<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
 <rss version="2.0">
   <channel>
      <title>Khabar Odisha</title>
      <link>https://khabarodisha.com/</link>
      <description>
        Khabar Odisha: Breaking news, views, reviews from across India
      </description>
      <copyright>
        Copyright:(C) Khabar Odisha.
      </copyright>
      <image>
        <title>Khabar Odisha</title>
        <link>https://khabarodisha.com/</link>
        <url>
          https://khabarodisha.com/passets/images/logo.png
        </url>
      </image>
      <item>
        <title>
           ଟ୍ରକ୍‌ ଯୋଗେ ଚାଲାଣ ହେଉଥିଲା ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଗଞ୍ଜେଇ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Crime/Huge-quantities-of-Cannabis-were-transported-by-truck-110212
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Crime/Huge-quantities-of-Cannabis-were-transported-by-truck-110212
        </guid>
        <pubDate>
           Fri, 23 Feb 2024 06:29:00 GMT
        </pubDate>
        <description>

 ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲା ପୋଲିସକୁ ମିଳିଛି ବଡ ସଫଳତା । ବୌଦ୍ଧରୁ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରକୁ ଟ୍ରକ୍‌ ଯୋଗେ ଚାଲାଣ ହେଉଥିବା ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଗଞ୍ଜେଇକୁ ଜବତ କରିଛି ପୋଲିସ । 

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳେ ଏକ ଟ୍ରକ୍‌ ଯୋଗେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରକୁ ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଲାଣ ହେଉଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଥିଲା ବୌଦ୍ଧ ପୋଲିସ କୁ । ସୂଚନା ମିଳିବାର ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ  ବୌଦ୍ଧ ବ୍ରିଜ ଛକ ନିକଟରେ ପୁଲିସ ଉକ୍ତ ଟ୍ରକ୍‌କୁ କାବୁ କରିଥିଲା । ଟ୍ରକ୍‌ରୁ ମୋଟ ୧୦ କୁଇଣ୍ଟାଲ ୨୫ କେଜି ଗଞ୍ଜେଇ ସହ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି ପୋଲିସ । ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତ ମାନେ ହେଲେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ନାଗପୁରର ଆଜାତ ସରଫରାଜ ଖାନ୍‌ ଓ ସିଦ୍ଧନାଥ ରାମ ମିଲନ ଯାଦବ । ଦୁଇ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ନିକଟରୁ ନଗଦ ୧୮ ହଜାର ଟଙ୍କା ଓ ୨ଟି ମୋବାଇଲ ଫୋନ୍‌ ମଧ୍ୟ ଜବତ କରାଯାଇଥିଲା । ପରେ ଉଭୟଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରାଯାଇଥିଲା ।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଏହି ଘଟଣାରେ କେବଳ ଗାଡ଼ିର ଚାଳକ ଓ ହେଲପର ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଚାଲାଣକାରୀ ସଂପର୍କରେ କିଛି ଜଣା ପଡ଼ିନାହିଁ। ନିହାତି ଭାବେ ଉକ୍ତ ଟ୍ରକ୍‌କୁ ଏକାଧିକ ଚାଲାଣକାରୀ କାର୍‌ ଯୋଗେ ଏସ୍‌କର୍ଟ କରୁଥିବା ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଛି । ପୁଲିସ ସେଦିଗରେ ତଦନ୍ତ କରି ସେମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଗିରଫ କରିବାକୁ ସାଧାରଣରେ ଦାବି ହେଉଛି।

 

ଅଧିକ ପଢନ୍ତୁ : ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ରେ ଶ୍ରୀଜୀଉଙ୍କ ଗଜଉଦ୍ଧାରଣ ବେଶ

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ବିଭତ୍ସ ହତ୍ୟା
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Crime/Various-killings-in-Balangir-110200
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Crime/Various-killings-in-Balangir-110200
        </guid>
        <pubDate>
           Fri, 23 Feb 2024 01:32:00 GMT
        </pubDate>
        <description>

 ଗୁରୁବାର ବଲାଙ୍ଗିର ଜିଲ୍ଲା ପୁଇଁତଲା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କେସେର୍‌କେଲା ଗାଁର ଏକ କ୍ଷେତରୁ ମିଳିଥିବା ଅଜଣା ମହିଳାଙ୍କ ଶବର ପରିଚୟ ମିଳିଛି । ମୃତକ ମହିଳାଙ୍କ ନାମ ହେଉଛି ସଂଯୁକ୍ତା ହରପାଳ । ସଂଯୁକ୍ତା ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲା କଣ୍ଟାମାଲ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବରିଗୁଭା ଗ୍ରାମର ନିବାସୀ  ଚକା ମହାନନ୍ଦଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଅଟନ୍ତି।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ସଂଯୁକ୍ତା ବରଗାଁ ପଂଚାୟତରେ ମିଶନ ଶକ୍ତି ସି.ଆର.ପି ଭାବରେ କରୁଥିଲେ । ୨୧ ତାରିଖ ସକାଳୁ ସଂଯୁକ୍ତା  ଅଫିସ କାମରେ ଘରୁ ବାହାରି ଆଉ ଘରକୁ ଫେରିନଥିଲେ । ୨୨ ତାରିଖ ସକାଳୁ ବଲାଙ୍ଗିର ଜିଲ୍ଲା କେସେର୍‌କେଲା ଗାଁର ଏକ କ୍ଷେତରେ ଥିବା ଗଛରୁ ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ସଂଯୁକ୍ତାଙ୍କ ମୃତ ଶରୀର ମିଳିଥିଲା । ସହି ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକ ପ୍ରଥମେ ସଂଯୁକ୍ତାଙ୍କ ମୃତ ଶରୀର ଦେଖି ପୋଲିସକୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ । ପୋଲିସ ଘଟଣା ସ୍ଥଳୀରେ ପହଞ୍ଚି ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା । ତଦନ୍ତର ପ୍ରଥମରୁ ସଂଯୁକ୍ତା ଙ୍କ ପରିଚୟ ମିଳିପାରିନଥିଲା ପରେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଶବ ଚିହ୍ନଟ କରିବା ପରେ ପରିଚୟ ମିଳିପାରିଥିଲା । ତେବେ ସଂଯୁକ୍ତା ଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରି ଆତ୍ମହତ୍ୟା ର ରୂପ ଦେବା ନିମନ୍ତେ ତାଙ୍କ ଶରୀରକୁ ତାଙ୍କରି ଶାଢୀରେ ବାନ୍ଧି ହତ୍ୟାକାରୀ ଗଛରେ ଝୁଲାଇ ଦେଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । ପରିବାରବର୍ଗ ଘଟଣାର ସଠିକ ତଦନ୍ତ କରି ଉଚିତ ନ୍ୟାୟ କରିବାକୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ।

 ବିଶେଷ ସୂତ୍ରରୁ ଜଣା ପଡିଛି ସଂଯୁକ୍ତା ଚୋରା ଗଞ୍ଜେଇ କାରବାରରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଥିଲେ । ବୁଧବାର ସଂଯୁକ୍ତା ଅଫିସ କାମରେ ବାହାରକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ସାଙ୍ଗରେ ଚୋରା ଗଞ୍ଜେଇ ସାଥିରେ ନେଇ ଯାଇଥିଲେ । ଗଞ୍ଜେଇ ଡ଼ିଲ ସମୟରେ ଡିଲର ଏବଂ ସଂଯୁକ୍ତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଯୁକ୍ତିତର୍କ ହେବାରୁ ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇ ତାଙ୍କ ଶରୀରକୁ ଗଛରେ ଝୁଲାଇ ଦେଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । 

 

 

ଅଧିକ ପଢନ୍ତୁ : କ୍ଷେତରେ ପଡିଛି ଅଜଣା ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ ଦେହ

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ବରିଷ୍ଠ ରାଜସ୍ୱ ସହାୟକ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Crime/Senior-Revenue-Assistant-Caught-Red-handed-by-Vigilance-110132
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Crime/Senior-Revenue-Assistant-Caught-Red-handed-by-Vigilance-110132
        </guid>
        <pubDate>
           Wed, 21 Feb 2024 04:49:00 GMT
        </pubDate>
        <description>

 ତହସିଲ ବରିଷ୍ଠ ରାଜସ୍ୱ ସହାୟକଙ୍କୁ ମାହାଙ୍ଗା ପଡିଲା ଲାଞ୍ଚ ନେବା । ପଟ୍ଟା କରାଇ ଦେବା ନିମନ୍ତେ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ନେବା ସମୟରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡ଼ିଲେ ବଲାଙ୍ଗିର ଜିଲ୍ଲା ମୁରିବାହାଲ ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ବରିଷ୍ଠ ରାଜସ୍ୱ ସହାୟକ ହେମଲେଟ୍‌ ବାର୍ଲା ।

ସୂଚନ ଅନୁସାରେ ହେମଲେଟ୍‌ଙ୍କ ନାମରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ୨୦୧୯ରେ ମ୍ୟୁଟେସନ୍‌ କେସ୍‌ରେ ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଥିବା ଜମିର ପଟ୍ଟା ନିମନ୍ତେ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନିକଟକୁ ବାରମ୍ବାର ଧାଇଁ ଧାଇଁ ନୟାନ୍ତ ହୋଇଥିଲେ । ଅଧିକାରୀ ଜଣକ ତାଙ୍କୁ ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଦେଲେ ପଟ୍ଟା ପ୍ରଦାନ କରିବେ ବୋଲି କହିଥିଲେ । ଏହାପରେ ଅଭିଯୋଗକାରୀ ଜିଲ୍ଲା ଦୁର୍ନୀତି ନିବାରଣ ବିଭାଗର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଥିଲେ । ତେବେ ବୁଧବାର ମୁରିବାହାଲ ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ବରିଷ୍ଠ ରାଜସ୍ୱ ସହାୟକ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେବା ସମୟରେ ମାଡ଼ି ବସିଥିଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ । ତବେ ରାଜସ୍ୱ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନିକଟରୁ ଲାଞ୍ଚ ଟଙ୍କା ଉଦ୍ଧାର ସହିତ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇ ବଲାଙ୍ଗିର ଜିଲ୍ଲା ଦୁର୍ନୀତି ନିବାରଣ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଅଣାଯାଇଛି । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ରାଜସ୍ୱ ଅଧିକାରୀ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ଲାଞ୍ଚ ନେବା ବେଳେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି ।


ଅଧିକ ପଢନ୍ତୁ : ଦେବଗଡରେ ଗଡ଼ିଲା ମୋଦୀ ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟି ରଥ

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଧଳା ଜହର ସହ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ ୬ଜଣ ଗିରଫ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Crime/Six-people-including-a-woman-were-arrested-with-brownsugar-110098
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Crime/Six-people-including-a-woman-were-arrested-with-brownsugar-110098
        </guid>
        <pubDate>
           Tue, 20 Feb 2024 04:59:00 GMT
        </pubDate>
        <description>

 ରାଜ୍ୟରେ ଦିନକୁ ଦିନ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି ଧଳା ଜହର ବେପାର । ପୋଲିସ ଯତିକି ଧରୁଛି ଆହୁରି ସତିକି ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି ନିଶା  କାରବାର । ଏମିତିକି ଅପରାଧୀ ଜେଲ ଭିତରେ ଥାଇ ମଧ୍ୟ ଅପରାଧରେ ଲିପ୍ତ ଅପରାଧୀ ଆଉ ମୋବାଇଲ ଯୋଗେ କରାଉଛନ୍ତି  ଡିଲ୍ ।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ମଙ୍ଗଳବାର ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଗୁରୁଜଙ୍ଗ ମହୋତ୍ସବ ପଡିଆରୁ ୨୬୨ ଗ୍ରାମ୍ ବ୍ରାଉନ୍ ସୁଗାର୍ ଜବତ ହୋଇଛି । ଘଟଣାରେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ ୬ଜଣଙ୍କୁ ଟାଉନ୍ ଥାନା ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । ଏସଡିପିଓ ଦିଲ୍ଲୀପ କୁମାର ଦାସଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏକ ଟିମ୍ ଆଦର୍ଶ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗୁରୁଜଙ୍ଗ ମହୋତ୍ସବ ପଡ଼ିଆରେ ଚଢ଼ାଉ କରିଥିଲା । ଅପରାଧୀଙ୍କ ଠାରୁ ୨୬୨ଗ୍ରାମ ବ୍ରାଉନ ସୁଗର, ୬ ଦାମୀ ମୋବାଇଲ, ଏକ ସ୍କର୍ପିଓ ଗାଡ଼ି ଜବତ କରିଛି । ଜବତ ବ୍ରାଉନ୍ ସୁଗାରର ଆନୁମାନିକ ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରାୟ ୨୬ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ହେବ ବୋଲି ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି । ଗିରଫ ନିଶା ମାଫିଆମାନେ ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ  ଧଳା ଜହର ବେପାରରେ ସଂପୃକ୍ତ ରହିଥିଲେ ବୋଲି ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲା ଆରକ୍ଷୀ ଅଧିକ୍ଷକ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ କଟାରିଆ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଅଧିକ ପଢନ୍ତୁ : ଠକେଇ ଚାକିରି ରାକେଟର ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ୬ ଲୁଟେରାଙ୍କୁ ବାନ୍ଧିଲା ପୋଲିସ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Crime/Police-arrested-6-robbers-110096
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Crime/Police-arrested-6-robbers-110096
        </guid>
        <pubDate>
           Tue, 20 Feb 2024 04:10:00 GMT
        </pubDate>
        <description>

 କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ପାଟଣା ବ୍ଲକ ୪୯ ନମ୍ବର ମୁମ୍ବାଇ-କୋଲକାତା ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଖିରେଇଟାଙ୍ଗିରି ଟୋଲ ଗେଟ ନିକଟରେ ରବିବାର ଏକ ଚଳନ୍ତା କାର ଉପରକୁ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ଗୁଳିମାଡ଼ କରି ଟଙ୍କା ଲୁଟିନେଇଥିଲେ । ଏହି ଘଟଣାରେ ତୁରୁମଙ୍ଗା ପୋଲିସ ମଙ୍ଗଳବାର ୬ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛି । ଗିରଫ ବ୍ୟକ୍ତି ହେଉଛନ୍ତି ବାଦାମ ପାହାଡ ଥାନାଟେପଶି ଗ୍ରାମର ସେକ୍‌ ସନୱାଲା, ଟାଉନ ଥାନା ବାଇଗଣପଶିି ଗ୍ରାମର ରାୟ ମୁଣ୍ଡା, କରଞ୍ଜିଆ ଥାନା ଚଢ଼େଇଭୋଳ ଗ୍ରାମର ଗୁଲାପ ଅଲ୍ଲିି, ଟାଉନ ଥାନା ଟାଙ୍ଗରପଳଶ ଗ୍ରାମର ଦୀପକ କୁମାର ନାଏକ, ସଦର ଥାନା କେନ୍ଦୁଆ ଗ୍ରାମର ସମୀର ମହାରଣା,ଏବଂ ପବିତ୍ର ମୁଣ୍ଡା । ସେମାନଙ୍କ ଠାରୁ ୨ପିସ୍ତଲ, ଏକ କାର, ୮ ଜୀବନ୍ତ ଗୁଳି, ୫ ମୋବାଇଲ, ୧ ବୁଲେଟ, ୨ ବାଇକ୍‌ ସହ ନଗଦ ୯ଶହ ଟଙ୍କା ପୋଲିସ ଜବତ କରିଛି ।

ସୂଚନା ଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଗତ ରବିବାର ମୟୁରଭଞ୍ଜ ଜିଲ୍ଲା ବାଦାମପାହାଡ଼ ଥାନା ସାତପୌଟିଆ ଗ୍ରାମର ଏସ୍ କେ ଆହାମ୍ମଦ ହୁସେନ ତାଙ୍କ ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ସହ କାର ଯୋଗେ ଅନୁଗୁଳରୁ ଫେରୁଥିବା ସମୟରେ ୪୯ ନମ୍ବର ଜାତୀୟରାଜପଥ ଖିରେଇଟାଙ୍ଗିରୀ ଟୋଲ ଗେଟ ନିକଟରେ ତାଙ୍କ କାର ଉପରକୁ ଗୁଳି ମାଡ଼ କରି ଡ଼କାୟତମାନେ ଟଙ୍କା ଲୁଟିନେଇ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ଏ ନେଇ ତୁରୁମୁଙ୍ଗା ଥାନାରେ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଥିବାବେଳେ ସେମାନଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରାଯିବ ବୋଲି ପୋଲିସ ପ୍ରକାଶ କରିଛି ।

 


ଅଧିକ ପଢନ୍ତୁ : ଚଳନ୍ତା କାର ଉପରକୁ ଗୁଳିମାଡ କରି ଟଙ୍କା ଲୁଟିନେଲେ ଦୁର୍ବୁତ୍ତ

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଠକେଇ ଚାକିରି ରାକେଟର ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Crime/Fraud-job-racket-exposed-110088
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Crime/Fraud-job-racket-exposed-110088
        </guid>
        <pubDate>
           Tue, 20 Feb 2024 23:37:00 GMT
        </pubDate>
        <description>

 କେନିଆରେ ଚାକିରି ସହ ମୋଟା ଅଙ୍କର ଦରମା ମିଳିବ । ଏଭଳି ଅଫରକୁ କିଏ ବା କାହିଁକି ହାତ ଛଡା କରିବ କିନ୍ତୁ ଏଭଳି ଲୋଭନୀୟ ଅଫରର ବଶବର୍ତ୍ତୀ ହୋଇ କେତେକ ଯୁବକ ହୋଇଛନ୍ତି ଠକାମିର ଶିକାର । ଏଭଳି ଏକ ଠକେଇ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲା ବ୍ରହ୍ମପୁରର ଗୋସାଇଁ ନୂଆଗାଁ ଆଞ୍ଚଳରୁ ।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, କେନିଆରେ ଚାକିରି କରାଇଦେବାର ପ୍ରଲୋଭନ ଦେଖାଇ ଖଲ୍ଲିକୋଟ ଥାନା ଲଙ୍ଗଳେଶ୍ୱର ପେଣ୍ଡୁରାପଲ୍ଲୀ ଅଞ୍ଚଳର ପ୍ରଭାତ ଦଳେଇ ଙ୍କ ନିକଟରୁ ମୋହନ ରେଡ୍ଡୀ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ପାସପୋର୍ଟ କରିବାକୁ ୨୫ହଜାର ଟଙ୍କା ଏବଂ ଭିସା ପାଇଁ ୪୮,୫୦୦ଟଙ୍କା ନେଇଥିଲେ । କେବଳ ପ୍ରଭାତ ନୁହ ପ୍ରଭାତ ସମେତ ଅନ୍ୟ ୨୦ଜଣଙ୍କ ନିକଟରୁ ଏହି ହିସାବରେ ମୋଟ ୯ଲକ୍ଷ ୭୦ହଜାର ଟଙ୍କା ଆଦାୟ କରିଥିଲା ମୋହନ ରେଡ୍ଡୀ । କିଏ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ ଟଙ୍କା ପଠାଇଥିଲା ତ ଆଉ କିଏ ନଗଦ ଟଙ୍କା ଦେଇଥିଲା । ଯେତେବେଳେ ସେମାନେ କେନିଆ ଯିବା ପାଇଁ ଟିକେଟ କରାଇଦେବାକୁ ମୋହନକୁ ଫୋନ୍‌ କଲେ, ସେ କାହାର ଫୋନ୍‌ ଉଠାଇଲା ନାହିଁ । ପ୍ରଭାତ ଅନ୍ୟ ଏକ ନମ୍ବରରୁ ତା’କୁ ଫୋନ୍‌ କରିବାରୁ, ପ୍ରଭାତକୁ ମୋହନ ରେଡ୍ଡୀ ଗାଳିଗୁଲଜ କରିଥିଲା । ତେଣୁ ସେ ଠକାମିର ଶିକାର ହୋଇଥିବା ନେଇ ଗୋସାଇଁ ନୂଆଗାଁ ଥାନାରେ ଏତଲା ଦେଇଥିଲେ ।

ଅଭିଯୋଗ କୁ ଭିତ୍ତିକରି ପୋଲିସ ଦଫା ୪୨୦/୨୯୪ ଆଇପିସି ରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା ଏବଂ ଘଟଣାରେ ୩ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ହେଲେ ଗୋଳନ୍ଥରା ଥାନା କୁଠାରସିଂ ଗାଁର  ସିଏଚ୍‌. ମୋହନ ରେଡ୍ଡୀ, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ଶ୍ରୀକାକୁଲମ୍‌ ଜିଲ୍ଲା କାସିଗୁଡ଼ା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ପି. ସିମାଞ୍ଚଳମ ଓ ଶ୍ରୀକାକୁଲମ୍‌ ଜିଲ୍ଲା କାସିବୁଗା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଟି.ଦିଲେଶ୍ଵର ରାଓ । ସେମାନଙ୍କ ଠାରୁ ୯୨ଟି ପାସ୍‌ପୋର୍ଟ, କେନିଆ ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରାପ୍ତ ୨୦ଟି ପର୍ଯ୍ୟଟକ ଭିସା ପୁଲିସ ଜବତ କରିଛି । ଘଟଣାର ଅଧିକା ସତ୍ୟାସତ୍ୟ ନିମନ୍ତେ ପୁଲିସ ଯାଞ୍ଚ ଜାରିରଖିଚି । ଆଜି ତିନି ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରାଯାଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

ଅଧିକ ପଢନ୍ତୁ : ଦିନିକିଆ ସମ୍ବଲପୁର ଗସ୍ତରେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଚଳନ୍ତା କାର ଉପରକୁ ଗୁଳିମାଡ କରି ଟଙ୍କା ଲୁଟିନେଲେ ଦୁର୍ବୁତ୍ତ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Crime/Robbers-shot-at-moving-cars-and-looted-money-​-110033
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Crime/Robbers-shot-at-moving-cars-and-looted-money-​-110033
        </guid>
        <pubDate>
           Sun, 18 Feb 2024 01:34:00 GMT
        </pubDate>
        <description>

 ରାଜ୍ୟରେ ଦିନକୁ ଦିନ ଅପରାଧ ର ସଂଖ୍ୟା ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି । ଖାସ କରି ବିଭିନ୍ନ ଜାତୀୟ ତଥା ରାଜ୍ୟ ରାଜପଥରେ ଲୁଟପାଟ ର ସଂଖ୍ୟା ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି । ତେବେ ଏହା ରାଜ୍ୟ ପୋଲିସ ପ୍ରଶାସନ ପ୍ରତି ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି । ତବେ କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ତୁରୁମୁଙ୍ଗା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୪୯ ନମ୍ବର ରାଜପଥ ରେ ଚଳନ୍ତା କାର ଉପରକୁ ଗୁଳିମାଡ଼ କରି ଟଙ୍କା ଲୁଟିନେଇ ଛନ୍ତି କିଛି ଦୁର୍ବୁତ୍ତ। ଏକ ବୋଲେରୋ , ଡିଜେଆର ଓ ବାଇକରେ ୧୩ ଜଣ ଦୁର୍ବୁତ୍ତ ଆସି ଚଳନ୍ତା କାର ଉପରକୁ ଗୁଳିମାଡ଼ କରି ୧୭ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲୁଟି ଫେରାର ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି । ଖିରେଇଟାଙ୍ଗିରୀ ଟୋଲ ଗେଟ ନିକଟରେ ଆଜି ସକାଳୁ ଏପରି  ଘଟଣା ଘଟିଛି । ଲୁଟର ଶିକାର ବ୍ୟକ୍ତି ହେଲେ ରାଇରଙ୍ଗପୁର ବାଦଳା ଅଞ୍ଚଳର ଏସ୍ କେ ଆହାମ୍ମଦ । ସେ ଅନୁଗୁଳରୁ  କାର ଯୋଗେ ଡ୍ରାଇଭର ସହ ଫେରୁଥିବା ସମୟରେ କେନ୍ଦୁଝର ପଟରୁ ତାଙ୍କ କାରକୁ ପିଛା କରି ଖିରେଇଟାଙ୍ଗିରୀରୁ ଟୋଲଗେଟ ନିକଟରେ ଦୁର୍ବୁତ୍ତ ମାନେ ତାଙ୍କ କାର ଉପରକୁ ଗୁଳି କରି ଟଙ୍କା ଲୁଟି ନେଇଛନ୍ତି । ଘଟଣା ଜଣା ପଡିବା ପରେ ପୋଲିସ ଦୁର୍ବୁତ୍ତଙ୍କୁ ଧରିବା ପାଇଁ ଛାନ୍ ଭିନ୍ ଜାରି ରଖିଛି ।

 

ଅଧିକ ପଢନ୍ତୁ : ଆସିପାରିଲାନି ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଜୀବନ ହାରିଲେ ଗର୍ଭବତୀ...

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ନବାଳିକାଙ୍କୁ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Crime/minor-girl-accused-of-rape-109959
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Crime/minor-girl-accused-of-rape-109959
        </guid>
        <pubDate>
           Fri, 16 Feb 2024 05:54:00 GMT
        </pubDate>
        <description>

 ଦିନକୁ ଦିନ ବଢ଼ି ଚାଲିଛି ମହିଳାଙ୍କ ପ୍ରତି ନିର୍ଯାତନା । ବାରମ୍ବାର ନିର୍ଯାତନା ଓ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଭଳି ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଥିବା ବେଳେ ଏବେ ପୁଣି ଏକ ନାବାଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି କଟକ ଜିଲ୍ଲା ମଧୁପାଟଣା ଥାନା ଅଧୀନ ବାଲିସାହି ବସ୍ତି ଅଞ୍ଚଳରୁ । ତେବେ ଏହି ଦୁଷ୍କର୍ମ ଘଟଣାର ସତ୍ୟତା ନେଇ ଯାଞ୍ଚ କରୁଛି ପୋଲିସ । ନାବାଳିକା ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ପୋଲିସ ପ୍ରାଥମିକ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି । ସେପଟେ ପୀଡିତାଙ୍କ ବୟାନ ରେକର୍ଡ ଆଧାରରେ ତଦନ୍ତ ଜାରି ରହିଥିବା ବେଳେ ଡାକ୍ତରୀ ମାଇନା ନିମନ୍ତେ ପୀଡିତାଙ୍କୁ ପଠାଯାଇଛି 

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ନାବାଳିକା ଜଣଙ୍କ ବୁଧବାର ଦିନ ଖେଳିବାକୁ ଯାଇଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଏକାକି ଦେଖି ୩ ଜଣ ଅଜଣା ଯୁବକ ତାଙ୍କୁ ନିଛାଟିଆ ସ୍ଥାନକୁ ନେଇ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିଲେ । ଘରକୁ ଆସି ପିଡିତା ଜଣଙ୍କ ପରିବାରଲୋକଙ୍କ ଆଗରେ ସବୁ କଥା କହିଥିଲେ । ଏହାପରେ ପରିବାରଲୋକେ ମଧୁପାଟଣା ଥାନାରେ ଏତଲା ଦେଇଥିଲେ । ଅନ୍ୟପଟେ ନାବାଳିକାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା  ବିଗିଡିବାରୁ ତାଙ୍କୁ କଟକ ଏସସିବିରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି । ସେପଟେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା କୌଣସି ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଠାବ କରାଯାଇ ପାରିନଥିବା ବେଳେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଧରିବାକୁ ଯାଞ୍ଚପ୍ରକ୍ରିୟା ଜାରି ରହିଛି ।

ଅଧିକ ପଢନ୍ତୁ : ହୃଦଘାତରେ ଆଖି ବୁଜିଲେ କବିତା ଚୌଧୁରୀ

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଅବକାରୀ ବିଭାଗକୁ ବଡ ସଫଳତା
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Crime/Big-success-to-the-Excise-Department-109901
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Crime/Big-success-to-the-Excise-Department-109901
        </guid>
        <pubDate>
           Wed, 14 Feb 2024 06:56:00 GMT
        </pubDate>
        <description>

 ଜିଲ୍ଲା ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା ଆଜି ସକାଳୁ ପାଟ୍ରୋଲିଙ୍ଗ କରୁଥିବା ବେଳେ ତିନୋଟି ପୃଥକ ମାମଲାରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଚୋରା ଚାଲାଣ ଗାଡି ସହ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଧରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛି । ୬୨ କେଜି ଗଞ୍ଜେଇ ସହ ୪ ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି ଓ ଦୁଇଟି କାର ଜବତ କରିଛି ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ବିଶେଷ ସୂତ୍ରରୁ ଖବର ପାଇ ସମ୍ବଲପୁର ସହରର ବୁଢାରଜା ଛକରେ ଚଢାଉ କରି ଏକ ଇନୋଭା ଗାଡିରେ ଚାଲାଣ ହେଉଥିବା ୩୦ କେଜି ଗଞ୍ଜେଇ ସହ କାରକୁ ଜବତ କରିବା ସହ ଦୁଇ ଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଗିରଫ କରିଛି ଅବକାରୀ ବିଭାଗ l ପରେ ବ୍ଲକ ଛକରେ ଚଢାଉ କରି ଛତିଶଗଡର ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ଠାରୁ ୭ କେଜି ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କରିଛି l ସେହିପରି ପଟାଭାଡି ଛକରୁ ଏକ ସ୍ୱିଫ୍ଟ କାରରୁ ୨୫ କେଜି ଗଞ୍ଜେଇ ସହ କାରକୁ ଜବତ କରିଛି ଅବକାରୀ ବିଭାଗ l ଏହି ତିନୋଟି କେସରେ ମୋଟ ୬୨ କେଜି ଗଞ୍ଜେଇ ସହ ୪ ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି ଓ ଦୁଇଟି କାର ଜବତ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛି ଅବକାରୀ ବିଭାଗ l ଆଜି ସମସ୍ତଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଳାଣ କରାଯିବ ବୋଲି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଜିଲ୍ଲା ଅବକାରୀ ଅଧିକାରୀ  ।

 

ଅଧିକ ପଢନ୍ତୁ : କଟକ ଗୋପାଳପୁରରେ ଓଲଟିଲା ବସ୍‌

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଦାନ୍ତ-ଚମଡା ପାଇଁ ଚିତାବାଘ ଶିକାର
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/Crime/Leopards-are-hunted-for-their-teeth-and-skin-109893
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/Crime/Leopards-are-hunted-for-their-teeth-and-skin-109893
        </guid>
        <pubDate>
           Wed, 14 Feb 2024 03:02:00 GMT
        </pubDate>
        <description>

 ୪ ବର୍ଷ ତଳର କଲରାପତରିଆ ବାଘ ଶିକାର ଘଟଣାର ସତ୍ୟାସତ୍ୟ ଲୋକଲୋଚନକୁ ଆସିଛି । ବନ୍ୟଜନ୍ତୁ ଅପରାଧ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ବ୍ୟୁରୋ (ଡବ୍ଲୁସିସିବି) ଓ ରାଜ୍ୟ ବନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ୯ ଦିନ ଧରି ଜାରି ରହିଥିବା ମିଳିତ ଅଭିଯାନରେ ଏହି ସଫଳତା ମିଳିଛି। ଘଟଣାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ୭ ଜଣଙ୍କୁ  ଗିରଫ କରାଯାଇଛି ।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଗତ ଫେବୃଆରୀ ୫ ତାରିଖରେ କଟକରୁ ଗୋଟିଏ କଲରାପତରିଆ ବାଘର ଛାଲ ଜବତ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ଘଟଣାରେ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯିବା ସହିତ ତଦନ୍ତ ଜାରି ରଖିଥିଲା ବନ ବିଭାଗ । ମାମଲାର ଜଟିଳତାକୁ ନେଇ ବନ ବିଭାଗ ଓ ଡବ୍ଲ୍ୟୁସିସିବି ପକ୍ଷରୁ ମିଳିତ ଟାସ୍କଫୋର୍ସ ଗଠନ କରାଯାଇ ୯ ଦିନ ଧରି ରାଜ୍ୟର ୩ ଜିଲ୍ଲା ଯଥା ଗଞ୍ଜାମ, କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଏବଂ ଗଜପତିରେ ଜୋରଦାର ଚଢ଼ଉ କରାଯାଇଥିଲା । କ୍ରମାଗତ ଅନୁସନ୍ଧାନ ଯୋଗୁଁ ଏହି ଘଟଣାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଥିବା ଅନ୍ୟ ପାଞ୍ଚ ଜଣଙ୍କୁ ଅଧିକାରୀମାନେ ଧରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି। ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନଙ୍କ ନାମ କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ାର ରବି ନାରାୟଣ ବାରିକ, କଟକର ପ୍ରମୋଦ ଜେନା, ଗଞ୍ଜାମର ଜିତେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ, ଗୌତମ ମଲ୍ଲିକ, ବୃନ୍ଦାବନ ପାଇକ, ଗୁରୁନାଥ ପାଇକ, ଗଜପତିର ତୱାତିଆ ପାଇକ ରହିଛନ୍ତି । ଏକ ବାଇକ କ୍ଲଚର ତାର ବ୍ୟବହାର କରି ଅପରାଧୀମାନେ ୨୦୧୯ରେ ଏକ ଚିତା ବାଘକୁ ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ । ଏହା ସହିତ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କଠାରୁ ଚିତାବାଘର ଜବତ ହୋଇଥିବା ଦାନ୍ତ ତଦନ୍ତକୁ କିଛିଟା ସରଳ କରିଥିଲା ।  ବାଇକ କ୍ଲଚ ତାରକୁ ଜବତ କରାଯିବା ପରେ ଏହାକୁ  ଆଧାର କରି ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଥିଲା ଓ ସଫଳତା ମିଳିଥିଲା ବୋଲି ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି । 


ଅଧିକ ପଢନ୍ତୁ : ଦୁର୍ଷ୍କମ ସହିତ ହତ୍ୟାର ଅଭିଯୋଗ...

        </description>
      </item>
   </rss>
 </channel>