ବିରଳ ରୋଗରେ ପିଡିତ ତିନି ବର୍ଷୟ ବାଳକକୁ ଦିଆଗଲା ଦୁନିଆର ସବୁଠୁ ମହଙ୍ଗା 16 କୋଟି ଟଙ୍କାର ଔଷଧ, ଦାନ ମାଧ୍ୟମରେ ପିତାମାତା ସଂଗ୍ରହ କଲେ ଅର୍ଥ
Khabar Odisha:Hydrabad-boy-gets-worlds-most-expensive-medicine-as-parents-mobilise-16-crore

ହାଇଦ୍ରାବାଦ୍, ଜୁନ୍ 11(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ହାଇଦ୍ରାବାଦର ତିନି ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ଆୟାନଶ ଏକ ବିରଳ ରୋଗ ମେରୁଦଣ୍ଡ ମାଂସପେଶୀ ଆଟ୍ରୋଫିରେ ପିଡିତ ହୋଇଥିବାରୁ ତାଙ୍କର ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ମହଙ୍ଗା ଔଷଧ ଜୋଲଗେନ୍ସମା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।ତେବେ ଏହି ଔଷଧ କିଣିବା ପାଇଁ, ତାଙ୍କ ପିତାମାତା 65,000 ଦାତାଙ୍କଠାରୁ ସାଢେତିନିମାସ ମଧ୍ୟରେ ଲୋକମାନଙ୍କଠୁ ଦାନ ମାଧ୍ୟମରେ 16 କୋଟି ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ।

ଆମେରିକାର ନୋଭାର୍ଟିସରୁ ଆମଦାନୀ ହୋଇଥିବା ଏହି ଔଷଧ କେନ୍ଦ୍ର ଆମଦାନୀ ଶୁଳ୍କ ଛାଡିବା ପରେ ଜୁନ୍ 8 ରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ଆସି ପହଞ୍ଚିଥିଲା ​​ଏବଂ ଏହା ପରେ 6 କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜିଏସଟି ମଧ୍ୟ ଛାଡ ପାଇଥିଲା।

ତେବେ ଏହି ପ୍ରକ୍ରିୟା ଫେବୃଆରୀ 4 ରେ ଏହା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ଯେତେବେଳେ ଛତିଶଗଡରୁ ଆସିଥିବା ଏବଂ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ଏକ ଘରୋଇ ସଂସ୍ଥାରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଆୟାନଶଙ୍କ ପିତାମାତା ଯୋଗେଶ ଗୁପ୍ତା ଏବଂ ରୁପାଲ ଗୁପ୍ତ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଏକ ଅନୁରୋଧ ପୋଷ୍ଟ କରି ପାଣ୍ଠି ସଂଗ୍ରହ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ।

ମେ 23 ସୁଦ୍ଧା, ସେମାନେ ଭାରତୀୟ ଦଳର କ୍ରିକେଟ୍ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ତାଙ୍କ ଅଭିନେତା ପତ୍ନୀ ଅନୁଷ୍କା ଶର୍ମା, ଇମ୍ରାନ୍ ହାଶ୍ମୀ, ଡିଆ ମିଜା, ଜାଭିଦ୍ ଜାଫ୍ରି, ରାଜକୁମାର ରାଓ, ଅର୍ଜୁନ କପୁର ଏବଂ ସାରା ଅଲିଙ୍କ ପରି ସେଲିବ୍ରିଟିଙ୍କ ସହିତ ଆବଶ୍ୟକ କରୁଥିବା 16 କୋଟି ଟଙ୍କା ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment