<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
 <rss version="2.0">
   <channel>
      <title>Khabar Odisha</title>
      <link>https://khabarodisha.com/</link>
      <description>
        Khabar Odisha: Breaking news, views, reviews from across India
      </description>
      <copyright>
        Copyright:(C) Khabar Odisha.
      </copyright>
      <image>
        <title>Khabar Odisha</title>
        <link>https://khabarodisha.com/</link>
        <url>
          https://khabarodisha.com/passets/images/logo.png
        </url>
      </image>
      <item>
        <title>
           ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ନୃଶଂସ ହତ୍ୟା: ଦାଦା-ଖୁଡ଼ିକୁ ହାଣି କୂଅରେ ଫିଙ୍ଗିଦେଲା ପୁତୁରା
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Crime/State-Double-murder-in-Balangir-district-Nephew-killed-uncle-and-aunt-in-Bangomunda-area-70944
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Crime/State-Double-murder-in-Balangir-district-Nephew-killed-uncle-and-aunt-in-Bangomunda-area-70944
        </guid>
        <pubDate>
           Sat, 06 Jun 2020 18:24:45 GMT
        </pubDate>
        <description>

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଜୁନ ୦୬ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲ୍ଲାର ବଙ୍ଗୋମୁଣ୍ଡା ଥାନା ଅଂଚଳରେ ନୃଶଂସ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଘଟିଥିବା ଜଣାଯାଇଛି । ଦାଦା-ଖୁଡ଼ିକୁ ଧାରୁଆ ଅସ୍ତ୍ରରେ ହାଣି କୂଅରେ ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଛି ପୁତୁରା । ବିଶ୍ୱସ୍ତ ସୂତ୍ରରୁ ସୂଚନା ପାଇଁ ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି କୂଅ ଭିତରୁ ୨ଟି ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରି ଅଭିଯୁକ୍ତ ପୁତୁରାକୁ ଅଟକ ରଖିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି । 

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ବଙ୍ଗୋମୁଣ୍ଡା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କୁଟ୍ରାବେଡା ଗାଁରେ ଗତକାଲି ରାତିରେ ଏହି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି । ଜମିବାଡ଼ିକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଦୁଇ ଭାଇଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବହୁ ଦିନ ହେଲା ବିବାଦ ଲାଗିଥିବା ବେଳେ ଗତକାଲି ପୁତୁରା ନିଜର ଦାଦା-ଖୁଡ଼ିକୁ ସବୁଦିନ ପାଇଁ ଶେଷ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲା । ଅଧରାତିରେ ସେ ଦାଦା-ଖୁଡ଼ିକୁ ଧାରୁଆ ଅସ୍ତ୍ରରେ ହାଣି ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଥିଲା । ସୂଚନା ପାଇ ପୋଲିସ ଆଜି ଭୋର ସକାଳୁ ଘଟଣାସ୍ଥଳକୁ ପହଞ୍ଚି ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲା । ତେବେ ପୋଲିସ ଅଭିଯୁକ୍ତ ପୁତୁରାକୁ ଥାନାକୁ ନେଇ ପଚାରାଉଚରା କରୁଛି । ଜମିବାଡ଼ିକୁ ନେଇ ଏହି ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ହୋଇଥିବା ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି । 

 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଦେଶର ସୁରକ୍ଷା ସହ ଖେଳ, ଗୋଟିଏ IMEI ନମ୍ୱର ଦ୍ୱାରା ଦେଶରେ ଚାଲୁଛି 13 ହଜାର ମୋବାଇଲ ଫୋନ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Crime/Playing-with-the-security-of-the-country-an-IMEI-number-of-13000-mobile-phones-is-running-in-the-country-70930
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Crime/Playing-with-the-security-of-the-country-an-IMEI-number-of-13000-mobile-phones-is-running-in-the-country-70930
        </guid>
        <pubDate>
           Fri, 05 Jun 2020 22:57:57 GMT
        </pubDate>
        <description>

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ମେରଟ ପୋଲିସର ସାଇବର ସେଲ ଏଭଳି ଏକ ଘଟଣାର ପର୍ଦ୍ଧାଫାଶ କରିଛି ଯାହା ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ଥିବା ଗୁଇନ୍ଦା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନିଦ ହଜାଇ ଦେଇଛି । ଦେଶର ସୁରକ୍ଷା ସହ ସାଲିସ କରିଥିବା ଏଭଳି ଏକ ନେଟୱାର୍କକୁ ପର୍ଦ୍ଧାଫାଶ କରିଛି ମେରଠ ପୋଲିସ ।  ଏଭଳି ଚିନ୍ତାଜନକ ନେଟୱାର୍କ ଘଟଣା ଦେଶର ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ବିପଦ ବୋଲି ପୋଲିସ ସ୍ୱୀକାର କରିଛି । ଏହି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି ପୋଲିସ ।

ମେରଟ୍ ପୋଲିସର ସାଇବର ସେଲ୍ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଏଭଳି ଏକ ନେଟୱାର୍କ ଚିହ୍ନଟ କରିଛି ଯାହା ମାଧ୍ୟମରେ ସମାନ ବା ଗୋଟିଏ IMEI (ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମୋବାଇଲ୍ ଡିଭାଇସ୍ ଆଇଡେଣ୍ଟିଫିକେସନ୍) ନମ୍ବର ଥିବା 13,000 ରୁ ଅଧିକ ମୋବାଇଲ୍ ଫୋନ୍ ଦେଶରେ ସକ୍ରିୟ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

ସାଇବର ସେଲର ଅନୁସନ୍ଧାନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ସମାନ IMEI ନମ୍ୱରରେ 13 ହଜାରରୁ ଅଧିକ ମୋବାଇଲ୍ ଫୋନ୍ ଚାଲୁଛି। ଏହି ଖବର ଯୋଗୁଁ ସାରା ଦେଶରେ ସୁରକ୍ଷା ଏଜେନ୍ସିମାନେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। ସୁରକ୍ଷା ସହ ଜଡିତ ଏହି ସବୁଠୁ ବଡ ମାମଲାକୁ ନେଇ ମେରଟରେ ପୋଲିସ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି। ଯାହାର ଅନୁସନ୍ଧାନ କରାଯାଉଛି।

ମେରଟ ଏସପି ଏନ୍ ସିଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ସୁରକ୍ଷା ସହ ଜଡିତ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଷୟ। ଏହି ମାମଲାରେ ପୋଲିସ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି ଏବଂ ଅଧିକ ତଦନ୍ତ ଚାଲିଛି। ଜାତୀୟ ତଦନ୍ତକାରୀ ସଂସ୍ଥାମାନେ ମଧ୍ୟ ଏହି ମାମଲା ଉପରେ ନଜର ରଖିଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ଏତେ ବଡ ତୃଟି କିଭଳି ହେଲା ସେ ନେଇ ଟ୍ରାଇ ପକ୍ଷରୁ ମଧ୍ୟ ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଏହି ସମସ୍ତ ମୋବାଇଲ ଗୋଟିଏ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଚାଇନା ମୋବାଇଲ କମ୍ପାନୀର ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି । ଯାହାର ଗୋଟିଏ IMEI ନମ୍ୱରକୁ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇ 13 ହଜାର ମୋବାଇଲକୁ ଆକ୍ଟିଭ କରାଯାଇଛି ।

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ରାଜଧାନୀରୁ ପୁଣି ଜବତ ହେଲା 1 କିଲୋର ବ୍ରାଉନସୁଗାର, ଦୁଇ ଯୁବକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି ପଚରା ଉଚୁରା କରୁଛି ଏସଟିଏଫ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Crime/Odisha-Crime-Branch-STF-seizes-brown-sugar-worth-around-Rs-1-crore-from-Khandagiri-area-70830
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Crime/Odisha-Crime-Branch-STF-seizes-brown-sugar-worth-around-Rs-1-crore-from-Khandagiri-area-70830
        </guid>
        <pubDate>
           Tue, 02 Jun 2020 22:29:31 GMT
        </pubDate>
        <description>

ରାଜଧାନୀରୁ ୧ କିଲୋ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ । ଯାହାର ଆନୁମାନିକ ମୂଲ୍ୟ ୧କୋଟି ଟଙ୍କାରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ହେବ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି । ଖଣ୍ଡଗିରି ଛକରୁ ଜବତ କଲା କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସଟିଏଫ  ।

ବ୍ରାଉନ ସୁଗାର ବିକ୍ରି କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିବାବେଳେ ସେମାନେ ବ୍ରାଉନସୁଗାର କାହାଠାରୁ ଓ କେଉଁଠାରୁ ଆଣିକି ଏଠାରେ ବିକ୍ରି କରୁଥିଲେ ସେ ନେଇ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି ଏସଟିଏଫ ।

