<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
 <rss version="2.0">
   <channel>
      <title>Khabar Odisha</title>
      <link>https://khabarodisha.com/</link>
      <description>
        Khabar Odisha: Breaking news, views, reviews from across India
      </description>
      <copyright>
        Copyright:(C) Khabar Odisha.
      </copyright>
      <image>
        <title>Khabar Odisha</title>
        <link>https://khabarodisha.com/</link>
        <url>
          https://khabarodisha.com/passets/images/logo.png
        </url>
      </image>
      <item>
        <title>
           କଟକ ଜିମ ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରିର ଏକ ବର୍ଷ ପୂର୍ତ୍ତି ଅବସରରେ ରଙ୍ଗାରଙ୍ଗ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/City/state-odisha-jym-factory-celebrate-anniversery-at-cuttack-58895
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/City/state-odisha-jym-factory-celebrate-anniversery-at-cuttack-58895
        </guid>
        <pubDate>
           Tue, 20 Aug 2019 04:43:10 GMT
        </pubDate>
        <description>

 କଟକ ବାଦାମବାଡି ନିକଟସ୍ଥ ଜିମ୍ ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରିକୁ ୧ବର୍ଷ ପୂର୍ତ୍ତି ହୋଇଛି । ଏହି ଅବସରରେ ଧନଞ୍ଜୟ ସାହୁ ଗତକାଲି ଏକ ରଙ୍ଗାରଙ୍ଗ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜନ କରିଥିଲେ । ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ଯୁବଗୋଷ୍ଠୀ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ।

୧ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ କଟକ ବାଦାମବାଡି ନିକଟରେ ଧନଞ୍ଜୟ ସାହୁ ଏହି ଜିମ ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରୀ ଯୁବଗୋଷ୍ଠୀଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ନିର୍ମାଣ କରିଥିଲେ । ସେ ତାଙ୍କ ଜିମ ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରିରେ ବ୍ୟାୟାମ ପାଇଁ ବହୁ ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ମେସିନ ମଧ୍ୟ ରଖିଛନ୍ତି । ଫଳରେ ଯୁବପୀଢିଙ୍କୁ ଏହା ଆକର୍ଷିତ କରୁଛି । ତେବେ ଗତକାଲି ତାଙ୍କର ଜିମ୍ ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରିର ଏକ ବର୍ଷ ପୂର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିଲା । ଏହି ଅବସରରେ ସେ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜନ କରିଥିଲେ । ଏଥିରେ ବହୁ ମାତ୍ରାରେ ଯୁବଗୋଷ୍ଠୀ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ । 

ଏନେଇ ଧନଞ୍ଜୟ କହିଛନ୍ତି କି, ଆଜିକାର ସମାଜରେ ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ ଜୀବନ ଶୈଳୀ ମଧ୍ୟରେ ଯୁବପୀଢିମାନେ ପ୍ରାୟତଃ ନିଜ ପାଇଁ ଖୁବ୍ କମ୍ ସମୟ ପାଆନ୍ତି । ଏହି ସ୍ୱଳ୍ପ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ନିଜ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଓ ଫିଟନେସ୍ ରକ୍ଷା କରିବା ଏକ ପ୍ରକାରର ଅସମ୍ଭବ । ଅଫିସରେ ଆପଣ ୯ରୁ ୧୦ ଘଣ୍ଟା କାମ କରି ଆସିବା ପରେ ଫିଟନେସ୍ କଥା ଭୁଲି ହିଁ ଯାଆନ୍ତି । ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱଳ୍ପ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଆପଣମାନେ କିଭଳି ଭାବରେ ନିଜ ଫିଟନେସ୍ ରକ୍ଷା କରି ପାରିବେ ସେଥିପାଇଁ ସେ ତାଙ୍କର ଜିମ୍ ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରି ଖୋଲିଛନ୍ତି ।  

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ହଷ୍ଟେଲ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରିବା ଘଟଣା: ୱାର୍ଡେନ୍‌ ଗିରଫ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/City/khandagiri-police-arrests-warden-who-beating-a-student-58886
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/City/khandagiri-police-arrests-warden-who-beating-a-student-58886
        </guid>
        <pubDate>
           Tue, 20 Aug 2019 01:38:39 GMT
        </pubDate>
        <description>

ପରୀକ୍ଷା କମ୍‌ ନମ୍ବର ରଖିଥିବାରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱରସ୍ଥିତ ଗାନ୍ଧୀ ସାଇନ୍ସ କଲେଜର ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରିଥିବା ହଷ୍ଟେଲ୍‌ ୱାର୍ଡେନଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି । ଖଣ୍ଡଗିରି ଥାନା ପୋଲିସ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନର ୱାର୍ଡେନ୍‌ ବିଶ୍ୱରଞ୍ଜନ ରଣାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି ।

ଭୁବନେଶ୍ୱର ଖଣ୍ଡଗିରି ଥାନା ଅଂଚଳରେ ଥିବା ଏକ ଘରୋଇ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନରେ ବିଶ୍ୱରଞ୍ଜନ ରଣା ୱାର୍ଡେନ୍‌ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି । ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନର ଜଣେ ଯୁକ୍ତ ୨ ଛାତ୍ର ପରୀକ୍ଷାରେ ୬୦ ପ୍ରତିଶତ ନମ୍ବର ରଖିଥିଲେ । ଏଥିରେ ରାଗି ଯାଇ ବିଶ୍ୱରଞ୍ଜନଙ୍କୁ ନିସ୍ତୁକ ପିଟିଥିଲେ । ଏହାର ଏକ ଭିଡ଼ିଓ ଭାଇରାଲେ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଫଳରେ ଅନ୍ୟ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଓ ଅଭିଭାବକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିଲା । ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ଜଣାପଡ଼ିବା ପରେ ଖଣ୍ଡଗିରି ଥାନାରେ ୱାର୍ଡେନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏତଲା ଦିଆଯାଇଥିଲା । ଏହା ସହିତ କଲେଜ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ମଧ୍ୟ ୱର୍ଡେନ୍‌ଙ୍କୁ କାର୍ଯ୍ୟରୁ ବହିଷ୍କୃତ କରିଛନ୍ତି । 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ରାଜଧାନୀରେ ଉନ୍ମତ ଯୁବକଙ୍କ ବନ୍ଧୁକ ଆତଙ୍କ, ନିସ୍ତୁକ ଛେଚିଲେ ଲୋକ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/City/police-detains-a-youth-who-spread-fear-among-people-at-rasulgarh-square-58728
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/City/police-detains-a-youth-who-spread-fear-among-people-at-rasulgarh-square-58728
        </guid>
        <pubDate>
           Sat, 17 Aug 2019 03:02:14 GMT
        </pubDate>
        <description>

ସାମନ୍ୟ ବଚସା ହେବାରୁ ଜଣେ ଯୁବକ ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇ ଲୋକଙ୍କୁ ଭୟଭୀତ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛନ୍ତି । ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକ ଯୁବକକୁ କାବୁ କରି ମାଡ଼ ମାରିବା ସହିତ ପୋଲିସକୁ ଜିମା ଦେଇଛନ୍ତି । ଏଭଳି ଏକ ଘଟଣା ଘଟିଛି ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ୱରର ରସୁଲଗଡ଼ ଛକରେ । ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜଣକ ହେଲେ ଅରବିନ୍ଦ ମିତ୍ର । ସେ ନିଜକୁ ଜଣେ ସାମ୍ବାଦିକ ବୋଲି ପରିଚୟ ଦେଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି । 

ପ୍ରଦ୍ୟୁମ୍ନ କୁମାର ଶ୍ରୀଚନ୍ଦନ ରାୟ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ପାଇଁ ବାଟ ଦେଖାଉଥିବା ବେଳେ ନିଜ ଗାଡ଼ିକୁ ରାସ୍ତାରେ ପାର୍କିଂ କରିଥିଲେ । ସାମ୍ନାରୁ ଗାଡ଼ି ହଟାଇବାକୁ ଅରବିନ୍ଦ ପ୍ରଦ୍ୟୁମ୍ନଙ୍କୁ କହିଥିଲେ । ଏହାକୁ ନେଇ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଜୋର୍‌ସୋରରେ ପାଟିତୁଣ୍ଡ ହୋଇଥିଲା । ଏହା ପରେ ପ୍ରଦ୍ୟୁମ୍ନ ପକେଟ୍‌ରୁ ଏକ ବନ୍ଧୁକ ବାହାର କରି ପ୍ରଦ୍ୟୁମ୍ନଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ଲଗାଇ ଭୟଭୀତ କରାଇଥିଲେ । ଏହାକୁ ଦେଖି ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକ କୌଶଳ କ୍ରମେ ଅରବିନ୍ଦଙ୍କୁ କାବୁ କରି ନେଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ ମାଡ଼ ମାରି ମଞ୍ଚେଶ୍ୱର ପୋଲିସ ଜିମା ଦେଇଛନ୍ତି । ପୋଲିସ ତାଙ୍କ ନିକଟରୁ ସମ୍ପୃକ୍ତ ବନ୍ଧୁକ ଜବତ କରି ତାଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖି ପଚରାଉଚରା କରୁଛି । 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ରାଜଧାନୀ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟରର ନୂଆ ଲିଙ୍କ୍‌, ଭଡ଼ା ଘରେ ଚାଲିଥିଲା ମଦ ବେପାର
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/City/liquor-business-link-with-bhubaneswar-encounter-57944
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/City/liquor-business-link-with-bhubaneswar-encounter-57944
        </guid>
        <pubDate>
           Sun, 04 Aug 2019 12:31:55 GMT
        </pubDate>
        <description>

ଦୁଇ ଦିନ ହେବ ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ କମିଶନରେଟ୍‌ ପୋଲିସ ଚଳାଇଥିବା ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର୍‌ ଅଭିଯାନରେ ଏବେ ନୂଆ ଖୁଲାସା ହୋଇଛି । ଏଥିରେ ଚୋରା ମଦ କାରବାର ଲିଙ୍କ ଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି । ଭଡ଼ା ଘରେ ଚାଲୁଥିବା ନିକଲି ମଦ କାରବାର । ବଡ଼ଗଡ଼ ଅଂଚଳରେ ହୋଇଥିବା ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟରରେ ଆଉ ଏକ ନୂଆ ସୁରାଗ ମିଳିଛି ପୋଲିସକୁ  ।

ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟରରେ ଆହତ ହୋଇଥିବା ସିପୁନ ଓ ହରି ଧଉଳି ଅଂଚଳରେ ବାପୁଜୀ ହାଇଟସ୍ ଆପାର୍ଟମେଂଟରେ ଘର ଭଡା ନେଇ ରହୁଥିଲେ । ସେଠାରେ ଚାଲିଥିଲା ନକଲି ମଦ ବେପାର । ଆପାର୍ଟମେଂଟରେ ପୋଲିସ ଚଢାଉ ବେଳେ ବହୁ ପରିମାଣରେ ନକଲି ମଦ ତିଆରି ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ ହୋଇଛି । ବିପୁଳ ଚୋରାମଦ, ବିଭିନ୍ନ ବ୍ରାଣ୍ଡର ବୋତଲ ଓ ଡୁପ୍ଲିକେଟ୍ ସ୍ପିରିଟ୍ ଜବତ କରାଯାଇଛି । ଏହା ସହିତ ସରକାରୀ ଟ୍ୟାଗ୍‌କୁ  ଡୁପ୍ଳିକେଟ୍ କରି ମଦ କାରବାର କରାଯାଉଥିଲା ବୋଲି ଭୁବନେଶ୍ୱୀ ଡିସିପି ଅରୁଣ ସାହୁ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖ ଯୋଗ୍ୟ, ଗତକାଲି ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ବଡ଼ଗଡ଼ ଚିଲିପୋଖରୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ସିଲୁ ଓ ହରିଙ୍କୁ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର କରାଯାଇଛି । ସେମାନଙ୍କୁ କଟକ ବଡ଼ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି । ସେମାନଙ୍କ ନିକଟରୁ ଗୋଟିଏ ମାଉଜର, ଗୋଟିଏ ରାଉଣ୍ଡ ଗୁଳି, ଗୋଟିଏ ଖେଳନା ବନ୍ଧୁକ, ବାଇକ୍‌ ଓ ୫୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜବତ କରାଯାଇଛି । ଏମାନଙ୍କ ନାଁ ବିଭିନ୍ନ ଥାନାରେ ଏକାଧିକ ଅପରାଧ ମାମଲା ରହିଛି । ଗତକାଲି ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟରରେ ହୋଇଥିବା ଅରୁଣ ଓ ବିବେକଙ୍କ ଗ୍ୟାଙ୍ଗର ଏ ଦୁଇ ଜଣ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି ।

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଆକସନ୍‌ ମୁଡ୍‌ରେ କମିଶନରେଟ୍‌ ପୋଲିସ: ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ପୁଣି ଡବଲ୍‌ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର୍‌, ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ସିଲୁ ଓ ହରି ଆହତ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/City/again-commissionerate-police-encounters-two-dreaded-criminal-57921
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/City/again-commissionerate-police-encounters-two-dreaded-criminal-57921
        </guid>
        <pubDate>
           Sun, 04 Aug 2019 08:50:59 GMT
        </pubDate>
        <description>

ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ୱର ବାରମ୍ବାର ଅପରାଧ ଘଟାଇ ନିଜର ଏକ ସୁରକ୍ଷିତ ସ୍ଥାନ ଭାବି ଦେଇଥିବା ଅପରାଧିଙ୍କ ନିଦ ହଜାଇ ଦେଇଛି କମିଶନରେଟ୍‌ ପୋଲିସ । ଆଉ କୌଣସି ଅପରାଧି ଏବେ ପୋଲିସ ଆଖିରୁ ବର୍ତ୍ତିଯାଇ ପାରୁ ନାହାଁନ୍ତି । ୨୪ ଘଣ୍ଟା ନ ପୁରୁଣୁ ପୁଣି ଏକ ଡବଲ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର କରିଛି ପୋଲିସ । ଏନକାଉଣ୍ଟର ଆହତ ହୋଇଥିବା ଦୁଇ ଅପରାଧି ହେଲେ ସିପୁନ କବି (ସିଲୁ) ଓ ହରେକୃଷ୍ଣ ସ୍ୱାଇଁ (ହରି) । ଉଭୟଙ୍କୁ କଟକ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି ।

ବଡ଼ଗଡ଼ ଚିଲିପୋଖରୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ସିଲୁ ଓ ହରି ଥିବା ସୂଚନା ପାଇବା ପରେ ପୋଲିସ ଟିମ୍‌ ପହଁଚିଥିଲା ।  ସେମାନେ ପ୍ରଥମେ ପୋଲିସ ଉପରକୁ ଗୁଳି କରି ଖସି ଯିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲେ । ମାତ୍ର ପୋଲିସର ପାଲଟା ଗୁଳିରେ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କୁ କାବୁ କରାଯାଇଥିଲା । ଉଭୟଙ୍କ ଗୋଡ଼ରେ ଗୁଳି ବାଜିଛି । ସେମାନଙ୍କୁ କଟକ ବଡ଼ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି । ସେମାନଙ୍କ ନିକଟରୁ ଗୋଟିଏ ମାଉଜର, ଗୋଟିଏ ରାଉଣ୍ଡ ଗୁଳି, ଗୋଟିଏ ଖେଳନା ବନ୍ଧୁକ, ବାଇକ୍‌ ଓ ୫୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜବତ କରାଯାଇଛି । ଏମାନଙ୍କ ନାଁ ବିଭିନ୍ନ ଥାନାରେ ଏକାଧିକ ଅପରାଧ ମାମଲା ରହିଛି । ଗତକାଲି ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟରରେ ହୋଇଥିବା ଅରୁଣ ଓ ବିବେକଙ୍କ ଗ୍ୟାଙ୍ଗର ଏ ଦୁଇ ଜଣ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି ।

ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖ ଯୋଗ୍ୟ, ଗତକାଲି ଭୁବନେଶ୍ୱର ଉପକଣ୍ଠ ବାଲିଅନ୍ତା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଟଙ୍କପାଣି ରୋଡ଼୍‌ରେ ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ଦୁଇଜଣ ଅପରାଧୀ ଅରୁଣ କୁମାର ମଲ୍ଲିକ ଓ ବିବେକ ନାୟକ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ ।

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ରାଜଧାନୀରେ ଡବଲ୍‌ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ପୋଡ଼ା ଓ ବିବେକାନନ୍ଦ ଆହତ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/City/double-encounter-by-commissionerate-police-in-bhubaneswar-57858
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/City/double-encounter-by-commissionerate-police-in-bhubaneswar-57858
        </guid>
        <pubDate>
           Sat, 03 Aug 2019 08:52:28 GMT
        </pubDate>
        <description>

ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ବଢ଼ୁଥିବା ଅପରାଧକୁ ରୋକ ଲଗାଇବାକୁ କମିଶନରେଟ୍‌ ପୋଲିସ ତତ୍ପର ହୋଇପଡ଼ିଛି । ଆଜି ଭୋରୁ ଭୋରୁ ପୋଲିସ ଦୁଇ ଦୁଇଟି ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର୍‌ କରିଛି । ପୋଲିସ ଗୁଳିରେ ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଅପରାଧି ଓରଫ ଅରୁଣ କୁମାର ମଲ୍ଲିକ (ପୋଡ଼ା) ଓ ବିବେକାନନ୍ଦ ନାୟକ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କୁ କଟକ ଏସ୍‌ସିବି ମେଡ଼ିକାଲକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି । ଭୁବନେଶ୍ୱର ଉପକଣ୍ଠ ବାଲିଅନ୍ତା ଭଇଁଚୁଆ ରୋଡ୍‌ରେ ଏହି ଏନକାଉଣ୍ଟର ହୋଇଛି ।

ଆଜି ଭୋରୁ ବାଲିଅନ୍ତାର ଭଇଁଚୁଆ ରୋଡ୍‌ରେ ଅରୁଣ ଓ ବିବେକାନନ୍ଦ ଥିବା ଜାଣି ପୋଲିସ ଚଢ଼ାଉ କରିଥିଲା । ଦୁଇ ଜଣ ଡକାୟତି କରିବା ପାଇଁ ଯୋଜନା କରୁଥିଲେ । ସେମାନେ ପ୍ରଥମେ ପୋଲିସ ଉପରକୁ  ଗୁଳିଚାଳନା କରିଥିଲେ । ପୋଲିସର ପାଲଟା ଗୁଳିରେ ଦୁଇ ଜଣ ଆହତ ହୋଇପଡ଼ିଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କ ଗୋଡ଼ରେ ଗୁଳି ବାଜିଛି । ଜଣଙ୍କର ବାମ ଗୋଡ଼ରେ ଗୁଳି ବାଜି ଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ ଜଣଙ୍କର ଡାହାଣ ଗୋଡରେ ଗୁଳି ବାଜିଛି । ସେମାନଙ୍କୁ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ କଟକ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି ।

ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ପୋଲିସ ଗୋଟିଏ ପିସ୍ତଲ ଓ  ଗୋଟିଏ ଅଫୁଟା ଗୁଳି ଜବତ କରିଛି । ସେମାନଙ୍କ ନାଁରେ ବିଭିନ୍ନ ଥାନାରେ ପ୍ରାୟ ୧୭ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଅପରାଧିକ ମାମଲା ରହିଥିବା ପୋଲିସ ସୂତ୍ରରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି । ଦୁଇ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଲୁଟ ଓ ଡକାୟତିରେ ସଂପୃକ୍ତି ଥିବା ଅଭିଯୋଗ ରହିଛି ।

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଗିରଫ ହେଲା କଟକ ସାଇକୋ କିଲର୍‌ ନାରାୟଣ, ଆଜି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ: ଡିସିପି
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/City/serial-killer-narayan-sahoo-arrested-by-cuttack-police-57763
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/City/serial-killer-narayan-sahoo-arrested-by-cuttack-police-57763
        </guid>
        <pubDate>
           Thu, 01 Aug 2019 16:56:34 GMT
        </pubDate>
        <description>

କଟକ ସିରିଜି୍‌ ହତ୍ୟା କରି ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ ଖେଳାଇ ଦେଇଥିବା ନାରାୟଣ ସାହୁକୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି । କଟକ ଓଏମ୍‌ପି ଛକରେ ହୋଇଥିବା ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡରେ ନାରାୟଣର ସପୃକ୍ତି ରହିଛି । ତାକୁ ଆଜି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରାଯିବ ବୋଲି ଡିସିପି ଅଖିଳେଶ୍ୱର ସିଂହ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ନାରାୟଣ ଓଏମ୍‌ପି ଅଂଚଳରେ ରହିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ସେଠାରେ ତାଙ୍କୁ ରହିବାକୁ ଦିଆଯାଇ ନ ଥିଲା । ଫଳରେ ସେ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଏହା ପରେ ସେ ପ୍ରତିଶୋଧ ପରାୟଣ ହୋଇ ଲଗାତର ଦୁଇ ଜଣଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା । ଘଟଣା ପରେ ସେ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲା । ସେପଟେ ରାଣୀହାଟରେ ମଧ୍ୟ ସମାନ ଦିନରେ ଜଣଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା । କଟକ ପୋଲିସ ରାଉରକେଲା, କଟକ, ନୟାଗଡ଼ ସମେତ ୫ଟି ସ୍ଥାନରେ ଘନ ଘନ ଚଢ଼ାଉ କରିଥିଲା । ଏହା ପରେ ତାକୁ ନୟାଗଡ଼ରେ ଧରି ଅଟକ ରଖିଥିଲା । କିନ୍ତୁ ସେ ହତ୍ୟା କରିଥିବା ନେଇ କୌଣସି ଠୋସ୍‌ ପ୍ରମାଣ ପୋଲିସ ହାତରେ ଲାଗି ନ ଥିଲା । ତେବେ ସେ ହତ୍ୟା କାଣ୍ଡରେ ବ୍ୟବହାର କରିଥିବା କୁରାଡ଼ୀ ଜବତ କରାଯିବା ପରେ ତାର ଗୋଟିଏ ଗାମୁଛା ମଧ୍ୟ ପାଇଥିଲା । ଏହା ସହ ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜ୍‌କୁ ଆଧାର କରି ସେ ହତ୍ୟା କରିଥିବା ସ୍ୱୀକାର କରିବା ପରେ ଆଜି ଗିରଫ କରାଯାଇଛି ।

ଓଏମ୍‌ପିର ୨ଟି ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡରେ ତାର ସମ୍ପୃକ୍ତି ଥିବା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇସାରିଛି । ରାଣୀହାଟ ମାମଲା ଏ ଯାଏଁ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନି । ଆଜି ନାରାୟଣକୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରାଯିବ । ରାଣୀହାଟ ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ତାକୁ ରିମାଣ୍ଡ ଅଣାଯିବ ବୋଲି ଡିସିପି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଅସୁରକ୍ଷିତ ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ୱର, ବନ୍ଧୁକ ମୁନରେ ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କଠାରୁ ଲୁଟ୍‌
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/City/loot-at-gun-point-from-a-couple-in-bhubaneswar-57614
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/City/loot-at-gun-point-from-a-couple-in-bhubaneswar-57614
        </guid>
        <pubDate>
           Tue, 30 Jul 2019 09:36:43 GMT
        </pubDate>
        <description>

ଅସୁରକ୍ଷିତ ହୋଇପଡ଼ିଛି ସ୍ମାର୍ଟ ସିଟି ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ୱର । ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ହତ୍ୟା ଓ ଲୁଟ୍‌ ଭଳି ଜଘନ୍ୟ ଅପରାଧ ଘଟୁଛି । ପୁଣି ଥରେ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କଠାରୁ ସୁନା ଲୁଟି ନେଇଛନ୍ତି ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ । ଘଟଣାଟି ଘଟିଛି ଗାଡ଼କଣ ଗୁରୁ କେଳୁଚରଣ ପାର୍କ ନିକଟରେ । ଲୁଟ୍‌ର ଶୀକାର ହୋଇଥିବା ଦମ୍ପତ୍ତି ହେଲେ ସ୍ୱାମୀ ଉମାକାନ୍ତ ମିଶ୍ର ଓ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ । ଏ ନେଇ ସେମାନେ ମଞ୍ଚେଶ୍ୱର ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ।

ମଙ୍ଗଳବାର ଭୋର ପ୍ରାୟ 5ଟା ବେଳେ ଉମାଶଙ୍କର ଓ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଷ୍ଟେସନ୍‌କୁ ଅଟୋରେ ଯାଉଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ଗାଡ଼କଣ ଗୁରୁ କେଳୁଚରଣ ପାର୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ତିନି ଜଣ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ବାଇକ୍‌ରେ ଆସି ଅଟୋକୁ ଅଟକାଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ ମୁଣ୍ଡରେ ବନ୍ଧୁକ ଲଗାଇ ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ସୁନା ଚୁଡ଼ି, ଚେନ୍‌ ଓ କାନଫୁଲ୍‌ ଆଦି ଲୁଟି ନେଇ ଚମ୍ପଟ ମାରିଥିଲେ । ଦମ୍ପତ୍ତି ସେହି ଅଟୋ ଦୀର୍ଘ 5 ବର୍ଷ ହେବ ଯିବା ଆସିବା କରନ୍ତି । ଅଟୋବାଲାର ଏଥିରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଥିବା ମଧ୍ୟ ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି । ତେବେ ଏତଲା ପରେ ମଞ୍ଚେଶ୍ୱର ଥାନା ପୋଲିସ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି । 

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଟାର୍ଗେଟ୍‌ରେ ନିଶା ବେପାରୀ: ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଜବର ଦଖଲ ଉଚ୍ଛେଦ
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/City/bda-and-bmc-start-demolition-at-haladipadia-57560
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/City/bda-and-bmc-start-demolition-at-haladipadia-57560
        </guid>
        <pubDate>
           Mon, 29 Jul 2019 13:25:48 GMT
        </pubDate>
        <description>

ନିଶା ବେପାରୀ ଛୋଟାର ବେଆଇନ କାରବାର ଉପରେ କାର‌୍ୟ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପରେ ଏବେ ପୋଲିସ ବିଭାଗର ନିଦ ଭାଙ୍ଗିଛି । ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ସରକାର ଜମି ଉପରେ ଗଢ଼ି ଉଠିଥିବା ଘର ଗୁଡ଼ିକ ଉପରେ ଚଢ଼ାଉ କରି ଉଚ୍ଛେଦ କରାଯାଉଛି । ଭୁବନେଶ୍ୱର ମ୍ୟୁନିପାଲ୍‌ କର୍ପୋରେସନ୍‌ ଓ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଉନ୍ନୟନ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ମିଳିତ ଉଦ୍ୟମରେ ହଳଦିପଡ଼ିଆରେ ଚଢ଼ାଉ ଚାଲିଛି ।

ବିଡିଏ ଓ ବିଏମ୍‌ସି ମିଳିତ ଭାବରେ ଲକ୍ଷ୍ମୀସାଗର ନିକଟରେ ଥିବା ହଳଦିପଡ଼ିଆ ବସ୍ତିରେ ୬ଟି ଘର ଜବରଦଖଲ ଉଚ୍ଛେଦ କରାଯାଉଛି । ଏଠାରେ ସରକାରୀ ଜମି ଉପରେ ଘର ନିର୍ମାଣ କରି ନିଶା କାରବାର କରାଯାଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଏଥିରେ ମହିଳା ନିଶା ବେପାରୀ ସାମିଲଥିବା ମଧ୍ୟ ଜଣାପଡ଼ିଛି । ଏମାନେ ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ଧରି ହଳଦିପଡ଼ିଆ ନିଶା କାରବାର କରୁଥିଲେ ବୋଲି ସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦା କହିଛନ୍ତି ।

ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖ ଯୋଗ୍ୟ, ଜୁଲାଇ ୯ରେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାରୀ ଛୋଟା ଓରଫ ସୁଭ୍ରାଂଶୁ ପରିଡ଼ା ଆତ୍ମ ସମର୍ପଣ କରିଥିଲା । ବ୍ରାଉନସୁଗାର କାରବାର ସହ ବେଆଇନ ଖଣିଜ ଭଳି ଅନେକ ଅପରାଧିକ ମାମଲରେ ଜଡ଼ିତ ଥିବା କାରଣରୁ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସଟିଏଫର ୱାଣ୍ଟେଡ଼ ଲିଷ୍ଟରେ ସେ ଥିଲେ । ଏହା ପରେ ଜୁଲାଇ ୧୫ରେ ଗୁରୁଜଙ୍ଗରେ ଥିବା ଘରକୁ ଭଙ୍ଗା ଯାଇଥିଲା । ଏହା ପରେ ୨୨ ତାରିଖ ରେ ଛୋଟାର ସରକାରୀ ଜମିରେ ଥିବା ୩୦ ବଖରା କୋଠାକୁ ଭଙ୍ଗା ଯାଇଥିଲା ।

        </description>
      </item>
      <item>
        <title>
           ଧରା ପଡିଲା ସାଇକୋ କିଲର !
        </title>
        <link>
           https://khabarodisha.com/City/state-odisha-cuttack-psycho-killer-arrested-57549
        </link>
        <guid>
           https://khabarodisha.com/City/state-odisha-cuttack-psycho-killer-arrested-57549
        </guid>
        <pubDate>
           Mon, 29 Jul 2019 12:04:59 GMT
        </pubDate>
        <description>

ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ୍ ହେଲା କଟକ ସାଇକୋ କିଲର ରାଜ୍ । ଦ୍ୱୈତ ନଗରୀରେ ଆତଙ୍କ ଖେଳାଇଥିବା ସାଇକୋ କିଲର ଧରା ପଡିଛି ବୋଲି ଆଜି ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଡିସିପି ଅଖିଳେଶ୍ୱର ସିଂହ । ତେବେ ଏହି ଆତଙ୍କ ରାଜ ପଛରେ ଥିବା ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ହେଉଛନ୍ତି ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ନାରାୟଣ ସାହୁ । କିନ୍ତୁ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ସାଇକୋ କିଲର କି ନା ତାହା ଏଯାଏଁ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇ ନାହିଁ । 

ଡିସିପି ଅଖିଳେଶ୍ୱର ସିଂହ କଗିଛନ୍ତି କି, ଘଟଣା ପରଠୁ ହତ୍ୟାକାରୀ ଫେରାର ଥିଲା । ତାକୁ ଧରିବା ଲାଗି ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ୫ଟି ସ୍ପେଶାଲ ଟିମ୍ ଗଠନ କରି ଗଞ୍ଜାମ, ଭଦ୍ରକ, ବାଲେଶ୍ୱର, ପୁରୀ ଓ କଟକରେ ଛାନଭିନ୍ ଚାଲିଥିଲା ।  

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, କଟକରେ ୩ଜଣଙ୍କୁ ପଥରରେ ଛେଚି ହତ୍ୟା କରାଯିବା ପରେ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଷ୍ଟୋନମ୍ୟାନର ଆତଙ୍କ ବଢି ଯାଇଥିଲା । ଏହି ୩ଟି ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଏକା ପ୍ରକାରର ହୋଇଥିବା କାରଣରୁ ଜଣେ ସାଇକୋ ବ୍ୟକ୍ତି ଏଭଳି କରୁଥିବା ପୋଲିସ କମିଶନର ସନ୍ଦେହ କରୁଥିଲେ । ଆଜି ଏହି ଘଟଣାରେ ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ୍ ହୋଇଛି । ତେବେ ଏହି ଷ୍ଟୋନମ୍ୟାନ କେବଳ କଟକରେ ନୁହେଁ ପଡୋଶୀ ଜଗତସିଂହପୁର ଜିଲ୍ଲାରେ ଆତଙ୍କ ଖେଳାଇଛି । ଗତ ଜୁନ ୨୮ ବିଳମ୍ବିତ ରାତ୍ରୀରେ ଏହି ଷ୍ଟୋନମ୍ୟାନ ପାରାଦୀପ ନେହେରୁ ବଙ୍ଗଳା ନିକଟରେ ଶୋଇଥିବା ଦୁଇ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ପଥରରେ ଛେଚି ହତ୍ୟା କରିଥିବା ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଛି । 

        </description>
      </item>
   </rss>
 </channel>