ନିକଟରେ ହୋଇଛି। ଏହି ଘଟଣାରେ ଚାରି ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ମୃତ ଶରୀରର ଫଟୋ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଏନକାଉଣ୍ଟର ସମୟରେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ଶବ ପାଖାପାଖି ପଡ଼ି ରହିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। 

ହାଇଦ୍ରାବାଦ ରେଳ  ଷ୍ଟେସନଠୁ ୨୪ କିଲୋମିଟର ଦୂର ସମସାବାଦ ତନଖି ଫାଟକ ପାଖରେ  ଏକ ଖୋଲା ପଡ଼ିଆରେ ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ସହିତ ଗଣବଳାତ୍କାର କରାଯାଇଥିଲା। ଘଟଣାସ୍ଥଳ ପାଖରେ ରାଜୀବ ଗାନ୍ଧୀ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ବିମାନ ବନ୍ଦର ରହିଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଏଠାରେ ଏନକାଉଣ୍ଟର କରାଯାଇଛି। ଚାରି ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ଶବ ପରସ୍ପରଠୁ ୨୦ ରୁ ୩୦ ଫୁଟ୍ ଦୂରରୁ ମିଳିଛି।

ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ଏନକାଉଣ୍ଟର ସେହି ଜାଗାରେ ହୋଇଛି, ଯେଉଁଠି ସେମାନେ ଡାକ୍ତରାଣୀଙ୍କୁ ଆମାନୁଷିକ ଭାବେ ପୋଡ଼ି ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ। ପୋଲିସ ମୁତାବକ ସେମାନେ ଅଧିକ ତଦନ୍ତ ଓ ସିନ୍ ରିକ୍ରିଏସନ ପାଇଁ ଘଟଣାସ୍ଥଳକୁ ଚାରି ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ନେଇ ଯାଇଥିଲେ। 

ଯେଉଁଠି ଏନକାଉଣ୍ଟର ହୋଇଛି, ସେଠାରେ କେବଳ ଏକ ଘର ଥିଲା। ଉକ୍ତ ଘରର ଜଣେ ସଦସ୍ୟ  କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସକାଳ ପ୍ରାୟ ୪ଟା ବେଳକୁ  ଚାରି ପାଞ୍ଚ ଗୁଳି ଶବ୍ଦ ଶୁଣିଥିଲେ। ଲୋକଙ୍କ ଭିଡ଼ ଦେଖି ପୋଲିସ ସତର୍କ ରହିଛି। ସକାଳୁ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଲୋକଙ୍କ ଭିଡ଼ ଜମୁଛି। 

ଘଟଣା ବିଷୟରେ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଚାରି ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଘଟଣାର ସିନ୍ ରିକ୍ରିଏସନ ପାଇଁ ସକାଳ ୩ଟା ୩୦ରୁ ନିଆାଯାଇଥିଲା। ମାତ୍ର ସେମାନେ ଖସି ପଳାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ। ପୋଲିସଠୁ ବନ୍ଧୁକ ଛଡ଼ାଇ ଗୁଳି ଚଳାଇଥିଲେ। ଫଳରେ ପୋଲିସକୁ ନିଜର ଆତ୍ମରକ୍ଷା ପାଇଁ ଗୁଳି ଚଳାଇବାକୁ ପଡ଼ିଥିଲା। ପ୍ରାୟ ଅଧା ଘଣ୍ଟା ଧରି ଏନକାଉଣ୍ଟର ଚାଲିଥିଲା।

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ୭ ବର୍ଷ ପରେ ନିର୍ଭୟାଙ୍କୁ ମିଳିବ ନ୍ୟାୟ, ଫାଶୀରେ ଝୁଲିବେ ବଳାତ୍କାରୀ, ରାଜକ୍ଷମା ଖାରଜ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Crime/national-odisha-Ministry-of-Home-Affairs-reject-mercy-plea-Nirvaya-rapist-will-hang-64926
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Crime/national-odisha-Ministry-of-Home-Affairs-reject-mercy-plea-Nirvaya-rapist-will-hang-64926
        </guid>
        <pubDate>
           Fri, 06 Dec 2019 02:51:25 GMT
        </pubDate>
        <description>

ହଇଦ୍ରାବାଦର ଗଣବଳାତ୍କାର ଓ ହତ୍ୟା ଘଟଣାର ଅଭିଯୁକ୍ତକାରୀଙ୍କୁ ଏନକାଉଣ୍ଟର କରିବା ପରେ ଏବେ ପୁଣି ଏକ ବଡ ଖବର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ନିର୍ଭୟା ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମର ଅଭିଯୁକ୍ତକାରୀଙ୍କୁ ମିଳିବ ଫାଶୀ। ନିର୍ଭୟା କାଣ୍ଡରେ ଦୋଷୀଙ୍କ ରାଜକ୍ଷମା ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ଖାରଜ କରିବା ସହ ଫାଶୀ ମିଳିବା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି। 

ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ନିର୍ଭୟା ଦୋଷୀଙ୍କୁ ମିଳିବ ଫାଶୀ। ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ଦୋଷୀଙ୍କ କ୍ଷମା ଆବେଦନ ଖାରଜ କରିଛନ୍ତି। କ୍ଷମା ଆବେଦନ ଖାରଜ କରିବା ସହ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କୁ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ଫାଇଲ୍ ଫେରାଇଛି। ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଦଣ୍ଡ କାଏମ ପରେ ରାଜକ୍ଷମା ଆବେଦନ ଥିଲା। ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ନିକଟରେ ଦୋଷୀମାନେ ରାଜକ୍ଷମା ଆବେଦନ କରିଥିଲେ। ଏହାପରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି କ୍ଷମା ଆବେଦନକୁ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରାଳୟକୁ ପଠାଇଥିଲେ। ତେବେ ଦୋଷୀଙ୍କ ଫାଶୀ ସମ୍ଭାବନାକୁ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଅଧିକ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି। ରାଜସ୍ଥାନର ସିରୋହିରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ ଏନେଇ ମନ୍ତବ୍ୟ ରଖିଛନ୍ତି। ପୋକ୍ସୋ ଲାଗିଥିବା ଦୁଷ୍କର୍ମୀଙ୍କ ରାଜକ୍ଷମା ମାଗିବା ଅଧିକାର ନାହିଁ ବୋଲି ରାଷ୍ଟ୍ରପତି କହିଛନ୍ତି।

        </description>
      </item>
   </rss>
 </channel>