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଯୁବକଙ୍କୁ ଗଛରେ ବାନ୍ଧି ଜୀଅନ୍ତା ଜାଳିଦେଲେ ଲୋକେ, ପଡୋଶୀ ଝିଅ ସହ ଥିଲା ପ୍ରେମ ସଂପର୍କ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Crime/Crime-Pratapgarh-youth-tied-and-burnt-alive-villagers-police-vehicle-Uttar-Pradesh-70824
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Crime/Crime-Pratapgarh-youth-tied-and-burnt-alive-villagers-police-vehicle-Uttar-Pradesh-70824
        </guid>
        <pubDate>
           Tue, 02 Jun 2020 20:37:28 GMT
        </pubDate>
        <description>

ପ୍ରତାପଗଡ଼, ଜୁନ ୦୨ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ପ୍ରତାପଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲାରେ ସୋମବାର ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଗଛ଼ରେ ହାତ ଗୋଡ଼ ବନ୍ଧି ଜୀଅନ୍ତା ଜାଳି ଦେଇଛନ୍ତି । ଏଥି ସହ ଲୋକେ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଯାଏଁ ଉତ୍ପାତ କରିଛନ୍ତି । ଗଣମାଧ୍ୟମର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ଉତ୍ତେଜିତ ଲୋକେ ୩ଟି ଗାଡ଼ିରେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହି ଘଟଣାରେ ୪ ଜଣ ପୋଲିସ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏହି ତାଣ୍ଡବ ପୂରା ୩ ଘଣ୍ଟା ଯାଏଁ ଚାଲିଥିଲା । ପୋଲିସ ଲୋକଙ୍କୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାରେ ଅସଫଳ ରହିଥିଲା । ପରେ ଆଇଜି ଓ ଏଡିଜି ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । 

ଫତନପୁରର ଭୂଜୌନୀ ଗାଁରେ ଏହି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି । ଘରୁ ବାହାରିଥିବା ଅମ୍ବିକା ପଟେଲଙ୍କ ବିଳମ୍ବିତ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଏକ ବଗିଚା ଭିତରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି । ଏହା ପରେ ଗାଁ ଲୋକେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ କରିଛନ୍ତି । ସୂଚନା ପାଇଁ ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳକୁ ପହଞ୍ଚିଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଉତ୍ତେଜିତ ଲୋକେ ସେମାନଙ୍କୁ ପଥରମାଡ଼ କରିଥିଲେ । ସେମାନେ ଗାଡ଼ି ଛାଡ଼ି ସେଠାରୁ ପଳାୟନ କରିବା ପରେ ଲୋକେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଇଥିଲେ । 

କାରଣ ଥିଲା ଯେ, ଅମ୍ବିକା ପଟେଲଙ୍କ ପଡୋଶୀ ଝିଅ ସହିତ ପ୍ରେମ ସଂପର୍କ ଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଝିଅର କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ପୋଲିସରେ କନଷ୍ଟେବଳ ପଦରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଅନ୍ୟ ସହରରେ ତାଙ୍କର ପୋଷ୍ଟିଙ୍ଗ ହୋଇଥିଲା ।  ଏହା ପରେ ଝିଅ ଅମ୍ବିକାଠାରୁ ଦୂରରେ ରହିଲେ ଏବଂ ଅନ୍ୟତ୍ର ବିବାହ କରିବା ପାଇଁ ଚାହୁଁଥିଲେ, ଯାହାକୁ କି ଯୁବକ ହଜମ କରିପାରି ନଥିଲେ । ସେ ଉଭୟଙ୍କ ଫଟୋ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସେୟାର କରିଥିଲେ । ଏନେଇ ଥାନାରେ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଥିଲା । 

 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ମଧ୍ୟରାତ୍ରୀରେ ବୋମାମାଡ଼, ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ସମେତ ୩ ଜଣ ଗୁରୁତର
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Crime/State-crime-Three-injured-including-husband-and-wife-in-Khordhas-Baghmari-in-bomb-blast-70604
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Crime/State-crime-Three-injured-including-husband-and-wife-in-Khordhas-Baghmari-in-bomb-blast-70604
        </guid>
        <pubDate>
           Tue, 26 May 2020 17:57:26 GMT
        </pubDate>
        <description>

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ମେ ୨୬ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ମଧ୍ୟରାତ୍ରୀରେ ବୋମାମାଡ଼ ହୋଇଛି । ଏଥିରେ ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ସମେତ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି । ଲୁଟ ପାଇଁ ଯୋଜନା କରିଥିବା ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ଏହି କାମ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲାର ବାଘମାରୀ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଭୋଗଡ଼ା ଗ୍ରାମରେ ଏହି ବୋମାମାଡ଼ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି । 

ବିଶ୍ୱସ୍ତ ସୂତ୍ରରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ପ୍ରାୟ ୮ରୁ ଦଶ ଜଣ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଭୋଗଡ଼ା ଗ୍ରାମକୁ ମଧ୍ୟ ରାତ୍ରୀରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ସେମାନେ ଯୋଜନାବଦ୍ଧ ଭାବେ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ କରି ଲୋକଙ୍କୁ ଭୟଭୀତ କରିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ଗ୍ରାମର ଜଣଙ୍କ ଘରୁ ଲୁଟ କରିଥିଲେ । ତେବେ ବୋମାମାଡ଼ରେ ଗୋଟିଏ ପରିବାର ୩ ଜଣ ସଦସ୍ୟ ଗୁରୁତର ହୋଇଥିବା ଜଣାଯାଇଛି । ସେମାନଙ୍କୁ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି । ସୂଚନା ପାଇଁ ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ ଭଗୋଡ଼ା ଗାଁକୁ ପହଞ୍ଚିଛି । ପୋଲିସ ଘଟଣାର ଛାନଭିନ କରୁଛି । 

 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ସାବତ ଝିଅକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଉଦ୍ୟମ କରିବାରୁ ସ୍ୱାମୀକୁ ହତ୍ୟା କରି ଥାନାରେ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କଲା ସ୍ତ୍ରୀ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Crime/punjab-ludhiana-murder-wife-step-daughter-police-surrender-case-70598
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Crime/punjab-ludhiana-murder-wife-step-daughter-police-surrender-case-70598
        </guid>
        <pubDate>
           Mon, 25 May 2020 01:31:52 GMT
        </pubDate>
        <description>

ପଞ୍ଜାବର ଲୁଧିଆନାରେ ଏକ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ହତ୍ୟା ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ସାବତ ଝିଅକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରୁଥିବା ବେଳେ ସ୍ୱାମୀକୁ ହତ୍ୟା କରିଛି ସ୍ତ୍ରୀ । ଜଣେ 45 ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜ ସାବତ ଝିଅକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିବା ପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ କରୁଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ପୁଅ, ଝିଅ ମିଶି ସ୍ୱାମୀର ତଣ୍ଟି ଚିପି ହତ୍ୟା କରିଦେଇଛନ୍ତି । ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବା ପରେ ମହିଳା ଜଣକ ନିଜେ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ପହଁଞ୍ଚି ପୁରା ଘଟଣା ବିଷୟରେ ପୋଲିସକୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ।

ଅଭିଯୁକ୍ତ ମହିଳା ଏବଂ ତାଙ୍କ ପୁଅ ଝିଅ ବିରୋଧରେ ପୋଲିସ ଏକ ହତ୍ୟା ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି। ପୋଲିସ ସୂତ୍ରରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଶନିବାର ରାତିରେ ଲୁଧିଆନାର ଡାରେସି ପୋଲିସ୍ ଷ୍ଟେସନ ଅଞ୍ଚଳର ମହାବୀର ଜୈନ କଲୋନୀ ନିବାସୀ 45 ବର୍ଷର ରାଜକିଶୋର ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଗୀତା ଏବଂ ପୁଅ ଏବଂ ଝିଅଙ୍କ ସହ ରହୁଥିଲେ । ରାଜମିସ୍ତ୍ରୀ କାମ କରି ପରିବାର ଚଳାଉଥିଲା ।

ରାଜକିଶୋରଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଗୀତା ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ଛାଡପତ୍ର ଦେଇ ରାଜକିଶୋରଙ୍କୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଠାରୁ ଏକ ପୁଅ ଏବଂ ଝିଅ ଥିଲେ, ସେମାନେ ଗୀତାଙ୍କ ସହିତ ରହୁଥିଲେ | ଗୀତା ପୋଲିସକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାଜକିଶୋର ଶନିବାର ରାତିରେ ଘରକୁ ଫେରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କର 15 ବର୍ଷର ବଡ ଝିଅ ସହ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ଝିଅ ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରିଥିଲା, ସେ ତାଙ୍କ ଝିଅକୁ ଆକ୍ରମଣ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରି ଦେଇଥିଲା ।

ଗୀତାଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ଯେତେବେଳେ ସେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ଅଟକାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କଲେ, ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଗୀତାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଆକ୍ରମଣ କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ, ଏହା ପରେ ସେ ତାଙ୍କ ପୁଅ ଓ ଝିଅ ସହ ମିଶି ରାଜକିଶୋରର ତଣ୍ଟି ଚିପି ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ । ତେବେ ଗୀତା ପୋଲିସକୁ ସୂଚନା ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ 2018 ମସିହାରେ ମଧ୍ୟ ରାଜକିଶୋର ତାଙ୍କ ସାବତ ଝିଅକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ।

ଗୀତା କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେତେବେଳେ ମଧ୍ୟ ଏହି ମାମଲା ପୋଲିସ ପାଖରେ ପହଁଞ୍ଚିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଲୋକଲଜ୍ଜା ଭୟରେ ସେତେବେଳେ ଏହି ମାମଲା ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରଫାଦଫା ହୋଇଯାଇଥିଲା | ତେବେ ପୋଲିସ ଗୀତା ଏବଂ ତାଙ୍କ ନାବାଳକ ପୁଅ ଏବଂ ଝିଅଙ୍କ ବିରୋଧରେ ହତ୍ୟା ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ପୋଲିସ ଏହି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଜାରି ରଖିଛି ।

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଦ୍ୱିତୀୟ ବିବାହ କରିବା ପାଇଁ ନିଜ ପ୍ରଥମ ପତ୍ନୀକୁ ସାପ କମୁଡେଇ ହତ୍ୟା କଲା ରାକ୍ଷାସ ସ୍ୱାମୀ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Crime/Kerala-Man-Kills-Wife-Using-Cobra-Snake-to-Bite-Her-Say-Police-70594
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Crime/Kerala-Man-Kills-Wife-Using-Cobra-Snake-to-Bite-Her-Say-Police-70594
        </guid>
        <pubDate>
           Mon, 25 May 2020 23:18:32 GMT
        </pubDate>
        <description>

ଆପଣ କେବେ ଶୁଣିଛନ୍ତି ଜଣେ ସ୍ୱାମୀ ତା ସ୍ତ୍ରୀ କୁ ମାରିବା ପାଇଁ ସାପର ବ୍ୟବହାର କରିବାର ? କେବେ ଶୁଣି ନାହାଁନ୍ତି ନା ତେବେ ଆପଣ ଶୁଣିକି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ କେରଳରେ କୋଲାମ ଜିଲ୍ଲାରେ ସତରେ ଏଭଳି ଏକ ଘଟଣା ଘଟିଛି । କେରଳର କୋଲାମ ଜିଲ୍ଲାରେ ସାପ କାମୁଡ଼ାରେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ନେଇ କିଛି ଦିନ ପୋଲିସ ନିକଟକୁ ଖବର ମିଳିଥିଲା । ପୋଲିସ ମଧ୍ୟ ଘଟଣାସ୍ଥଲରେ ପହଁଞ୍ଚି ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା ହେଲେ ପୋଲିସକୁ ମାମଲାଟି ଟିକେ ସନ୍ଦେହ ଲାଗିଲା, ପରେ ଅଧିକ ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ଯେତେବେଳେ କ୍ରାଇମ ବ୍ରାଞ୍ଚ ଏହି ଘଟଣାର ଅନୁସନ୍ଧାନ କଲା ସେତେବେଳେ ଜଣାପଡିଥିଲା ​​ଯେ ଏହା ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ସୁରଜ ହିଁ ଏଭଳି ଯୋଜନାବଦ୍ଧ ଭାବେ ମହିଳାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଛି । ଏହି ଘଟଣା ପରେ ପୋଲିସ ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି । ଏହା ସହ ଏହି ଅପରାଧରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଥିବା ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ବନ୍ଧୁଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି। କ୍ରାଇମ ବ୍ରାଞ୍ଚ କହିଛି ଯେ ମହିଳାଙ୍କୁ କାମୁଡ଼ିଥିବା ସାପକୁ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ତାଙ୍କ ବନ୍ଧୁଙ୍କଠାରୁ କିଣିଛନ୍ତି।

ଏହି ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ମେ 6 ତାରିଖରେ ଘଟିଥିବା ପୋଲିସ କହିଛି, ମୃତ ମହିଳା ଯାହାଙ୍କ ନାମ ଉଥରା, ଘଟଣା ସମୟରେ ସେ ତାଙ୍କ ବାପ ଘରେ ଥିଲେ | ଉଥରାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଏକ ସାପ କିଣି ପୂର୍ବ ଯୋଜନା ଅନୁଯାୟୀ ଉଥରାଙ୍କ ଘରକୁ ଆସିଥିଲେ। ସେ ସାପଟିକୁ ଏକ ବ୍ୟାଗରେ ଲୁଚାଇ ରଖିଥିଲେ। ଘରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ସେ ଶୋଇଥିବା ପତ୍ନୀଙ୍କ ଉପରେ ସାପଟିକୁ ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଥିଲେ। ସାପ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଦୁଇଥର ଦଂଶନ କରିଥିଲା ଏବଂ ସେ ବସି ଏହାକୁ ଦେଖିଥିଲେ | ପରେ ସେ ପୁଣି ସାପଟିକୁ ଧରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସଫଳ ହୋଇନଥିଲେ।

ପୋଲିସକୁ ସନ୍ଦେହ ହେବା ପରେ ହତ୍ୟା ମାମଲା ଦାୟର ହୋଇଥିଲା -

ତେବେ ଉଥରାଙ୍କୁ ଦଂଶନ କରିବା ପରେ ସାପଟି ଏକ ଆଲମିରା ପଛରେ ଲୁଚି ରହିଥିଲା । ସାପ ଆଲମିରା ପଛରେ ଥିବାରୁ ସ୍ୱାମୀ ସୂରଜ ରାତିସାରା ଶୋଇ ପାରିନଥିଲା ଏବଂ ସକାଳେ ହେବା ପରେ ବାହାରକୁ ପଳାଇ ଯାଇଥିଲେ । ପରେ ଉଥ୍ରାଙ୍କ ପିତାମାତା ତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ କୋଠରୀରେ ମୃତ ଅବସ୍ଥାରେ ପାଇଥିଲେ । ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଁଞ୍ଚି ମହିଳାଙ୍କ ପିତା ମାତାଙ୍କୁ ପଚରା ଉଚୁରା ଆରମ୍ଭ କରିବା ପରେ ତାଙ୍କ ପିତାମାତା କହିଥିଲେ ଯେ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଉଥ୍ରାଙ୍କ ସହ ଏଭଳି ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା। ସେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଘରେ ଥିବାବେଳେ ସାପ କାମୁଡ଼ି ଦେଇଥିଲା । ମହିଳାଙ୍କ ପିତାମାତା ଏହି ମାମଲାକୁ କିଛି ମାତ୍ରାରେ ସନ୍ଦେହଜନକ ବୋଲି ଜାଣିବା ପରେ ସେମାନେ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ନେଇ ରିପୋର୍ଟ ଦାଖଲ କରିଥିଲେ।

ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଥରେ ହତ୍ୟା କରିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲା ସୂରଜ –

ପରେ ପୋଲିସ ଅନୁସନ୍ଧାନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ମହିଳାଙ୍କୁ ହତ୍ୟାଘଟଣାରେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ହିଁ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ । ସେ ହିଁ ତାଙ୍କ ବନ୍ଧୁ ସୁରେଶଙ୍କଠାରୁ ବିଷଧର ନାଗ ସାପ କିଣିଥିଲେ ଏବଂ ଏହାର ସାହାଯ୍ୟରେ ସେ ଉଥ୍ରାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ। ମାର୍ଚ୍ଚ 3 ତାରଖରେ ମଧ୍ୟ ଏକ ନାଗ ସାପ ଉଥ୍ରାଙ୍କୁ ଦଂଶନ କରିଦେଇଥିଲା ହେଲେ ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ଚିତ୍କିସା ହେବା ଦ୍ୱାରା ଉଥ୍ରା ବଞ୍ଚିଯାଇଥିଲେ ।  ହେଲେ ଏହି ଘଟଣା ପରେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ପୁଣି ଥରେ ଉଥ୍ରାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବା ପାଇଁ ଯୋଜନା କରିଥିଲେ ସେ ୟୁଟ୍ୟୁବରେ ସାପକୁ କିପରି ପରିଚାଳନା କରାଯିବ ସେ ନେଇ ଶିଖିବା ଆରମ୍ଭ କଲେ ଏବଂ ଶେଷରେ ଉଥ୍ରାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କଲେ |

ପୋଲିସ କହିଛି ଯେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ସୁରଜ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବାକୁ ଚାହୁଁ ଥିଲା । ଉଥ୍ରାଙ୍କ ଠାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ସେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟାଇଥିଲା । ପଚରାଉଚରା ପରେ ପୋଲିସ ସୁରଜ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସାଙ୍ଗଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଛତିଶଗଡ଼: ବିଲାସପୁରରେ ଘରୋଇ ନର୍ସିଂହୋମର ଆଇସିୟୁରେ କଲେଜ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Crime/Crime-Nation-Girl-claims-gangrape-inside-ICU-at-Bilaspur-hospital-accuses-ward-boys-as-culprits-70582
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Crime/Crime-Nation-Girl-claims-gangrape-inside-ICU-at-Bilaspur-hospital-accuses-ward-boys-as-culprits-70582
        </guid>
        <pubDate>
           Mon, 25 May 2020 18:12:52 GMT
        </pubDate>
        <description>

ରାୟପୁର, ମେ ୨୫ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଛତିଶଗଡ଼ର ବିଲାସପୁରସ୍ଥିତ ଏକ ଘରୋଇ ନର୍ସିଂହୋମର ଆଇସିୟୁରେ ଜଣେ କଲେଜ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ସ୍ଥାନୀୟ ସିଭିଲ ଲାଇନ ଥାନାରେ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଅନୁସାରେ କଲେଜ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ନର୍ସିଂହୋମର ୱାର୍ଡ ବଏମାନଙ୍କର ଦ୍ୱାରା ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି । ପୋଲିସ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରୁଛି । ଏହାରି ମଧ୍ୟରେ ରାଜ୍ୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ଟିଏସ ସିଂହଦେଓ ଏକ ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ଆଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।    

ଜାତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ଗତ ୧୮ ତାରିଖରେ ୧୮ ବର୍ଷୀୟ ଯୁବତୀ ତଥା ସ୍ନାତକ ପ୍ରଥମ ବର୍ଷର ଛାତ୍ରୀ ବିଲାସପୁରସ୍ଥିତ ଏକ ଘରୋଇ ନର୍ସିଂହୋମରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିଲେ । ତାଙ୍କର ଏଲାର୍ଜୀ ବଢ଼ିଯାଇଥିବାରୁ ସେ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ହସ୍ପିଟାଲ ଯାଇଥିଲେ । ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକେ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ଛାତ୍ରୀ ଜଣକ ଗତ ଶନିବାର ଏବାବଦରେ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ । ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ଆଇସିୟୁରେ ଅକ୍ସିଜେନ ମାକ୍ସ ପିନ୍ଧିଥିବାରୁ ପୀଡ଼ିତା କିଛି କହିଲା ଭଳି ଅବସ୍ଥାରେ ନଥିଲେ । କଲେଜ ଛାତ୍ରୀ ଅଭିଯୋଗ କରି କହିଛନ୍ତି, ନର୍ସିଂହୋମର ୱାର୍ଡ ବଏମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଘଟଣାର ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ । 

 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲ୍ଲାରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା, ମଦ ନିଶାରେ ମାଆକୁ ପିଟି ମାରିଦେଲେ ଦୁଇ ପୁଅ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Crime/Unfortunate-incident-in-Mayurbhanj-district-two-sons-beat-mother-to-death-for-drunkenness-70496
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Crime/Unfortunate-incident-in-Mayurbhanj-district-two-sons-beat-mother-to-death-for-drunkenness-70496
        </guid>
        <pubDate>
           Fri, 22 May 2020 21:17:27 GMT
        </pubDate>
        <description>

ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲ୍ଲାର ବାଙ୍ଗିରିପୋଷି ବ୍ଲକ୍ ଅଞ୍ଚଳରେ ଘଟିଛି ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା। ବୃଦ୍ଧା ମାଙ୍କୁ ଠେଙ୍ଗାରେ ପିଟି ପିଟି ହତ୍ୟା କରିଦେଲେ ଦୁଇ ମଦ୍ୟପ ପୁଅ ଦୁଇ ପୁଅ।

ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ବାଙ୍ଗିରିପୋଷି ବ୍ଲକ୍ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବଣକାଟି ପଞ୍ଚାୟତ ସାତଭାୟା ଗ୍ରାମରେ ଏହି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି । ମୃତକ ଜଣଙ୍କ ହେଲେ ତୁଳସୀ ସିଂହ। ଦୁଇ ପୁଅ ରବି ଏବଂ ରାଜ କିଶୋର ଗତକାଲି ରାତିରେ ପ୍ରଚୁର ମଦ୍ୟପାନ କରି ଘରକୁ ଫେରିଥିଲେ। ଏହାକୁ ନେଇ ମାତୁଳସୀ ସିଂହ ଗାଳିଗୁଲଜ କରିଥିଲେ। ଏଥିରେ ଉତକ୍ଷିପ୍ତ ହୋଇ ଦୁଇ ପୁଅ ରବି ଏବଂ ରାଜ କିଶୋର  ନିଶାସକ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ମାତୁଳସୀ ସିଂହଙ୍କୁ ଦୁଇଟି ବାଡ଼ିରେ ପ୍ରବଳ ପିଟିଥିଲେ, ଫଳରେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ହିଁ ତୁଳସୀଙ୍କ ପ୍ରାଣ ବାୟୁ ଉଡିଯାଇଥିଲା ।

ଏହି ଘଟଣା ଆଜି ସକାଳେ ଜଣାଯିବା ପରେ ତୁଳସୀଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ପୁଲିସକୁ ଖବର ଦେଇଥିଲେ। ପୁଲିସ୍ ପହଞ୍ଚି ତୁଳସୀଙ୍କ ମୃତ ଦେହକୁ ଜବତ କରିବା ସହ ଦୁଇ ପୁଅ ରବି ସିଂହ ଏବଂ ରାଜ କିଶୋର ସିଂହଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିବା ଜଣାଯାଇଛି। ପୁଲିସ୍ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା ଜଣାଯାଇଛି।

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଦିଲ୍ଲୀ ହିଂସା ଘଟଣା: ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର ଅଭିଯୋଗରେ ଜମିଆ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ର ଗିରଫ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Crime/Crime-Delhi-riots-conspiracy-case-Jamia-university-student-Asif-Tanha-arrested-70452
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Crime/Crime-Delhi-riots-conspiracy-case-Jamia-university-student-Asif-Tanha-arrested-70452
        </guid>
        <pubDate>
           Thu, 21 May 2020 20:10:10 GMT
        </pubDate>
        <description>

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ମେ ୨୧ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଦିଲ୍ଲୀ ହିଂସା ଘଟଣାରେ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଜମିଆ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ଜଣେ ଛାତ୍ରକୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି । ଆସିଫ ତହ୍ନାଙ୍କ ଉପରେ ୟୁଏପିଏ ଆଇନ ଅନୁଯାୟୀ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ହେବ । ଏହି ଆଇନରେ କଠୋର ଦଣ୍ଡ ବ୍ୟବସ୍ଥା ରହିଛି । ଆସିଫ ତହ୍ନା ଜାମିଆ କୋର୍ଡିନେଶନ କମିଟିର ସଦସ୍ୟ ଅଟନ୍ତି । ଏଥି ସହିତ ସେ ଷ୍ଟୁଡେଣ୍ଟ ଇସଲାମିକ ସଂଗଠନର ସକ୍ରିୟ ସଦସ୍ୟ ଅଛନ୍ତି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସର ସ୍ପେଶାଲ ସେଲ ହିଂସା ଅଭିଯୋଗରେ ଚାନ୍ଦବାଗ ଅଂଚଳରୁ ମଧ୍ୟ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିକୁ ଗିରଫ କରିଛି । ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ପୋଲିସ ପଚରାଉଚରା କରୁଛି । 

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ନିକଟରେ ଦିଲ୍ଲୀ ହିଂସା ସହିତ ଜଡ଼ିତ ଏକ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଖବର ପ୍ରକାଶିତ ହୋଇଥିଲା । ଜାତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ଏହି ସୂଚନା ମିଳିଥିଲା । ଦିଲ୍ଲୀରେ ହୋଇଥିବା ହିଂସା ସିଧାସଳକ ପାକିସ୍ତାନରୁ ପରିଚାଳିତ ହେଉଥିଲା । କୁହାଯାଇଥିଲା ଯେ, ଏହି ହିଂସାରେ ତହରିକ-ଏ-ଇନସାଫର ବଡ଼ ଭୂମିକା ଥିଲା । 

 

        </description>
      </item>
   </rss>
 </channel>