ଗେଟ୍-୨୦୧୮: ଓଡ଼ିଶା’ର ଜ୍ୟୋତିରଞ୍ଜନ ବାରିକ ସର୍ବଭାରତୀୟ ଟପ୍ପର
Khabar Odisha:GATE-2018-Odishas-Jyotiranjan-Barik-All-India-Topper
କଟକ,ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୮ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

ଗୌହାଟି ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ ଅଫ୍ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି(ଆଇଆଇଟି) ପକ୍ଷରୁ ଗେଟ-୨୦୧୮ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ ଶନିବାର ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ସର୍ବଭାରତୀୟସ୍ତରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଗେଟ୍-୨୦୧୮ରେ ଓଡ଼ିଆ ଛାତ୍ର ଜ୍ୟୋତିରଞ୍ଜନ ବାରିକ୍ ଟପ୍ପର ହୋଇଛନ୍ତି।  

ଓଡ଼ିଶା କୃଷି ଓ ବୈଷୟିକ ବିଦ୍ୟାଳୟର କୃଷି ଯାନ୍ତ୍ରୀକ ବିଭାଗର ଚତୁର୍ଥ ବର୍ଷର ଫାଇନାଲ ସେମିଷ୍ଟାର ଛାତ୍ର ଜ୍ୟୋତିରଞ୍ଜନ ଜଣେ ମେଧାବୀ ଭାବେ ଜଣାଶୁଣା । ଫେବୃୟାରୀ ୩,୪,୧୦ ଏବଂ ୧୧ ତାରିଖରେ ଗେଟ୍ -୨୦୧୮ ପରୀକ୍ଷା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଜ୍ୟୋତିରଞ୍ଜନ ତାଙ୍କ ପେପରରେ ୯୫୯ ମାର୍କ ରଖି ସରା ଭାରତରେ ୧ନଂ ରାଙ୍କ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। 

ଦେଶର ଜାତୀୟସ୍ତରରେ ପରୀକ୍ଷାରେ ଜ୍ୟୋତିରଞ୍ଜନ ଟପ୍ପର ହୋଇଥିବାରୁ ତାଙ୍କର ସଫଳତା ପାଇଁ ଓୟୁଏଟି ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର କୁଳପତି ପ୍ରଫେସର ସୁରେନ୍ଦ୍ରନାଥ ପଶୁପାଳକ ତାଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଛନ୍ତି। ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ଓଡ଼ିଶାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମାନ୍ୟବର ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଓ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ମଧ୍ୟ ନିଜ ଟ୍ୱିଟର ପେଜରେ ଜ୍ୟୋତିରଞ୍ଜନଙ୍କୁ ସଫଳତା ପାଇଁ ଶୁଭେଚ୍ଛାର ବାର୍ତ୍ତା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଜ୍ୟୋତିରଞ୍ଜନଙ୍କ ଘର କଟକ ଜିଲ୍ଲା ଫୁଲନଖରା ଅଞ୍ଚଳରେ। ତାଙ୍କର ଏହି ସଫଳତା ପାଇଁ ସେ ନିଜ ବାପା, ଭାଇ ଓ ଶିକ୍ଷକ ମାନଙ୍କୁ ଶ୍ରେୟ ଦେଇଛନ୍ତି। ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ ଜ୍ୟୋତି ନିଜ ରେଜଲ୍ଟକୁ ନେଇ ଆଶାବାଦୀ ଥିବାବେଳେ ଆଗକୁ ତାଙ୍କର ପ୍ରସ୍ତୁତି ଏହିଭଳି ଜାରି ରହିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।  ଆଇଆଇଟି ଖଡଗପୁରରେ ଅଧ୍ୟୟନ କରିବା ପରେ ପି.ଏଚଡ଼ି କରିବା ସହ ସେ ବୈଜ୍ଞାନିକ ହେବାକୁ ଇଚ୍ଛା ରଖିଛନ୍ତି। 

ପ୍ରକାଶ ଯେ, ଗେଟ-୨୦୧୮ରେ ଉତ୍ତୀର୍ଣ୍ଣ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଦେଶର ସମସ୍ତ ଆଇଆଇଟି ଏବଂ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍ ଅଫ୍ ସାଇନ୍ସ (ଆଇଆଇଏସସି)ରେ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ, ଟେକ୍ନୋଲୋଜି, ଆର୍କିଟେକଚର ଏବଂ ଅନ୍ୟ ବିଭାଗରେ ମାଷ୍ଟର ଡିଗ୍ରୀ ପାଠ୍ୟକ୍ରମରେ ଅଧ୍ୟୟନ କରିପାରିବେ। ସେହିପରି ଏହି ପରୀକ୍ଷାରେ  ମନୋନୀତ ହୋଇଥିବା ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଏସବୁ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନରେ ଦିଆଯାଉଥିବା ଡକ୍ଟୋରାଲ ପ୍ରୋଗ୍ରାମ ପାଠ୍ୟକ୍ରମ ପାଇଁ ସିଧାସଳଖ ନାମ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରେସନ କରିପାରିବେ। 

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment