୨୦୦୮ ମୁମ୍ବାଇ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ପରେ ମନମୋହନ ସିଂ ସରକାର ପାକିସ୍ତାନ ବିରୋଧରେ କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବା ଉଚିତ୍ ଥିଲା- ମନୀଷ ତେୱାରୀ
Khabar Odisha:Manmohan-Singh-government-should-have-taken-stern-action-against-Pakistan-in-the-wake-of-the-2008-Mumbai-attacks---Manish-Tewari

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ, ନଭେମ୍ବର ୨୩(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ୨୦୦୮ ମୁମ୍ବାଇ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ ନକରିବାରୁ କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ତଥା ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ମନୀଷ ତେୱାରୀ ମନମୋହନ ସିଂ ସରକାରଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଛନ୍ତି। ମନୀଷ ତିୱାରୀ ତାଙ୍କ ପୁସ୍ତକରେ ପୂର୍ବ କଂଗ୍ରେସ ସରକାରଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ କହିଥିଲେ ଯେ ମୁମ୍ବାଇ ଆକ୍ରମଣ ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ବିରୋଧରେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ ନକରି ଆପଣ ନିଜର ଦୁର୍ବଳତା ଦେଖାଇଛନ୍ତି। ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ମନମୋହନ ସିଂ ସରକାର ପାକିସ୍ତାନ ବିରୋଧରେ କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବା ଉଚିତ୍। ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଏପରି ଏକ ସମୟ ଆସେ ଯେତେବେଳେ କାର୍ଯ୍ୟ ଶବ୍ଦଠାରୁ ଅଧିକ କହିଥାଏ । ୨୬/୧୧ ସମୟ ଥିଲା ଯେତେବେଳେ କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବା ଉଚିତ୍ । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ମନୀଷ ତିୱାରୀ ତାଙ୍କ ପୁସ୍ତକରେ ମୁମ୍ବାଇ ଆକ୍ରମଣକୁ ଆମେରିକାର ୯/୧୧ ସହିତ ତୁଳନା କରିଥିଲେ ଏବଂ କହିଥିଲେ ଯେ ଭାରତ ସେତେବେଳେ ଆମେରିକା ଭଳି ପ୍ରତିଶୋଧ ନେବା ଉଚିତ୍ ଥିଲା। 

ଉନୀଷ ତାଙ୍କ ପୁସ୍ତକରେ ଗତ ୨୦ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତରେ ଘଟିଥିବା ଘଟଣାଗୁଡ଼ିକ ବିଷୟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି। ପୁସ୍ତକ ବିଷୟରେ ମନୀଷ ତେୱାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୋର ଚତୁର୍ଥ ପୁସ୍ତକ ଶୀଘ୍ର ବଜାରକୁ ଆସିବ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରି ଖୁସି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ପୁସ୍ତକରେ ଗତ ୨୦ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତ ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିବା ପ୍ରମୁଖ ଜାତୀୟ ସୁରକ୍ଷା ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ବିଷୟରେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରାଯାଇଛି। ତିୱାରୀ କଂଗ୍ରେସ ନେତୃତ୍ୱ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇ ସାରିଛନ୍ତି। କଂଗ୍ରେସରେ କହ୍ନେୟା କୁମାରଙ୍କ ପ୍ରବେଶ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ସେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଥିଲେ। ଏହା ସହିତ ପଞ୍ଜାବରେ ରାଜନୈତିକ ଅସ୍ଥିରତା ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଥିଲେ ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment